Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) kissjanko válasza EQMontoya (#247) üzenetére


kissjanko
csendes tag

Ez mit jelent ''flashelni kell''? :F Ez a firmware frissítéssel azonos? :(

(#252) VVoid válasza kissjanko (#251) üzenetére


VVoid
aktív tag

Ühüm.

(#253) kissjanko válasza VVoid (#252) üzenetére


kissjanko
csendes tag

A 110-é simán feltelepíthető a 110D-re? Mármint az fw.

(#254) VVoid válasza kissjanko (#253) üzenetére


VVoid
aktív tag

Igen. Nézz utána a Pio 110-es topikban, hogyan kell, vagy PPeter weboldalán (burn.hu).

(#255) kissjanko válasza VVoid (#254) üzenetére


kissjanko
csendes tag

Amennyiben sikerül megcsinálnom az fw cserét/amit nem nagyon értek még most sem/ akkor azután, ha véletlen egy újabb fw frissítésre kerülne sor, a sima 110-essel lehet frissíteni vagy akkor is trükkölni kel?

(#256) PPeter válasza kissjanko (#255) üzenetére


PPeter
addikt

Ha már 110-est sikerült rátenni, akkor utána már mehet a következő frissebb gyári 110-es frissítés rá, bár egyszerűbb egyből azt rátenni a cikk(emben) keírt módszerrel, az
újabb fájlokat behelyettesítve a megfelelő helyre a parancssorba.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#257) kissjanko válasza PPeter (#256) üzenetére


kissjanko
csendes tag

Az tiszta sor, hogy az ember a legújabbat teszi rá. Én arra gondoltam, hogy ha később kijön egy újabb akkpor mi a helyzet?
Ezek szerint az már megy rá simán.

Köszi a segítséget mindenkinek!

(#258) kissjanko válasza kissjanko (#257) üzenetére


kissjanko
csendes tag

Ma vettem egy 110D-t, 9600 Ft-ért. Jó!

(#259) TeeJay válasza kissjanko (#258) üzenetére


TeeJay
félisten

jól tetted :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#260) Calogero


Calogero
addikt

Haldoklik a Pio 108-as írom ezért szeretném cserélni, de kérdés hogy mire?

Pio 110 kilőve, mert az adatlapja szerint nem tud 4* írni a cd-r lemezeket.

Tehát olyan íróra lenne szükségem ami tudja 4*-t valamint olcsó, jól olvas, és csendes.

(#261) VVoid válasza Calogero (#260) üzenetére


VVoid
aktív tag

Nem biztos, hogy az újabb írók között találsz olyat, ami 4x-esen írna cd-t. A BenQ1640 szintén nem tud, min. 8x. De szerencsére van Plextor Premiumom :D.
Szerintem CD írásra jobb egy jól bevált CD-író. De ha nincs, sajnos nemtom mit mondjak.

(#262) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok lenne egy fontos kérdésem jelelnleg van egy Lg dual layer dvd íróm
a trax,ridata 8* lemezeket folyamatosan rontja pedig az író fw-jét lefrissítettem a legujabbra
de így se boldogulok vele most mit csináljak vegyek egyújat vagy meglehet oldani a problémát ha veszek akkor pio-t néztem ki magamnak mit tudtok róla milyen?
a válasz sűrgős lenne.

[Szerkesztve]

Szinyák

(#263) VVoid válasza Szinyák (#262) üzenetére


VVoid
aktív tag

Azért több infó kell. Író típusa, rendszer, programok, kábelezés, mióta csinálja, FW frissítés előtt jól írta-e, próbálj meg minél részletesebb leírást, mert ez alapján semmit sem lehet mondani.

(#264) szeva000 válasza Szinyák (#262) üzenetére


szeva000
addikt

Mi lenne,ha nem írót vennél,hanem azon az áron valami normális lemezt? (verbatim,sony...,amik kb 20ft-al drágábbak)

(#265) Szinyák válasza VVoid (#263) üzenetére


Szinyák
őstag

Az író tipusa Lg gsa a számát pontosan nem tudom mert nem vagyok otthon de az írót 1,5
éve vettem a rendszerem xp sp2. Az író programom nero legujabb verziója+alc120%
az író külön kábelen van master ként.A lemez rontogatásokat fw frissítés előtt is csinálta.
de viszont a princo 4* lemezeket hibátlanul írja itt hidaltam le egyébként de nem vittem tulzásba vele a prico lemezek írását mert nem vagyok benne biztos,hogy egy hónapmulva ha vissza szeretném olvastattni a lemezeket akkor sikerül-e.

Szinyák

(#266) Szinyák válasza szeva000 (#264) üzenetére


Szinyák
őstag

Szerintem nem a lemezzel van a gond mert már próbáltam az általadmondot verbatim-mal de azt is elrontotta de sony lemezzel még nem de kipróbálom de szereintem nem sokk sikerem lesz.

Szinyák

(#267) VVoid válasza Szinyák (#266) üzenetére


VVoid
aktív tag

Mitóa csinálja?
Próbáld ki tiszta rendszerrel (semmi alcohol, vagy egyéb dvd-írással kapcsolatos progi, ami bekavarhat, stb., csak nero), 40 eres kábellel, több lemezzel. Ez így még mindog levegőben tapogatózás. Pontos konfig?

Csak az okulás kedvéért: BenQ1640-re legújabb firmware (BSOB) fel, írás, Nero CDVDSpeed alacsony minőségellenőrzés, 16x olvasás közben legalább 6-7-szer megállt (0.00x sebesség), aztán úja felpörgött, pedig látszólag jól megírta. Kábelezés, rendszer, lópikula, minden amit kell, ellenőriztem, végül BSMB firmware vissza, lám, ellenőrzés rendesen megy. Köv: legutóbbi Nero CDVDSpeed nem működik jól legújabb firmware-rel (a dátuma is régebbi, tehát talán nem is akkora csoda).

Szóval csak érzékeltetni szeretném: sokmindent ki kell próbálni, ha baj van.

(#268) Szinyák válasza VVoid (#267) üzenetére


Szinyák
őstag

A konfigom Asus a7v333 amd 2000+ 1gb samsung ram 160 gb samsung hdd+40 gb maxtor ati 9800pro
A rendszerem 4 napos még szűz de már sejtem mia baj réggeben már jártam úgy,hogy xp sp2 vel+még felraktam az alaplapi driver-t és megbuzdult az ide ezközeim pl vinyók+optikai meghajtók lehet,hogy nem kell felraknom sp2 re alaplapi drivert?
mit gondolsz szerinted ez a baj vagy semmi köze egymáshoz?

Szinyák

(#269) TeeJay válasza Calogero (#260) üzenetére


TeeJay
félisten

a mai 48-52x CD lemezeket minek írnád 4x sebességgel?
lehet szarabb minőséget ad mintha 16x írtad volna.
szerintem egyik mai író sem fog 8x tól lomhábban írni :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#270) TeeJay válasza Szinyák (#268) üzenetére


TeeJay
félisten

inkább az ide drivert hagyd a windowsos verzión.
azokkal szokott baj lenni általában.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#271) VVoid válasza Szinyák (#268) üzenetére


VVoid
aktív tag

Ha régebben már jártál így, akkor hagyd a fenébe azt az alaplapi driver-t.

(#272) Calogero válasza TeeJay (#269) üzenetére


Calogero
addikt

Audio-hoz kell a 4* sebesség

(#273) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Üdv!
Samsung DVD írókról van valami kialakult véleményetek? Sata-s kéne, és csak ezt találtam (kivéve a drága Plextort) 13-14 bruttó körül adják, 16X-os SH-W163 tipusú.
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#274) dobcsi válasza Calogero (#260) üzenetére


dobcsi
tag

Még csak most olvastam írásod.Nekem Pio 110D van és írja 4x -en a cd-rt.Nem tudom hol olvastad de biztos hogy írja, mert audio-t én is csak 4x-en írom.Ja és az írón 1.37 FW van fent a lemez pedig Phillips cd-r :Y

Üdv:Zsolt

(#275) Calogero válasza dobcsi (#274) üzenetére


Calogero
addikt

A Pioneer oldalán olvastam, gondoltam hogy valós dolgot állítanak, most elbizonytalanodtam
[link]

(#276) TeeJay válasza Calogero (#272) üzenetére


TeeJay
félisten

nem értem miért jobb neked megírni 4x sebességen az 48-52x írásra gyártott lemezt???
adatot is meg audiót is 16x szoktam írni még sosem volt rossz még mindig minden lejátszotta 3-4 évvel később is kocsiban is asztali dvd lejátszóban is meg mindenhol.

jó íróval jó lemezre(verbatim) nem kell 4x sebességgel audiót írni mehet bátran 8x-16x sebességgel is :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#277) VVoid válasza TeeJay (#276) üzenetére


VVoid
aktív tag

Igen, de az audio-t minél lassabban írod, annál jobb lesz. Az audio lemezen az adatszerkezet más, mint az adatlemezen. Olvass utána...

(#278) Calogero válasza TeeJay (#276) üzenetére


Calogero
addikt

mindig minden lejátszotta 3-4 évvel később is kocsiban is asztali dvd lejátszóban is meg mindenhol.


Szerencsés ember vagy.....
Nálam a Hifi kidobja No-Disc-el ha gyorsan írom a lemezt.

De úgynézki hogy összejön egy Pioneer A08.

(#279) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Nec-en gondolkodtam, márt pio 110-el már voltak dvd-lemez olvasási gondjaim! csak nem tudom mi különbségek vannak 3540a, 3550 között? plusz mi ez a 4550?

(#280) neutrino


neutrino
csendes tag

Sziasztok!
Elromlott az 5112es Toshiba íróm ,és most akarok egy új írót.
eddig 2xes mínuszos TDK DVDkre írtam,és ezután is ezt fogom használni.
melyiket ajánljátok ehhez a lemezhez?

(#281) Senior tag válasza VVoid (#277) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Mi köze az adatszerkezetnek az írási sebességhez?
A megfelelő lemez-író-sebesség beállítást kell használni a lehető legjobb eredményhez. Ez nem feltétlenül a minél lassabb írást jelenti, lehet a 16X sebesség is egy adott íróval-lemezzel.

Ugorgyunk!

(#282) Senior tag válasza neutrino (#280) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Ilyen sok régi lemezed van még, vagy ezek RW-k? NEC vagy Pioneer lenne jó ezekhez.

Ugorgyunk!

(#283) VVoid válasza Senior tag (#281) üzenetére


VVoid
aktív tag

Számtalanszor kitárgyaltuk már, hogy audio CD-t a lehető leglassabban érdemes írni. De persze mindenki írja úgy, ahogy neki jólesik.

(#284) Senior tag válasza VVoid (#283) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Ki tárgyalta ki és milyen eredménnyel? Sok külföldi fórumot is olvasok, de ez kb. 5 éve volt ajánlás, hogy 4X sebességgel kell írni. Mindenki azt mondja, hogy lemeztől és írótól függ, de lehetőleg CLV legyen az írásmód. :F

Ugorgyunk!

(#285) VVoid válasza Senior tag (#284) üzenetére


VVoid
aktív tag

Az ajánlás tulajdonképpen az, hogy 1x-es sebességgel kéne írni, hogy minél akkurátusabb eredményt kapjál. :) Nem hiába van pl. a Plextornak ilyen professzionális felhasználásra szánt audio CD írója, amelyik 1x-es sebességgel tud írni, és több százezerbe kerül. Nézz körül itt a topikokban, keress rá, PPeternek pl. jó magyarázatai vannak, többet érsz velük, mintha én kezdeném most itt boncolgatni.

(#286) neutrino válasza Senior tag (#282) üzenetére


neutrino
csendes tag

ezek minuszos RW-k .direkt azért ezeket használom,,ert ezeken mp3ak vannak,és a késöbb ha át kell rendezgetnem őket ne legyen probléma ne kelljen kidobni őket.
legalábbis így gondoltam régebben.
mit gondoltok hány évig tudom ezeket a lemezeket még rendezgetni?

mondjuk én is pioneerra vagy nec re gondoltam esetleg hallottam jókat a benq-ról is.
sok mindenre nem kell csak megbízható mp3,és film tárolásra.
sebesség nem számít,meg egyéb haszontalanságok(túlírás mittomén)
dvd ramot se fogok használni.

(#287) neutrino válasza neutrino (#286) üzenetére


neutrino
csendes tag

az eddigi lemezeim ezek a világoskék boritójú tdk-sok voltak.amióta lehet ezt a piros tdk sat kapni azt veszem,és jól is néz ki.persze nem ez számít. :)

(#288) Henker2


Henker2
addikt

Hy all! Most vettem egy OEM -es Pio 110D írót, feketében! Valami tapasztalatot tud valaki megosztani velem? Eddig 108-asom volt és kíváncsi lennék, hogy megérte-e a váltás! Azt már látom, hogy olyan lemezeket amiket eddig a 108-sal tudtam akár 12X-esen is írni, a 110-es csak 8X-osan engedi!
Várom a válaszaitokat!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#289) PPeter válasza Henker2 (#288) üzenetére


PPeter
addikt

Látom két olyan topikba is sikerült beírni a postot, ahová nem (igazán) való, de a Pioneer 110-es saját topikját csak nem találtad meg. :U

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#290) bitfarkas


bitfarkas
őstag

Két kérdésben kérném a segítségeteket.
-Valaki találkozott már ezzel az íróval? HP 840i?
Ez állítólag egy lightscribe író, ami mindent eszik.
- egyébként milyenek a tapasztalatok a hp íróival?

(#291) question man válasza zjuhasz (#273) üzenetére


question man
tag

Én nemrég kaptam egy ilyet csak sima ide író és szerintem tökéletes és eddig nagyon megbízható hát kb 3 -4 hónap és saccra 50 lemez és semmi hiba vagy rossz bit tehát szerintem nagyon ott van ez az új kis samsung író véleményem szerint jól fogsz járni vele :D

a számítógépek füsttel működnek

(#292) bitfarkas


bitfarkas
őstag

Senkinek nincs HP íróval tapasztalata? :F

(#293) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Üdv,
régebben a nec4550-esnek jó alternatívája volt a pio 110-ese, de most, hogy megjelent a 4551-es nec, érdemesebb lenne azt választani? Főleg adatmentésre, filmekre lenne használva, jó minőségű lemezekre, a szolgáltatások terén mindkettő elégségessel bír számomra, így az írási minőséget tartanám a legfontosabbnak.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#294) bitfarkas


bitfarkas
őstag

Akkor mostantól már gyűjtöm a tapasztalatokat a HP light scribés mindentvivőjével, ugyanis már benn csücsül a gépben. Épp most nézegetem a cd speed-el. Majd jelentkezem, ha érdekel valakit.

(#295) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Szevasztok!
SATA csatolós Lightscribes DVD író mikorra várható szerintetek?

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#296) PpenoO válasza tomcsi23 (#293) üzenetére


PpenoO
őstag

2 perc alatt tudsz Nec ND-4550ből 4551est csinálni, nézz utána Gugliba...
Spec nero meg már nem életbevágóan fontos, mióta kijött 6.6.1.4es Nero, demoba simán tudja labelflash-t, és mire lejár demo, már jönis az új nero ;)

Ha meg írásminőség Fun vagy, akkor tegyél hozzá még 15e és vegyél 1 Plextor px-716a-t írót :Y

[Szerkesztve]

(#297) dbius


dbius
veterán

nem tudjátok benq 1655-öt lehet már vhol venni, rendelni? én nem találok sehol, csak külföldön...:(

(#298) szeva000 válasza dbius (#297) üzenetére


szeva000
addikt

csakis ott van sajna.Én is most keresek valami német nyelvtudóst,aki segítene az osztrákoktól megrendelni.

[Szerkesztve]

(#299) dbius válasza szeva000 (#298) üzenetére


dbius
veterán

na, holnap írok egy mailt az itthoni forgalmazónak hátha reagálnak vmit! amúgy Thx! :R

(#300) szeva000 válasza dbius (#299) üzenetére


szeva000
addikt

akkor írd meg mit mondanak. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.