Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) laxius_


laxius_
tag

Sziasztok.
Januartol indul egy server, amin lesz chat, forum(mysql), meg counterstrike server is.
Erre szerenem megkerdezni, hogy melyik linux disztribuciot ajanljatok, mert amugy az az igazsag, hogy a redhathoz ertek csak valamennyit, es fedorabol a core3 van nekem. Ha azt feltennem, az nagyon nem lenne biztonsagos? Inkabb debian legyen fent?
Nagoyn jo lenne, ha nem lenne fontos a debian, mert azt korulmenyes megcsinaltatnom, es ha eleg lenne a fedora nagyon jo lenne.
Kerlek ne csak igen-nem mel valaszoljatok, hanem magyarazatot is irjatok..
Köszönöm a segítséget és a mielőbbi válaszokat...

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#2) Flashy válasza laxius_ (#1) üzenetére


Flashy
veterán

debian, mert az a legjobb, mert csak. de ha nem értesz hozzá akkor mindegy milyen, amelyik a legkönnyebben menni fog, azt tedd. már az is pozitív hogy nem windowsban gondolkodsz :)

(#3) laxius_


laxius_
tag

Figy, ez a valasz kesz!
Semmit se irtal....
Szoval fontos lenne a biztonsag, meg windows:)) Hogy jutna eszembe....
Szoval fontos dolgok lesznek rajta, webserver lesz nap24oraban chattel, meg sok honlap is lesz rajta, talan hosting is.
Es szoval valaki azt mondta a fedora is eleg biztonsagot nyujt ha rendesen be van allitva.... Ez lenne a kerdes,hogy eleg e nekem a fedora biztonsaga, vagy inakbb a debian legyen... Csak mert debian felrakatasa meg beallitasa ugye nem ingyenes, meg annak az utolagos beallitasait sem tudom csinalni, mert nem ismerem annyira a debian konfig fajljait.....
Szoval akkor nem eleg az a biztonsag amit fedora nyujt ugye?Mert hat az nem serverre lett kitalalva

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#4) laxius_


laxius_
tag

Légyszives operátor bácsi tedd át nekem a témát az os témakörbe, véletlenül rossz helyre csináltam...
Köszönöm!!!
Meg ezt a hozzaszolast kitorolned.Köszönöm

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#5) Barton válasza laxius_ (#1) üzenetére


Barton
senior tag

''Ha azt feltennem, az nagyon nem lenne biztonsagos? Inkabb debian legyen fent?''

SELinuxxal jó lesz, nem kell mindekinek debian boozeenak lenni !!! :C

Bővebben: link

(#6) laxius_


laxius_
tag

Nem tudsz valami magyart is ?:)
Jo, tudok angolul, csak gondoltam megkerdezem.
Jolvan akkor eddig 1 plusz, 1 minusz.
Még egyre várok, hogy eldoljon melyik legyen...

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#7) Flashy válasza laxius_ (#3) üzenetére


Flashy
veterán

az a válasz teljesen jó volt. tökmindegy melyiket rakod fel. ha meg tudod indokolni hogy miért nem biztonságos egy Suse vagy bármi akkor rendben. de ilyen homályos szavak hogy ''nem biztonságos'' ez olyan mintha a Blikk-ben olvastad volna :)
ha rendesen be van állítva bármely linux elég biztonságos. ezért mondtam hogy válassz egy olyat, amit ismersz, konfigold be, és használd. a linuxot nem kell ''serverre kitalálni'', semelyik Linux disztribben nem lehetnek hibás programok. a debian arról szól, hogy alaposan letesztelik a dolgokat, később rakják bele a programokat a disztribbe, mint mások. ez a hátránya is. kernelfordítást minden linuxon kell úgyis rendszeresen, csomagokat újabb verzióra frissíteni szintén minden linuxon lehet és kell is, a hibákat napokon belül javítják, ha a csomagot nem upgradeled akkor lehet bármilyen ''biztonságos'' debianod.

(#8) vtechun


vtechun
veterán

szerinetm a slackware sem rossz választás, nálam ez van most a szerveren, könnyebb szerintem használni/konfigolni, mint a debiant , meg frissebb is....

(#9) Batman


Batman
őstag

Hellosztok!

Egy kicsit felhozom ezt a topicot! :.)
A kérdés adott ki mire esküszik , előnyök hátrányok érdekelnek, persze kizárolag ingyenes disztrik novell és a redhat fizetős megoldása nem játszanak.

Amit tudnia kellene(tudom hogy ezek nagyrésze szinte az összes disztroval megvalósítható, de azért vannak jelentés különbségek a telepítés és konfigolás mivoltában):

- webserver
- mailserver
- ftp server
- domain server szerepét is töltse be
- profile server (userek profájának egy része központi szerveren tárolodik így mindne gépen ha beloggolugyan az fogadja)
- policy server (ha valaki beloggol egy gépre lekérdezi a besoroláősát és azok a jogosultésok állítódnak be ami rá vonatkozik)
- tűzfal
- megosztások is rajta keresztül töténének a lokális alhálozaton belül
- a lehetőségekhez képest minimalis gépigénye legyen
(ha valamit meg kifelejtettem utólag pótolom)


Jelenleg gentoo-t használok és megvagyok vele elégedve , de érdekelne hogy ki mit ajáll.

Gentoo előnye a jól konfigolhatóság lenne , szinte nincs amit ne lehetne rajta megoldani, hátránya szerintem, hogy a telepítések sokszor elég időigényesek ami egy servernél nem feltétlenül jó.

Remélem érkeznek válaszok szép számmal.
köszi
Batman

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#10) Batman


Batman
őstag

up :B

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#11) _BOZONT_


_BOZONT_
tag

NAGY UP
nem lehetne erről egy szavazást csinálni? :DD

(#12) alex73


alex73
tag

Szerver megvalósításán gondolkodom pc-ből.
Rengeteg infót elolvastam már.

Debian server és variánsai vs Rehl server és variánsai

CentOS a vállalati szintű, és pontosan ugyanaz, mint a RHEL, de nem kell vásárolni suportot.
Red Hat
RHEL
CentOS
Cent os
CentOS 100%-ban kompatibilis a Red Hat Enterprise Linux-al, teljes összhangban a Red Hat követelményekkel. CentOS azoknak jó, akiknek szükségük van egy vállalati szintű operációs rendszer stabilitására RHEL támogatását nem vásárolta meg, de a rendszerere jelenleg RHEL alapú.
Clearos
Clear os
ClearOS hálózati átjáró és szerver kisvállalkozások számára
Alapja CentOS, ami a Red Hat Enterprise Linux klónja, a forgalmazása is széles körű. Rengeteg szolgáltatások listája és integrált szolgáltatásokat, tartalmaz amelyek segítségével könnyen beállítható egy intuitív webes felületen a rendszer. Néhány olyan eszköz amely megtalálható ClearOS nél: antivírus, antispam, VPN, tartalomszűrés, sávszélesség menedzser, SSL-hitelesítés, és a Napló-elemző. 18 hónapos frissitési ciklusok.
************************************************
Debian tény és való, hogy stabil és ingyenes rengeteg csommaggal és támogatással.
DEBIAN
UBUNTU
Az Ubuntu egy teljes asztali Linux operációs rendszer, ingyenesen hozzáférhető a közösségi és a szakmai támogatás
PC/OS
PC / OS felhasználóbarát desktop és szerver alapú Linux disztribúció, Xubuntu alapokon BeOS-szerű asztali témával.kiadásai: OpenDesktop, OpenWorkstation és WebStation.
********************************************************************
Sajnos vanolyan termék és alkalmazás ami csak Redhat on támogatott.
oracle, cpanel,vállaltok számára gonsolom még érdekes lehet hogy ERP támogatott ha jol tudom virtualizációval SAP meg a fenet tudja mi minden.

Nehéz döntés!
Desktopon ubuntut használtam nem tudom mit tegyek serverre.

[ Szerkesztve ]

(#13) Alex91 válasza alex73 (#12) üzenetére


Alex91
félisten

Mire lesz a szerver?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14) alex73 válasza Alex91 (#13) üzenetére


alex73
tag

Pl ha webservert tanulná az ember akkor mit raknál fel?
érdekel mert szeretnék otthonra egy szervert tanulásra ami netröl is elérhető.
Feladatai web,mail,ftp, esetleg torrent. router mögött ülne. nem adsl szolgáltatás hanem kábel 30/20-as
weben cms futna joomla, vagy worpress, vagy e107 . cpanel felülettel, vagy valami hasonló.
ami a leggyakorib felület a szolgáltatóknál.
Mivel szeretném megtanulni a cms rendszereket és így otthoni rendszerben lepróbálhatnám mielőtt villággá kürtölném hogy itt és itt van weblapom. Igy nálam futna localhostban és persze úgy, hogy netről is elérhető pl dydns, myip, vagy http://www.dot.tk/en/index.html?lang=en vagy saját *.eu *.net *.hu *.akármi domain regisztrálásal
ftp meg azért hogy saját gyüjteményemet a havernál is lehesen telepíteni megmutatni ne kelljen keresni a dokumentumok programok után.meg ftp-n fel töthessem a lapot.
mail meg jólenne saját neves @sajatnev.hu email.
ERRE mit ajállasz?
később persze biztos szolgáltatótól bérelnék ilyet de gondolom Ők nem örülnének ha a rendszerükön tanulnék.
mikor már megy akkor meg biztos tanulnék rajta mást is.

[ Szerkesztve ]

(#15) Alex91 válasza alex73 (#14) üzenetére


Alex91
félisten

Valami linux, Debian, vagy ubuntu. Arra XAMP, azt hali...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16) alex73 válasza Alex91 (#15) üzenetére


alex73
tag

ok cpanel nem támogatott deb ubi alatt webmint felületét hol tudom megnézni?

(#17) Alex91 válasza alex73 (#16) üzenetére


Alex91
félisten

? Mi kell :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18) alex73 válasza Alex91 (#17) üzenetére


alex73
tag

http://www.cpanel.net/
cpaneldemo
kép
[link]
vagyis kliens oldal felényujtott web lap és email sql managerelési felületet.
ubi vagy deb alatt.

[ Szerkesztve ]

(#19) Alex91 válasza alex73 (#18) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor telepits olyat, ami ezt tamogatja, ha ezt szeretned hasznalni! Ha ugyse eles rendszer, akkor szinte mindegy. Egyebkent is, azokat a rendszereket nem olyan nehez hasznalni amiket irtal, max. telepiteni :D.

Nalunk XAMPP fut elesben, rajta Joomla.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#20) alex73 válasza Alex91 (#19) üzenetére


alex73
tag

Részben éles lenne hisz mint írtam kivülről a neten is szeretném el érni csak nem szolgáltatnék.
Nem feltétlenül használnám ezt ha van hasonló debian alatt.
De akkor megfogadom keresek olyat ami támogatja bár sajna RHEL rendszert nem sokat használtam.
De Gondolom az sem vészes.
apt-get helyet biztos van ott is valami.
rpm hez

Köszi!

(#21) alex73


alex73
tag

Telepítés nem riaszt el!
Az első linuxomat 1998-99-ben fél évig telepítettem. :Y
Senki nem volt a közelemben akinek lett volna ilyen a gépén és én teljesen véletlenül találkoztam vele.
Akkor fogtam és nekiáltam minden tudás nélkül. :W
azt sem tudtam mi az hogy *.tar vagy *.rpm vgy *.deb
Sőt azt sem hogy mi az hogy horizontális vertikális képernyő frissítés. partivionálás stb
sőt akkor még a win3.11 és a win 95 számított nagy dobásnak m$ táján.
Akkor azt mondtam nekem lesz ilyen a gépemen és használni fogom.
lett.

[ Szerkesztve ]

(#22) GGAllin


GGAllin
tag

Üdv!

Beírom ide is mert mind két topik eléggé kihalt :U [link]

Egy gyengébb gépre (3Ghz P4, 2x512 DDR400) milyen linuxot telepítsek ha szervernek akarom használni?
Első sorban NAS feladatot látna el, illetve Linux szerverrel lehet konfigurálni a Windows-os munkaállomások csoport házirendjét?

Köszi!

bite it you scum !! ~GGA

(#23) mötálhed válasza GGAllin (#22) üzenetére


mötálhed
tag

Szerintem a Debian tökéletes választás ha van valami Linuxos tapasztalatod és nem idegenkedsz a terminálos konfigtól. A Group Policy-Linux viszonyról nem tudok semmit, azt majd valami nálam nagyobb szaki megmondja :D De ha nem sok munkaállomás van akkor megoldás lehet a beépített gpedit is szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.