Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Bordács válasza -cobra- (#182) üzenetére


Bordács
tag

Tegnap rámentem az ASUS honlapjára és a következőket tudtam meg:
1.Elvileg ez a CPU lockfree dolog minden P4 alaplappal megy,ha már a BIOS ezt
megoldotta.Pl. a 800SE-nél az 1007-es verzio.Az E Dlx esetén-amiben szintén érintett vagyok-még nem láttam ezt a versio frissitést,ott hivatalosan az 1006 az utolsó final változat.(nem Béta).DE!! ezt a cPU-nak is támogatnia kell.ASUS szerint ez 3,4 GHZ és felfelé lehetséges.Azt nem tudom,be lehet-e csapni a rendszert úgy,hogy tuningolva éri el mondjuk a 3,4 Gigát vagy mindenféleképpen alapon kell ezt tudnia.
Üdv

(#202) xcbiker válasza Bordács (#200) üzenetére


xcbiker
addikt

a szokásos hynix d43
elég jók, mennek akár 570-en is stabilak, csak a cpu nem bírja már.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#203) killahdrums


killahdrums
senior tag

...nekem ilyen ''CPU Lock free'' 3.4-esem van.

A 478-as foglalatúak közül én úgy tudom csak azok jók amik ''loadline A (FMB 1.5)''-ösök. Ezek meg csak az SL7E6 és SL7KD, ill. van még C0 steppinges de azt most nem nézem meg... :)

A gépem 14x266=3724-en rohan, 1:1-ben a ramokkal (533 2,5-3-3-8).
Elég rendben van, bírná a nagyobb FSB-ét is, csak a ramjaimnak végük 545-nél... :B

Ja és P4P800-tól fölfelé már minden ASUS lap tudja ezt friss BIOS-szal.

There is no God, just Technology...

(#204) zoszt válasza Balint133 (#180) üzenetére


zoszt
tag

Köszönöm a válaszod!
A gép sokat megy és nem szeretnék futó alkalmazásokat lelőni és a biosban matatni, amikor egy kis játékra adnám a fejem, ezért lette volna jobb pl. SpeedFan. :)
A ''mennyire szeretnéd underclockolni'' kérdésre nincs konkrét válasz a nap nagyrészében inkább az áramfogyasztás/hőtemelés csökkentése lenne a cél.

A Vcore-t 1.375V-ra lehet levenni a biosban a fsb jelenleg 175-re van állítva most -->2450 MHz. Kb. 2°C-kal hűsebb internetezés közben (38-40°C) Megnézem hogy mit csinál így a játékoknál, aztán majd igyekszem belőni a számomra megfelelő beállítás(ok)at.

A ClockGen-nel tapasztalt hőemelkedés (szintén 2°C) minden bizonnyal az általad említett okok miatt volt, minden úgy történt ahogy montad akkor 150-ig tekertem vissza az fsb-t. :)

[Szerkesztve]

"Egyszerű életet élek: ami üres, megtöltöm, ami tele van, kiürítem."

(#205) Balint133 válasza zoszt (#204) üzenetére


Balint133
aktív tag

Szívesen máskor is, ha vmi problémád van, akkor szólj!!

Két küklopsz négy szem közt!!

(#206) xcbiker válasza killahdrums (#203) üzenetére


xcbiker
addikt

mennyi a hőmérséklete a cpu-nak.
mert én csak azért nem váltok prescottra mert melegszik.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#207) T- válasza xcbiker (#6) üzenetére


T-
tag

segíts nekem légyszi,feltettem a 21-es biost és induláskor nekem is sokáig gondolkodik meg a hardware monitornál a biosban lelassul mint állat 2percig is várni kell mire belép.
szóval hogy an is kell csinálni pontossan azt a rendszer lemezt,98 nál tudom de xp nél nem megy

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#208) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Hello!

A hőmérséklettel kapcsolatos kérdésre válaszolva, nekem idle 43, max 52 (zalman cnps7000cu) 2200rpm-en, ha 2600rpm-en van akkor idle 42, max 50.
Proci: 3.0E C0 stepping, 1,4v-on.
Üdv

[Szerkesztve]

(#209) xcbiker válasza T- (#207) üzenetére


xcbiker
addikt

sajátgép, floppy ikonra jobb katt!
formázás...
msdos rendszerindító lemez

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#210) killahdrums válasza xcbiker (#206) üzenetére


killahdrums
senior tag

...a konfigomnál látható hűtővel, max 61 fokos a proc, az említett overclock-kal.

There is no God, just Technology...

(#211) T- válasza xcbiker (#209) üzenetére


T-
tag

Köszönöm

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#212) T- válasza xcbiker (#209) üzenetére


T-
tag

szia megcsináltam, sikerult is de a hardware monitornál még mindíg lassú,de nagyon,
megmondom őszintén rettenetesen zavar a dolog
mi lehet az ok?
:O

[Szerkesztve]

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#213) xcbiker válasza T- (#212) üzenetére


xcbiker
addikt

hw monitornál?
mire gondolsz?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#214) T- válasza xcbiker (#213) üzenetére


T-
tag

a biosban van egy olyan menüpont hogy:Hardware Monitor, na ebbe belépve mintha lefagyna a bios, kilépni csak ctrl alt del-lel lehet
az érdekesség kedvéért ma már többször is megcsinálta a gép hogy egy pillanat alatt lekapcsol, a power led világít, reset után elindul de az eszközök beolvasása előtt gondolkodik úgy egy percet,beolvas és ismét ujra bootol atzán megint és megint.
úgy sikerül elindítanom hogy áramtalanítom a gépet akkor elindul

még egy a Not dtrive attached to FastTrak controller, the BIOS is not installed.
mit jelent
a 1021-es biost raktam vissza

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#215) Balint133 válasza T- (#214) üzenetére


Balint133
aktív tag

Az nem lehet, h. Nagyon le van terhelve a tápod??

Két küklopsz négy szem közt!!

(#216) Balint133 válasza T- (#214) üzenetére


Balint133
aktív tag

Milyen tápod van??

Két küklopsz négy szem közt!!

(#217) T- válasza Balint133 (#215) üzenetére


T-
tag

miközben írtam a választ megint meg csinálta
mely problémával kapcsolatban gondolod
Chieftec CT360A van a boltban azt mondták hogy elégne kell lennie egyépként házzal együtt vettem és gondoltam le cserélem egy nagyobbra, lehet hogy most jött el az ideje?

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#218) Balint133 válasza T- (#217) üzenetére


Balint133
aktív tag

Lehet, mert nekem is gyenguci a tápom, és van 2 Wincsi, egy cd iró, egy cd olvaso, 2*256 Mb Ddr ram, a floppy meghajtót lehúztam, és nem is bírok a 2.40 Ghz-s Cerkámmal 3.13Ghz-felé menni, mert natúrba interneteés közben is kifagy a winfos, szal ott neked nagyon le lehet terhelve!! Szentem érdemes lenne lecserélni egy 420W-os Chieftekre, vagy vmi másra!! Vagy úgy tudsz meggyőződni, h. gyenge a táp, h. lehúzol egy pár dolgot, házventik, winyók, egyik cd, dvd meghajtót, és ha így is, akkor nem biztos, h. a táp, de szentem a tápoddal van vmi!!:(

Két küklopsz négy szem közt!!

(#219) T- válasza Balint133 (#218) üzenetére


T-
tag

szerintem is gyengécske lehet, ezen dolgok kipróbálásán már én is gondolkodtam
ha pedig tápot kell vennem 500w fölöttit fogok venni mert a vizhűtés pumpáját is arról akarom majd működtetni
köszi a fárdtságod:R

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#220) Balint133 válasza T- (#219) üzenetére


Balint133
aktív tag

Ok, de szentem elég egy 420As chieftek, az kitesz annyit mint egy 560W os Q-tech, de amilyen neked tetszik, olyat válassz!

Én speckó úgy fogom csinálni, h. veszek egy 420Wos chiefteket, és megtartom ezt is, és kétt táppal fogom üzemelteti a gépem, erről a gyengéről fog menni a venti, majd az uv csövek, meg minden hülyeség, a Chieftekről meg az új konfig, valszeg az új konfig ezzel a táppal be sem kapcsolna!!:DDD

Két küklopsz négy szem közt!!

(#221) Bordács válasza Versus (#196) üzenetére


Bordács
tag

Tettem egy kört klf. memóriagyártók honlapján,már csak a laptopom érdekében is.
Természetesen nem hagyhattam ki a P4P800SE és a E Dlx-okat sem.
Na pl. A Corsair és a Kingston szerint említett Asus alaplapok akár 550-ig is kompatibilisek(ez utóbbi a Corsair szerint van igy),de a Kingston is megerősíti az 500 MHZ mem.frekit.Igy azt gondolom sikerrel kellett,hogy járjon a próbád,amit
hétvégére terveztél.
Na mindenesetre ez jór hírnek tünik,azt gondolom,hogy egy olyan gyártó,mint a Corsair nem teszt nélkül bátorkodott leírni ilyet!!
Úgyhogy lehet bátran upgradelni a memokat.Ez azért nem kevés fejlődést jelenthet a 3200-as standardhoz képest.
Bordács

(#222) mycso válasza Balint133 (#218) üzenetére


mycso
veterán

Ez hülyeség, nekem ahogy általában használom:
Asusp4p800-e dx, Celeron 2.6@3.4, 2x256DDR, 160GB sata + 1 ventis hűtő, 8GB + 1 ventis rack-be, LG DVD-RW, LG CD-RW, Floppy, ATI 9200 + 4cm venti, 1db 8cm rendszerhűtő kb ennyi átlagban, és ez így megy kb 1 éve egy 300-as Mercury-val.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#223) xcbiker válasza mycso (#222) üzenetére


xcbiker
addikt

szerencséd van, de én nem bíznám az alkatrészeim egy ilyen tápra.
mellesleg egy olyan celeron nem biztos hogy annyit eszik.
de itt egy nagyon jó link a számolgatáshoz:
Bővebben: link

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#224) T- válasza xcbiker (#223) üzenetére


T-
tag

jó reggelt;)

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#225) T-


T-
tag

kiszámolta a prog 357watot fogyaszt a gépem
vagyis a 360-as tápom éppen határeset
tehát vennem kell egy nagyobbat

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#226) mycso válasza xcbiker (#223) üzenetére


mycso
veterán

Már régebben is ismertem ezt az oldalt, 300w alatt hozza az én konfigom.
Meg annyira nem félek tőle, már lassan két éves, egy félévet egy celeron900@1100MHz+512SDR+MX440+1HDD+2CDRWstb társaságában, még egy felet AMD 2200+@2.2GHz+256DDR+Ti4200+2HDD+DVDRW+CDRW stb társaságában, és lassan egy éve a mostani 2.6@3.4 celeron konfiggal megy.

[Szerkesztve]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#227) Balint133 válasza mycso (#222) üzenetére


Balint133
aktív tag

Nem hülyeség, mert a Mercury még mindig jobb táp, mint ez a noname szar, amit a házhoz kaptam, vmi Comador vagy mi a fene! és elméletileg 300W a teljesítmény ami rá van írva, de szentem 225-260W nál többbet nem tud leadni!
Meg úgyis kell vennem, mert ennek a tápnak szentem a védelme egyenlő a nullával, szal ha lenne egy hálózati tüske, a gépnek kampec, vagy legálábbis az alaplapnak, ja és a másik, h. a leendő konfigom be sem kapcsolna ezzel a táppal, mert annak enyhén nagyobb lenne az igénye!

Nekem a konfigom, vmi bazinagy Coolermaster Proci hűtő, 2db wincsi, Fx5200, Celeron 2.40Ghz@3.13Ghz stabilan, 2 db 8 centis házventi, egy db 12 centis ház venti, Lg cd rom, Lg cd iró, jövő héttől MSI Dvd duplarétegű Dvd író, dióhélyban ennyi!:DDD

Két küklopsz négy szem közt!!

(#228) T- válasza Balint133 (#227) üzenetére


T-
tag

bocsi had szóljak bele ha dvd írót veszel csak Pioneert vegyél, hidd el én sok félét ki próbáltam de ez vált be a leg jobban;)

viszont feltennék egy újabb kérdést a lapommal kapcsolatban:

Not drive attached to Fast Trak conntroller,The BIOS is not installed.

mit jelent, ha rosszat akkor mit kell tennem hogy jó legyen?

ma rakom be az új tápom egy NorthQ 500WBővebben: link
kíváncsi leszek

[Szerkesztve]

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#229) Atlantis válasza T- (#225) üzenetére


Atlantis
veterán

Ez a fogyasztás terhelés alatt mérhető?
Annak idején, míg megvolt a gépem, kimértem a fogyasztásást egy EON-tól kért műszerrel. Alapból 250W-ot evett, letöltés közben 270W-ot, játéknál 310W-ot, full terhelésnél evett 335W-ot a gép. Ezek pontos adatok, hitelesített műszerrel.
E-Deluxe lapom volt, egy 3,2-es NW procival, 1 Gb RAM-mal, 2 SATA vinyóval, 9800XT-vel, 1 DVD íróval, Audigy 2-vel, meg a szokásos apróságokkal. Egy Enermax 360W-os táp hajtotta és soha nem volt kevés.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#230) T-


T-
tag

egy magyar link a táprólBővebben: link

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#231) T- válasza Atlantis (#229) üzenetére


T-
tag

a fogyasztást a belinkelt oldalon számoltattam ki, a tényleges fogyasztást nem mértem de van egy Conrad féle fogyasztásmérőm,dugaljba dugható azzal megtudom csinálni nem tudom mennyire lehet hiteles majd ki derül
a tápegysébben nem a ráírt teljesítmény a fontos igazán hanem az amper amit adott esetben képes biztosítani
tegnap táp vásárlás közben kiokosítottak ezzel kapcsolatban a
TTS Kftnél, a tulaj Gyenes János a szakértelme szerintem ott van a szeren
de amint beépítettem a tápot és megterhelem többet fogok tudni.

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#232) mikie29


mikie29
csendes tag

Sziasztok!

Lenne két kérdésem ill. kérésem remélem tudtok benne segíteni:

P4C800 DLX alaplapom van és Corsair Twinx 2x256MB LLPT tipusú ram van benne, ami működik 2,5-3-2-6-os késleltetéssel +PAT. Van lehetőségem, hogy bővítsem a RAM-ot 1 db Corsair 256MB C2-es rammal az lenne a kérdésem, hogy ennek a ramnak a beszerelésével mennyire változnak meg a késleltetések és főként a PAT működik-e ha három ram van benne, vagy ez úgy van, hogy 2 db-al megy a PAT, 3 db nem? Ha igen melyik színűbe tegyem a harmadikat?

2 db SATA Hitachi vinyó van raid 0-ba a promise vezérlőn azt szeretném megtudni (szájbarágósan ha lehet), hogy mit és hogyan kell beállítanom ahoz, hogy egy harmadik SATA vinyót is tudjak működtetni az Intel SATA vezérlőn, az oprendszer a raid-on van és a 0-ás raid ha meghibásodik kellene egyolyan vinyó amire el tudok menteni pár fix dolgot még az előtt, hogy veszne minden. Sima kiterjesztett particó lenne rajta, zavarják-e így egymást?

Remélem tudtok segíteni, előre is köszönöm.


P4 3.0 Ghz/800Mhz/1Mb, 2x256/400Mhz Corsair Twinx LLPT ASUS P4C800-E DLX ASUS Radeon 9600XT

(#233) mákostészta válasza Versus (#13) üzenetére


mákostészta
tag

Én az ASUS UPDATEL vigyáznék, most tettem tönkre vele egy alaplapot! :Ö

Az igazság odaát van! Na jó, de mi az igazság, és én ideát vagy odaát vagyok?

(#234) Balint133 válasza T- (#228) üzenetére


Balint133
aktív tag

Hidd el ha dvd írót vennék Csakis pionert, mert arról én is sok jót hallottam!
De én apum gépéből szedem ki!!!! Az meg MSI, max ráírom filccel h. pioner!!:DDD,

A lapod kiírása nem tom még h. mit jelenthet, még utánanézek, csak érjek haza ebből a ki******* suliból!:DD

Két küklopsz négy szem közt!!

(#235) Versus válasza mákostészta (#233) üzenetére


Versus
senior tag

Az érdekes lehetett. Hogy lehet egy Crash-free alaplapot tönkretenni egy Asus Update-el ?! :)

Premium Vintage

(#236) Balint133 válasza Atlantis (#229) üzenetére


Balint133
aktív tag

Jó lehet h. 360W alatt van, de tunning, ventik... stb. azért jobb ha többet tud a táp, mint amit a gép ''kér''!! Meg ahogy írta itt T- Az A is sokat számít, meg még sokminden, a mérést hideg procival csináltad, vagy már ent egy jóideje a gép? Mert a meleg proci szentem sokkal több áramot eszik mint hidegen! Legalábbis szerintem, javítsatok ki ha tévedek!!
Meg ha kedve támad esetleg moddolni, Uv csövek, meg egy raklap venti, ütemre villogó fénycsövek.. stb. akkor nem kell tápot cserélnie!!!:DDD

Két küklopsz négy szem közt!!

(#237) Versus válasza T- (#228) üzenetére


Versus
senior tag

Ez semmi bajt nem jelent. Az alaplap vinyót keres a Promise controlleren. Kapcsold ki a detektálást : Advanced/Onboard Promise Controller/Disabled
Viszont mikor a harmadik satas vinyót dugod majd rá akkor kapcsold vissza ,mert így nem fogja látni !

Premium Vintage

(#238) Versus válasza mikie29 (#232) üzenetére


Versus
senior tag

Az időzítések szempontjából a leggyengébb ram lesz a mérvadó ,arra sem vennék mérget hogy a gép elindul 3 rammal,ha pedig el is indul kétcsatornás memóriavezérlésre kevés sanszot látok. Egy próbát megér esetleg.

Premium Vintage

(#239) mikie29 válasza Versus (#238) üzenetére


mikie29
csendes tag

Köszönöm az infó-t mielőtt megveszem elkérem kipróbálni, ha nem megy marad 2x512MB v. 4x256MB.

3 db vinyo megoldásra tudsz valamit?

P4 3.0 Ghz/800Mhz/1Mb, 2x256/400Mhz Corsair Twinx LLPT ASUS P4C800-E DLX ASUS Radeon 9600XT

(#240) Versus válasza mikie29 (#239) üzenetére


Versus
senior tag

A ram próba eredményét légyszíves ebben a topicban tedd közzé ha nem gond !
Hátha kellemesen csalódunk.

Nem vagyok otthonos a RAID kérdéskörben sajnos, de nem lehet hogy csak simán rátolod a vinyót aztán ha hagyod a RAID konfigurációt ahogy volt ''csak'' annyi történik hogy lesz egy plusz vinyód ?

Premium Vintage

(#241) mikie29 válasza Versus (#240) üzenetére


mikie29
csendes tag

OK! De csak hétvégén tudom elkérni a ramot.

Én is azt gondolom, hogy egy plusz vinyó lesz, csak azt nem tudom mit kell állítani a Bios-ban, hogy minkettő egyszerre működjön, nem ismerem az Ami Biost.

P4 3.0 Ghz/800Mhz/1Mb, 2x256/400Mhz Corsair Twinx LLPT ASUS P4C800-E DLX ASUS Radeon 9600XT

(#242) xcbiker válasza mikie29 (#241) üzenetére


xcbiker
addikt

ha tuningolni is akarsz, akkor szerintem felejtsd el a 4x256-ot!
én 4x512-vel próbáltam és nem volt jó.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#243) T- válasza Versus (#237) üzenetére


T-
tag

szia megcsináltam a biosban a beállítást amit leírtál nagyon jó lett így méga bootolás is sokkal gyorsabb lett, egy satas vinyóm van csak
köszönöm

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#244) T- válasza Balint133 (#234) üzenetére


T-
tag

köszi a fáradozásodat de Versus már kisegített

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#245) Balint133 válasza T- (#244) üzenetére


Balint133
aktív tag

Pontosan a számból ''írta ki a szót'' Versus, pont ezt akartam írni, de ha már működik, akkor jó!:DD

[Szerkesztve]

Két küklopsz négy szem közt!!

(#246) Atlantis válasza Balint133 (#236) üzenetére


Atlantis
veterán

Ment a gép már egy jó ideje. Szerintem meg nincs különbség ''hideg'' és ''meleg'' fogyasztása proci között.
Ja és a fogyasztásban benne volt egy 17''-os CRT monitor és egy Genius DHT-510 hangrendszer is. Természetesen ezeknek külső tápja van. Monitor, hang nélkül, letöltés közben a fogyasztás 165W volt.Szóval a gépházban lévő alkatrészek (ventik is, nálam 5db, a procihűtővel együtt)fogyasztása max. terhelésnél sem érte el a 220W-ot, ennyiről kell a tápnak gondoskodni.

[Szerkesztve]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#247) T-


T-
tag

hi all
na úgy néz ki meglett a minden előjel nélküli gép lekapcsolásnak az okozója,
tegnap ugyanis a táp csere után is megcsinálta a bekapcsolást követö 5 percen belül,
a hibát(eddig úgy néz ki)a Maxx nevű kis fekete dobozka okozta aminek az a feladata hogy a gépet megvédje az elktromos tönkretételtől az csinál ilyen pánik jellegü lekapcsolást.
nagyjából ennyi
köszönöm mindenkinek a hozzám való jóságát és kiváltképp a türelmét

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#248) maflame


maflame
aktív tag

Sziasztok! A legújabb jelenség. hogy időnként dob egy kékhalált a gép (IRQ not less or equal ...ilyesmi) majd reset után nem kapcsol a monitor csak jár ''üresbe''.
Ezt először tegnap csinálta 1x és azóta ma mégegyszer.
Mindíg mikor valami memoria igényes dolgot csinált. (nagy méretű kép átméretezése p.shopban)
Mi lehet ennek az oka??
Ja, úgy indult el végül mindkét alakalommal, hogy először kikapcs, vártam kb 20 percet majd próbáltam de semmi. Végül levettem az oldalát nézegettem ventik forognak e, kondik nem púposak e de minden normálisnak tűnt. Megnyomkodtam kicsit az elemet is és mintha mind2x közvetlen ezután indult volna el. ...nem tudom lehet e ennek valami köze a dologhoz csak nekem feltűnt.
Még annyi, hogy az első eset után átállítottam a virtuális mem kezelést fix-ről rendszer vezéreltre (nem jött be) a második után meg a biosban állítottam vissza turbo-ról standardra. (ezt nem tudom még használt e, azóta még nem csinálta.
Szóval, a leírtak alapján van valakinek ötlete?
Köszi!

(#249) bluntman


bluntman
csendes tag

Sziasztok!

Következő lenne a problémám:
Szereztem egy samsung 80 72000 8MB-s winyót és az XP SP2 az eszközkezelőben azt írja, hogy SCSI Disk Device!!!
Namármost ez ugyebár IDE winyó! Alaplapom Asus P4c800 Deluxe van benne
3 winyó, 1 dvd +-rw és egy combo drive! Eddig is 3 winyóm volt csak most a régi maxtort egy samsung váltotta fel (mostmár mind1ik samsung w.)!
A harmadlagos IDE csatira van kötve ami IDE-Raid, biztos ismeritek!
Valaki tudna ezügyben segíteni, hogy mi lehet a probléma???
Driver, esetleg alaplap hiba???? Lehet, hogy valamit update-elni kéne????
Segítségeteket előre is köszönöm!!!!

(#250) Versus válasza maflame (#248) üzenetére


Versus
senior tag

Alaplapi hang beélesít,hangfal alaplapi kimenetbe átdug,összeomlást előidéz(ha van hibaüzenet pontosan felír) sikertelen boot elindít ,erősen fülel és a kapott szöveges hibaüzenetet ide beír ! :)

Premium Vintage

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.