Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • sir fg

    aktív tag

    válasz B-L-A-C-K #38693 üzenetére

    Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, példaértékű az itteni segítő szándék :).

    Végül csak megrendeltem az usanotebook-nál a 8 GB-os verziót. Azt is beleszámoltam, hogy így már nem kell külön RAM-ot rendelni. Ha vennék, akkor, amennyire magamat ismerem, ragaszkodnék a Kingstonhoz, ami drágább. Aztán a kivett 2 GB-os modulokat is el kéne adnom, az is utánajárás, stb., amire időm se lenne. Szumma szummárum, mindent egybevéve nekem talán így érte meg jobban, még ha pénzkidobásnak is tűnik. Remélem, ezt nem lopják el, mint a legutóbbit...
    Kis beszámoló eddigi laptopjaimról:
    1. Asus A3HF-5A012: ballagás után vettem, egyetemhez célszerű volt. Rögtön szervizeléssel kezdte (alaplap), de utána hibamentesen szolgált 3 évig. Akkor döntöttem úgy, hogy lecserélem.
    2. Asus. Típusra nem emlékszem, de 12"-os gép volt, kicsit azért vaskosabb, szélesebb kávával, optikai meghajtóval. Dual Core CPU, integrál Intel grafikus kártya, 2 GB RAM, Vista. Talán még ma is ez lenne, de pár hónap után betörők elvitték. :((
    3. Hiánypótló megoldásként Asus netbookot vettem, 1000HE. 1,66 GHz Atom, bővítve 2 GB RAM-ra, Win7-tel használom. Meglepően jól szolgált 3 évig, pedig még virtuális gépen futtatott XP-n is kellett dolgoznom. Nem volt egy szélvész, de elvoltam vele. Ami király, az az üzemidő, kis fogyasztás, kis méret.
    4. A leendő újoncot meg ismeritek már... Remélem tovább meglesz, mint az eddigiek, főleg, ha ennyi pénzt szántam rá. A régin az zavart már, hogy azért fullHD monitorral már nehézkesen fut, sok képet tartalmazó mappa megnyitása (miniatűrökkel) hosszas várakozás, filmet a monitoron darabosan játszik le... Plusz kellett volna egyszer a virtualizáció a munkámhoz.
    Láthatóan egyre kisebb mérettel volt dolgom, így érthető, hogy beleestem a 13"-os gépekbe (Lenovo V370, illetve a választott ProBook).

    [ Szerkesztve ]

    Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

Aktív témák

Hirdetés