Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gorlin


gorlin
őstag

Sziasztok,

Azért szeretném elindítani ezt a topikot ,mert érdekelne hogy ki milyen módszerrel ápolja tartja karban a telefonját.Gondolok itt elsősorban a kijelzőre.
Ha fóliát használ akkor milyen fóliát ,ha nem használ akkor esetleg próbálta e már pasztával polírozni és mennyire volt hatásos.
Azért gondoltam hogy életképes ez a téma mert véleményem szerint az érintőképernyős telefonok elterjedésével a kijelző karbantartása még több ember fog foglalkoztatni.És ott nem mindegy hogy milyen fóliát használ az ember az érintőképernyő miatt.

Én jelenleg fóliát használok de megmondom őszintén nem igazán szeretem ,mert vagy veszek nagyon drága Brando fóliát ami tényleg jó ha nem kerül alá por felrakáskor vagy használok noname akciós pakkot ami 2 nap után lejön.
A másik dolog hogy attól még a fólia is karcolódik tehát a minősége nagyon nem mindegy ,ez érdekelne engem hogy kinek mi vállt be és milyenek a hosszútávú tapasztalatai.

Az én tapasztalataim:
Brandó fólia: Nagyon jók,legalább fél évig nem voltak jelentős karcok rajta,és évekig rajtamaradt a telefon.Egy csomagban egy,vagy két fólia van(nem emlékszem pontosan) méretre van vágva ki van vágva a hangszóró helye.

Palm fólia: Na ez volt a kedvencem ,de már nem nagyon lehet kapni 10-10 darab nagyméretű méretre vágható nagyon masszív fólia volt benne ,a Brando-hoz képest vastagabb de még éppen ideális .Ez is nagyon stabil volt és nem jött le több év után se.

Noname olcsó szuperpakk:( : Na ez a legrosszabb 2-3 db van benn vagy még több ,de borzalmas,mind minőségre mind tartósságra.Méretre kell vágni ,de ha egy igazány silány fóliáról van szó már ez sem fog menni mert egész egyszerűen megtörik a fólia és látszani fognak a szélein ha felrakom.

[ Szerkesztve ]

(#2) plus44 válasza gorlin (#1) üzenetére


plus44
veterán

Én igazából sosem használok fóliát, bár eddig nem is volt, olyan értékű telóm, amire már komolyabban kellett volna fogyelnem. A mostani 5310-esemet sem védem semmivel, a kijelző mégis karcmentes, néha egy kis alkoholos zsepivel áttörlöm és kész.

Ellenben nagyobb értékű telónál valószínűleg fólia, ill. igényes tok mindenképp ajánlott.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#3) vtechun


vtechun
veterán

Nekem most egy Htc Dream-em van, kapacitiv erintokepernyos. De nem ertem mire is jo a folia. El se tudom kepzelni, hogy ne rontsa a kijelzo erzekenyseget.

(#4) Ricardo válasza gorlin (#1) üzenetére


Ricardo
félisten

Jelenleg szerintem a brando fólia a legjobb. Igaz még nem használtam, mert nem volt sajnos nagy kijelzős telefonom, de az ismeretségi körben mindenki azt használ. Eddig csak jó tapasztaltok vannak. Én tokban hordom a telefonjaimat, így fólia nélkül is jól megőrizhető a kijelző épsége.

(#5) zH.


zH.
senior tag

Én nem használok fóliát ,viszont sose raktam a mobilt és a kulcsot 1 zsebbe.(És semmi éles/karcoló tárgyat)
Tokot a p1i-mnél használtam ,féltem ,hogy az lesz mint a k800i-mmel. -> Másztam fel ,kiesett a zsebemből és a képernyőnek annyi.
Ha meglesz az Iphoneom akkor ott biztos tokot fogok használni ,mivel elég sokat futok/mozgok , egész nap a zsebemben van a telefon és könnyen kieshet. (Pláne ha kicsi a zsebem)

just be

(#6) plus44 válasza zH. (#5) üzenetére


plus44
veterán

Nem gondoltam volna, hogy van olyan elvetemült ember, aki a kulcsot és a telót egy zsebbe rakja, de be kellett látnom, hogy de, bizony van ilyen. (saját tapasztalat, sry :O :D )

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#7) <NewL> válasza gorlin (#1) üzenetére


<NewL>
addikt

Ezelőtt E71-en én is brandót használtam. A mostani Boldom kijelzője karcmentes még mindig pedig általában a zsebemben hordom pucéron. A kocsiban viszont ott van a gyári tok abban rakosgatom ide-oda. Pedig vettem rá fóliát de nem rakom fel,mert úgy látom most erre semmi értelme. Valami nagyon pöpec anyagból van a plexi,nagyon nem nokiás. :B

Nekem inkább a trackballal vannak gondjaim,meg a maszatolással. Törölgeti vettem egy 8xxx nokiás szarvasbőrt,ezt nagyon szereti.

A trackballt meg arcszesszel szoktam néha megdörzsölni,/oldspice/ legyen már jó illata.:D

Az asztalomon meg van egy darab lyukacsos gumis valami.

Én kb ennyivel óvom telefonom állapotát.
Ja meg becézgetem:D

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#8) kaller1 válasza <NewL> (#7) üzenetére


kaller1
veterán

Nekem egy sima törlőszivacs van az asztalon,mint "mobiltartó hely". :))

.::> <::.

(#9) gorlin


gorlin
őstag

Ha lesz egy kis időm jobban körüljárom a lehetőségeket.Most azt próbálom hogy nagyon figyelek hogy a bal zsebem csak a telefon semmi más:) tudom most sokan felhördülnek de én mindig kulccsal együtt hordtam .Nem direkt hanem mert ha épp úgy jött, bele sem gondoltam hogy figyeljek rá.
A másik bajom hogy szerintem hiába nincs kulcs de ha olyan anyagból van a nadrág akkor súrolódhat és ezáltal homályosodhat a képernyő.A tok a legjobb megoldás ,viszont nekem az túl macerás ,és szeretem a zsebemben tartani ,tokkal meg valószínű már nagyon tömzsi lenne.

Azt akartam még hozzátenni a témához,hogy jó lenne ha le tudnánk írni hogy milyen használat mellett gyárilag kapott borítással x használat mellett mennyit kopott karcolódott a kijelző,billenytyűzet.
Ez talán még most annyira nem tűnik okos felvetésnek de ahogy jobban elterjednek az érintős kijelzős telefonok szerintem fontossá fog válni,mivel itt nem lehet gondolom csak úgy előlapot cserélgetni.És egyes gyártóknál más más minőségű a kijelző.
Állítólag az iphone-ok kijelzője szinte karcolhatatlan ,kiváncsi lennék a nokia,lg ,samsung mit tud ezen a téren.

Én egy SE c702 vel tudom kezdeni .(ez nem érintőkijelzős telefon :) :B )
Kb 1 év alatt a készülékház bár erősen kopott főleg a kijelző felett de nagyon jól bír mindent.Eddig fólia volt rajta aztán hirtelen egyszer csak azt vettem észre hogy már nincsen rajta fólia .Noname márka 2000Ft két darab volt benne kivágós volt.
Sajnos karcolódott a kijelző annyira nem vészes most megpróbálom fólia nélkül ,elkülönített zsebrésszel:) mást nem teszek oda.
Maga a készülék tényleg por ,csep és ütésálló,sajnos mindegyiket volt alkalmam tesztelni ,mellettem volt festésnél ,csiszolásnál,parkettázásnál ,és elég volt letörölni egy nedves rongyal tökéletesen le lehetett tisztítani ,mindenhonnan lejött a kosz é s a por.

[ Szerkesztve ]

(#10) <NewL> válasza gorlin (#9) üzenetére


<NewL>
addikt

Azt akartam még hozzátenni a témához,hogy jó lenne ha le tudnánk írni hogy milyen használat mellett gyárilag kapott borítással x használat mellett mennyit kopott karcolódott a kijelző,billenytyűzet. - erre nem lehet érdemleges választ adni. mindenki másképp használja óvja vagy gajra vágja a telefonját. az biztos ,hogy egy tokkal vagy fóliával meg némi odafigyeléssel 1 év után is szép állapotban lehet tartani egy telefont.
teljesen karcállónak az iphone kijelzőjét sem mondanám,nézzünk csak bele az aprók közé,vannak ott képek is. viszont sokkal jobban bírja mint a többi,de ott meg a 3g-s műanyag hátlapja kopik nagyon,a 2g-nek meg a fém ütődik ide oda és szintén kopik.
úgy emlékszem ,hogy valamilyen karcálló üveg van még egy két se-be is,talán a k850-ben.

rakj rá egy minőségi fóliát,és figyelj oda hova rakod. max az a legjobb ,hogy ha szerzel valahonnan egy ilyen kis gumis bizbaszt mint ami a képen van nekem. arra rárakod az asztalodon,meg próbálod nem csúsztatni asztalokon,ha már nem tudod puhább felületre rakni. kulcsot meg ne rakj mellé!:D

szoktak szopatni haverok ,amikor beülünk helyekre iszogatni,cigis dobozra rakom rá a telefont. inkább próbálom óvni,ha kiborulna valami az asztalon meg ne kopjon. mondjuk a mostaninak nem féltem annyira a hátlapját,mivel bőr,ez meg nem kopik és szép. az e71-jeimnek annál jobban féltettem minden porcikáját. és ez még mindig szebb állapotban van. még annyi előnye van meg fontos ,hogy szoktam cserélgetni mostanság viszonylag sűrűn a telefonjaimat,oda kell figyelni ,hogy szép legyen mert nem szeretik a használt lestrapált vackokat.

There's an app for that

(#11) <NewL> válasza <NewL> (#10) üzenetére


<NewL>
addikt

aki meg nem tud vigyázni a telefonjára az vegyen strapatelefont ;) -egyre nagyobb a választék

There's an app for that

(#12) Algieba válasza <NewL> (#11) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Vagy Motorola F3-at. :DDD

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#13) bepe79 válasza gorlin (#9) üzenetére


bepe79
addikt

Annyit helyesbbítenék, hogy a C702 nem ütésálló, csak csepp- és porálló (az SE hivatalos tájékoztatója és az anno nekem írt e-mail-jük szerint). Akinek ütésálló telefon kell, és viszonylag új, annak Samsung M110, vagy Samsung B2100, vagy Sonim X1 v. Sonim X3, vagy LandRover teló, vagy a szeptemberben érkező Nokia 3720. Én az utóbbit, a Nokia-t fogom megvenni, amint kapni lehet itt Magyarországon, már a pénz is megvan rá.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#14) legiaap


legiaap
nagyúr

Én egy sima bőrtokot használok (amibe csak be kell csúsztatni a készüléket) a telefonom védelme gyanánt. De mivel érintős így állandóan ujjlenyomatos lesz. Ezt pedig egy egyszerű szemüveg törlő kendővel orvosolom.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15) jooker82


jooker82
nagyúr

Az lg arenára valami hihetetlen pontossággal van rátéve a gyári fólia..én csak egy hét után vettem észre,h rajta van..sztem 2-3 évet ki is húz rajta simán,ha az esetleges karcolások nem zavarnak majd..
amugy tokban hordom egy digi gép tokjába...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#16) Borify Péter válasza plus44 (#2) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

én se használok fóliát,rontana az összképen..pedig már elég karcosak:S

(#17) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Kapacitív érintős (elvileg üveg) előlapos mobilt lehet polírozni?
Karcos egy csöppet. HTC HD2-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#18) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Én szoktam fóliát venni a telefonjaimra, próbálok is vigyázni rájuk. A gyári fóliát is rajta hagyom, ameddig lehet, a szélén azt a kiálló részt, ahol le kéne venni a fóliát, na, azt szoktam levágni.
Feleségem, és a lányom ilyennel nem foglalkozik, az új telóról is leszedik a fóliát, aztán megy zsebbe, táskába. Kétévente hűséget hosszabbítunk, asszony telója arra enyhén kopott, karcos, de abszolút jó állapotba van. Én vigyázok az enyémre, de sosem éri meg a két évet, vagy baleset éri (esés, beázás) vagy megunom, és elcserélem.
Sok tízezret költöttem évek alatt fóliára, tokokra. Szerintem nem érdemes. Most már nem veszek értékes telót, úgyis csak telefonálni kell, aztán nyugodtan zsebre vágom.
Ja, és volt egyik kollégának egy nagyon karcos kijelzőjű telefonja, szinte érték nélküli. Ronggyal és sima konyhai Cif-el nekiestem, nem mondom hogy karcmentes lett, de a kopott, mattult felületet levette a plexiről, sokkal jobb lett. Gondolom sima, autós polírpasztával is neki lehetne menni, bár az igazi a plexi polírozó lehet.

(#19) HornedReaper válasza Zoli bácsi (#18) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Köszi! Ez inkább valami üveg-szerű anyagból van..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#20) Zoli bácsi válasza HornedReaper (#19) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Van direkt üveg polírozó folyadék is. Hallottam olyat, hogy órások tudnak ilyen felületeket szépen polírozni. Egy próbát megérne.

(#21) Mosanke


Mosanke
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem olyanokhoz intéződne, akik már ragasztottak fel utólagosan (a gyári helyett) kijelző-védőfóliát a mobiljukra. Nekem Samsung C3050-esem van. Vettem a napokban a Telenornál ehhez a készülékhez tartalék fóliát, mert az eredeti már elhasználódott és cserére érett lett. A gyári csomagolásban kétféle fólia van, egy mattabb és egy fényesebb. Hogyan kell ezt felragasztatnom és melyiket javasoljátok feltenni a kettő közül? Kér valami plusz előkészítést azon kívül, hogy alaposan megtisztítom és zsírtalanítom a kijelzőt? Gondolom ezek öntapadós védőfóliák.

Köszike előre is a válaszokat. :K

[ Szerkesztve ]

(#22) Ricardo válasza Mosanke (#21) üzenetére


Ricardo
félisten

(#23) Mosanke válasza Ricardo (#22) üzenetére


Mosanke
senior tag

Köszönöm, :R hasznos volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.