Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mi az a digi-pack?

Hozzászólások

(#1) Lockstock


Lockstock
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mi az a Digi-Pack?

Ha egyáltalán így kell leírni, én a Neten keresgettem mindenfelé, de nem kaptam rá egyértelmű választ.

Azért fontos, mert az egyik anyagunkat ilyen formátumban kellene leadni, csak nekem fogalmam sincs róla, hogy mi az!

Van valakinek valami ötlete?

Kösz

- - - - - -

(#2) Lockstock válasza Lockstock (#1) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Valaki?

- - - - - -

(#3) rétisün válasza Lockstock (#2) üzenetére


rétisün
veterán

digipacknak hivják a papírdobozos, általában valami bonusszal megtoldott (audio) cd-ket is, de sztem neked most nem ez kell......

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4) Lockstock válasza rétisün (#3) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Hát engem most kifejezetten a DVD érdekel, de azért kösz, gondolom az is valami exta cuccos lehet.

- - - - - -

(#5) Lockstock válasza Lockstock (#4) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Valaki ma esetleg?

- - - - - -

(#6) M107 válasza Lockstock (#5) üzenetére


M107
addikt

Adj ist

ezt találtam sajna angol :(

Digipak is a patented style of compact disc or DVD packaging, and is a registered trademark of MeadWestvaco, Inc., which acquired the original trademark holder, IMPAC Group, Inc., in 2000. MeadWestvaco licenses the name and designs to various manufacturers around the world. Digipaks typically consist of a gatefold (book-style) paperboard or card stock outer binding, with one or more plastic trays capable of holding a CD or DVD attached to the inside. Since Digipaks were among the first alternatives to jewel cases to be used by major record companies, and because there is no other common name for Digipak-style packaging made by other companies, collectors have long been using the terms digipak, Digi-Pak [1], and digipack generically, even when the media holder is merely a hub rather than a full plastic tray.

Digipak-style packaging is often used for CD singles or special editions of CD albums. Since the packaging is less durable than jewel cases, it tends to show signs of wear relatively quickly. Nevertheless, digipak-style packaging appears to be growing in popularity among record labels and recording artists since the late 1990s and early 2000s

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#7) Lockstock válasza M107 (#6) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Aham, kösz szépen!

- - - - - -

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mi az a digi-pack?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.