Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Mit jelentenek ezek az adatok? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sz. Ábel


Sz. Ábel
újonc

Szeretnék segítséget kérni, olyan kérdésem lenne néhány birkához hasonlóan, hogy lehetséges-e hogy megfigyelnek-e?

A segítséget előre is köszönöm!

(#2) Claude Leon válasza Sz. Ábel (#1) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Lehetséges, de ritka, durván elbénázott kivételtől eltekintve nem fogod ilyen egyszerű megoldásokkal kiszúrni.
Még kevérbé egyszerűekkel sem.

Azalatt, hogy lehetséges, azt értettem, hogy nem túl vakószínű, mert miért, és úgysem vennéd észre, mert olyan szinten lehet elrejtve a rendszeredben. (Lehetségesen más rendszerekben is, de azokhoz legalább olvasható a forráslista, amiből emberfeletti munkával kideríthető valami)

[ Szerkesztve ]

(#3) Sz. Ábel válasza Claude Leon (#2) üzenetére


Sz. Ábel
újonc

Köszönöm a választ, de akkor miképpen lehet meggyőződnöm?

(#4) Sz. Ábel válasza Sz. Ábel (#3) üzenetére


Sz. Ábel
újonc

Akkor olyan kérdésem lenne, hogy lehetséges, hogy ha a modemet kicserélem, akkor megszűnik? Lehet-e operációs rendszer független a megfigyelés?

Mert nálam már volt olyan, hogy a Youtube, miután végig hallgattam a számot magától a megosztás fülre ment, mintha valaki odakattintott volna. Többször is. Amikor raktam újra a Windows, a 32 bit verziót rakta fel, noha határozottan emlékszem, hogy a 64 bitet választottam. Szilveszterkor pedig ilyen "nyüszítő" hangot adott magából ki a gép, és csak úgy tudtam véget vetni az egésznek, hogy egy korábbi rendszer mentésre tettem vissza. Volt egy blogom, és volt olyan, hogy visszamenőlegesen változtak a statisztikák.

(#5) club1 válasza Sz. Ábel (#4) üzenetére


club1
veterán

Nézd, van egészséges paranoia, a tied már nem az. Ráadásul butasággal párosul.
Eleve azzal kezded, hogy létrehozol egy olyan topicot, aminek a címe semmit nem mond, senkinek nem fog később segíteni (a keresőben nem fog rátalálni), ha hasonlóan paranoiás kérdései lesznek. Ez azt mutatja, hogy regisztráltál, és eszed ágában nem volt megnézni, milyen alapelvek alapján hozzák itt létre a topikokat. Ha az alapelveket végre elolvasod (főleg a III/12.3-as pontot, akkor talán rájössz, miről böfögök itt.
Végezetül: Kémprogramok léteznek, sőt elég sok van belőlük. Alapból egy jogtiszta operációs rendszer nem tartalmaz ilyet, de ha nem jogtiszta forrásokból származó oprendszert, programokat, töréseket, kulcsgenerátorokat használsz, akkor egy pillanat alatt telepítesz egy/több ilyet is. Kérdés, milyen kárt tudnak egy ilyennel neked okozni. Ha nagyot, akkor használj csak hivatalos/gyártói forrásokat programok beszerzéséhez, alapból olyan felhasználóval használd a Windows-odat, akinek kevés joga van a számítógépen, vagy még inkább használj olyan operációs rendszert, ami megvéd a saját és mások hülyeségeitől.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Mit jelentenek ezek az adatok? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.