Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Miert lassabb a raid-em mint vartam? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#10) Dexx


Dexx
csendes tag

Sziasztok!

Koszi a reagalasokat.
Mennek sorba 1-2 hozzaszolason:
1. Hal isten nem HPT37x chipset van rajt, azzal szivtam az elozo kartyanal ahogy leirtam. Ezen promise vezerlo van.
2. A rendszert igazabol nem erzem hogy lassitana, masolas kozben is csinalhatok akarmit.
3. SCSI na igen... de az mas arkategoria. Nagy vinyoknal foleg!
4. Na igen, enis arra gyanakodtam, hogy a PCI nem birja vagy valami. De masolas kozben is (ami aztan igennagy adatforgalom) nem erzem, hogy belassulna a gep (annyira se mint egy atlagos gepnel nem raid rendszerben). Szoval nincs az a hulye problemam mint azzal a ratyi highpoint vezerlovel. Ez korrekt, de nem olyan gyors mint kellene az teny. Bar azert en mar ezzel a sebesseggel is kibekulok. (foleg azert mert mar nincs kedvem tobbet szivni az egesszel).

5. az a SATA-s atalakitas az meg egy olyan 5let amit azert lehet majd kiprobalok. Dehogy en nem veszek atalakitokat hogy kiprobaljam az tuti. Ha tudok valakitol kolcsonszerezni 2t akkor megnezem, egyebkent nem. De ez meg lehet hogy gyogyit valamit a dolgon. Last chance :)

6. raid0 lehet nem a legbiztonsagosabb (sot, valoszinusegi alapokon egyertelmuen nem:) de en direkt azert vettem 3 ev garis vinyot, mert remelem, hogy igy megkisebb az eselye, hogy baj legyen vele 1-2 even belul. Amugy meg biztonsagi kerdes: szerintem a raid1 se jobb sokkal. En a legelslegtutibblegeslegjobbabb biztonsagnak azt erzem, hogy van 2db 80as vinyom (mostmar:) aztan szepen arra majd hetenkent mentegetek ! Ennel jobb uccsincs ! :)

Hat ennyi, ha jutok valamire meg irok ide vissza.

Es kosz a hozzaszolasokat.

Udv,
Dexx

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Miert lassabb a raid-em mint vartam? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.