Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ronaldo


ronaldo
őstag

Üdvözletem!

Egy minigép összepakolását tervezem, ebben kérek tőletek segítséget, és akár másokat is búzdítanék arra hogy álljon a minigépek oldalára. Elsősorban a fekvő házak érdekelnek. Ugye az álló házak is picik, de az asztalra rakva kicsit magasak, és nem lehet rá pakolni. Míg mondjuk a fekvőre lehet füzeteket, papírokat ezt-azt rakni, addig arra nem. Vagy mondjuk a monitort.


- az Aopen H360-as házcsaládját néztem ki az opcionális hűtőrendszerrel és 2xxW-s táppal. Az a baj hogy ilyet sehol nem találni :( Esetleg valaki valamit tud?
- Emellett bármilyen micro-atx ház jöhet a topicba, esetleges magyarországi lelőhellyel.
- Az aktuális lapos házakba illő processzorhűtési megoldások is jöhetnek. illetve passzív nb bordák.


Szóval az én aktuális ''problémám'': fekvő(többségüket ugye általában ''fel lehet állítani'' :) ) micro-atx ház, passzív/csendes procihűtő).

(#2) Bigya válasza ronaldo (#1) üzenetére


Bigya
őstag

[link]-en van ház, lap. Én saját házat csinálok vsz. És vizes lesz vsz, de ez majd akkor derül ki, ha tesztelve lett az összepakolt konfig. Addig nem tudom, mennyire lesz meleg...
Valami speckó vízforgatón gondolkozok, aminek nincs hangja...

(#3) ronaldo válasza Bigya (#2) üzenetére


ronaldo
őstag

Hát ha hangtalan gépet akarsz, akkor végülis a tök passzív dolgok is megteszik. Ugye nem tuninggépnek van beállítva a lapos gép, passzív borda akár még az a64-et is elviszi, táp mondjuk 200 watt körül megint nem nagy hang, passzív vga, stb. De ez a vizes megoldás se rossz elképzelés, csak nekem túl sok kess lenne egyszerre :)

(#4) ngabor2


ngabor2
nagyúr

No akkor én is bekérdezek kettőt...

2 alaplap/rendszer között gondolkodok:
- MSI RS482M4 [link]
- Via Epia NL 13000 [link]

Elvileg mindkettő elég lenne a videólejátszásra és felvételre. Viszont egyikről se találtam valódi, saját kategóriás összehasonlítást.

Árban a végén kb. ugyan oda jönne ki, hisz az elsőhöz proci kell (mem van itthon bele), a másodikhoz memória, ami egy kicsit drágább, mint a hagyományos DDR, valamint ahoz USB-s tévétuner is. vagy a mini PCI-t sima PCI-re át lehet alakítani? Mert akkor ''csak'' egy ilyen átalakító kell.

[Szerkesztve]

(#5) Axy88 válasza ngabor2 (#4) üzenetére


Axy88
csendes tag

Légyszíves írd meg hol találál árat a VIA laphoz, ez engem is nagyon érdekelne.
A két lapot egyébként szerintem nemigen lehet összehasonlítani, a VIA pl. 12x12 cm, a kis méretre és kis fogyasztásra van kihegyezve, a másikba viszont bármi betehető, és a 24,4x24,4 cm nem tér el jelentősen az átlagos mérettől.
Mini PCI-t sima PCI-re nem lehet átalakítani.

(#6) Axy88


Axy88
csendes tag

Fordítva viszont működik a dolog:[link]

(#7) ngabor2 válasza Axy88 (#5) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Listában sehol. egy barátom tudna szerezni rendelésre, olyan 50k körül van.
Az összehasonlítást természetesen nem egymással gondoltam, hisz az kb. olyan lenne, mintha a zellert hasonlítanánk össze a körtével...
Viszont az MSI lap vs. más A64-es lapok (pl. az RS480M2-vel), vagy Epia esetén hasonló sebességű lapokkal.

Azért ''mindegy'' szinte, hogy melyik lapot veszem, mert házat sk akarok hozzá csinálni valamiből (még nem tudom, hogy fából, vagy valamilyen műanyagból, esetleg plexiből).

Kár, hogy a miniPCI-t nem lehet visszaalakítani PCI-be. Fordítva ez megy.

(#8) Nagyanyo


Nagyanyo
csendes tag

Sziasztok mindenki... sok szep forumocska, sok okos es okoskodo emberke... khm.csatlakozom.
:D
jelen pillanatban egy p3/733 assal nyekergek... nem is baj, hogy nem megy a HL2, meg a zuj Bladrejn, csak a VB.NET vacakol kicsiket... (kell a suliba...)
ugy.

hanem, nagyon fexik a kockahaz forma, a kicsi es hordozhato cucc...

[link]
na ez pl lenyugozott.

arra gondoltam, hogy ezt esetleg nemi csufiatassal, (ugyertem home made effektekkel ;) )
meg is lehet csinalni, persze no water kuuling...
tegla. elolrol ugyanolyan magas mint amilyen szeles, es a szelesseg is az 5,25 + hdd elre allitva...
alaplap fektetve, folotte lehetoleg semmi csak a csillagos eg, hogy legyen hova szalljon az a semmi ho ( :U )
stbstb....


hutessel kapcsolatban....
a proci eredetileg 633.
celeron.
:O
pontosan 714en megy.
ilyenkor ha az a kis okos FANSPEED be van teve, nem eri el a 40foknal tobbet, tekerve...
egyszer megallt veletlenul a ''FAN''.
eppen vmware alatt installaltam win98at.
:D
kb 80 fokon ment es csak arra lettem figyelmes, hogy a TC kozben tul lassan masolt es akadt a winamp....
hehe.
nem bukott ki.
ok biztos fajt neki...

azt akarom kerdezni, hogy mi kene ahhoz, hogy ne kelljen ventillatort tennem oda...
per pilla egy duron borda van rajta...
meg a tapom is jo zajos... ottt nem mertem kikapcsolni a ventit... :O mind amellett hogy 200Walatt van sztem...

ugy...
:U



[Szerkesztve]

...en csak hallgatok es figyelek...

(#9) ngabor2 válasza Nagyanyo (#8) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Lehet, hogy valaki le fog fejezni, de én akkor is heatpipe-os hűtőt javasolnék rá, és egy 5V-ról működtetett 8 cm-es ventit. Hogy konkrétan milyen borda, azt most nem tudnám megmondani, a lényeg, hogy rámenjen. Amíg nem próbáltam ki, addig nem hittem én se el, hogy a hp ennyire képes. Ha ügyes vagy, és sok időd van, te is tudsz házilag csinálni hp-t, van neki topikja is [link]
Egy időben voltak olyan terveim, hogy egy réztömbbe beleteszek 3-4 ilyen házi, 8-as csövet, és ezeket szépen kivezetem a ház oldalára, mint hőleadó felületre. Sajnos időhiány miatt ez nem jött össze.

A tápban pedig semmiképp ne állítsd le a ventit, inkább cseréld ki egy halk golyóscsapágyasra. Én is így tettem, megspékelve azzal, hogy nem kifele szív, hanem befele fúj, így nincs hangja. Ha nincs nagy teljesítményigény (1 vinyó, 1 ODD, plusz a lap-proci-mem), akkor nem fog meleget befújni, ha amúgy jó a ház szellőzése.

(#10) Bigya válasza Axy88 (#5) üzenetére


Bigya
őstag

[link]
#2 hsz

(#11) beencee válasza ngabor2 (#4) üzenetére


beencee
senior tag

Hmmm, úgy látom a pici gép projekt sohasem szünetel nálunk... :C

Nos, én végül hosszas gondolkodás és mérlegelés után az ASRock 775Twins-HDTV - Celeron D 346 - 2x256MB DDR2 533MHz Kingmax összeállításra voksoltam, kifejezetten HTPC célokra. Ez váltja fel az adataimnál szereplő osszadobált ''valamit'' a Sony dobozban. Itt van már az asztalomon, holnap indul az összerakás.

[Szerkesztve]

(#12) ngabor2 válasza beencee (#11) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Ezek szerint az epia nálam marad. Mondjuk nem tudom, hogy miért LGA775-öt választottál, bár én elfogult vagyok, de egy A64 jobban megérte volna. Ráadásul halkabb lett volna, mert egyszerűbb hűteni.

(#13) ronaldo


ronaldo
őstag

integrált grafikák közül melyikre érdemes ideiglenesen támaszkodni?
és valami fellelőhely ahol sok m-atx-es lapot lehet venni? mert nem elég elterjedtek szerintem :O

(#14) ngabor2 válasza ronaldo (#13) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Esetleg egy X300-ra? pl. egy MSI RS482M4-en... úgyis kiváncsi vagyok a tapasztalatokra :U
Egyes netes boltokban láttam 25k környékén.

(#15) beencee válasza ngabor2 (#12) üzenetére


beencee
senior tag

Hát igen, bár nálam sohasem lehet tudni, mi jut éppen eszembe (pl. mivel nem tudtam megválni az egyik - szerintem - legszebb mini háztól, amit valaha készítettek (HP Brio), csináltam egy házi szerver projektet is, de bővebbet majd abban a topikban)
Itt az alaplap fogott meg, integrált cuccban még nem láttam ilyet TV-n... És ilyen árban. Bár elvileg valóban nehezebb a dolog, de a hűtéssel szerintem nem lesz különösebb gond a gyakorlatban, de majd elválik. Beszámolok. (Kellene nyitni egy-egy projektről ilyen DIY topikokat. Én legalábbis imádom az ilyeneket.)


[Szerkesztve]

(#16) ronaldo válasza ngabor2 (#14) üzenetére


ronaldo
őstag

Egy szép fekvő házat esetleg tudnál javasolni? :) Úgy állok, hogy ha már Aopen H360 magyarországon lehetetlen, akkor H340-et veszek, azt a mycom-ban azthiszem lehet. Talán pár mm-el még kisebb is mint az utóda. (és nem is drága). Meg ahogy számolgatom mindenképp integrált vga-s lap kell(kicsit drágább mint a szimpla, node külön vidikarira már nem futja, meg amúgy se játszom). Még dvd író kellene bele. Ebből is létezik valami ultrahalk? vagy olyan ahol lehet beállítani halk üzemmódot? Ki mit tud ezekről? :)

(#17) ronaldo


ronaldo
őstag

up!

(#18) beencee válasza ronaldo (#16) üzenetére


beencee
senior tag

Itt is ajánlom a vendur.no helyet, minigép és HTPC ügyekben egy nagyon jó kis hely, webshop (több mindent rendeltem már a jóembertől, nagyon korrekt).

(#19) ronaldo válasza beencee (#18) üzenetére


ronaldo
őstag

ez a norvég pénz hogy számolódik át?

(#20) ngabor2 válasza ronaldo (#16) üzenetére


ngabor2
nagyúr

elég régen nézegettem kis házakat, de az áruk horror volt mindig. Ezért teljesen le is tettem arról, hogy készen vegyek. Egy kis kreativitás és kézügyesség, és csinálok egyet valamiből. lehet, hogy hullámpapírból, mert azt könnyű alakítani. Lehet, hogy fából, mert az szép. Lehet, hogy plexiből, mert átlátszó. Már csak idő kellene rá...

A dvdírók jelenleg már nem arról híresek, hogy csendesek. olvasáskor talán le lehet csökkenteni a sebességet, és akkor halkabb valamivel, de ennyi, amit tud.

(#21) BlackWoOd válasza ronaldo (#16) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

A H340-et csak ajánlani tudom, nagyon jó kis házikó. (Nekem a H340A verzió van, 2 éve vettem.) Kultúráltan szerelhető, jó minőségű doboz.

Külön pozitívuma, hogy a lábait átrakva álló és fekvő is lehet, plusz az epiás szerveremet (amin a procit egy Zalman nb-32j hűti) a táp ventillátora gond nélkül 40 fok alatt tartja (nincs a gépben más, csak 1 7200RPM-es Seagate, még optikai drive se), ugyanis a táp ventije pont a proci mellé esik (kb 3 centire).

Amit viszont lehet, hogy nem fogsz kellemesnek találni az az, hogy csak low profile kártyák mennek bele (legalábbis az A változatnak olyan a hátlapja).

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#22) beencee válasza ronaldo (#19) üzenetére


beencee
senior tag

A jobb felső sarokban a brit zászlóra bökve tud angolul az oldal és akkor euroban számol és persze lehet azzal is fizetni.

(#23) ronaldo válasza BlackWoOd (#21) üzenetére


ronaldo
őstag

Igen, ezzel a low-profile dolog annyira nem zavar, mert valószínű integrált 3d vezérlő lesz.


A Te gépedről mesélnél bővebben? Ez a halkság nagyon csábít, csak kérdés mennyi volt az epiás lap? :) (meg a többi).

(#24) ronaldo válasza beencee (#22) üzenetére


ronaldo
őstag

köszi!

(#25) kutyuska válasza ronaldo (#1) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Jelenlegi minigép: Asrock K8NF4G-Sata2, Sempron 64 754 2800+ gyári hűtő, ModeCom mATX ház 200W belefér a teljes magasságú videokártya.

http://www.modecom.ch/product.php?id=84&categoryId=3

Bővítve lesz: X600 v. X700 ,+ TV tuner

A ModeCom-nak többféle mATX háza van FSP 200, 270W-os tápokkal, DTK BookPC ház
Alaplap: pl Socket 939 mATX Asrock, vagy Gigabyte K8N51GMF-9

" Babra munka, de megéri! "

(#26) BlackWoOd válasza ronaldo (#23) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Az Epiás lap már több, mint 2 éves, bruttó 26k volt, házhoz hozták (Erzo-Tech Bt), a ház pedig a Varázspálcától volt (most már BoltBázis, vagy mi lettek), 12k körül volt a bruttó ára (ha jól emlékszem).

A halksággal semmi gondom, aludni simán lehet mellette (mondjuk nincs különösebb gondom nagy zajban alvással sem, hála a honvédségnek...).

Annyi gondot okozhat még a ház, hogy ha kevés a tápventi által keltett légmozgás, akkor hivatalosan csak 1db 4cm-es ventit lehet belerakni, ami a vincsitől rángatná ki a meleget/szívna be hideget.
Ez bármilyen A64 konfignak kevés lenne, ha passzív bordát raknál rá, kivéve ha erősen underclockkolt/alulfeszültségezett megoldásban gondolkodsz.
(Érdemes az Underclocking topicot átrágni, sok hasznos tapasztalat gyűlt össze benne.)

Gyári megoldás lehet még az 5.25''-ös helyre építhető ventillátoros előlap (2 vagy 3db 4cm-es venti+porszűrő, vincsihűtőként árulják), de az abszolút nem halk, sőt, kimondottan hangos (tehát számodra rossz megoldás).
Barkács-megoldásban jó tapasztalataim vannak a blower-fanokkal ( [link] ), amiket általában hátlapi helyre lehet becsavarozni, de ennek a beszerkesztése a házba - úgy, hogy tényleg jól működjön - nem kis kézügyességet, szerszámkészletet és modder-vénát feltételez.

Kérdezz konkrétumot, ha valami érdekel.

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#27) ronaldo válasza BlackWoOd (#26) üzenetére


ronaldo
őstag

Az Aopen oldalán a termékek közt ugye kétféle matx ház választható. Namost az újabbnak, vagyis a H360-nak érdemes megnézni a bemutató kis ''flessét''. Ott van egy jó hűtési megoldás a processzorra. Jelesül az, hogy oldalt egy ventit a procihűző bordára, ami a meleg levegőt a tápba fújja, ami kirántja a házból a második ventijével. Végülis melegedő alkatrész csak ő lesz, valószínű cnq-val használom majd.

Meg hát még a vinyó okozhat érdekességeket. Ugye a vinyó az egész cakli-pakli alján van(ha nem tévedek) és a meleg levegő felfele áramlásának köszönhetően jól befűtt a floppy-nak, nem? (Ez azért is fontos kérdés mert nekem a floppy helyén is vinyó lesz :) )
Más kényes kérdésem nincs is. Talán még egy!

A mycom kft. árul Aopen H340A-t. Az Aopen.nl oldalon is meglátható a a H340A. Az a baj, hogy a mycom-nál látott kép leginkább a H340D-re hasonlít. Ami végülis akár tökmindegy is lehetne, csak az utóbbi modellen ki van hangsúlyozva a floppy helye, és mint mondtam az épp nem lesz, ezért nekem folyamatosan bökné a csőröm, hogy mér van ott kivágott hely :)

[link] H340A
[link] mycom féle H340A (H340D)

Na és ha már szót ejtettem erről a procihűtésről, akkor szemléltetem:
[link]
A tető nem tudom miből van, de nekem nem réznek tűnik. Ha esetleg gáz lenne vele, levenném(ahogy látom alul két-két csavar fogja, meg fenn is)

(#28) ronaldo válasza ronaldo (#27) üzenetére


ronaldo
őstag

A barkácsolásról annyit, hogy nem fog problémát okozni, szóval minden ilyen koncepciót szívesen meghallgatok :)


szerk.: a boltbazis.hu nem jön be :(

[Szerkesztve]

(#29) kisho válasza ngabor2 (#20) üzenetére


kisho
senior tag

Ami a házat illeti, én egy rossz video készülékházára gondoltam.
Ja és mit szóltok ehhez az alaplaphoz: [link]?

(#30) ngabor2 válasza kisho (#29) üzenetére


ngabor2
nagyúr

háznak először én is hasonlón gondolkodtam, csak épp nem tudtam beszerezni. aztán a projekt is elhalt.

nem rossz a lap, csak nekem a tvout hiányzik róla.

(#31) kisho válasza ngabor2 (#30) üzenetére


kisho
senior tag

Egyáltalán létezik olyan alaplap amin van tv-out? Láttam régebben 2 asus alaplapot, amihez opcionálisan használható volt egy tv-out modul, de sehol nem láttam ilyet Mo.-n. Egyébként én jelenleg asztali divx lejátszót használok, de néha belelkesedek hogy jó lenne építeni egy filmnézős pc-t.

(#32) ngabor2 válasza kisho (#31) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az msi gyártilyet, ati chipsettel: MSI RS480M2, illetve ennek az utóda az MSI RS482M4.
nomeg pár EPIA, bár ezeknek csak a ''csúcsa'' alkalmas htpc-nek, ha fel is akarsz venni.

(#33) kisho válasza ngabor2 (#32) üzenetére


kisho
senior tag

Néztem a manualját, de itt is opcionálisnak írják a TV-out bracket-et. (azt mondjuk nem néztem, hogy beszerezhető-e idehaza...) Ráadásul elég furán néz ki. 3 RCA csati? RGB vagy hogy van ez?

[Szerkesztve]

(#34) ngabor2 válasza kisho (#33) üzenetére


ngabor2
nagyúr

webes boltokban 24-25k környékén vesztegetik bruttó. a google szerint legalábbis.

(#35) BlackWoOd válasza ronaldo (#27) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Ööö... Akkor most mi is a kérdés? ;]

A 340A az az AOpen szerinti képnek megfelelő (az enyém nem fekete, hanem a hagyományos szürke/beige).
Az alsó vincsi ebben a házban leginkább az optikai meghajtó alatt van, ám a kerete teljesen körbefogja és tulajdonképpen egy egyszerű heat-spreadernek is fel lehet fogni, mert széttolja a vinyó melegét a doboz aljára.

A ház hűtéséről csak annyit, hogy a tápventi a belső levegőt kiszívja és a ház első felének alja és a hátoldal nagyrészt perforált, a lyukakon át szedi teljes hosszon a friss levegőt.
(A bemutató alapján a H360-as majdnem teljesen olyan, mint a H340, kivéve, hogy a 360-ban rámentek a csavar nélküli szerelés őrületre.)

Akkor ezek szerint a következőképp nézne ki a házad ''légtere'': 2db (valamennyire) melegedő vincsi, az A64-es, abban reménykedve, hogy majd a CNQ ''hidegen'' tartja és ezt egy táp-ventivel kívánod hűteni (ami még a tápot is hűti, azzal a meleg levegővel, amit a házból összeszedett), plusz nem tudom, hogy a kinézett chipset mennyi hőt produkál (ugye integrált VGA, meg ilyenek).
Annyit még hozzátennék, hogy a H360-nak az oldala a proci fölött, ha jól néztem szintén perforált (lyukacsos), ami azért rásegít erősen a hűtésre. Egyszóval: ami működhet a H360 esetében, az nem feltétlenül lesz elég a H340 esetében.

Ha mégis H340-et szerzel be (mert pl. nincs sehol 360), akkor esetleg el lehetne gondolkodni azon, hogy megoldod a ház fedlapjának hasonló kialapítását (lyukak, ventirács, egyéb design-elem a kivágás eltakarására), ugyanis akkor a proci hűtője direktbe szívná a friss levegőt a házba (a táp is hidegebb levegővel tudná hűteni magát).
A hűtő ügyében ebben az esetben a hagyományos felül ventis, viszonylag alacsony hűtő lehet jó megoldás (alacsony a doboz is), ha mást találsz ki, érdemes megnézni az AOpen honlapján a hűtőket, minimalisták, oldalsó ventisek, amit akarsz. Talán ott be is lehet szerezni őket, ahol a dobozt.

Még annyit, hogy a CNQ nem csodaszer, ha használni is akarod a gépet, akkor szerintem tervezd úgy a hűtést, hogy nincs CNQ-d vagy folyton csúcson járatod (ellenkező esetben elveszted a biztonsági tartalékot és esetleg túlmelegedés lesz a vége).


[Szerkesztve]

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#36) ronaldo válasza BlackWoOd (#35) üzenetére


ronaldo
őstag

A légtér annyiban módosulhat, hogy természetesen nem passzívan hűteném a procit, ugye ventivel, és biztosan álló házként funkcionálna a H340A, és ugye ilyenkor a levegő áramlása megváltozik. Ezért is az oldalventis procihűtőnél szeretnék maradni. Így talán működne az elméletem :) Amúgy van már egy a64-em, cnq nélkül, gyári hűtővel no szellőzés mellett sem melegedik.

(#37) ronaldo válasza BlackWoOd (#35) üzenetére


ronaldo
őstag

Ja igen, a kérdés... akkor ebből a varázspálcából mi-e lett? Vagyis az állítólagos utód weboldala sem megy :(

(#38) kisho válasza BlackWoOd (#35) üzenetére


kisho
senior tag

Integrált VGA-t lehet downclockolni? Van értelme fogyasztás, melegedés szempontjából? Gondolom a filmnézéshez egy jóval alacsonyabb órajelű VGA is elég...

(#39) wipes válasza ronaldo (#27) üzenetére


wipes
senior tag

házból inkáb ezt ajánlanám [link]

2 vinyó fér bele (a floppyhelyen kívül is) és be lehet szerelni egy 8 cm ventit a ház elejébee, közvetlen a hdd-ket hűti (igaz csak kb 1 centi vastag venti fér el, pl egy zalman op1)

a tápban is 8-as venti van, nem hangos

(#40) ngabor2 válasza kisho (#38) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha nem használod a 3d-t, akkor imho az nem sokat fogyaszt.
nekem sikerült a nem-integrált kártyát lassítani, és elvileg ha ugyan az a chip, akkor nem kellene, hogy érdekelje a rendszert, hogy külön kártyán, vagy az alaplapon van.
a lényegesebb dolog, hogy feszt lehet-e csökkenteni... mert anélkül nem sokat ér a downclock a melegedésre nézve.

(#41) kisho válasza ngabor2 (#40) üzenetére


kisho
senior tag

Azt meg szerintem csak forrasztgatással lehetne csak csökkentgetni. :( Gondolom, a biosban hiába csökkenteném az agp feszt.

(#42) ronaldo válasza ngabor2 (#40) üzenetére


ronaldo
őstag

találtam egy jó cikket az integrált grafikákról: (a jelenleg három leggyorsabb megoldás)
[link]

(#43) BlackWoOd válasza ronaldo (#37) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Varázspálcából lett (vagy integrálódott, átszerveződött) a BoltBázia.
A honlapjukkal nem tudom, mi lehet, egy ideje nem néztem.
(Amikor említettem, akkor sem sikerült megnyitni, de gondoltam valami pillanatnyi szerverzavar...)

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#44) ronaldo


ronaldo
őstag

kezdek a 6150-es laphoz húzni, talán a gigabyte megoldása lesz a befutó. csak lehessen már itthon kapni. A ház is marad Aopen, a fentebb író fórumtárs DTK ajánlásával semmi bajom, csupán nem tetszik :) én úgy érzem nem lesz tulmelegedés probléma. A két vinyó valószínű hitachi lesz. a dvd író egy pio 110d, egy wifi karesz, és egy proci. Na a proci kiléte még nem dőlt el, ez nagyban függ a pénzügyi helyzettől.

(#45) KINKY_007


KINKY_007
aktív tag

Alaplap ajánló:

Volt MSI RS480-om, X300-assal, játékokba elég gyenge (kb gef4 szint), filmezéhez meg kevesebb is elég.
AMD lapból még a Foxconn-t próbáltam, ebben tuningolni is lehet 10-15 %-ot (mert a HT nem állítható), de ebben aktív a hűtés, és nehéz cserélni, szóval hangos (mindekettő PCI-e VGA-val bővíthető).
Most egy ASUS P4P800-VM-em van (P4, AGP ), ebben progival lehet tuningolni a RAMokkal szinkronban. Az AMD nem melegszik annyira és ha valaki komolyabb VGA-t akar a PCI-e sokkal nagyobb választékkal kecsegtet, de azért drágább is.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#46) ronaldo válasza KINKY_007 (#45) üzenetére


ronaldo
őstag

Az a gf4 szint azt jelenti, hogy gef 4ti szint?
Milyen ficsőrjei vannak ennek az intergrált x300-nak?

(#47) ngabor2 válasza KINKY_007 (#45) üzenetére


ngabor2
nagyúr

szerintem ezeknek a lapoknak nem az az elsődleges célja, hogy hc gamerek hajtsák. ha nem elég az int. x300, akkor ott a pcie16x, mehet bele egy csúcskártya.
nekem épp az tetszik az msi rs-lapokban, hogy passzív hűtéssel, minimális bővítéssel is elmennek, csendesek, hűvösek.
aki játszani akar, az nem ilyen gépet vesz.

(#48) ronaldo


ronaldo
őstag

Alakul a dolog, már néhány periféria egészen felöltötte végleges állapotát:

Ház: Aopen H340A - 14.500ft (olcsóbb alternatíva érdekel :) )
Billentyűzet: Benq A800B - 4.200ft
Egér: Logitech MX 610 - 13.000ft
Monitor: 17'-s CRT, még kérdés - max. 15.000ft (és lehetőleg fekete)
Memória: 2x512mb GEIL 400 - 2x12.900ft
Winchester: 2x160gb Hitachi - 2x18.900ft
Optikai meghajtó: Pioneer 110D - 10.900ft
Processzor: AMD Athlon64 3000+ Venice - 35.000ft
Alaplap: Gigabyte GA-K8N51PVMT-9 - Ausztriában 82€

(#49) ngabor2 válasza ronaldo (#48) üzenetére


ngabor2
nagyúr

jövök már megint a hülyeségemmel :D ez az alaplap nekem is tetszik, ezen végre van tvout is :R

az ára se vészes.
csak hol szerzek procit 35k-ért? én a legolcsóbb helyen is 40k körül látom... mondjuk nem igazán értem, hogy miért ment fel mostanában az ára, a sajátomat boltból 29-ért vettem pár hónapja.

(#50) ronaldo válasza ngabor2 (#49) üzenetére


ronaldo
őstag

Gianni :)
Amúgy szerintem a Te procid(mint ahogy az én procim, mert már van egy A64, vagyis kettő, de az S754 :) ) Winchester magos, míg ami 35k az VENICE magos.

A lap pedig tényleg király, csak sajnos szerintem itthon egy erős 5-el hosszabb lesz :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.