Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    válasz Peddy789 #78653 üzenetére

    Szvsz vedd meg a 8400-at nyugodtan, nem csinálsz vele semmit rosszul. Ár/teljesítményben egy közép-felső közép kategóriás gamer PC-be most gyakorlatilag az egyik legjobb vétel. Ez persze majd fog változni, de nem 1-2 héten belül.

    A 2600/X akkor lesznek igazán versenyképesek, amikor megjelennek az olcsó B450-es lapok, de ezek még sehol sincsenek, illetve biztos kell 1-2 hónap míg az árak normalizálódnak. Persze mennek B350-ben is, erről nem néztem tesztet stb. hogy régi lap+új proci kombóval ven-e probléma.

    Nekem a tesztek kivitelezésével és értelmezésével van most leginkább bajom: Az tesztek többségében az egyik oldalon be van húzva minden lehetséges kézifék (spectre-meltdown patch mikrokód), a másik oldalon meg best case eset van, ahol még a non-K 8400-as procit is tuning lapban tesztelik, gyakran tuningmemóriával.

    Ne érts félre, a 8400-as nyilván jó lesz, nagyon jó, de szerintem egy gépben, amit nem tesztelésre építettek és minden patch mikrokód kutyafüle installálva van (mert _kell_), Illetve B360 lapban van a lap által megengedett leggyorsabb memóriasebességgel (ami messze nem 3200 meg 3400MHz). Ott szerintem elveszik összesen 10-15% sebesség a tesztben szereplő értékekhez képest. Egyébként a B360-as lap a gyengébb VRM-jével sem feltétlenül úgy tekeri a nagyobb (i7 8700) procikat, mint egy Z-lap.

    Amit ebből ki akarok hozni az az, hogy sokan önbecsapásban élnek, amikor megnézik, hogy az adott proci mit teljesít a legdrágább körítéssel (Z-lap, tuningmemória, 1080Ti) nem életszerű szoftverkörnyezetben (patchek nem aktívak, vírusírtó és torrent nem fut etc) aztán lát 10% különbséget utána meg megveszi a középkat lapot olcsó rammal fölrak szirt szart rak mellé egy 1060-at és azt hiszi, hogy az a 10% különbség amit 1080p médiumban látott 1080Ti mellett az az ő konfigjában is megvan mondjuk egy 2600x-hez képest. Nem lesz meg.

    A másik oldalon a jobb fejleszthetőség illetve érezhetően nagyobb applikációs teljesítmény meg több szál viszont olyan dolgok amelyek megmaradnak.

    Ezek a tesztek arról szólnak, hogy mi lesz a best buy 1-2-3 hónap múlva, nem arról, hogy mitkell holnap megvenni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés