Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leviske


leviske
veterán

Ezt a kérdést egy-egy adott böngésző topicjában nem szerettem volna feltenni, mivel ellenérvek ugye nem nagyon érkeznének. Ha van már ilyen topic, akkor elnézést.

Az volna a problémám, hogy nem tudok dönteni. Használtam egy darabig az Opera 10-et (kb 1-2hónapig?), de sok esetben hibásan kezelt egyes oldalakat, ezért egy ideje inkább hanyagolom. Visszatértem Firefox-ra, de sajnos vele is akadt oldal, ami hibásan működött. Most elkezdtem az Internet Explorer-t használni, de azzal meg a PH! nem akar rendesen működni (pl: hozzászólás írás közben nem működnek a Félkövér/Dőlt/Aláhúzott/stb gombok... most is csak fejből próbálom írni a kódokat). A Google Chrome-ot is használtam egy darabig, de vele meg az a bajom, hogy nem igazán lehet testreszabni. És emellett rémlik, hogy vele is voltak gondok egyes oldalak, plusz a helyesírás ellenőrző sem jön rosszul arra az esetre, ha valamit félreírnék, a Chrome-ban pedig eddig csak angolt találtam. A Safari-t eddig csak rövid ideig próbáltam, de nem jött be.

Ki melyiket javasolja és mi lehet a gond, ami miatt pl: a BioWare oldalak csak az IE-t szeretik, míg a Google oldalai, vagy mondjuk a PH! meg pont csak az IE-t nem? :)

(#2) Gorneck válasza leviske (#1) üzenetére


Gorneck
titán

FF alatt bioware oldal gond? Linkelnél?

Gorneck#1239

(#3) leviske válasza Gorneck (#2) üzenetére


leviske
veterán

[link] Nem tudok bejelentkezni, ha meg betudok, akkor a My Account-ra kattintva felajánlja, hogy csináljak új account-ot. Közben természetesen kijelentkezik a sajátomból. Aztán nem tudom, hogy a FF miatt szenvedett-e mostanság nekem a DA: O oldala is, vagy csak a szerverük rosszalkodott.

(#4) stvnppp


stvnppp
senior tag

Ez egy roppant bonyolult kérdés. (Szerintem lesz egy kis káosz ebben a topicban :) ) Mindenki másra esküszik, mindenki mást fog mondani, így szerintem leginkább magadtól kellene döntened, hogy melyik a szimpatikus. Azért van pár ismertetőjegy, amiben különböznek egymástól. Ott van az Internet Explorer, igazából nem sok mindent tudok róla írni, ha a Microsoftos vagy, akkor ezt választod. A Firefoxot tudod a legjobban konfigurálni, ehhez rengeteg kiegészítő van, amelyekkel testre tudod szabni. Az Operában a legfontosabb dolgok benne vannak alapból, így nem kell azokat külön telepítgetni, csak bekapcsolni. Ott van a Chrome, ez a legegyszerűbb, szinte csak az alapvető dolgok vannak benne, de van, akinek pont ez az egyszerűség jön be.
Gyorsaságról inkább nem is írok, mert abból lincselés lenne.
Még egyszer, ezt Neked kell eldöntened, attól függően, hogy Neked mi a legfontosabb.

A post végén felvetett problémádra én csak a Firefoxban tudok megoldást. Van egy olyan kiegészítő, amellyel tudja használni Az IE motorját, így pár kattintással a böngészőben meg tudod nézni azzal is, nem kell másik programot indítanod. De ez a probléma elég ritka, mivel minden fejlesztő arra törekszik, hogy a legtöbb oldalt szépen hozza be.
A többinél nem tudok megoldás, de ez nem jelenti azt, hogy nincs.

[ Szerkesztve ]

(#5) Gorneck válasza leviske (#3) üzenetére


Gorneck
titán

És ez meg IE alatt jó? Süti és egyéb törölgetés volt?

Hibátlan amit linkeltél...FF 3,6 béta 1.

Jahh és sok sikert a keresgéléshez...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#6) stvnppp válasza Gorneck (#5) üzenetére


stvnppp
senior tag

Nálam is jó. FF 3.5.3
Biztos csak átmeneti probléma volt a szervernél.

[ Szerkesztve ]

(#7) leviske válasza stvnppp (#4) üzenetére


leviske
veterán

Ez egy nagyon diplomatikus válasz volt. :DDD

Ezt az IE motor FF-ban kiegészítőt kipróbálom majd, köszi az ötletet! :)

(#6): Hm... akkor kipróbálom megint. :F <<< MOD: És tényleg most meg nincs semmi gond. :F

(#5) Gorneck23: Akkor megpróbálom majd a 3.6-ost. IE alatt, amit írtam, az jó, míg FF és Opera alatt nem. Miután 2-n érzékeltem feltételezem nem a sütikben lesz a hiba.

Keresgélni meg nem keresgélek, túl sok alternatívát nem nagyon találnék az említetteken kívül, csak érdekelt, hogy én látom-e rosszul. Rosszul állítottam-e be valamit, egyebek.

Meg gondoltam nem csak én vagyok ezzel így, hogy e téren is döntésképtelen vagyok. :) Bár már utólag belegondolva lehet, hogy csak flame lesz a dologból, így lehetséges, hogy inkább záratom.

[ Szerkesztve ]

(#8) Psychonaut válasza leviske (#1) üzenetére


Psychonaut
addikt

Szerintem a Chrome tökéletes, én nem akarok egy böngészőt testreszabni. Arra van, hogy oldalakat nézzek vele, arra tökéletesen megfelel. Mellesleg gyors és biztonságos.

(#9) leviske válasza Psychonaut (#8) üzenetére


leviske
veterán

Szvsz viszont az a minimum, hogy egy böngészőben legalább azt megadhatom, hogy melyik oldalon legyen melyik gomb...

Ha nekem nem úgy áll kézre, attól még nem fog a későbbiekben sem, max hozzászokok.

Amúgy ki, mi alapján döntött böngészőválasztáskor? Szimpátia? Funkciók? Esetleg egyéb? :)

Én anno nagyon idegenkedtem a FF-tól, de Ubi alatt valahogy megkedveltem. Az Operában sok, számomra is hasznos funkció volt, de valahogy mégsem tudta magát a szívembe lopni. A Chrome-al és a Safari-val meg az a gondom, hogy kellemetlen érzés kezelni és e mellé én nem is nagyon érzem a sebességkülönbséget, csak nagyon ritkán, leginkább akkor is az IE-hez képest.

(#10) Psychonaut válasza leviske (#9) üzenetére


Psychonaut
addikt

Te tudod, ez nekem baromira nem fontos. :N
Firefox Ubi alatt szerintem iszonyű, nekem nagyon nem jön be az alap téma (tudom, tudom, testreszabható), és nem is álltak kézre a funkciók.

Választani meg...kipróbáltam mikor kijött, és mivel tetszett, ennél maradtam. :K

(#11) Face8814 válasza leviske (#3) üzenetére


Face8814
őstag

Megnéztem én is pár BioWare oldalt és nekem is tökéletesen ment FF 3.5.3 alatt.

De hogy az eredeti topik címben is feltett kérdésnél maradjunk, én azért döntöttem az FF mellett, mert ezt lehet a leginkább a kívánt igényekhez alakítani.
Számomra fontos, hogy a kényelem és a funkcionalitás miatt testre tudjam szabni a böngészőt, ami emellett úgy is néz ki, ahogy én azt szeretném.
Lehet nem ez a leggyorsabb ( sőt biztos :DDD ) de számomra a használt kb 16-18 addons nyújtotta többlet bőven ellensúlyozza a sebességbeli különbséget más böngészővel szemben.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.