Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gorlin


gorlin
őstag

Sziasztok!



Kerestem a keresőben,de kifejezetten ezzel a témával kapcsolatban nincs topic.
Tehát a kérdés milyen 1 vagy 2 gigás memóriát érdemes venni egy Athlon 64 es rendszerbe?
Mennyire lassúak mondjuk két 1 gigás modul 400Mhz-sek ,négy 533-as A-datához képest.Tegyük fel Venice magról van szó ami tud 4 ramot két-két duálként 400-on futtatni.Szóval melyik a jobb.És mi van ha tuningolni szeretnék(nem vagyok annyira benne a témában,de valamit a szorzókkal kapcsolatban mondtak hogy gondok lehetnek)?
Amit néztem:
Twinmos 2048 DC KIT PC 3200(2*1024) 400 Mhz.Cl3 :55.000Ft
Kingston 1024MB 400MHz DDR ECC CL3 (3-3-3) DIMM 32.000(Ebből kettő)
Kingston 2048MB 400MHz DDR Non-ECC CL3 (3-3-3) DIMM (Kit of 2) 55.000


Köszönettel

(#2) Dilikutya válasza gorlin (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Konkrétan erre ott a ''Nagy RAM topik''... :U Amúgy szvsz ezen a szinten a lassú szócskát nem érdemes használni, inkább mennyivel gyorsabb egyik a másiknál... Amúgy majdnem teljesen mindegy, rendkívül nagy eltérésekre ne számíts.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) gorlin


gorlin
őstag

Tudom hogy ottt a nagy ramos topic.De kezdenek elterjedni,megfizethetőek lenni ezek a ramok és szerintem megérdemel ez a kategória egy külön topikot.Sehol nem találtam róla így külön semmit.
Úgyhogy aki valaha találkozott ezzel várom a véleményét.
Pl a 4*512(533Mhz) vagy kétszer 1 Giga(400Mhz) közötti különbség érdekelne

(#4) gorlin


gorlin
őstag

A Cl2 és Cl3 között mekkora különbség van.?megéri a 20000forint különbséget?

(#5) Szten Márs válasza gorlin (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na helyzet a következő:
Mivel az athlon64 hivatalosan 400 MHz-s modulokkal működik, ahhoz, hogy 533-as modulokkal működésre bírd, emelned kell a processzor alapórajelét. EZ ugyebár 400-533 között jó nagy tuning. Mint írtad nem vagy benne a témában és így nem javaslom neked... Ha a szorzót csökkented, persze a valós órajel emelése mellett is meg lehet tartani az effektív órajelet normális szinten, de inkább ne kísérletezz, ha nem tudod mit csinálsz.
Kettő darab egy gigás modul azért jobb, mint négy darab feles, mert Venice magnál (is) négy modul esetén a command rate értékét vissza kell állítani 2-re, míg két modulnál maradhat 1 és ez NAGYON NEM MINDEGY!!!! SZóval mindenképpen két egygigásat vegyél! A twinmos és a kingston is jó egyébként....
CL2 és CL3 esetén 400 MHz-es memóriánál a különbség:
CL: column strobe acces latency, egy oszlop kiválasztása előtt eltelő idő értéke órajel-ciklusba. 2-nél ugyebár kettő 3-nál három :DDD Szóval 400 MHz-es memóriáknak a valódi órajele 200 MHz, szal 2 órajel = 2/200millió = 10 ns. 3-nál meg 15 ns. Tehát 5 ns-al később lesz kész a művelettel a drága :) Nyilván sokat számít, de a command rate fontosabb!!!

(#6) westlake válasza gorlin (#3) üzenetére


westlake
félisten

szerintem egyertelmu, hogy a 400-as ramokat sosem fogod tudni ugy huzni, mint az 533-asokat

#4: dehogy eri!

[Szerkesztve]

Play nice!

(#7) westlake válasza Szten Márs (#5) üzenetére


westlake
félisten

az e steppinges a64-ek mar felhivatalosan tamogatjak a ddr500-at

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.