Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nferi1


Nferi1
csendes tag

Nekem egy AMD 2400+ -os procim van. A proci hőmérséklete 53 fok, a rendszeré pedig 60. Hova és milyen hűtőt vegyek? Vinyóra szükséges-e? (Maxtor 7200 rpmes).

(#2) stpotty válasza Nferi1 (#1) üzenetére


stpotty
tag

Ha semmi venti nincs benne, akkor szerintem egy elől befelé fúj, egy hátul kifelé szív a legegyszerűbb megoldás. A venti méretét pedig eldönti, hogy milyennek van hely kialakítva, ált. 8cm-es szokott lenni.

(#3) Attyo válasza Nferi1 (#1) üzenetére


Attyo
tag

Ha a szellőzést normálisan megcsinálod, akkor a vinyóra nem kell hűtő.
Egy venti elöl befelé nyomja a hideget, egy meg hátul a táp alatt szívja ki a meleget.

(#4) Polesz válasza Nferi1 (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Abit KV7 a lapod?

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#5) krisz_23


krisz_23
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy 8centis hűtőt a házba, hogy a procinál szívja ki a levegőt.
De nem nagyon szív. Fújni tök jól fújja a levegőt, de nem sokat szív, ahogy érzem a tenyeremen.
Ennek a ventinek ez a szívási teljesítménye és kész vagy én csinálok vmit rosszul. Az alaplapra csak 1féleképpen lehet rádugni, nem??

(#6) raven10011 válasza krisz_23 (#5) üzenetére


raven10011
senior tag

Igen, az alaplra csak egyféleképen lehet rádugni, bár nemtom, hogy gyárilag volt -e neked rajta csatlakozó, vagy te szereltél rá. A gyárit mindenesetre csak egyféleképpen lehet. Szívni hidd el az ugyanugy sziv, mint fuj, csak Te a fújást jobban érzed a kezeden. Ja és mégvalami: nemtom milyen a házadon a ventinek a helye, de ha olyan mint nálam, hogy csak kis lyukak vannak fúrkodva, amiken keresztül kell préselnie magát a levegőnek, akkor az sajna nem soka ér. Ilyenkor érdemes kivágni egy rendes 8cm-es lyukat és rácsot venni rá. Ha meg nem ilyen a házad, akkor semmi gond :)

financenewbie.com

(#7) torbit


torbit
tag

Mennyire hangos egy ilyen házhûtõ?

Árban mennyi?

(#8) Polesz válasza torbit (#7) üzenetére


Polesz
addikt

800-2000 forintig és típustól is függ a hangja, meg attól, hogy mi áll a levegő útjába.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#9) Mmerlin válasza krisz_23 (#5) üzenetére


Mmerlin
tag

A venti oldalán meg fel szokták tüntetni a forgásirányt és a hozzá tartozó levegő áramlás irányát.

'' Vagy találunk egy utat, vagy csinálunk egyet.'' (...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.