Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) isapeti


isapeti
aktív tag

Szóval: Connect3D ATi Radeon 9200 (nem SE) 64 megás kariról van szó. Ha rányomom a TV
outra a kábelt, a monitor képe összenyomódik, elcsúszik balra, és még párna alakú is lesz. Ha
lehúzom, úgy marad a kép, de ha korrigálom, nem mászik el újra, csak ha ismét ráküldöm a
TV-outra is a madzagot. Arra gyanakszom, hogy gyenge lehet a jel, de ezzel nem bírok
megbarátkozni. Mit tudtok javallani?

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#2) dr. rozmark


dr. rozmark
tag

Ez van! Bele kell törődj!

Az ok az, hogy a TV képfrissítési frekvenciája (azt hiszem) 60 Hz, és amikor klónozol, azaz a tévén is a monitor képét jeleníted meg, a kártya a monitorra is csak 60 Hz-es frissítést küld, mert szegényke nem tud két eszköznek kétféle jelet küldeni. Ilyenkor pedig a gyengébb, azaz a TV győz.

Állításomat a következőképp ellenőrizheted: TV-out csatlakoztatás nélkül vedd le a monitor képfrissítési frekvenciáját 60 Hz-re. Ugyanazt kell tapasztalnod.

Lehet azonban egy másik megoldás, de nem tudom, működik-e. Ha a TV-re nem a klón jelet küldöd, hanem kinevezed elsődleges megjelenítőnek, a monitort a másodlagosnak. Az általam ismert videókártyák viszont csak az elsődleges monitoron tudnak filmet megjeleníteni, tehát a lejátszóprogram keretét a monitoron csak egy sötét folt fogja kitölteni. Így viszont eléred azt, hogy míg valaki a tévén filmet néz, addig Te a monitoron normális képfrissítés mellett dolgozhatsz.

http://www.szentagothailab.sote.hu

(#3) isapeti


isapeti
aktív tag

Kösz a segítséget! Viszont annyit sikerült még elérnem, hogy a TV-t másodlagos megjelenítônek
állítottam be, így 85 Hz-en megy a monitor. A TV viszont eléggé bír vibrálni ilyenkor, de pl.
filmnézésnél nem zavaró. Lehet, hogy hülye kérdés, de nem tehet ez kárt a TV-ban (csak azért
kérdem, mert ahogy írtad, 2 féle jel nem mehet ki a kártyáról, ergo a TV most 85-öt kap).

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#4) agostonl válasza isapeti (#1) üzenetére


agostonl
tag

Nafigyi!

Próbáld meg:

Monitor az elsődleges kijelző
TV másodlagos kijelző
Klón mód engedélyezve...

Nekem így megy, és no problem.
ugyanaz a kari, mint neked, Catalyst 4.2 driver. :))

Azt mondják, Einsteint az ő idejében csak 10 ember értette a világon. Ha engem senki nem ért, zseni vagyok?

(#5) isapeti


isapeti
aktív tag

Jaja, nekem 4.1, de én is ezt írtam, hogy így faszássan üzemel, csak a TV miatt aggódom. Nem
lehet kínja a magas freki?

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#6) rog válasza isapeti (#5) üzenetére


rog
addikt

nem lehet. máshogy működik az egész.
a 60hz az a tv-nél fix érték.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.