Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) róland válasza Perec (#50) üzenetére


róland
veterán

Valószínű, hogy vagy az EPOX vagy az Abit lesz a befutó. De még az ASUS sincs kizárva, bár úgy már elég drága lesz a beruházás, vagy ugrik a Flatron képcsöves 17''-os monitor. :))

Amúgy milyen RAM-ot vegyek a gépbe?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#52) Perec válasza róland (#51) üzenetére


Perec
tag

Hi

Most milyen géped van? Ezt csak azért kérdem, mert, ha vársz még a vásárlással és nem egy P1 boldog(talan) :)) tulajdonosa vagy, akkor talán ne vegyél most alaplapot, mert nagyon fel fognak itt gyorsulni az események mostanában.
Igaz az AMD 64bites procija még kicsit odébb van, de talán érdemesebb megvárni, ha bírod még gépileg teljesítménnyel, és érdemesebb gyűjteni rá. :)
Én is aszem valami hasonlót tervezek. Vegyél inkább valami jó kis monitort, ha a
géped megteszi még. Egy KT266-os deszkát nem érdemes ledobni most egy nF2-esért szerintem. HA ennél lassabb konfogod van, akkor talán, de még akkor sem nagyon. Szerintem. Jön majd új memória, új proci, új deszka.... . A KT400 és az nF2 sem annyival jobb, hogy megérje lecserélni a KT266-t. Én is csak azért szerettem volna cserélni, mert kellett volna az a +512 memória, ami nem ment bele ebbe a lapba, de aztán lebeszéltem m agam a vásárlásról. :DD

Hi

AEROCool Syclone II RED A-DATA HM650W ASRock P45DE3 Int.Core2 Q8400 2.66GHz 16GB GEIL Black Dragon DDR3-1600 Q. KIT Sapphire 3870 512MBToxic 2xSams.200GB 4xWD 1.5TB 22" LG W2243T Lexmark Pro205

(#53) róland válasza Perec (#52) üzenetére


róland
veterán

Hát!

Otthon, vagy a munkahelyemen? :))

Otthon egy 1989-ben vásárolt C-64-es (gondolom tudod, még mi is volt az? :)) ). A munkahelymen egy IBM NetVista, de többet nem tudok róla.

Tehát aránylag sürgős lenne a csere. :))

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#54) Perec válasza róland (#53) üzenetére


Perec
tag

Hi

C64!? Apám, akkor Te sem mai csákó vagy. :))
Melyik széria? A régi szürkeház, fekete gomb, vagy szürke ház fehér gomb, vagy
C128 külsejű C64II? :) Én annó egy Videoton TVC 32Kb-os géppel kezdtem, utána lestt C64 Datasette, aztán sokára lett egy floppy. Utána meg AMD386 DX40 1MB RAM, nagyfloppyval. :)
Hát akkor szerintem ne várj az Athlon 64-re! :DDD
Mindenképp AMD-t akarsz?

Hi

AEROCool Syclone II RED A-DATA HM650W ASRock P45DE3 Int.Core2 Q8400 2.66GHz 16GB GEIL Black Dragon DDR3-1600 Q. KIT Sapphire 3870 512MBToxic 2xSams.200GB 4xWD 1.5TB 22" LG W2243T Lexmark Pro205

(#55) róland válasza Perec (#54) üzenetére


róland
veterán

Hmm!

Nézzük csak:

Emlékeim szerint, már a szürke (mogyoróbarna?) ház és fehér billentyűk párosítás + egy magnó páros, meg persze vagy 30 lemez. (Mit tegyek a suliban lemezegységek voltak, otthon meg magnó). :))

Igen, én egy AMD hívő vagyok. :)) Valamelyik témánál ki is fejtette, hogy miért (utálom a monopol helyzetben lévő cégeket). :))

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#56) róland


róland
veterán

Még annyit, a C64 óta mindig hozzájutottam egy-egy aránylag korszerű géphez (PC), így eddig nem volt aktuális a vásárlás. De most jó lenne otthon egy gép: CD-DVD-TV-játék négyeshez leginkább. :))

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#57) yerico


yerico
senior tag

Hmm, én tavaly vettem egy C64-et magnóval, előtte meg egy C128D-t, rengeteg Data-Becker könyvvel, lemezzel. Igaz, hogy azóta sem vettem elő, de legalább van. Volt egy EP 128-am is, de közben eladtam, elég a Commodore :).

Naszóval én nem vennék most NF2-es alaplapot, hiába gyorsabb a memóriaművelet, az a teljes sebességbe csak pár százalékkal számít be, annál pedig sokkal drágább. Inkább vennék egy KT333-as, avagy KT400-as alaplapot, és vígan költeném a maradék pénzem memóriára, ami köztudottan sohasem elég.
Azért 1 GB memória jó ideig elegendő lesz, és szinte mindegy, hogy 266-os - e, avagy 400-as.
Persze, ez az én szubjektív véleményem, nem kell egyetérteni velem, ez a szép a demokráciában... :)

(#58) Polesz válasza yerico (#57) üzenetére


Polesz
addikt

OFF
Egyetértek Veled :))
ON

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#59) róland válasza yerico (#57) üzenetére


róland
veterán

Én tényleg nem értek egyet veled. Nekem igenis kell az nF2-es alaplap. Kell a SoundStorm, nem akarok hangkártyát venni (főleg nem 5.1-es Dolby-t). :))

De azért kösz a tanácsot. :))

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#60) esteban


esteban
senior tag

Ajanlat:

Chaintech 7VJL



VIA KT400, Dolby5.1 hang, 4 RAM modul (akar most is 2G RAM).
Arat nezz a depon Daniaban 970DKK = br.32000HUF

iBook + RedBull :)

(#61) róland válasza esteban (#60) üzenetére


róland
veterán

Kösz az ajánlatot! De azt hiszem, maradok az nF2-es chipsetnél, bár ez is nagyon jónak tűnik. :))

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#62) drkeke válasza tildy (#44) üzenetére


drkeke
csendes tag

Tildy!
Neked megy assinkronban a RAM?
És tudod a Bios-ból állítani a szorzót?

Dr.Keke

bar2@freemail.hu

drkeke

(#63) drkeke válasza esteban (#60) üzenetére


drkeke
csendes tag

Szerintem a Chaintech 7njl1 jobb, mert nforce2-es chipsettel szerelték.
Lazán fel tudtam húzni 166 MHz-re az frekit, pedig csak egy 133 MHz-es 1600+-os Palominom van.
És nem vagyok egy Bios-szakértő, tehát semmi komoly álítást nem csináltam ezen kívül.
És szenzációsan kezeli a Ram-ot!
És csak nettó 27 volt a deszka.
Meg vékony ide-kábel, 2 CD, fülhallgató is...
:-)

drkeke

(#64) Perec válasza róland (#55) üzenetére


Perec
tag

Hi

És kb. mennyit szánsz az egészre, és milyen alkatrészeket szeretnél
belepakolni?
/AMD nem mindig jobb, mint az INTEL, bár ez fordítva is
maximálisan igaz, de csak azért, mert monopol vagy sem
nem szabad mindjárt elutasítani a másik gyártót!/
Ha én legközelebb nagyberuházást csinálok gép terén, akkor
AMD-t mégegyet nem veszek. Én elmondhatom, hogy
kipróbáltam mindkét oldalt és levontam a tanulságot
mindkettőből. Aszem INTELék nálam jobban bejönnek. :P

Hi

AEROCool Syclone II RED A-DATA HM650W ASRock P45DE3 Int.Core2 Q8400 2.66GHz 16GB GEIL Black Dragon DDR3-1600 Q. KIT Sapphire 3870 512MBToxic 2xSams.200GB 4xWD 1.5TB 22" LG W2243T Lexmark Pro205

(#65) róland válasza Perec (#64) üzenetére


róland
veterán

Ha sok pénzem lenne, akkor én is Intel-re szavaznék, de így az AMD jobb választás. Nézd egy nF2-es alaplapba most akár Barton-t is vehetnék, tehát egy-egy alaplapi chipset sokkal nagyobb részt fed le a procigyártó kínálatából. Ráadásul jól is tuningolható, tehát nem kell évente cserélni a fődarabokat.

Kb. 250.000,- Ft-ot szánnék rá

AMD2100+,Samsung 512 MB DDR333 MHz (2*256), Maxtor DiamondMAx+9 60 GB 7200 rpm HDD, ATi Radeon 8500LE v. 9000Pro, Plextor PX-320A Combo, Pinnacle System PCTV Pro. Fő vonalakban ez lenne a vas. :))

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#66) chronic


chronic
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy 800 MHz-s Duron, egy félig döglött lappal. Egyelőre a lap csere lenne megoldható....
Nforce2 vagy KT400-as chipset lenne a jobb választás?
És 25-30 e Ftért milyen gyártótól származó lap?
Integrált audio + Firewire nem érdekel,mert van... (AB Audigy Player)
Serial ATA megint nem hat meg... Esetleg az integrált LAN...

Előre is thanx...

(#67) zetecR válasza chronic (#66) üzenetére


zetecR
addikt

A7N8X, merthogy inkább nF2-est, ha lehet.

(#68) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Döntöttél már alaplap ügyileg?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#69) tildy válasza drkeke (#62) üzenetére


tildy
nagyúr

Huh az az aszinkron dolog az nforce2nel akkor van, ha a ket slotba rakok ramot?

Egyebkent tudom a ram frekijet allitani.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#70) Perec válasza chronic (#66) üzenetére


Perec
tag

Hi

Mindenképp nF2.
Alaplap lehet EPoX 36e, vagy chaintech 26-28e pont jó neked, mert
az eléggé ''butított'' minden téren és mezei szűz nyers erőt kapsz
olcsón. A teljesítménye ua, mint a fullextrás lapoké, csak ugye az
integráltsága kevesebb, mármint ami a hangot meg ilyen ''felesleges''
cuccokat illeti. Feljebb ajámlottam is pont egyet 25e körül. Olvass vissza!

Hi

AEROCool Syclone II RED A-DATA HM650W ASRock P45DE3 Int.Core2 Q8400 2.66GHz 16GB GEIL Black Dragon DDR3-1600 Q. KIT Sapphire 3870 512MBToxic 2xSams.200GB 4xWD 1.5TB 22" LG W2243T Lexmark Pro205

(#71) tildy válasza Perec (#50) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem ilyenem van, tok ugyanaz mint a zenith, csak serail ata meg raid nincs benne.Meg talan firewire.Tobbi minden van.Hangkari is, es lan is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#72) tildy válasza Perec (#70) üzenetére


tildy
nagyúr

Attol fugg melyik chaintech nf23ben eleg fullos a 7njl, nekem is ez van, tudom.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73) tildy


tildy
nagyúr

[L]http://www.chaintech.com.tw/eng/products/SOCKA/7NJL1-APOGEE.asp[/L]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74) Perec válasza róland (#65) üzenetére


Perec
tag

Hi

Korrekt kis lista. :))

Hi

AEROCool Syclone II RED A-DATA HM650W ASRock P45DE3 Int.Core2 Q8400 2.66GHz 16GB GEIL Black Dragon DDR3-1600 Q. KIT Sapphire 3870 512MBToxic 2xSams.200GB 4xWD 1.5TB 22" LG W2243T Lexmark Pro205

(#75) Perec válasza tildy (#72) üzenetére


Perec
tag

Hi

Chaintech 7JNL1. Valóban van rajta hangkari, csak nem az nVidia chipbe
integrált 6.1-es dolbydigitalos mittoménmilyenfullextrás, hanem egy külső chip, ami nem tud annyimindent, mint a chipbe itegrált. Illetve benne van az, csak nincs aktivizálva adolog, hanem raktak rá egy másik chippet.
Na megvan, megtaláltam, szóval a board a Chaintech 7NJL1. :))
az NVIDIA chipben egy Dolby Digital támogatású integrált
hangkeltő van, ami nincs aktiválva a kártyán, hanem egy CMedia 8738 chip van rábiggyesztve. Ez kb azt tudja, mint az NVIDIA, csak nem Dolby supported. :)))
Nincs benne még hardveres internetmegosztás, csak 1 hálózati vezérlő van hozzá és FireWire csati sincs rajta,.

Hi

AEROCool Syclone II RED A-DATA HM650W ASRock P45DE3 Int.Core2 Q8400 2.66GHz 16GB GEIL Black Dragon DDR3-1600 Q. KIT Sapphire 3870 512MBToxic 2xSams.200GB 4xWD 1.5TB 22" LG W2243T Lexmark Pro205

(#76) chronic válasza Perec (#75) üzenetére


chronic
csendes tag

Sziasztok!

Akkor a Chaintech, Epox, Soltek, Asus, Abit kavalkádból ha nem kellenek az extrák, a Chaintech Apogee az jó választás lenne...
Hol érdemes keresni ilyet?
Az AMP-nél néztem, találtam, jó széles a választék, viszontcsakszerda magasságában lesz Apogee...

(#77) Perec válasza chronic (#76) üzenetére


Perec
tag

Hi

Szerintem ki birod várnia szerdát. :P

Hi

AEROCool Syclone II RED A-DATA HM650W ASRock P45DE3 Int.Core2 Q8400 2.66GHz 16GB GEIL Black Dragon DDR3-1600 Q. KIT Sapphire 3870 512MBToxic 2xSams.200GB 4xWD 1.5TB 22" LG W2243T Lexmark Pro205

(#78) g5hic


g5hic
tag

1. Asus (johet az a7v8x is csak a bioszra kell odafigyelni)
2. Msi (pl kt4 ultra)
3. Abit (bar az utobbi idoben nagyon sok szar abit alaplappal talalkoztunk!!! Az abit kx7tol ovakodj de nagyon)
4. asus nforce2
sis-est akkor se ha utnek, csak szivni fogsz!!

mindenfelekeppen markasat min. 30ropiert


udv janos

Komputer Kombinát

(#79) Norbyte


Norbyte
tag

Sziasz.

Én ma rendeltem meg a gépemet (áttér(ek)tem intelről -megint-, remélem hosszabb időre, mint 1 hónap)

Ez lesz:
- MSI K7N2-L
- T-Bred B 2100+
- GlacialTech Igloo Silent Breeze
- 2*256 DDR333
- Morex fekete ház
- 300W NA Azona táp

(#80) pepepapa válasza Norbyte (#79) üzenetére


pepepapa
tag

Hali! Ha nem titok megoszthatnád velünk hol vetted a 2100 TB-b-t és az MSI mennyi brut? köszi.:DD

Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

(#81) Norbyte válasza pepepapa (#80) üzenetére


Norbyte
tag

Az e-connect-ben.
MSI K7N2-L : 24760 +fa
2100+ B: 19256 +fa

Még nem fizettem ki, csak majd holnap (ha tényleg B-s lesz).

(#82) pepepapa válasza Norbyte (#81) üzenetére


pepepapa
tag

Köszike holnap vagy ahogy az órát nézem inkább ma megtekintem énis.

Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

(#83) chronic


chronic
csendes tag

Sziasztok!

A Chaintech Apogge-ért br 34 korrekt ár?

Thanx..

chr.

(#84) chronic válasza chronic (#83) üzenetére


chronic
csendes tag

Jaj, elfelejtettem...
Melyik RAM-mal járok jobban?
Samsung vs. Infineon?
1x512 MB vs. 2x256MB?

Kösz...

chr.

(#85) róland válasza chronic (#84) üzenetére


róland
veterán

Én mindenképp 2*vmit (256, 512, 1024) ajánlok. Akkor ki tudod használni a dual-channel (kétcsatornás) RAM hozzáférést. Bár nem néztem, hogy azt támogatja-e az alaplapod, de az nF2-es lapok többsége támogatja. :))

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#86) yerico


yerico
senior tag

Egy kis összefoglaló teszt videokártyákból.

Mint látszik, akármilyen 9000/ 9100-as kártya is csak vágyakozva nézegetheti a 8500Le-t.

http://www6.tomshardware.com/graphic/20030120/index.html

(#87) róland válasza Norbyte (#79) üzenetére


róland
veterán

A SilentBreeze helyett ajánlom a FalconRock II-t, persze csak akkor ha később tuningolni akarsz és a hang (zaj) most nem olyan fontos. :))

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#88) róland válasza yerico (#86) üzenetére


róland
veterán

Persz, ha csak a nyers erőt nézed. Azonban a minőségnél már fel sem került egy listára sem a 8500-as sorozat. :))

Ui.: Gyere a VGA-val a megfelelő fórumba! :))

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#89) chronic


chronic
csendes tag

Sziasztok!

Még egy utsó tanácsot pliizzz
Az ASUS A7VN8x és a Chaintech 7NJL1 egy árban van, (igyaz két boltban Bluefish vs. AMP). A RAM is ugyanannyiba kerül.... (BF->Samsung, AMP->Infineon)
A BF közelebb van + van raktáron lapjuk. RAM is van raktáron, viszont 256-s (2x256MB).
Anyagilag ua a helyzet, mégis lenne valakinek javaslata?..

Tudom, ha rám halgacc, akkor azt csinálsz amit akarsz :-)


chr, a tanácstalan
Mennyivel eccerűb volt a Cele 300a-nak lapot találnom...

(#90) Szuri


Szuri
tag

Ár/értékben a 2100+ (24 ezer bruttóért) tényleg jó választás! Alaplaban ASUS A7N8X (32-33 ezer bruttó) választanék (egész jó integrált videó, kiválló hang).
Ez most még játékokhoz is egész tűrhető:)...

(#91) Szuri válasza chronic (#89) üzenetére


Szuri
tag

Samsungéknál iszonyatos komoly minőségbiztosítás van, úgyhogy nem igazán gyártanak szart...

(#92) Perec válasza Szuri (#90) üzenetére


Perec
tag

Hi

Integrált cuccokat inkább hagyjuk. :))
Pláne a videot! A többi ok.

Hi

AEROCool Syclone II RED A-DATA HM650W ASRock P45DE3 Int.Core2 Q8400 2.66GHz 16GB GEIL Black Dragon DDR3-1600 Q. KIT Sapphire 3870 512MBToxic 2xSams.200GB 4xWD 1.5TB 22" LG W2243T Lexmark Pro205

(#93) róland válasza Szuri (#90) üzenetére


róland
veterán

Szia Szuri!

Az ASUS A7N8X alaplapon nincs integrált video, sőt még a Deluxe változaton se. Integrált hangkártya az van, és kifejezetten jó is (Soundstorm), a Deluxe-on. :))

Ha nem hiszed nézd meg az alaplap leírását ASUS-éknál. :DD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#94) Szuri válasza róland (#93) üzenetére


Szuri
tag

Köszönöm a helyreigazítást, tényleg nincs rajta integrált videó! Azért a Realtek® ALC650 6 csatornás hang is egész kiváló:)...

A már mások által is ajánlott MSI K7N2G (MS-6570) (33e bruttó) viszont tényleg tartalmaz integrált videót és minden jót…
Másfelől 15e bruttóért lehet venni egész jó ECS alaplapokat és 25e bruttóért már GF3 Ti200-at….


(#95) sárdna válasza chronic (#84) üzenetére


sárdna
csendes tag

Szerintem a corsairrel jársz a legjobban :)

Emberek vessetek a mókusok elé!

(#96) róland válasza sárdna (#95) üzenetére


róland
veterán

Szépen csillog az arany, de az ezüst is jól vezeti az áramot. :))

Szvsz a Corsair luxus (legalábbis az ára), nagyon jókat gyárt a Samsung is és megfizethető. :))

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#97) Norbyte


Norbyte
tag

Megjött a cumó.

2100+:
AIUHB0306MPMW
AXDA2100UT3C

Az az érdekes, hogy a PC Alert4 szerint üresben 58°C a proci,
és 35°C a rendszer, Igloo Silent Breeze-zel.

Ja, a lap MSI K7N2-L
2*256 DDR333 Samsung van mellette.

(#98) Norbyte


Norbyte
tag

Pepepapa-nak:
3DMark 2k1SE 330: 8107

2100+ Ti200 226/471

Ugyan ez 1400 Tualatinnal 6100 volt, majd a Radeon 9500-9600Pro!

(#99) pepepapa válasza Norbyte (#98) üzenetére


pepepapa
tag

KirÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁly sztem még az aprobb finomitások hozhatnak vmit a konyhára megyek én is veszni, a lóvét guberálom-a multkor az ágy alá gurult egy ötvenes- Sajna nekem minden kell uj mert a mostanit meghagyom a gyerköcöknek és uj cumó csak ház meg cd iró van egyelőre szval elég sokba lessz. Mire végzek csak annak nem tartozok akit nem is ismerek''. A samsungot is most vetted? Láttam ott az árlistát van Kingston is csak hát az árrrrr.De akkor is lehet egyelőre csak egy modult veszek, aztán majd.A proc szorzó lock-os?? A silent breez egy kicsit vékonynak tünik probáld meg ezüst pasztával feltenni / Csak vékonyan /lehet segit egy kicsit de a hangja - ami nincs -sirályyy. Én azt hiszem iglo 2500-pro-val fogok probálkozni és csinálok hozzá egy termisztoros hömfüggő szabályzót, hogy csak akkor sivitson ha muszály. üdv:DD :DD:DD

Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

(#100) Perec válasza Norbyte (#97) üzenetére


Perec
tag

Hi

A hőfok az ''normális'' ezzel a hűtővel. Én is ''befürödtem'' vele. :(
Nyáron hogy fogja hűteni a procit!? :( Feltettem a ME helyett az XP-t ezzel 5 fokkal hűvösebb lett!

Hi

AEROCool Syclone II RED A-DATA HM650W ASRock P45DE3 Int.Core2 Q8400 2.66GHz 16GB GEIL Black Dragon DDR3-1600 Q. KIT Sapphire 3870 512MBToxic 2xSams.200GB 4xWD 1.5TB 22" LG W2243T Lexmark Pro205

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.