Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mit csináljak? help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Benec


Benec
csendes tag

A gépem nem hajlandó elég sok játékot és programot telepíteni a gépre, mindenféle hibaüzeneteket küld install közben. (corrupted...)
Goldmem lefutott jól, a tuningot is visszavettem, a vinyó zsír új Seagate, de a régivel sem jó.
Az öcsémnek u.a. az WIN XP van fent, nála minden működik.

Mi lehet a rossz?? Alaplap?

(#2) rlazol válasza Benec (#1) üzenetére


rlazol
addikt

Nem vagyok nagy gamer (hogy finom legyek és nőies), de azért belepofázom, más még úgyse tette meg, időm meg van. :)
A hardver hibája természetesen felmerül, de én rögtön vissza is nyomom a házba, amennyiben mindannyiunk kedvenc XP-je csendes magányában különösebb gond nélkül elfut a végtelen bináris szilikon-sztrádán. Más kérdés, hogy az a sztráda vajon nem egy egyszerű földút-e, vagyishogy elég erős-e a medve a málnához (mármint a proci+ram+miegymás a kérdéses játékokhoz?).
Azt írtad, hogy az XP ua mint Öcsinél- ezt kevéssé hiszem el. Eleve a különböző konfig miatt más driverek vannak állandóak betöltve szerelmetes lelkébe nekije. A többiről nem is beszélve - ServicePackok (!), popup tiltók, letöltéssegítők, firewall és társai a kozmikus sugárzással egyesülve gonosz dolgokat művelhetnek. Corrupted - valami nem szabályosan módosítva... Hardvercserénél szépen és okosan eltávolítottad a betegeket előbb szoftveresen majd fizikailag? Nincs valami gonoszul letiltva?

Meglátásom szerint összeségében 4 út áll előtted:
1, alkohol (kiegészítőként feltétlenül javasolt :) )
2, vársz, amíg valaki nálam okosabb bölcset szól és úgy marad
3, megkérded öcsédet, esetleg felülvizsgálod, mi a különbség
4, windows reinstall és ugrás az 1-esre... :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#3) Benec


Benec
csendes tag

A konfig : 2100+,256MB 333Mhz DDR, Ti4200, 400W táp...
Windows reinstall is volt már. Alaplap az egyetlen, aminek a hibalehetőségét nem zártam ki. Nincs vmi alapteszt v. ilyesmi?

(#4) Benec


Benec
csendes tag

Azért sztem ez a konfig elég erős a málnához, már ahogy te írtad :)
Mellesleg install folyamat közben szakad meg a dolog...

(#5) rlazol válasza Benec (#3) üzenetére


rlazol
addikt

nem tudok több okosat mondani. Keresd fel az alaplapod gyártójának honlapját, talán ott találsz tesztprogramokat illetve a www.motherboard.com - on is érdemes lehet körülnézni. De ha a rendsuer csak bizonyos játékok setupja közben akad ki, akkor kizárhatod. Ellenben én itt most meggyanusítanám a CD-olvasót. Amikor én még viszonylag többet játszottam, akkoriban szinte minden játéknak volt ''mumusa'' - olyan meghajtó, amivel az istennek se ment.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#6) Benec


Benec
csendes tag

az olvasón és az írón sem jó...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mit csináljak? help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.