Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) YODA mester


YODA mester
senior tag

Na hali mindenki... kb. fél éve foglalkozom 3D animációkkal és mivel megkaptam első filmes bedolgozós megbízásomat, úgy godolom fejleszteni kéne a vason... Most egy Athlon64 3000+-os konfiggal tolom, de ahogy rájöttem ide valami Opteronos csoda kéne, csak az a baj fingom sincs ezekról a prockókról és lapokról... Ha valakinek van tapasztalata hogy 3D MAX alá mit kéne tenni (árban a legalja) akkor szóljon be...:R Kösz.

MSN: vesszbali@t-online.hu

(#2) dav25


dav25
csendes tag


Az opteronhoz nem tudok hozzászólni jó neked az a 3000+. Ha nem, be kéne fektetned egy kétmagos X2 3800 64 AMD -be, ez már 100000 bruttóért a tied lehet mert ezeket a kétmagos procikat igen csak komályák a maxok mayák......

(#3) giba


giba
tag

vagy cseréld le egy intel prescottra.
Az is komálja mert nekem volt ilyenem és tapasztalatból mondom hogy renderelt ám ezerrel. Igaz Én inkább maya-t nyomtam vele de nagyon gyorsan számolt még én is meglepődtem. Most nekem is a64 3000+ van és kínkeserves a 3d.

Igaz alaplapot is kell cserélned de talán még akkor sincs ott az x2 tájékán.

MSI k8 neo4-F, amd x2 4400+ 2200 MHz, 4x 512 MB dual channel, e-VGA 7950 512Mb, Chieftek 450W táp, Casetek 1020 5A ház

(#4) giba


giba
tag

de ha zsíros a meló tényleg x2-t kéne mert az már talán üti a szintet.

MSI k8 neo4-F, amd x2 4400+ 2200 MHz, 4x 512 MB dual channel, e-VGA 7950 512Mb, Chieftek 450W táp, Casetek 1020 5A ház

(#5) YODA mester válasza giba (#4) üzenetére


YODA mester
senior tag

OK. És az Opteronok..? ILM-ben dual socketes Opteron konfigokkal tolják...

(#6) eladoo2


eladoo2
csendes tag

up

MSN, EMAIL - zsolleremil@citromail.hu

(#7) viharhozo


viharhozo
addikt

Bővebben: link
Bővebben: link

Esetleg nezz korul mas tesztekben is, hatha vhol bovebben kiternek ra. Azert egy dual Opteron konfig arban eszeveszettul huzos (proci: 1100 euro/db, lap: 230 euro, registered ramok).

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#8) YODA mester válasza viharhozo (#7) üzenetére


YODA mester
senior tag

Kösz. Sokat segítettél.

(#9) YODA mester válasza viharhozo (#7) üzenetére


YODA mester
senior tag

Csak az a gebasz, hogy ellent mond a két teszt egymásnak... Szerintem...

(#10) YODA mester


YODA mester
senior tag

Opteron kéne a fene egye meg... ILM is azt gyűri...

(#11) viharhozo válasza YODA mester (#10) üzenetére


viharhozo
addikt

Egy X2-es konfig belseje kijon felmillabol, a dual Opteron ketszer ennyi. Neked kell eldontened, mennyi ido alatt termeli ki a kulonbseget.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#12) YODA mester válasza viharhozo (#11) üzenetére


YODA mester
senior tag

Óóókéééj...:R

(#13) Heng® válasza YODA mester (#12) üzenetére


Heng®
tag

Bár ha kezdetben beruházol egy X2-es alapú konfigra azt később könnyebben el tudod adni, ha már kitermelte az árát és fejleszteni szeretnél, mint az opteronos konfigot ami mellesleg a hosszabb kitermelési idő miatt fajlagosan jobban elértéktelenedik.

(#14) #72042496 válasza Heng® (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az X2 nem tudom, mennyire gyors, de beszéltem olyannal, aki Opteron-t használ ilyen célra (nem dual-ban), regiszteres memóriákkal, s azt mondja, a sima A64-et grafikai alkalmazásokban rommá veri, iszonyúan terhelhető, s kő stabil.

Azért az Opteron munkaállomás processzor, az X2 pedig - bármilyen szép és jó, de - desktop gépekbe szánt CPU.

szerk: Azzal egyetértek, hogy kezdetben az X2 megfelelhet erre a célra, de ha beindul a meló (és ez anyagiak terén is meglátszik), érdemes lesz Opteronra váltani.

[Szerkesztve]

(#15) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Dual opteron lap, egy db single core opteron procival, sok rammal, aztán ha van lóvé, 2 magos procit bele, majd jöhet a testvér.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16) Dilikutya válasza YODA mester (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Neked valamilyen SGI gépre van szükséged. Az x86 egy kalap szar ilyen felhasználásra. A Shrek-et sem Intel/AMD gépek renderelték... :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17) #72042496 válasza Dilikutya (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Például egy belépő szintű grafikai munkaállomásra, ami potom $8500-nál kezdődik...és amelyben egyébiránt Intel processzor dolgozik. ;]
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#18) Dilikutya válasza #72042496 (#17) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tudom, hogy vannak SGI gépek x86-os Intel processzorokkal, de azok köszönőviszonyban sincsenek a PC-vel. Egyik ismerősöm használt egy SGI-t, amiben P3-as procik voltak, de sokkal gyorsabb volt, mintha ugyan az a proci egy PC. Ezekszerint maga a processzor jóval erősebb lehet, mint amennyit teljesít asztali PC-kben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) hobizoli válasza #72042496 (#14) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ez szep szoveg, csak az baj ezzel hogy belul a ket CPU tokugyanaz, ami diffi az L2 merete ami Opteron-nal 1M az single core Socket939-s A64-nel meg ''csak'' 512k, de K8-nel ez annyit nem szamit, a Registered- RAM miatt viszont van egy ''buntetociklus'' a RAM hozzaferesben, szoval amit a nagyobb L2-vel nyer azt el is veszti egybol. Az A64 X2-nel van core-nkent 512k es 1024k-s L2-vel rendelkezo verzio is.

De az, hogy egy single core single 1xx-s Opteron bever egy A64 X2-t, meg max tenyleg csak almodta(d).


hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#20) #72042496 válasza Dilikutya (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem akarok bolondságot írni, de szerintem az Itanium2 nem X86-os processzor, csak software-ből tudja emulálni a kódot. ;)

Az, hogy az ugyanolyan processzorral szerelt SGI masinák gyorsabbak a desktop-oknál, talán inkább azért lehet, mert egyrész a többi hardware-t is úgy választják meg, hogy a lehető legnagyobb teljesítményt tudja felmutatni a rendszer (egyik komponens sem fogja jelentősen vissza), másrészt gondolom software-s oldalról sem marad el az optimalizáció.

Az is előfordulhat - ahogy írtad is -, hogy a proci is egy különösen bika fajta volt: Nem is olyan régen nézegettem egy PIII-S 1,4 GHz CPU-t, ami - azt mondják - kb. egy 2.4-es P4 teljesítményét nyújtja. :Y
Annak idején ez pl. asztali gépekben elég ritka lehetett, míg egy SGI munkaállomásban simán el tudnám képzelni. :)

No, de én csak annyit akartam kihozni az egészből, hogy SGI rúlz, de csak multimilliomosoknak lehet alternatíva az A64 / X2 / Opteron // P4 / Dual Core P4 (nem tudom, ezt hogy hívják :B) / Xeon processzorral szerelt desktop gépek mellett. :)

hobizoli: Úgy kezdtem a hsz.-t, hogy nem tudom, mennyire gyors az X2, azt pedig, hogy lassabb lenne egy Opteronnál, sehol nem írtam. Azt igen, hogy az előbbi otthonra, az utóbbi munkaállomásokba szánt processzor. Ezzel nem a sebességet akartam érzékeltetni, hanem azt, hogy az Opteron stabilabb tud lenni (lehet, hogy csak a regiszteres RAM miatt :F), bár ennek szintén nem tudom, mekkora jelentősége van...én. pl. a sima AthlonXp-vel is meg vagyok elégedve ezen a téren. :)

[Szerkesztve]

(#21) #72042496 válasza #72042496 (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

''...aki Opteron-t használ ilyen célra (nem dual-ban), regiszteres memóriákkal, s azt mondja, a sima A64-et grafikai alkalmazásokban rommá veri...''

Ezek nem az én szavaim, a srác korábban egy 3200+-os Bartonnal tolta, nem régen váltott egy 14X-es Opteronra (hogy pontosan hányasra, azt meg nem mondom; a 148 rémlik), mindenesetre azt mondja grafikánál ég és föld a kettő. (Játékok alatt viszont semi különbséget nem tapasztalt.)

A későbbi Opteronra váltást mindezek mellett a többprocesszoros rendszer kiépíthetősége miatt mertem javasolni.

[Szerkesztve]

(#22) Dilikutya válasza #72042496 (#20) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én voltam a hülye, nem néztem meg a linken, hogy az valóban Itanium2. A processzorban lévő erőtöbblettel nem arra gondoltam, hogy esetleg egy bika 1.4-es volt (egyébként 2db 500MHz-es Coppermine), hanem arra, hogy az alaplapi chipsetek között vannak jelentős különbségek, többek közt. A szoftveres optimalizáció is világos, de azon a gépen Windows 2000 futott.
Arra az 1.4-es P3-ra egyébként nagyon kíváncsi vagyok már régóta, de alig lehet beszerezni, és ha valahol van is, akkor annyiba kerül, mint egy 3GHz-es P4, de ha lenne most fölös lóvém, felhajtanék vagy kettőt belőle:) A PIII-S szerverprocesszor volt, illetve munkaállomásokba is került belőle, az asztali gépekben a Tualatin P3-ak úgy általában nem terjedtek el, mivel a Tua Cerkák közel azonos teljesítményre voltak képesek tuningolva (de alapon sem voltak rosszak), miközben feleannyiba kerültek. De ez már nagyon nagy off ebben a topikban:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) #72042496 válasza Dilikutya (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha ilyen feltételek mellett is jelentősen gyorsabb volt a SGI, akkor az tényleg nagyon meg lehet építve...kár, hogy ilyesmi gépet eddig csak képen láttam. :(

Nekem is volt éppen egy 500-as PIII-am, Katmai magos, rettentően hasított!
Ezek után a Tualatin magos 1.4 GHz-es PIII-S proci az egy vadállat lehet (az 1.2-es állítólag kb. 5-6x annyit megy SuperPi-ben, mint az én ex-500-asom :Y), majdnem vettem is egyet a múlt hónapban, csak 35K-ért árulta a srác, míg én nem akartam (és nem is tudtam volna) 30-nál többet kiadni érte. A többi alkatészt is 2-3 ezerrel drágábban lehetett volna beszerezni, mint ahogy azt kalkuláltam, így PIII-S erőgép projekt lefújva. :(
Pedig ha egyszer sikerülne megküldeni ~1.7 GHz-n egy ilyen procit...félelmetes lehet!

Nade mostmár ON. :)

[Szerkesztve]

(#24) Dilikutya válasza #72042496 (#23) üzenetére


Dilikutya
félisten

Bizony gyorsabb. De én attól tartok, hogy nem ezek a gépek vannak nagyon jól megépítve, hanem a PC van szarul.
Mint tudjuk, az Apple gépei messze verték a PC-t, nyilvánvalóan ez továbbra is így lesz, holott azokban is x86-os Intel processzor fog muzsikálni, a PowerPC-nek kiadták az útját. Ergo ezek a processzorok sokkal többre képesek, mint amennyit mi ki tudunk hozni belőlük a PC-ben.
Tényleg ne offoljunk, van SGI, iMac és Tualatin topik is:)
Én tavaly 50k-ért láttam 1.4-es PIII-S procit, ami pont annyiba került, mint a 2.4-es P4-em és hozzá az Intel d845PESV alaplap :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Térjetek át kérlek a megfelelő topikba (Milyen gépet...).

Köszi. :)

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.