Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) beepman


beepman
csendes tag

hello!

hogy van szerintetek az, hogy két alaplapot is ''megöltem'', de úgy, hogy kezdetben működött, aztán egyszercsak azt mondta, hogy ''elég''?! ott van elött az alaplap, beleteszem a cuccokat (RAM, CPU, video kártya), ráteszem a tápot, főkapcs be, majd power switch be, és egy darabig még ment is, majd egyszercsak vége! és nem egy, hanem két alaplapnál is. a ram és a videokártya is folyamatosan ment egy másik gépben, tehát az nem (vagyis szerintem) lehet rossz.
de akkor vajon miért hal meg az alaplap egy két bekapcs után?!
próbáltam, hogy csak a proc van benne, de még csipogni sem hajlandó!
tapasztalatokat, elkeserítő, kiábrándító válaszolat szívesen veszek. de egy dolgot biztos nem fogok már venni: még egy P3 as alaplapot!!! (vagy lehet, hogy csak egy új ATXes táp kellene???).

bEEpman

(#2) I_Am válasza beepman (#1) üzenetére


I_Am
veterán

Táp.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#3) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Milyen táp? Milyen konfig?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) beepman


beepman
csendes tag

hát, ciki vagy sem:

-----------------------------------------------
alaplap: 1) abit bf6 slot 1
2) soltek SL-67FV1 Slot 1
cpu: i celeron 766
ram: 64 Mb/133
vga: riva tnt2 32Mb
a táp pedig egy közönséges ATX táp, semmi extra
------------------------------------------

a haver tápja volt, de az ő alaplapja is meghalt, de többek szerint nem a táp hibája volt, mert azt kimérték, és minden fesz rendben volt rajta.
na, ezen felbátorodva én is azt használtam, és hogy azért, vagy sem, de az eredmény fentebb olvasható! ill a szobám falán megtekinthető :) .



(#6) ToBeY válasza beepman (#5) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Biztos kodegány táp,nekem is elszált az alaplapom tőle.Uánna vettem egy Chieftec-et nem kockáztatok!:)

(#7) zebrafish


zebrafish
tag

pedig elég gyanús az a táp. 3 alaplap is elhalálozott mellőle??

A mai napon kéretik minden hozzászólásomat komolytalannak tekinteni (akár az év többi napján :D )

(#8) beepman


beepman
csendes tag

szerintetek van arra esély (módszer, stb...), hogy a leamortizált alaplapból készített szobadíszből még használható alaplap legyen?

(#9) bigsee válasza beepman (#5) üzenetére


bigsee
addikt

Attól, hogy a feszek rendben vannak, egy feszültségtüskét átengedhet úgy, hogy a tápnak semmi baja nem lesz. Nekem egy villám tett taccsra egy videó, meg egy hálókártyát. Tápcsere mielőtt új próba lesz, IMHO.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#10) sowi


sowi
őstag

nekem regebben volt ilyesmi, volt amelyik deszka 1 hetet ment, volt amelyik fel evet, de egy ido utan mindegyik behalt, de csak az alaplap(volt codegen tapom is) masik tappal is ugyanez jott elo, aztan a gep ele kotottem 1 feszstabilizalo kis kutyut, azota semmi baj nincs, pedig ez mar vagy 2 eve volt, erdemes lenne korulnezni az aramellatas kornyeken, ha szar akkor az szokott ilyet csinalni...szvsz :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#11) sowi


sowi
őstag

ja de persze ha a tap is gagymax, akkor eloszor az csere

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.