Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) towelie


towelie
csendes tag

21. századot írunk, itt a PH-n viszont nem találok napelem telefontöltőről semmi témát.Ha van is vmi, az jó pár éves.Tudom, h az olaj ipar nem könnyíti meg a választékot, de gondolom páran már csak használnak ilyet.
Mit vettél? Hol vetted? Mik a tapasztalataid? stb.

s4active

(#2) MaciLaci1122


MaciLaci1122
újonc

Hi!

Nagyon tetszik a téma!
Ezt venném meg nagyon szívesen, sőt ezt fogom megvenni!

http://www.lightinthebox.com/hu/2-4-w-napelem-karbantartoja-auto-akkumulatorral_p477973.html?utm_medium=personal_affiliate&litb_from=personal_affiliate&aff_id=41386&utm_campaign=41386

(#3) Nikitaa7


Nikitaa7
tag

Hello! Igen, én is pont arra gondoltam, hogy majd itt, ezen a fórumon találok hasznos ötleteket. eddig ezt a cikket találtam, talán hasznos lehet.
http://pmrradio.hu/napelem-es-powerbank-de-mit-hogyan-miert/

(#4) LuiLui


LuiLui
újonc

Noh. hát akkor megpróbálok felrázni egy 7 éves témát :D

Hali.
Szeretnék egy kis segítséget kérni a hozzáértőktől, hogy milyen powerbankot vegyek, amit nem csak fali aljzatról, hanem a rajta lévő napelemekkel is feltölthetek.

Legalább 20.000 mAh azért jó lenne. Max 2 usb port, nem töltenék 5 eszközt egyszerre.
Ha a Wireless töltést is tudja az előny (nem kell a 25W, ráérek).

Nem baj ha hosszú napokig tölt a napelem, ráérek (még mindig) :D. Ha egy hét alatt tölt fel mondjuk egy 20-ezres a napon, az nekem már bőven jó. Telóm aksija 4500-as szal gyakorlatilag bő 4 alkalommal fel tudnám tölteni belőle 0-ról 100-ra..

Logikailag ha van v 4 - 5 napelem panel (kihajtogatható), akkor hamarabb fel kellene töltenie, a pusztán 1 panellel rendelkezőhöz képest. (erről néztem tesztvideót, ahol így is volt)

tehát vettem egy ilyet:
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07LD4BVFF/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
vissza is küldtem. Ha napelemmel, ha konnektorról töltöttem fel maxra, akkor sem tudtam kifacsarni belőle 12.000 mAh, holott 20.000-nek írták. vicc.

Tudom, vegyek márkásabbat. Vennék én. Van? hosszú órákat öltem ebbe az egészbe, de most már kérnék egy kis segítséget.

Olyan jellegű tapasztalat is jöhet, hogy milyet NE vegyek..

előre is köszi!!

(#5) dolon75 válasza LuiLui (#4) üzenetére


dolon75
aktív tag

Én is inkább csak kérdeznék, mi is keresünk ilyesmit.

Hasonlóval van tapasztalatod?
[link]

Én arra gondoltam, hogy napelemes töltőt, és külön mobil akkut veszek.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#6) LuiLui


LuiLui
újonc

Nem, ilyesmit nem próbáltam még.
Ha esetleg futár vagy, és kidobod a műszerfalra, telóhoz meg csatlakoztatod, ergo nonstop be van dugva, (vagy ha rengeteget túrázol, fenn van a táskán ez, zsebben a teló, folyamatosan csatlakoztatva..) akkor látnám értelmét. másképp szerintem olyan lassú, hogy "szintentartásra" sem lenne képes (mondjuk egy GPS-navigáció miatt állandóan működő mobilkijelző esetén).

Gondolom én, aztán akinek van ilyen, max megcáfol.

de tényleg röhej, hogy nem találni minőségi napelemes powerbankot..

(#7) dolon75 válasza LuiLui (#6) üzenetére


dolon75
aktív tag

Azért nem telot töltené, mert így ott lehet hagyni a napon, jó irányba állítva.
És nagyobb a felület.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.