Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) xcbiker válasza ferpetee (#750) üzenetére


xcbiker
addikt

szerintem menni fog, de én a helyedben inkább eladnám és vennék 2x512 hynix-et.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#752) Met válasza ferpetee (#750) üzenetére


Met
nagyúr

én is azt javaslom, hogy ezeket add el és evgyél 2 újjat, a ram igeny kényes jószág mostanában, ha egyszerre, egy helyen veszed meg a 2 modult akkor van jó esélyed rá, hogy menni fog dual-ban vagy minimum megférnek egymással, nem lesz instabil a rendszer stb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#753) ferpetee válasza xcbiker (#751) üzenetére


ferpetee
csendes tag

Eladnám, de nem hiszem, hogy sokat kapnék érte :(.
Köszönöm a segítséget.

(#754) Met válasza ferpetee (#753) üzenetére


Met
nagyúr

Hát nyerni soha nem fogsz egy számítógép alkatrészen:)
A megvétel másnapján már kevesebbet ér mint amennyiért vetted.
Nem is azért szokás eladni, hogy meggazdagodj, hanem, hogy ne porosodjon a polcon ha már nem használod, esetleg segítesz valakinek akinek nincs pénze új cuccra és azért mégis csak csökkenti valamennyivel a ram csere költségét.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#755) xcbiker


xcbiker
addikt

Nem tudjátok véletlenül, hogy P4C800-E DLX-ben van-e Wake ON LAN funkció?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#756) ferpetee válasza Met (#754) üzenetére


ferpetee
csendes tag

Nem is meggazdagodni szeretnék, de annak idején 16K-ért vettem és most 3K-t ígértek érte.

(#757) Met válasza xcbiker (#755) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem van, az egy elég jól felszerelt lap.
Az Asus oldalán meg tudod nézni a kézikönyvet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#758) Met válasza ferpetee (#756) üzenetére


Met
nagyúr

ilyen a számítás technika, meg még sokminden ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#759) xcbiker válasza Met (#757) üzenetére


xcbiker
addikt

sajnos ez sehogyan sem meg.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#760) vlaci79 válasza xcbiker (#759) üzenetére


vlaci79
senior tag

szia!
Új hálókártya drivert használsz?
A driver beállításait nézd át ott van, ott tudod állítani is.
Vlaci

(#761) xcbiker válasza vlaci79 (#760) üzenetére


xcbiker
addikt

Néztem.
Neked működik?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#762) vlaci79 válasza xcbiker (#761) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia!
Nekem nincs rá szükségem.

Vlaci

ui.: kitalálom, hogy tudom kipróbálni akkor elárulom a végeredményt.

(#763) Reset Elek


Reset Elek
aktív tag

Hali!

Vettem egy P4C800-E Deluxe-ot, csak az a baj vele, hogy nem megy az alaplapi hálókártya. Felinstalláltam az intel chipset drivert és a hálókártya driverét is (mindkettőből a legfrissebbet) de állandóan azt jelzi, hogy nincs bedugva a hálókábel. A hálókábel jo, net van, énmeg kifogytam az ötletekből. Tud valaki erre valami megoldást?
Előre is köszi a segítséget.

[Szerkesztve]

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#764) vlaci79 válasza Reset Elek (#763) üzenetére


vlaci79
senior tag

Hali!
Biztos, hogy a gigabit lanos hálókártya ami jelzi, hogy nincs bedugva?
Fireware vezérlőn keresztűl is lehet vele hálózatott csinálni.
Hálózat tulajdonságainál tiltsd le a fireware hálózati vezérlőt.

Vlaci

(#765) Reset Elek válasza Reset Elek (#763) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Kiderült, hogy mégis a hálókábel rossz.
Amivel gond nélkül ment az előző gépem, azzal az intel hálókártya meg sem nyikkant...
Fene se érti....

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#766) hemlac


hemlac
csendes tag

Hali!
Az lenne a kérésem, h meg tudja-e mondani valaki, hogy ASUS p4p800s alaplapon miért nem megy 400 MHz en a RAM???
Előre is kösz

(#767) szimcsi


szimcsi
senior tag

Hello! Kérdésem, hogy szerintetek érdemes e lecserélnem az Asus P4 P800S alaplapomat egy valamivel jobbra pl. egy P4C800-E Deluxe-ra.Konfigom: Intel Pentium 2,8 Ghz processzor, Radeon X850 PRO 256MB agp videokártya, Seagate Sata 250 giga winchester, 2 db 512Mb Kingston (Pc 3200) memória.Megérné belefektetni,vagy hagyjam.

XP

(#768) mycso válasza hemlac (#766) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Milyen procid van?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#769) mycso válasza szimcsi (#767) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szvsz felesleges.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#770) hemlac válasza mycso (#768) üzenetére


hemlac
csendes tag

P4 1,8GHz

(#771) mycso válasza hemlac (#770) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Akkor ezért nem megy 400-on a ram.
Gondolom a procid 400FSB-s, tehát ha a rammal 1:1-ben menne, akkor a ramod 200MHz-en menne.
De a gyári beállítás általában 4:5 vagy 3:4, így gondolom 2500 vagy 266MHz-en megy a ram.
800FSB-s procinál, már van többféle állítási lehetőség.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#772) hemlac válasza mycso (#771) üzenetére


hemlac
csendes tag

Kösz

(#773) VIC20


VIC20
őstag

Sziasztok!

Kiment az alaplapom, most jön meg az új. A problémám: a vinyóim (2db) RAID-0-ás tömbbe voltak (vannak) szervezve. (A régi alalplapon - ASUS P4C800 Deluxe - RAID-vezérlő (Promise) is volt.) Az új alaplapon (ASUS P4P800 Deluxe, vagy mi) szintén lesz.

A szervízes srác azt mondja, hogy a nyakát teszi rá, hogy újra kell telepíteni mindent - viszont a meglévő adataimról tud biztonsági másolatot készíteni!

Ezt nem értem: ha ő hozzá tud férni, akkor a Windows-nak ez nem megy? Szerintetek valahogy megúszhatnám a teljes újratelepítést?

Előre is köszi a segítséget!

(#774) mycso válasza VIC20 (#773) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nagyon egyszerű, összepattintod a gépet, aztán majd meglátod.
Én látok rá esélyt, hogy nemkell újrarakni a wint /csak esetleg nemlesz valami stabil a rendszered/

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#775) Criton


Criton
veterán

p4c800 már ebben az életben nemjön ki új bios ? 1019 es a jelenlegi - a többi típuson már 1020 felett vannak

(#776) zsíráf


zsíráf
csendes tag

sziasztok!
nem nagyon értek a gépekhez, de van egy asus p4c800 se alaplapom, és van benne 3 kingston ram, amik pc2700asok. az egyik 256, a másik kettő 128mb -s.
ennek ellenére a gép nagyon lassú. azt nem tudjátok, hogy hogyan lehetne rajta segíteni?
vagy milyen ramokat lehetne beletenni, hány mhz -s vagy ilyesmi.
vagy az számít valamit, hogy milyen sorrendben teszem be a slotokba őket. mert itt kék, meg fekete. párosítsam, vagy sorba rendezzem? vagy mit csináljak? :DDD
meg azt is kérdezném akkor már, hogy ha esetleg a ''húzni'' szeretném, akkor milyen beállításokkal mehetne el.
:D
hát, előre is köszi mindenkinek.

(#777) mycso válasza zsíráf (#776) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Milyen procid, vga-d van, mikor lassú a gép /játékok, progik, csak úgy winben/
stb.
Kicsit bővebben írj.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#778) zsíráf válasza mycso (#777) üzenetére


zsíráf
csendes tag

bocsi előre is, de nem mindig jut eszembe a prohardvert olvasni, mert korábban nem volt szokásom. :)
hát a proci egy 2500 as celeron, a videókártya meg nem tudom milyen, azt mondták, hogy van valami everest és avval meg tudom nézni. ha megvan, megmondom.
hát én tervezésre használom leginkább, és az acad rendszeresen megfagy, meg általában érezhetűen lassú az egész.

(#779) zsíráf válasza mycso (#777) üzenetére


zsíráf
csendes tag

na heli!
megnéztem, és azt írja, hogy nvidia geforce 4 mx440w.
64mb -s.
igazság szerint az lenne a legjobb, ha valami egyszerű megoldást találnátok. :)
mondjuk, hogy cseréljem fel a ramok sorrendjét a slotokban, vagy mittudomén. :D
és persze köszi-köszi-köszi a segítséget

(#780) xcbiker válasza zsíráf (#779) üzenetére


xcbiker
addikt

Mindenekelött célszerül lenne a ramokat 2 egyforma 256mb-os ramra cserélni. - mondjuk 400MHZ-esre.
Utána ha 400mhz fsb-s Celeronod van, akkor egy 533-as FSB-s Celeron ''D''-re cserélni, vagy ha el vagy eresztve, akkor min. egy 2,4GHz-es 800FSB-s P4-re.

- ja és a ramokat szín szerint kell párosítani, azaz csak 1-1 feketébe, vagy csak 1-1 kékbe.
Keverve nem jó.



[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#781) mycso válasza zsíráf (#779) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát, ha tervezgetsz, meg autocad, akkor ahogy 1-el felettem is javasolták, a ramjaidat elkéne csereberézni 2x256 vagy 2x512MB-ra.
A VGA is elég gyengécske /acad-hoz elég, viszont ha használsz komolyabb tervező progikat, akkor azok kikészítik/.
A procid, mivel 2500MHz-et írtál, gondolom prescott magos, tehát az nagyjából elég.

A ramjadiat hiába cserélgeted, az sajna nemfogja megoldani a problémád. :(

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#782) zsíráf válasza mycso (#781) üzenetére


zsíráf
csendes tag

:(
akkor ezek szerint cserélgetni kell. na mindegy.
köszönöm szépen a segítségeteket, meg az agytágítást. :D
és kellemes hétvégét is. :DD

(#783) WEBER


WEBER
tag

adott egy asus p4c800-e deluxe alaplap benne 2.4c 2*256 hynigs asus 9600xt sok sok vinyó és egy 480 -as thermaltake táp.
egy szép tavaszi reggelen a gép egyzserűen nem kapcsolt be. Jólvan akkor gondoltam keressük a baj forrását. a clear cmos nem működött, elemkivétel nem hsznált. az alaplapon kívül minden alkatrész ki lett próbálva más gépben és teljesen jók voltak. Gondoltam akkor hibás a lap. szereztem másikat. egy ic7-est gép összerak, bekapcs és semmi. ugyanaz a szitu. a monitor villog és semmi sem történik.

mikor az első alaplappal néztük a gépet akkor a videókari ventijét 5-6 másokdperc múlva lekapcsolta az alaplap. számomra ez is furcsa volt.

nincs ötletem hogy mi baja lehet a gépnek, az alaplapnak. kérlek segítsetek.


üdv, és köszönet: WEBER

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#784) simoon válasza WEBER (#783) üzenetére


simoon
tag

hát, nem ilyen lappal, de egy hasonló szituáció fellépet nálam is régebben.
akkor a táp volt kontakthibás, és dobálta a feszültséget, bár a therm...nak nem kellene így viselkednie. mondjuk az is egy chieftech volt.
hát nálam ennyi. :)
mellesleg havernak van 2,5éve ilyen lapja, és semmi gond véle! hát ez van.

(#785) Criton válasza WEBER (#783) üzenetére


Criton
veterán

szerintem a táp a ludas :(

(#786) Reset Elek


Reset Elek
aktív tag

Akit érdekel, volna egy eladó P4C800-E Deluxom
[link]

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#787) shift+ő


shift+ő
senior tag

ASUS p4gd1 lapról van valakinek valami infója. Jó, nem jó? Mennyi?

(#788) henry válasza WEBER (#783) üzenetére


henry
tag

Én is egyértelműen a tápot tenném először felelőssé.

HNR

(#789) TommyLee73


TommyLee73
tag

Sziasztok!

A következő probléma megoldásában szeretném a segítségeteket kérni:

Adott a köv. 2 konfig:

Asus P4C800 Deluxe lap
3.4GHz Northwood proci
2*512/500MHz Corsair TwinX ram

Asus P4P800-E Deluxe lap
3.2GHz Northwood proci
2*1GB/400MHz Kingmax

Hibajelenség: a gépek véletlenszerűen megfagynak és/vagy újraindulnak/nem indulnak. (monitor villog) Ami még feltűnt, hogy a déli híd minden esetben tűzforró!

Előzmény: mindkét alaplapon letiltva a nem használt funkciók (Raid controller, Serial és Parallel port, stb.)

Ha csak egy memória modul van a gépekben, akkor tökéletesen működnek. (A P4C800 Deluxe-ban, ha a 3-as és 4-es ill. a P4P800-E Deluxe-ban az 1-es DIMM-ben ram van, akkor szintén nem indulnak a gépek.)

Erre vmi megoldás esetleg?

''Sosem szabad lebecsülni a hülyeség hatalmát!''

(#790) xcbiker válasza TommyLee73 (#789) üzenetére


xcbiker
addikt

milyen tápot használsz?
memtest86-ot futtattál?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#791) TommyLee73 válasza xcbiker (#790) üzenetére


TommyLee73
tag

Memtest futtatva, a ramok hibátlanok. Az egyik táp egy 400W-os Zalmann, a másik egy 500W-os FSP. Igazándiból arra gyanakszom, hogy az egész problémát a déli híd túlmelegedése okozza. (amíg nem voltak letiltva az előző kommentben írt, különböző ''ficsörök'', addig nem volt ilyen problémám)

''Sosem szabad lebecsülni a hülyeség hatalmát!''

(#792) TommyLee73 válasza xcbiker (#790) üzenetére


TommyLee73
tag

Ja, egy lényeges momentum még kimaradt: a procik és a ramok nem voltak húzva!

''Sosem szabad lebecsülni a hülyeség hatalmát!''

(#793) longwild


longwild
aktív tag

Sziasztok!

Asus P4C800e-deluxe lap tulajdonos vagyok. Boldog is lennek vele, ha egy kozelmultbeli processzor csere ota nem lennenek gondok.
1. 1,7Ghz es Celeron utan raktam egy 3Ghz es HT-s Prescott-ot. Az 1,7 es huzva volt 10% ot. Most minden inditasnal ''Overclocking failed''. De az nem si számít, h az 1,7es húzva volt, mivel most eredeti beállításokkal megy, vagyis húzás nélkül(15x200). Az overclockingos üzenetzet követően csak f1 v f2 áll rendelkezésre, melyekkel bios/vagy tovább enged windowsba default értékekkel. A problémát msot ideiglenesen emgoldottam azzal, h az externalt lehúztam 200-ról 100-ra, na de ez így nagyon nem kóser...:/(1500mhz). Egyébként a pres mellett van két különböző márkájú(hynix, kingston) 256@266mhzes ram. A kérdésem tehát az lenne, h msot mit lehet tenni, h a 3ghzest valóban kihasználjam...

A második gondom pedig az integrált háló-/firewirekártyával lenne. A gond az, h az integrált lannal nem megy a net, míg pci-os ethernettel meg igen... Különben meg azóta nem megy, amióta használatba vettem az amúgy az addig nem letiltott firewiret. Mostmár hiába tiltom, csinálok bármit, csak a pcios lan segít...:/ Légyszi segítsetek!

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#794) xtmod


xtmod
senior tag

hali!

kéne nekem egy kis segítség. sehogy sem találok olyan oldalt ahol meg tudnám nézni, hogy milyen ramok kompatibilisek az alaplapommal. ( asus p4p800-e deluxe) ha valaki esetleg tud egy linket, azt megköszönném. az elődje, egy msi deszka volt ott könnyen ment.

üdv.

(#795) vlaci79


vlaci79
senior tag

Sziasztok!

Előzmények:
[link]
[link]

Hét elején tesztelési szándékkal kiszedtem a 1GB memót a gépből.
Héten a problémák rendszeresen jelentkeztek. Ma este rendben elindult a gép.
Rászántam magam némi pakolgatásra a vinyókon. Gép leállít, rack be,memó berak, majd gépinduláskor az alaplapi bios közli, hogy check sum error. Majd kéri a cd-n vagy a floppy-n az alaplapi biost, megkapta biost, flash után ezt még 3x eljátszotta. Áramtalanítás után alaplapi elem ki, táp vissza bios error ismét kéri a biost flash után elem vissza elindul. Windows alól új bios visszarak most megy a gép egyenlőre.
Véleményeket, tanácsokat, megoldási javaslatokat várok.

Vlaci

(#796) vlaci79


vlaci79
senior tag

Sziasztok!
Fejlemények:
Terheléses teszt alatt nincs semmi gond a géppel. Proci, VGA, 3HDD terhelve folyamatosan.
Azon gondolkodom nem öregedhetett el valami az alaplapon.
Pakolásztam a vinyókon és feltünt, hogy a másolás mennyire megviseli a gépet 200GB lett oda-vissza megmozgatva. Proci terheltség a plafonon, a proci hőmérséklet is magasra kúszott fel másolás során.
Eszembe jutott, hogy az alaplapomon a chipset és az AGP feszültségét úgyanaz az táp áramkör állítja elő, ezért az AGP feszt 1.5ről 1.6ra emeltem. A másolási gondok megoldodtak, a rendszerinditás még mindig csak reset után van rendben.
Aszem kerítek egy másik alaplapot.

Vlaci

ui.:
Azt még kiderítem, hogy mi van az új alaplapi elemmel, nem-e merítette már le a lapom.

(#797) vlaci79 válasza vlaci79 (#796) üzenetére


vlaci79
senior tag

Sziasztok!
Alaplapi elem rendben van, megvan 3V.
Vlaci

(#798) vlaci79 válasza vlaci79 (#797) üzenetére


vlaci79
senior tag

Sziasztok!
Lapcsere után rendben vagyok.
Erre MSI 875P-NEO FISR
Kicsit nehezen értettem szót vele de mostmár ugynéz ki minden rendben lesz.
1 GB ramot ki kellet vennem MSI lapban csak 333 volt hajlandó hajtani.
Már csak 4 portos sata vezérlő kell kerítenem.

Vlaci

(#799) mycso válasza xtmod (#794) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

[link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#800) coolmpi


coolmpi
aktív tag

Akinek p4c800 dlx lapja van intel integrált lan kártyával megmondaná nekem, hogy az eszközkezelőben mit olvas ki a hálózati kártyák fül alatT?

Sajna nincs meg a driver CD, a netről töltött driverbe meg van 200 driver, és vhogy nincs kedvem mindet installálni. Plz help valaki!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.