Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t-rac


t-rac
senior tag

Hi!
Meg akarok rendelni egy MEMORIA KINGMAX DDR 512MB/400 SUPERRAM sulinetben a CHS-nél,csak az a gond,h nem tom müxik-e a gépbe.Acorp 4845PE lap,de csak 333 mhz órajelű ramot támogat.Most ha beleteszem a 400 mhz-s RAM-ot,akkor nem fog működni,vagy működik,de 333 mhz-n megy csak?
Segítsetek please hogy van ez

(#2) L3zl13 válasza t-rac (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Működni fog, de csak 333-on.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) t-rac válasza L3zl13 (#2) üzenetére


t-rac
senior tag

thx

(#4) Rover623 válasza t-rac (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Én így 2005 elején nem vennék 1 (azaz egyetlen) db RAM-ot...:U
A következő lépés úgyis az alaplapcseréd lesz...az meg tuti dual channel-es lesz, akkor meg a mostani memód és amit most akarsz venni tutira összebalhéznak...ha meg akkor veszel hozzá 512-őt, sicher hogy nem kapsz ugyanilyet, ha meg mégis megveszed, máris nyitod itt a következő totyikot:
NEM MEGY A MEMÓM DUAL-BA, SEGÍTSETEK...!;]

primus inter pares

(#5) L3zl13 válasza Rover623 (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Bármilyet vesz nem biztos, hogy menni fog a dual channel, hacsak nem dual kitet vesz. (Max nagyobb a valószinűsége, ha két egyformát vesz...)
Azt meg nincs értelme venni. És nincs értelme venni két db 256-ost, mert azzal ugyanúgy szívni fog, ha fejleszt.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) Rover623 válasza L3zl13 (#5) üzenetére


Rover623
félisten

Ha két egyformát vesz, egyszerre, már 99.99% hogy menni fog a dual channel...
Miért is szívna a fejlesztésnél a két 256-ossal...:F

primus inter pares

(#7) L3zl13 válasza Rover623 (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem igaz a 99%.
5 pár memóriából csak 2 volt hajlandó hibátlanul működni duálban.
Ezek között vol hynix, kingmax, noname vegyesen.
Most egy kingmax 400-as superrammom van, de ebből is csak a zöld nyákos tipus volz hajlandó működni. A piros nyákos (más memória chippel) már hibázott.

Ugyanakkor mindegyik memória, és az alaplap is hibátlan, hiszen magában minden egyes modul jól működött, és a mostani memóriámmal a lap is jól müx...

Ja és a 256-osokkal azért fog szívni, mert ha már alaplapot fejleszt, akkor ugyanennyi erővel fejleszthet bármit a gépében.

Ha már dual chanelt kinézed a következő lapjából, és a megfelelő procit, stb., ami ezt ki is tudja használni ugyanúgy kinézheted. Akkor szvsz az 512 MB memória ugyanúgy szűkössé válhat. 4db 256MB-s memória amelyből kettő kettő egyforma még kissebb esélyel fut duálban, mint 2db 512-es ami különböző lenne.


[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#8) Rover623 válasza L3zl13 (#7) üzenetére


Rover623
félisten

1. Én nem 5 párból vontam le a következtetéseimet...meg nem is 50...
2. RAM-ról beszélünk, nagybetűvel! Lehetőleg megbízható helyről...a CHS azért ebbe belefér...
3. EGYSZERRE! Nem egy-két hét vagy hónap eltéréssel. Valószínűleg egy tálcából lesznek...de a dual-kit-ek is bejátszanak, általában nem drágábbak mintha két szóló darabot veszel...
4. Figyelmen kívül hagytad, hogy Intel környezetről beszélünk...nem AMD-ről! Nagyságrenddel kevesebb a memóprobléma Intellel...
5. Ahogy a kérdezőt elnézem: a következő lapja is Intel lesz...lásd 4.-es pont...

Megismétlem: ha megfontoltan akar cselekedni, nem akarja a pénzt kidobni az ablakon, nem akar magának kellemetlenséget, akkor nem 1db 512-est vesz, hanem 2db egyforma 256-ost...persze még jobb lenne 2db 512-es, de ezt Ő ill. a pénztárcája dönti el...!

primus inter pares

(#9) L3zl13 válasza Rover623 (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

1. Tudom. Ha 99,99%-os biztonsággal állítod, akkor te személyesen teszteltél 10000 ram modul verziót duálban... Hmm... Valószinűleg így történt. :DDD
Tudom. Másik topicban már bebizonyítottad, hogy öreg róka vagy, és talán még Najmann fülébe is te suttogtad a PC felépítésére vonatkozó elveket, de azért ne túlozzunk már.

2. Micsoda véletlen, a CHS-ben dolgozom... :U Az összes ram innen származik. Szerencsére így volt lehetőségem kiválasztani azt a tipust ami működik. :DDD

Az 5 pár az 5 különböző tipust jelent. Valamelyikből többet is próbáltam. És nem volak hibásak a modulok. Más gépben, magában vagy valamilyen módon, mindegyik ment hibátlanul!
A RAM párok egy tálcából származtak természetesen mielőtt belekötnél...

Szerinted mennyi a valószinűsége hogy véletlenül 3 olyan ram modul tipust találtam meg aminél ilyen kis valószinűséggel megy a dual channel. Ha a te 1:10000 arányodból indulok ki, akkor feltehetőleg én vagyok a legszerencsétlenebb ember a világon. :DDD
Legjobb lesz ha bezárkózom a szombámba, mielőtt fejemre zuhan egy meteor miközben a buszra várok! :Y

Félreértés ne essék! Nem azt mondom, hogy a 2:3 arány valós, de rohadtul nem mehet az ember biztosra mint te állítod.

3. Dual kitek nem drágábak... :DDD
Az adott márkából a nekik megfelelő extra tuningramhoz képest biztosan nem.
Mellesleg a CHS-ben nem is árulnak duál kittet... Mert duál kittet főként csak a tuningolók és gépbuherálók vesznek...

4. Intelnél valóban kevesebb gond vol. De honnan veszed, hogy a következő lapja is intel platform lesz, intel chipsettel?
5. Mi alapján nézed ki valakiből egy hozzászólás alapján hogy milyen lesz a következő platformja? :Y
Biztos erre a képességre is a 10000 RAM modul tipus kipróbálása közben tettél szert. Ide jönne egy földre borulős smiley, de sajnos olyanom nincs, szóval kénytelen leszek szóban kifejezni csodálatomat... :C

Ha már ennyire a jövőbe látsz, vajon abban is biztos vagy, hogy nem DDR2-es lesz az a következő lap? Mert intel bácsi erősen arra nyomul. Akkor meg kukázhatja ki az ilyen olyan duál kitet is.

Te magad is azt mondod, hogy jó volna 2x 512-t venni. Ha arról volna szó, hogy 2x512 vagy 1x 1 GB akkor én is a két darabot javasolnám, mert:
- Az 1 GB még túl drága.
- Ha(!) a közeljövőben cserél alaplapot akkor feltehetőleg viheti magával a ramokat, mert még olcsóbb a DDR platform, az 1GB pedig még jó darabig elegendő lesz bármire bővítés nélkül.

De 2x256 vs 512 esetén ez nem áll fent, sőt:
- Drágább 2x 256 mint 1x 512.
- Most úgysem tudja kihasználni a dual channelt, és nem tudhatjuk mikor fejleszt legközelebb, és mire.
- Az Acorp lapban nem tudom hány memóriahely van, de lehet, hogy csak 2. Ez esetben 2x256-ot nem tudja tovább bővíteni csere nélkül!
- 256MB-s ramot már most sem sokan keresnek, de 512-est elég könnyű eladni, ha vált, és nem tudja vinni magával.

Ezek után mond meg, milyen logika indokolja a 2x256-ot?





[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#10) L3zl13 válasza Rover623 (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Húú ez még kimaradt:

Az 5-ös pont alapján szerintem, jelentkezz itt: Bővebben: link :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#11) Rover623 válasza L3zl13 (#9) üzenetére


Rover623
félisten

Drága barétom...
Abba fejezem a veled való parttalan vitát...az irányomba megnyilvánuló ellenségességed már az első hozzá(m)szólásodból sütött...ez megelégedettséggel tölt el...
Ha valóban az említett nagykerben dolgozol, csak annyit mondok: az lehet hogy ti naponta százasával adjátok el a memókat...mi viszont tízesével szereljük be új és régebbi konfigokba...nem minősítem a nálatok felgyülemlő ''tapasztalat'' hatalmas mértékét...;]
Nagykerek: LOL...tisztelet a kivételnek...
A kedves termékmenedzsereket, kereskedőket időnként meg kell győzni, hogy az általuk képviselt gyártónak igenis van olyan terméke amit az ügyfél vagy én keresek...
Az árlistákban helyesírási és nyilvánvaló szakmai hibák hemzsegnek...
A telefonon hosszasan kitárgyalt termékről az átvételkor kiderül, hogy mégsem az, mint amiről beszéltünk...
A szállítási és szervízelési határidőket szinte soha nem tartják, a késedelemért meg a kisker pofáját veri be a felháborodott ügyfél...

Fenntartom a véleményem: RAM-ot tavaly óta párosával érdemes venni...hálistennek a vevők nem hozzád, hanem hozzám jönnek be, tehát úgy is az lesz amit én akarok...:))

primus inter pares

(#12) -Jackson- válasza t-rac (#1) üzenetére


-Jackson-
őstag

az aláírásomba levő cucc megy duálban is, és 333-on cl2-es, ha érdekel:D

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#13) L3zl13 válasza Rover623 (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az első hozzászólásomban egyátalán nem voltam ellenséges. Csak utánna jött elő belőled a fensőbbrendűségi komplexus.

A CHS-ben uralkodó viszonyokról beszélhetünk persze. Nem vagyok korántsem annyira lokálpatriota, hogy szépítsem az itt uralkodó helyzetet.
Nem tudom pontosan, melyik termékmanager mennyire van tisztában a saját termékeivel, de azt tudom, hogy a hardverekről általában fogalmuk sincs. Szerencsére mindennek semmi köze mindahhoz miről a vita folyik. :DDD

''mi viszont tízesével szereljük be új és régebbi konfigokba...'' Tudod a CHS-nek van egy saját gyártása... Valahogy olyan érzésem van, több gépet raknak ott össze mint ti.
Szerencsére ennek sincs köze mindahhoz amiről a vita folyik, csak épp idegesít, hogy játszod itt a nagycsávót, mintha bizony csak te szerelnél PC-ket a világon, ó PC-k nagy Guruja! :P

''Nagykerek: LOL...tisztelet a kivételnek...'' Végre valamiben eggyetértünk. :DDD

''Az árlistákban helyesírási és nyilvánvaló szakmai hibák hemzsegnek...'' Ez hogy jön ide? Ha nem tetszik jelezd az illetékesnek. (Nem én vagyok az.) Másrészt remélem nem azért szerzed be az árlistákat, hogy a WC-n vagy az ágyban elalvás előtt olvasgasd, tehát a lényeg úgyis az ár, nem pedig a helyesírás számodra is.

És így tovább rengeteg dolog, aminek semmi köze ehhez a topichoz. Bár legtöbbje elismerem igaz.

De még mindig nem hallottam ÉRVET arról, hogy miért is jobb egy nem dual channeles alaplapba 2 db 256-os memóriát venni... Egyedül a rejtélyes jövőbe látásoddal hozakodtál elő, mely alapján kijelentetted a topicindítónak az a sorsa, hogy hamarosan intel chipsetes alaplapot vásároljon...
Még ha mondjuk a lottószámokat árulnád el, akkor azt mondanám rendes tőled, de azt légyszives ne monde meg, hogy mit akar majd venni!

Én ellenben hoztam föl valódi érveket, (Nem mellékesen anyagiakat!) hogy miért ne
2 db 256-os memóriát vegyen...
Erre valahogy nem reagáltál. :F

''hálistennek a vevők nem hozzád, hanem hozzám jönnek be'' Valahogy az az érzésem, hogy te az a tipusú kereskedő vagy, akihez bemegy az ember valamit venni, te meg földbe fikázod a cuccot, és a fickót hogy miért azut a szart veszi, majd rátukmálod azt ami neked éppen van/jó áron be tudsz szerezni vagy csak simán amit te kedvelsz...

''tehát úgy is az lesz amit én akarok...'' Azaz nem amit a vevő akar, erre remélem azért nem vagy büszke... :U

Hálistennek, én nem hozzád járok vásárolni. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#14) Rover623 válasza L3zl13 (#13) üzenetére


Rover623
félisten

Sajátgyártás: aranyos...
Tesco-gazdaságos Sulinet egyenkonfigok futószalagon...
Egyszer állítana csak be hozzátok az ügyfél memót venni, aztán mikor a ''be is tennék a gépbe?'' kérdésére gyanútlanul igent mondanátok, kiszaladna a parkolóba, majd a sebtiben behozott vászontatyóból elétek borítana egy kisebb PC bontónyi, egymással köszönőviszonyban sem lévő alkatrészt, hogy ''ehun van e a masina...!''...:))
Az üzletpolitikánk sikerét pedig a rengeteg visszatérő és minimális számú egyszeri vásárló, valamint az extrém alacsony számú garanciális probléma jelzi...
Ja, meg pl. az hogy az összes kolléga hétköznapi alkatrészekből összerakott otthoni konfigja tizedannyi problémát produkál összesen egy évben, mint egy itteni átlag fórumozó gépe egyedül...:))
Pedig előírás, hogy az alkatrészeknek 2-3 hónapnál tovább nem szabad maradniuk egy konfigban, mert különben már beszerzési áron sem értékesíthetők, tehát elég sűrűn van próbára téve a különböző gyártók alkatrészeinek egymás mellett élő képessége...

P.S.:
Az utolsó mondatod viszont nagy bunkóság volt...
A te szempontodból én vagyok a vevő, tehát ahogy nálam az utcáról bekóválygó emberkének van igaza, mert belőle élek, neked is hasonlóképpen kellene gondolkodnod, mivel te is mehetnél utcát seperni, ha nem vásárolnának nálatok a kiskerek...:(

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#15) t-rac


t-rac
senior tag

és kb 1 év mulva lehet kapni olyan alaplapokat ami AGP-s? Mer most lesz meg az AGP-s 6600GT-m és ha veszek alaplapot majd január fele,akk csak akkor veszek ha lesz AGP-s!

(#16) rambo4ésfél válasza t-rac (#15) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

szvsz 1 év alatt nem fog eltűnni az AGP és hogy a DUAL-os dologra is mondjak vmit nézzétek meg az adataimnál lévő ramokat!, mennek dualba pedig nem is egyidősek meg nem is azonos márkájúak sőt még a memóriachipek is más fajták /TSOP & TBGA/ viszont mind2n 2x8x32MB memóriachip van.

(#17) Rover623 válasza t-rac (#15) üzenetére


Rover623
félisten

Ezt nem lehet biztosra mondani, mert az Intel nem fog csinálni olyan új lapkát ami kifejezetten támogatná még az AGP-t, tehát az idén kifutnak a 865/875-el szerelt lapok.
Persze az új lapkáknál is meg lehet valahogy kendácsolni a dolgot, de az első próbák, pl. a Gigabyte Duo-A sorozat nem jött be. A SiS vagy a VIA biztos fog olyan lapkát piacra dobni, ami mindkét foglalatot támogatja, hiszen rengetegen küzdenek a tiedhez hasonló problémával.
A másodvonalbeli gyártóknál valszeg még jövőre is lesz valami, de addigra a PCIe vonal már két generációval előrébb lesz...

Szóval nehéz eset, át kell rágni rendesen...

primus inter pares

(#18) t-rac válasza Rover623 (#17) üzenetére


t-rac
senior tag

Köszi mindenkinek!
Július fele elkezdek gyűjteni 1 TFT monitorra,ha az megvan akk jön az alaplap.

(#19) Rover623 válasza t-rac (#18) üzenetére


Rover623
félisten

Sok szerencsét...:C

primus inter pares

(#20) t-rac válasza Rover623 (#19) üzenetére


t-rac
senior tag

thanks

(#21) bundee


bundee
csendes tag

Sziasztok!

Gyakorlatban hogyan jelentkezik különbség 400mhz-es, illetve 500mhz-es ram között működés közben?

b

ui.: ugye a kingmax és a kingston között nincs kapcsolat?

(#22) Rover623 válasza bundee (#21) üzenetére


Rover623
félisten

1. Nagyobb MHz = nagyobb elméleti sávszélesség.
400MHz = 3200MByte/sec. single channel-ben = 6400MByte/sec. duálban...
500MHz = 4000MByte/sec. single channel-ben = 8000MByte/sec. duálban...
Ha húzod procid, húzod vele a memót is, azt már rendszere válogatja, hogy szinkron vagy aszinkron...
Ha 400-as a memód, akkor lutri a tuning, lehet hogy 210-es FSB fölött pl. nem megy, tehát vissza kell butítanod aszinkronban (ha lehet) 400 MHz alá...ha 500-as, akkor ha a többi komponens bírja, felmehetsz 250-es FSB-ig is, vagy akár feljebb...
Ha nem tuningolsz, akkor viszont nincs értelme a MHz-eknek, gyúrjál inkább Latency-re: ilyenkor jobban jársz egy CL2-es vagy CL2.5-es 400-assal,mint egy CL3-as 500-assal...

2. De van: mindketten jó minőségű RAM-okat gyártanak...:))
De miért lenne baj, ha lenne köztük kapcsolat...?

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#23) bundee válasza Rover623 (#22) üzenetére


bundee
csendes tag

Köszi a gyors választ - épp komplett gép vásárlás előtt vagyok és annyi minden van most hw téren, hogy csak nézek :)

A kapcsolat meg csak abból a szempontból volt érdekes, hogy kingmax az itthoni árlistákon nincs olyan ''rég'', és amikor megjelent, akkor furcsamód a kingston-ok nem voltak épp, és a mai világban folyamatos cégfelvásárlások és márkanévváltások vannak.

Ennyi :)

(#24) t-rac válasza L3zl13 (#13) üzenetére


t-rac
senior tag

Nézd meg a mail-jeidet

(#25) antikomcsi válasza L3zl13 (#9) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Hello!

Rögtön bocsánat kéréssel kezdem, hogy beleszólok, a vitátokba, ami bizony jó szolgálatot tesz mások okulására, de megjegyezném, hogy nekem eddig lehet, hogy szerencsém volt, de idáig minden egyszerre vásárolt memoria modul, azonos sorszámú chippekel ment dualban. Főképpen amd platformra hivatkozok, és ugyan volt olyan memória aminek utánna kellett állítani, mert nem ment 2,5V-on, csak 2,6V-on, de ott már hibátlanul.

Ebből én is arra következtetek, hogy az egyszerre megvásárolt modulok, azonos chippekkel, 100%-ot nagyon megközelítően mennek dualban, amennyiben a modulok rendeltetés szerűen működnek.

Én nem dolgozom se pici, se hatalmas nagykerben, csak egy mezei vásárló vagyok, de furcsa, hogy az én gépeimmel soha nincsenek olyan problémák, amik itt rendszeresen előfordulnak. Szídják a kiskerest, meg a nagykerest, hogy sz@rt adtak el neki, mert így meg úgy nem megy amit vett, holott egyszerűen csak a helytelen használat, vagy rossz beállítás okozza a hibát, sok esetben a nem müködő dual chanelt.

(#26) csibor


csibor
őstag

Hát nem tudom,de nállam nincs baj a duállal.Kingmax +noném 2X512.Simán müködik a sis 655fx-el.

(#27) Debilon


Debilon
addikt

hello!

van valakinek tapasztalata A64 S754+ a topic címben szereplő RAM kompatibilitásáról? ugyanis nekem ilyen van, és folyton kékhalálok vannak ha a C'n'Q aktív..a hibaüzenetekből mindig az a vége, hogy hibás RAM..

memtest csomószor lefutott hibátlanul...1,5 órás teszt is 3x...
microsoft féle memtest is lement hibátlanul órákon át..

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.