Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Melyik tápot vegyem? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) robekri


robekri
addikt

Nos adott egy pár darab táp ami közül kéne választani:

ANTEC 350W-os táp
[L]http://www.antec-inc.com/specs/sl350_spe.html[/L]
[L]http://www.antec-inc.com/pro_details_powerSupply.php?ProdID=25350[/L]

Thermaltake TT-360AP
[L]http://depo.hu/?page_number=6&id=13754&lid=1&csid=249[/L]

Coolink COOL AP400DX
[L]http://depo.hu/?page_number=6&id=13020&lid=1&csid=249[/L]

Chieftec CT360A
[L]http://depo.hu/?page_number=6&id=13015&lid=1&csid=249[/L]

Tudom, hogy mind nagyon jó, de mégsem tudok dönteni! Talán a Coolink?:O

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#2) WN31RD válasza robekri (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Én egy 350-es Enermaxra szavaznék.
Bocs az ''off''-ért... :P

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#3) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Szerintem mind1, ezekben nem fogyz csalódni.

I am having fun staying poor.

(#4) GeorgeTerror válasza robekri (#1) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Nos gyakorlatilag mindegy melyiket veszed.

én személy szerint a coolinket javaslom, mert arról még nem hallottam véleményt :)
Két ventis, tehát kisebb fordulaton mehetnek, tehát halkabb lehet...
meg jó a színe :)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#5) neduddki válasza robekri (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Jo supportot!!!:-)))
A tt meg chiftec egyua. es a nem tom ki gyarcsa nekik, de nem is regen volt egy ijjen hir!
En chiftech-re szavazok!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6) Hun'reeth válasza robekri (#1) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Szvsz Chieftek vagy Antec. :D De a többi is teljesen OK. Melyikre mennyi gari jár? Esetleg ez szempont lehet.
OFF
Másodszor írom ezt a hozzászólást :(( remélem többször nem kell!
ON

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#7) robekri válasza neduddki (#5) üzenetére


robekri
addikt

És a coolink-hez mit szólsz? Nekem nagyon tettszik a műszaki adatai alapján!(azért ez is egy név)

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#8) neduddki válasza robekri (#7) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

igazan kivancsi lennek, hogy ki gyartja nekik, mert amit lattam/volt kezemben 450-as /400w/ az igazan barati sujju volt:-))))
hA arban lenyegesenjobb mint a chiftec akkor ajanlom, ha nem inkabb a jart utat jaratlanert elv elapja maradnaek a chieftec-nel oka: nalunk a tszcse-ban ez az egyetlen ami nem szall el agyba fobe /atlag havi ket tap az egyeb fajtakbol, a codegenek meg egyszeruen elfogytak, pedig abbol volt a legtobb:-)))/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) Pizzafutar


Pizzafutar
aktív tag

Nem igazán értek a tápokhoz. Konkrétan semennyire! :)
Leirna valaki, hogy a különböző tápok közt mi a különbség? Pl mint jelent az, hogy PFC?
A feltüntetett teljesitmény gondolom a leadott teljesitményre vonatkozik. Ellenben valyon hogy alakul a felvett teljesitmény?

(#10) strike-force


strike-force
őstag

306as csiftek. nekem is az van és zsír. :))

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#11) strike-force válasza strike-force (#10) üzenetére


strike-force
őstag

306=360

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#13) Cos


Cos
senior tag

Chieftec!

Nekem már sikerült Láma módra kipróbálnom hogy mennyire biztonságos hát az volt!!!!!!!!!
(menet közben rádugtam egy CD-t) és minden ok!!! Bár akkor leállt de azóta is szép csendesen teszi a dolgát!

Bár egy pillanatra megállt a szívverésem mikor rájöttem hogy mit is csináltam!

Szval !

+1 Szavazat a Chieftec-re!!!!

Brr Brr

(#14) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Szia!
Egyetértek kalandorral, és tapasztalat is: a Coolink egy kicsit hangos. Chieftech, vagy Enermax. Döntsön az ár, vagy az élettartam gari a Chiftech javára.
OFF
Bár ki fog használni egy tápot 5 év múlva?
ON

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#15) PeliScan válasza Pizzafutar (#9) üzenetére


PeliScan
addikt

PFC pont a felvett teljesítmény csökkentését célozza, növeli a hatásfokot, az átlag 60%ról úgy 70re. (kb)

de keress rá, van pár erről szóló fórum

(de ha vhol 'power fan control't lász, menekülj:D)

(#16) erdoke válasza robekri (#1) üzenetére


erdoke
titán

Szia Robe, én a 360-as Chieftec-et ajánlom, valsz az a leghalkabb. Többit még nem hallottam, de nehezen tudom elképzelni. Elvileg élettartam gari is van rá.

A legjobb aláírás a héten

(#17) neduddki válasza misimagaki (#14) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Van egy 12 eves fujitech tapon ami meg a mai napig is kitunoen muxik, szoval hajra elettartam gar!!!:-))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Egy plusz szavazat a HPC-360-as Chieftecre!!!

Heteket szivtam egy Asus A7v8x-x alaplappal, többen is táphibára gondoltunk, 3(!!) db 300-400 W-os tápot belepróbálva is bizonytalankodott a gépem.
2 hete vettem az emlitett Chieftecet, azóta MINDEN MÜXIK!!!! :D

Mistralnál kb. bruttó 14 ezer, és élettartam garancia van rá!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#19) misimagaki válasza neduddki (#17) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Szeva!
A leírtak ellenére nekem is egy Chieftech 360 W-os jószág figyel a gépemben.
Hajrá Chieftech. :))

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#20) robekri


robekri
addikt

(Szia Dok!!:)) )

Na jól van Fiúkák maradok akkor a chieftec-nél úgy is az erDOKe kolléga által vett Scorpió házam van ami Rulezz!!!:) )

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#21) Cos válasza robekri (#20) üzenetére


Cos
senior tag

Itt egy eladó szerintem most csípd meg gyorsan ez nagyon jó vétel ....

az én véleményem!!!

http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=19204

Brr Brr

(#22) Atlantis válasza robekri (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

TT, vagy Chieftec.

Hogy-hogy Enermax nincs a listán?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#23) Egon válasza WN31RD (#2) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyetértek, plusz egy szavazat az Enermaxra (de csakis AX-VE sorozatot!!!).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) Bogyó bá' válasza robekri (#1) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Most kinálnak a fórumban egy Chieftec HPC-360-ast bagóért, gar levéllel, stb.........he eladja a srác, akkor ne habozz, nagyon jó az ára!!!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25) Dirtyz válasza robekri (#1) üzenetére


Dirtyz
őstag

Ezt nézd meg!
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=19204[/L]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#26) LukE válasza neduddki (#5) üzenetére


LukE
veterán

elvileg van saját gyáruk, de érdekes módon a Seasonicnak is van pont ott 1 üzeme:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#27) shtml válasza Bogyó bá' (#18) üzenetére


shtml
őstag

''Mistralnál kb. bruttó 14 ezer, és élettartam garancia van rá!''

A Mistralban nem kapod meg az élettartam-garanciát.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#28) hobizoli válasza Egon (#23) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Na vegre van valami amiben egyetertunk :DD...tehat reszemrol is plusz egy szvazat az Enermax 365AX-VE taperomunek :DD:C




hobizoli

több drón kell ;P

(#29) Egon válasza hobizoli (#28) üzenetére


Egon
nagyúr

Mi sokmindenben egyetértünk, ember, csak nem térek ki rá (mert unalmas, meg mert mindig felbosszantasz).
Ugyanolyan tápom, DVD-ROM-om és vga-m van mint neked (na jó, a táp 300W-os, a vga márkája meg Asus, de nem ez a lényeg...;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#30) robekri


robekri
addikt

Munkaidő után már baszhatom!:(((:((( (A francba)
Megvettem a chieftec-et! Azt hittem, hogy két ventis lesz, de ez is egy ventis:(!
Na mindegy a szellőzésem nagyon sirály!

Enermax azé' nem volt a listán mert nem sok a kesh!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#31) ten155


ten155
csendes tag

Na akkor en is megkerdem, de igy:
Enermax 365AX-VE (manual szabalyzos, gyonyoru kek szinu) vagy
Thermaltake Silent PurePower TT-420APD (automata szabalyzos, elettartam garos)
Melyiket vegyem??
Arban a TT jobb.

(#32) neduddki válasza ten155 (#31) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ugye a tt az a chieftec 420-asaval azonos, es 420W a enermax meg 350, ha nem karado a fel haztartast a taprol uzemeltetni/:-)))/ akor akar a 350 is oleg, de mivel egy arban vannak kb /vagy tevedek??? chies 17 ener 16/ ezert amejjihez jobbanhuz a szived!
De egy szavazat a chiftechnek, mert elletartam gari, meg en mag vagyok vele elegedve

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33) jeges válasza ten155 (#31) üzenetére


jeges
senior tag

enermaxra nincs élettartam-gari?
nekem adtak hozzá 1-2 hónapja a m***ralban, azt mondták viszont, ott más tápra ugyanilyen garit nem adnak
ezexerint bóótja válogatja:U
nekem az enermax nagyon bejött:C

(#34) Hun'reeth válasza ten155 (#31) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Szvsz egyértelműen az Enermaxot. Ez a cég már bizonyított ráadásul a 365AX-VE nagyon jól néz ki!!! Ezt annak ellenére mondom, hogy nekem 420-as dualventis Chieftec-em van! :P

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#35) Egon válasza ten155 (#31) üzenetére


Egon
nagyúr

Thermaltake-et nem ismerem, de ismételten az Enermaxot javasolnám.
Aki a Chieftech vs. Enermax küzdelemben az előbbit preferálja, annak üzenem, hogy egyszer nézze meg _szétszedve_ a két márka egy-egy tápját... _Lehet_ hogy változni fog a véleménye...:U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36) strike-force válasza Egon (#35) üzenetére


strike-force
őstag

hát ha szétszeded bármelyiket is, akkor nagyon gazdag lehetsz, mert a gari ugrott. én ezt max egy codegennel csinálnám meg ,de csiftekkel vagy enermaxxal soha!

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#37) Egon válasza strike-force (#36) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy ugorjon neki a garis tápnak (lehet rosszul fejeztem ki magam), hanem azt _akartam_ mondani, hogy _ha van lehetősége_, nézze meg szétszedve. Nekem volt. Elsőre nem is akartam hinni a szememnek.
Amúgy az Enermax-ba elég jól bele lehet látni: hátul elég nagyok a lyukak, illetve a ventiket ki lehet csavarozni és félrehúzni a táp szétszedése nélkül...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#38) tomcs


tomcs
őstag

tt es chieftec telleg elegge ua, kicsit korbejartam a temat amikor ct-nek vett tapomon high power amugy minden dizajnban ugyanolyan matrica volt. na az is az. kelly-nel mondtak hogy garanciailag meg minden szempontbol ugyanannak szamit, ez is toluk van. amugy sirtec gyartja de nem hinnem hogy ezzel a markaval talalkozol. antecrol nincs velemenyem, enermax meg 1 kicsit mar tul draga volt nekem

(#39) Egon válasza tomcs (#38) üzenetére


Egon
nagyúr

Attól függ, honnan nézzük. Anno a 300-as Enermax és a 340-es Chieftech között őrlődtem. A két táp kb. ugyanannyiba került. A fontosabb feszültségeken majdnem ugyanannyi áramot tudtak leadni (a 300W-os Chieftech-eket elég simán lenyomta a 300-as Enermax).
Ráadásul a Chieftech akkor még csak egyventis változatban volt kapható nálunk (szerintem többnyire most is), így megspórolsz egy házszellőzetető ventit (elég sokat tud dobni egy kétventis táp a szellőzésen). Ja, és a manuális változat halkabb a Chieftech-nél (mivel le tudod venni fixem minimumra, és még úgy is elég jól hűt, a Chieftech meg fél óra után hangos: indokolatlanul felcsavarja magát...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#40) strike-force válasza Egon (#37) üzenetére


strike-force
őstag

akkor nem értem. amikor én is megvettem a 360as csiftekemet, az is vagy 2szer olyan nehéz volt, mint a 300as codegen. mi akkor a kulonbség csiftek és enermax kozott ????

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#41) strike-force válasza tomcs (#38) üzenetére


strike-force
őstag

hwsw-n vki írta régebben hogy tt=csiftek. megkeresem a linket.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#42) Egon válasza strike-force (#40) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezt így nehéz elmondani, látni kellene...:P
Példul az alkatrészek elrendezése, az egész cuccos kivitelezése stb. A Chieftech belül _tök ugyanolyan_, mint egy félnoname táp, semmi különbség. Az Enermaxot nem igazán tudtam semmivel sem összekeverni (mondjuk az újabb slágertermékekhez (Coolink, Zalman, Thermaltake stb.) még nem volt szerencsém).
Szóval kb. akkora a különbség ránézésre, mintha megnézed a leggagyibb, dzsunka balra kategóriás vga-gyártó által igénytelenül összehányt GF2 MX-et, meg egy Leadtek, Gainward vagy esetleg Asus ugyanilyen kártyát.
Amiért az Enermaxot preferálom (a fentieken kívül), az az zajszint: szubjektíve messze a leghalkabb...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#43) Egon válasza strike-force (#41) üzenetére


Egon
nagyúr

OFF

Jól elbeszélgetünk, két topicban is...:))

ON

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#44) strike-force válasza Egon (#39) üzenetére


strike-force
őstag

bocsi, hogy ilyen ''izé-bizé'' (by twollah) vagyok de ezt se értem:

''a Chieftech meg fél óra után hangos: indokolatlanul felcsavarja magát...''

az én egyventis csiftekem speedfan szerint betonstbailan 1985-ot pörög. mindig. 48 ora utan is. nem csavargatja magat. vagy az is lehet hogy te a kétventisről beszélsz.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#45) strike-force válasza Egon (#43) üzenetére


strike-force
őstag

jajajaja :))))))

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#46) Keitaro válasza Egon (#42) üzenetére


Keitaro
addikt

Én anno vettem egy enermaxot, pont, hogy mert milyen halk, de nem volt pénz az AX-VE szériára és szerintem így viszont hangosabb mint az itthoni Ct-m.

(#47) Egon válasza Keitaro (#46) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez pontosan így van: először én is P-VE-t vettem (el is adtam két hét után). Aztán volt DTK, Chieftech (azokkal meg melegedett mint barom, a második venti hiánya miatt + még mindig hangos volt).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#48) Keitaro válasza Egon (#47) üzenetére


Keitaro
addikt

Pedig itt nagyon ajánlgattak anno egy DTK tápot, hogy milyen halk :))

(#49) Egon válasza Keitaro (#48) üzenetére


Egon
nagyúr

Az halk volt (kb. mint Chieftech, sima Enermaxnál halkabb), csak nem szellőzött vele a ház.
Amúgy elég érdekes kérdés ez a ''halk/nemhalk'' dolog. Egyik havernak a batár Skyhawk tápja után a sima Enermax is megváltást jelentett (meg ha pl. FOP32-t használ mellette valaki, akkor olymindegy...:P) Szerintem (szubjektíve) az AX-VE Enermax a leghalkabb.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#50) Keitaro válasza Egon (#49) üzenetére


Keitaro
addikt

Nah majd ha egyszer rámszakad a bank és gépet cserélek akkor legalább tudom milyen tápot vegyek :DDD
(nekem fontos nagyon a hangerő)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Melyik tápot vegyem? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.