Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sixday


Sixday
csendes tag

Hello!

A segitsegetekre lenne szuksegem.
Szeretnek venni egy hazat amivel szemben eleg sok feltetelem van, es megkoszonnem ha tudnatok tanacsokat adni.
Konkret jeloltem nincs, igy gyartot/tipusszamokat szeretnek kapni.
Ime a kriteriumok:
- kozepes torony (minimum 3 nagy hely)
- elol alul 12cm ventihely, moshato porszurovel (amit kivulrol normalisan ki lehet venni), mehsejtracsos kivitellel, rendes beszivasi lehetoseggel (ertsd a haz kulso burkolatan is van beszivasi lehetosege)
- hatul a tap alatt szinten 12cm ventihely, szinten mehsejtracsos
- elol a hazban alul a 12 centis venti elott keresztbe forditott hdd tartok, rezgescsillapito gumibakokkal
- a haz elejen fejhallgato, mikrofon, 2 usb, 1 firewire kimenet, mindegyik az alaplapra dughato vegekkel
- nem tancolos zenelos csiribiri marhasag (kell az elejere power led, hdd led, reset switch, power switch, mas nem)
- csoves haz nem kell (tudjatok az a fanduct cso ami a procihutonek ad friss levegot, es azert nem kell mert passziv lesz a cpuhuto)
- tap nelkul lehet megvasarolni

hogy mirefel ez a sok kriterium?
ultrahalk gepet akarok epiteni.
elol-hatul lesz 1-1 papst 12 centis (szilikon rezgeselnyelokkel felfogatva), vidkartyan es procin passziv hutes, athlon64 3000+ proci lesz benne.
ja es lesz meg 1 12 centis tap, milyen meg nemtudom.
elso a haz.
elore is koszonom.

az antec bqe es a sonata mar kiesett a listabol

(#2) Dilikutya válasza Sixday (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

bemész a boltba és szétnézel... Thermaltake, Coolermaster házakat érdemes esetleg megnézni.
A64-re passziv hűtés:F azért az túlzás. milyen videókari lesz benne, amire szintén rámersz tenni passzivot

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) Horbal


Horbal
őstag

Kertest!!!:))

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#4) Sixday válasza Dilikutya (#2) üzenetére


Sixday
csendes tag

na igen. csak melyik boltba ugyebar mert van par db itt pesten...
ezert szeretnek masok tapasztalata alapjan mar elore meghatarozott tipusokat megnezni csak.
athlon64-re azert izgulok mert ugye 84W max disszipacio, amit egy jo heatpipe-os bordaval es normalisan tervezett-kivitelezett legkeringetesu hazzal sztem siman lehet huteni.
vidkarit meg nemtudom, valszeg gef4.

(#5) Sixday válasza Horbal (#3) üzenetére


Sixday
csendes tag

na ja :) csak csoppet draga :(

(#6) Horbal


Horbal
őstag

Ez így nem fog menni, fogod a netet, megnézed a gyártók oldalait csíftec, TT, Aerocool, stb, utána megnézed itthon mi kapható, meg hol, aztán elsétálsz megnézed, megtapizod, és megveszed, hazaviszed és örülsz...:)

Nekem csíf van, hibátlan
Haveromnak Casetek szerver kutyaól az is faja stb, nemtom mit vársz, olvass teszteket, szvsz ma már nem olyan nagy problem fasza házat venni, van kínálat:(

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#7) Mr K válasza Sixday (#1) üzenetére


Mr K
senior tag

- Antec Sonata, Antec 3700BQE (az előbbi kinézete egy kicsit izé.)
- A keresztbe fordított HD tartókban állítólag nagyon melegednek a vinyók.
- Ha jó a normális HD tartó is, akkor ott az Antec 3700AMB(?), de ugyanilyen házat ajtó nélküli kivitelben kapsz Compucase 6A21-ként is. Ennek az újabb változatai már méhsejtmintásak, a korábbiak még nem. (Nagy kérdés, hogy mire fogynak ki az elfekvő raktárkészletek a világban, kevés tapasztalatom szerint ezek nagy részét ui. nálunk adják el.)
- A méhsejt kiváltható némi fűrészeléssel, ha meg tudod oldani, én mondjuk nem tudnám.
- Az Antec házakhoz van táp, a Sonátához jobb, a 3700-asokhoz elég vacakabb, de állítólag halkak. Ha van már tápod, az pech.

Hát, én ezekről hallottam. (A típusszámokat fejből írtam, a pontatlanságokért bocs.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#8) BadNews


BadNews
csendes tag

Elég sok kritériumnak megfelel.
Bővebben: link
Bővebben: link
30k kisker bruttó.

...ez legalább akkora hüjjjeség mint az IRQ-DMA átalakító!

(#9) Sixday


Sixday
csendes tag

koszonom a tippeket.
megnezegettem mindet
jelenleg ez a haz all nyeresre:
Compucase 6A21B
http://www.senerit.hu/6a21.htm

(#10) golyani válasza Sixday (#9) üzenetére


golyani
addikt

ez mi zsé?
nekem is teccik
lehet ezekre külön plexis oldallapot venni?

[Szerkesztve]

(#11) stoorm válasza Sixday (#9) üzenetére


stoorm
tag

Az elsődleges kérdés., hogy mennyi pénzt szánsz rá! Rengeteg remek házat találhatsz, csak arany árban mérik, és ez némiképp visszatartó erő lehet sokak számára.

Az Antec, a Compucase házak valóban jók, az ezek valamelyik típusát választod, biztosan jól jársz.

Ajánlanék még egy gyártót figyelmedbe: Casetek!

Jó minőségű, megfizethető házakat gyártanak. Nekem is ilyen van, és nem bántam meg. Semmi csicsa, csak jó szellőzés, könnyű szerelhetőség, jó minőségű anyagok. :)

(#12) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

15-20k körül milyen házat vegyek?Legszívesebben Dragon nagytornyot vennék 360-as táppal,de arra nincs pénzem.

A redvás DTk-ba nem lehet normálisan berakni se vinyót,se ötnegyedes helyre semmit,plusz a szellőzése is szar..

(#13) stoorm válasza _Volkovy_ (#12) üzenetére


stoorm
tag

Táppal együtt kellene, vagy csak a ház?

(#14) stoorm válasza stoorm (#13) üzenetére


stoorm
tag

Sajnos nem tudtam Modolni az előző hozzászólást, ezért írok újat!

Nekem egy Casetek 1016-os házam van, ami nem a hósipkás csúcs, de megteszi. A szellőzése jó (elől-hátul 8cm-es venti), és kényelmesen elfér benne minden. Ha jól tudom, a kategóriájában a legnagyobb (ha nem tudom jól, valaki biztosan kijavít ;)).

Egy biztos: az ára baráti, így még egy jó kis Chieftec tápra is futja :C

(csak az előlapi USB-val kell vigyázni, ha érdekel, keress rá, volt már róla topic...)

[Szerkesztve]

(#15) Trak válasza _Volkovy_ (#12) üzenetére


Trak
addikt

Esetleg vegyél Dragon nagytornyot itt PH-n, akkor olcsóbb:)
18-20 ból ki is jön a ház. Vagy táppal együtt kellene?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#16) Sixday válasza stoorm (#11) üzenetére


Sixday
csendes tag

ha megtalalom amit kerestem akkor nem tulsagosan erdekel.
persze a realitasok hataran belul.
max 30k, de akkor mar 100%-osan tokeletesnek kell lennie (ertsd minden igenyemnek megfelel maradektalanul!)
egyebkent 15k kornyeken szeretnem meguszni inkabb.

eppen nezem a casetek oldalat, tenyleg jo hazaik vannak.
koszonom a tippet.
egyeduli problemam a fanduct :(
nekem ugyanis nem kellene, es mivel ott is sziv a gep, ott viszont nincs porszuro, igy koszolodasi forrast latok benne.
ugyanis valtozatlanul fenntartom hogy a 2 12centis egy jo hazban el fogja vinni passzivan az athlon64-et, tekintve hogy kozvetlenul 2 db 12 centis fogja leszivni rolla a meleg levegot. 1 hatul ugye es 1 a tap.

(#17) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Erről mi a véleményetek:

http://www.coolermaster.com/index.php?LT=english&Language_s=2&url_place=product&p_serial=CAV-T01&other_title=CAV-T01Cavalier%201

Én egy ilyet szeretnék feketében.

Szerintetek?

less qq more pewpew!

(#18) harry


harry
veterán

Én erre szavazok, bár valszeg kicsit drága lesz, de szép darab:
Bővebben: link

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19) #57764352


#57764352
törölt tag

kerteset :)

Nekem egy LCD kijelzős van. Nem nagy cucc, 13k volt.

[Szerkesztve]

(#20) DukeFX válasza Polacheck (#17) üzenetére


DukeFX
tag

Ha linkelsz, használd légyszives az L kapcsolót.

[Szerkesztve]

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#21) #54715584


#54715584
törölt tag

nekem éppen ma mondta a rencergizdánk, hogy érdemes hp házat venni, mert azt diribre-darabra lehet szedni csavarozgatás nélkül, és éppen ezért kényelmesebb, ha sokat szerel az ember... nem'tom ez tényleg így van-e? van vkinek hp háza? és hűtésre milyen?

(#22) Mr K válasza Sixday (#16) üzenetére


Mr K
senior tag

''egyeduli problemam a fanduct''

A honlapon lehet, hogy van fanduct, de ha megnézed egy mo-i forgalmazónál, akkor ott többnyire nincs. Pl. a ck 1016-hoz nincs, hiába van a honlapon. Viszont az tény, hogy lyukak vannak az oldalán (vajh, minek?) és ott bemehet a por. Megint viszont: bemeneti nyílásokat leragasztani elég egyszerű modnak látszik. (Elméletben, gyakorlatban nem próbáltam... :) ) Amúgy a fanduct-ok is leszerelhetők, nem?

Ha már elméletnél tartunk, a porszűrő csökkenti a légáramlást és állandóan tisztogatni kell, én visszariadtam ettől a kilátástól. :D

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#23) Mr K válasza #54715584 (#21) üzenetére


Mr K
senior tag

Már amelyik. Amit legutóbb láttam, abban voltak csavarok, igaz nagy fejűek, amit kézzel lehet csavarni. (Azért csavarhúzóval egyszerűbb és könnyebb.) Egy Dell tornyot néztem legutóbb, abban tényleg nincsenek csavarok, pl. úgy lehet kinyitni, mint egy diplomatatáskát (az oldalán kis lábacskák, hogy ne karcold össze), minden tartozék takarosan bele van csomagolva, előre megtervezett vezetékcsatornák, stb., stb., lenyűgöző.

Nade hol lehet ilyesmiket venni? (És mennyiért?)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#24) kicsidzsi


kicsidzsi
csendes tag

P4-es nagy toronyházat keresek nem túl drágán. 10-20 ezer.
Enermax (350w) tápot szeretnék belé rakni. Elég a 350w? Az Antec tápról mi a véleményetek? Jobb, mint az Enermax? Csendesebb?
Tudtok adni konkrét tippeket? (bolt - típus - ár)

Köszi!
Kicsidzsi

AMD Athlon 64 3200+, Winchester,0.09 µ, Socket 939, 2220.1 MHz (Dynamic Overlocking), MSI K8N Neo2, Kingston Value 1Gb Kit DDR-SDRAM PC3200 - 2*512 MBytes, His Radeon 9800Pro IceQ, Seagate 160Gb SATA, Chieftec Dragon nagytorony, Thermaltake 420W

(#25) tts


tts
addikt

Lehet, hogy ezt keresed a ''silent PC''-dhez?

Bővebben: link

Én itt kötöttem ki.

(#26) harry válasza tts (#25) üzenetére


harry
veterán

Azta :Y Nem semmi a ház... Mennyi egy ilyen? Nekem tetszik.
Ha jól látom netto 27. Nem olyan vészes. Ebben van venti alapból?

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#27) Calogero


Calogero
addikt

En ezt valasztottam:Bővebben: link

Az ara huzos volt, de megerte a sporolast :)

(#28) tts válasza harry (#26) üzenetére


tts
addikt

Nincs - de egy Stacker árából be is ventizem neked.

(#29) dday


dday
csendes tag

Hi!
Láttam ezen az oldalon valahol NEO házakat, de nem találom a linket, pedig kinéztem onnan egy tornyot. Nem tudja valaki, merre van a cikk, vagy hol találok infót a NEO házakról?
Előre is thx.

(#30) Sixday


Sixday
csendes tag

hello
koszonom szepen az otleteket, tipusokat, valaszokat.
sokat segitettetek.
ugynezki vegul hogy o lesz az aldozat:
http://www.yeongyang.de/products/yy5601.htm
albacomp forgalmazza idehaza, ma este megyek a lurdyba a kiallitotermukbe megnezni, ha tetszik elhozom.
15 bruttoert adjak valami tapfelevel, ventik es fanduct cso nelkul.
nagyon megtetszett a dizanja, elol hatul 12 cenit, moshato porszuro, es felul pont olyan panelje van ami nekem tokeletes.
ha megveszem majd irok rolla tapasztalatokat.

(#31) brummer válasza Sixday (#30) üzenetére


brummer
tag

majd ajánlom az aerocoolt , ha érdekel.

http://www.aerocool.com.tw/aerocool-files-v3/case/aeroengine/aeroengine.htm

Én arra gyúrok.

B.

(#32) terw


terw
csendes tag

Én egy ilyet szeretnék csak idehaza sajnos nem lehet kapni sehol. Tudomásom szerint. :O

Bővebben: link

[Szerkesztve]

Fel a fejjel,amig van.

(#33) breetai válasza terw (#32) üzenetére


breetai
aktív tag

NA EZEK TÉNYLEG JÓK!!!! :D :D
De vajon hól, és mikor; valamint mennyiér lesz ez a stuf kapható??? :F
De mi a márkája??? :F

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#34) terw válasza breetai (#33) üzenetére


terw
csendes tag

Itt megtalálod: Bővebben: link
Amugy- avance - a márkája

Fel a fejjel,amig van.

(#35) breetai válasza terw (#34) üzenetére


breetai
aktív tag

Köszönöm szépen! :D Utánajárok, hogy tényleg nincs-e az országban ilyen stuf!!!!??? :((( Ha lelek majd írok a fórumba. :DDD

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#36) breetai válasza terw (#34) üzenetére


breetai
aktív tag

Köszönöm szépen! :D Utánajárok, hogy tényleg nincs-e az országban ilyen stuf!!!!??? :((( Ha lelek majd írok a fórumba. :DDD

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#37) Mr K válasza breetai (#36) üzenetére


Mr K
senior tag

B031-et láttam a Hertában.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#38) hurricanes


hurricanes
tag

Hello,

Nem találok értelmes házat, ami megfelelne a következő kritériumoknak.:(

feltételek:
-ne legyen csicsás az eleje, fordulatszámmérő, ajtó stb....nem kellenek
a casetek 1016-os tetszene pl.(ennek ugye elb*szták az usbjét + nem csavaros)
-mélység min 48cm
-szerelhetőség csavarozással(bár nem tudom pontosan milyen az a szerelési módszer ahol nincsenek csavarok...-vmi pattintós? vki leírhatná)
-20eFt-nál nem drágább, de inkább 10 körül van:)
-táp nem kell bele(ha van az se baj, majd kidobom:))

Egyelőre ez a casetek 1016-os a ''nyerő'', de jó lenne ha akadna vetélytársa.
előre is köszi
h

(#39) hurricanes


hurricanes
tag

Azona MK-2013, ez érdekelne, csak sajnos még Azona weboldalát se tudom megtalálni.:(

Ha valaki tud róla bővebb infót írjon plíz.

(#40) hurricanes válasza hurricanes (#39) üzenetére


hurricanes
tag

na megtaláltam: www.azona.nl, egész jó háznak tűnik. Valaki nem tudja,h a driveokba az eszközöket csavarral kell-e rögzíteni vagy pedig screwless megoldással van dolgunk?

(#41) lionhu


lionhu
csendes tag

Hi all !

Nos nekem Thermaltake Xaser III 1000D-m van, nekem nagyon bejott, a maga 7 ventijevel, vezerlo panellel, meg a haz tetejen levo cstlakozokkal. Igaz a sulya nem lanpartys ;) 15.5 kg tap nelkul...... :D

De szerintem ebben a kek kivitelben, nagyon o.k.

Szerelhetoseg szempontjabol nagyon ott van. Rnegeteg hely van benne, nagyon otletes es praktikus....

Kezdoknek nem ajanlom, mert a rengeteg csatlakozo bekotese nem alap. bar a hozza adott manual nagyon o.k.

Bővebben: link


Sok sikert a valasztashoz.....


ASUS P5K, Intel Dual Core 6750, Sapphire HD5670, 4GB Kingston 3200, Thermaltake Xaser III 1000D, Antec 550W PSC...

(#42) hurricanes


hurricanes
tag

A Deer házak milyen minőségűek?

(#43) Balli válasza lionhu (#41) üzenetére


Balli
őstag

Mennyibe kerül? Mennyiért vetted?

Athens 2004

(#44) breetai válasza hurricanes (#42) üzenetére


breetai
aktív tag

Helló!

Bocs de rég néztem be ide! Szóval fikázás nélkűl én a Deer házakat, Codagen, és Gabba szintre sorolnám. Ha az a Azona még érdekel, dobj egy mailt!? :D

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#45) Hawk válasza terw (#32) üzenetére


Hawk
csendes tag

Én meg ilyet...de erről sem hallok, hogy lehetne kapni valahol az országban.:O
Bővebben: link
Bővebben: link

(#46) breetai válasza Hawk (#45) üzenetére


breetai
aktív tag

Igen! Ezek tényleg jól néznek ki. Bár belűlről nem unikumok! De ha nem túl drágán adnák, akár érdekes is lehetne a stuf! Ha lehetne ithon kapni!?

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#47) dark bit válasza Hawk (#45) üzenetére


dark bit
tag

Szerintem gondold át mert kevés ehhez foghatóan giccses ház van.
;)

d[-_-]b Cool Walley

(#48) weres78


weres78
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy jól szellőző házat.
Jelenleg Fractal Define R4-em, ezt cserélném.
Olyat szeretnék, amivel nem lesz probléma, bármerre (akár víz) megyek tovább. Jelenleg cpu léghűtés, és 2080 vízzel van tervben. Ez persze kicsit később fejlesztve lesz...
Aminek még el kellene férnie, az max 3 hdd, max 3 ssd.
Vga bármilyen hűtéssel, cpu akár max léghűtéssel (noctua).
Csak a jó szellőzés szempont, a hangszigetelés nem.
Semmi rgb, semmi üveg az oldalán ha lehet. Minimal design. Szín ha lehet fekete /nincs emo, a 78 az a születési évem/, de bármilyen jó.
Vételárat tekintve is mindegy, de legyen mondjuk 180k. Ebből ahogy látom szinte minden kijön...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.