Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Melyik hangkártya jó? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dON't hAcK!


dON't hAcK!
aktív tag

Hali,

szeretnék venni karácsonyra egy hankártyát a nővéremnek, de nem tudom melyik manapság a jó. Ebben kérnék segítséget.

Amit eddig néztem:

SB Live (oem) 9000-
Philips Rhythmic PSC703B (oem) 10000-
Terratec 512I (box) 2 év gari 11000-

Az árban való eltérést nem érzem jelentősnek, inkább a hangzás/tudás/teljesítmény/akármi érdekel. :)

Ha lehet, akkor még karácsony elött szóljon hozzá valaki! Köszi. :)

dON't hAcK élt, ...

(#2) dON't hAcK! válasza dON't hAcK! (#1) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

jav: hangkártyát

dON't hAcK élt, ...

(#3) dON't hAcK! válasza dON't hAcK! (#1) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Még valami:

a nővérem nem zeneszerző, főleg játékokhoz és zenehallgatáshoz használná.

dON't hAcK élt, ...

(#4) KovacsUr válasza dON't hAcK! (#3) üzenetére


KovacsUr
addikt

Ahhoz elég egy SB16, 2000 Ft körül :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#5) Peet


Peet
senior tag

Hali!

Én a live-ot ajánlom, mert azt tuti ismerik a játékok és olcsóbb is mint a többi, sőt lehet jobban is szól. No meg sok embernek van ilyen és ha valami gondod lenne vele (ami kizárt),akkor tudnak segíteni. Mindig van hozzá friss driver, és nekem is ilyen van!:)
Szóval!

:)D

(#6) WN31RD válasza dON't hAcK! (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

A Live-ot viszonylag zajosnak mondják. Méréseket nem végeztem, de az biztos, hogy a haverom Live-ja zajosabb, mint az én PCI128-am (ami persze tudásban meg sem közelíti a Live-ot, de zenehallgatásra jó).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#7) jojojo válasza dON't hAcK! (#3) üzenetére


jojojo
senior tag

Inkább a dobozost! Mégis csak karácsonyra lesz:D

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#8) Peet


Peet
senior tag

Jah vehetsz valami olcsóbb kártyát is, ha nincsennek nagy igényei tesódnak (5.1 és hasonló),de SB128-nál régebbit ne vegyél nem érdemes.SB128 kb 3-4000 és sok mindent tud, viszont az sb64, sb16 ...stb már nem olyan jók és nem is sok az árkülönbözet. DE HA SB128-at veszel nézz utána, hogy az alaplap komálja e, mert már sok panaszt hallottam hogy nem megy valakinek a lapjába vagy videokártyájával együtt!
:))

(#9) rog válasza dON't hAcK! (#1) üzenetére


rog
addikt

szerintem ezt igazaabol magadnak veszed csak valahogy beadod a noverednek, hogy o kapja es igy ket legyet egy csapasra :)

(#10) dON't hAcK! válasza KovacsUr (#4) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Azért ez nem igaz. Pl. driver gondok XP alatt, párhuzamos zenehallgatásnál akadás, játékoknál kattogás. :)

dON't hAcK élt, ...

(#11) KovacsUr válasza dON't hAcK! (#10) üzenetére


KovacsUr
addikt

Igaz.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#12) dON't hAcK! válasza jojojo (#7) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Erre nem is gondoltam, de hülye vagyok. :)

dON't hAcK élt, ...

(#13) WN31RD válasza jojojo (#7) üzenetére


WN31RD
addikt

Én is a Terratecre szavaznék, hangzásra az a legjobb.
De ha csak simán sztereóban akar zenét hallgatni vagy játszani, akkor fölösleges egy 4 hangszórót meghajtani képes kártya. Ebben az esetben egy SB PCI128 vagy Terratec 128i is bőven elég.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#14) KovacsUr válasza dON't hAcK! (#12) üzenetére


KovacsUr
addikt

Miért, szép csillogó az az OEM fólia :DD
Csak egy masni kell rá

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#15) dON't hAcK! válasza KovacsUr (#11) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Most mi ''igaz''? Egyetértesz velem, vagy kötekedni akarsz? :P

dON't hAcK élt, ...

(#16) Jazzy válasza dON't hAcK! (#1) üzenetére


Jazzy
tag

Hol láttál ennyiért terratec-et??? Nagyon érdekelne!!!!

J@zzy

(#17) WN31RD válasza WN31RD (#13) üzenetére


WN31RD
addikt

Bár a SB PCI128-ból is van 4 hangszórós változat, most jut eszembe...

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#18) dON't hAcK! válasza WN31RD (#13) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Neked az SB 128 nem szerette, ha egyszerre több dologra használtam. A terratec hogy van ezzel?

dON't hAcK élt, ...

(#19) Pacák válasza WN31RD (#6) üzenetére


Pacák
senior tag

Van két versenyző (én+öcsi) akinek nem zajos, de sb128-at már volt szerencsém hallani jót is, rosszat is. Olyan SB128-at láttam testközelből, ami PI-ben szuperül prüntyikélt, de egy PII-ban minden lehetséges PCI-slotban hangosan zúgott. Bár a zajosság szerintem csak attól függ, hogy az adott konfig mennyi zajt ad át a hangkártyának...

Nuclear launch detected

(#20) KovacsUr válasza dON't hAcK! (#15) üzenetére


KovacsUr
addikt

Egyetértek... Bocs, ha nem volt világos :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#21) jojojo válasza dON't hAcK! (#15) üzenetére


jojojo
senior tag

Ha a te régi cuccod csomagolod be az is jó lesz. A nöknek a csomagolás a fontos.!?:DD

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#22) dON't hAcK! válasza Jazzy (#16) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Nagykerben, de most néztem a m*str*l-t (véletlenül keveredtem oda :) ) és nekik is van.

dON't hAcK élt, ...

(#23) WN31RD válasza dON't hAcK! (#18) üzenetére


WN31RD
addikt

Terratecem nincs, SB 128-am van, és semmi ilyen gondom nincs. Windows alatt minden hangforrás mehet egyszerre, DirectSound-on keresztül akárhány wave-out, Linux alatt meg alapból 2 wave-outja van, az egyikre rárakom az ESD-t, és kész.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#24) dON't hAcK! válasza jojojo (#21) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Nekem SB Live van. Adjam neki azt én pedig tartsam meg a terratec-et? :D

dON't hAcK élt, ...

(#25) KovacsUr válasza dON't hAcK! (#22) üzenetére


KovacsUr
addikt

Véletlenül, persze... én is ezt mondanám :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#26) jojojo válasza dON't hAcK! (#24) üzenetére


jojojo
senior tag

Na ugye jól hangzik?:D

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#27) WN31RD válasza Pacák (#19) üzenetére


WN31RD
addikt

Elhiszem, állítólag a Live-ok különböző sorozatai között óriási eltérések vannak. Nekem P II-es gépben van a SB 128, van mellette modem, hálókártya, TV kártya, videokártya, szóval zajt szehetne össze elvileg...
(Ja a haveromnak P I-es gépben volt a Live-ja, amikor néztük.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#28) WN31RD válasza dON't hAcK! (#24) üzenetére


WN31RD
addikt

Szerintem is messze ez a legjobb ötlet, mindenki jól járna... :DD
Kár, hogy a tesómnak nincs gépe, most vehetnék én is valami jó kis Terratecet... :O

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#29) dON't hAcK!


dON't hAcK!
aktív tag

Nem volt szép dolog tőletek, hogy rávettetek erre a csúnya dologra, de ha TI azt mondjátok, hogy felelsleges neki egy ilyen jó kártya, akkor legyen övé a live. De azért még letesztelem a terratec-et, mert ha nem megy vele a gépem, akkor inkább nekiadom. :DDD :DDD :DDD

dON't hAcK élt, ...

(#30) dON't hAcK! válasza rog (#9) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Sajnos nem ilyen egyszerű a dolog. A nővérem Debrecenben lakik, én viszont Pesten. :)

dON't hAcK élt, ...

(#31) C


C
csendes tag

HEEELP!

Ahhoz, hogy az optikai kimenetet használni lehessen, össze kell belül kötni a hangkártyát a dvd-vel digitális kábellel? Tegnap vettem egy gagyi hangkártyát, optikai kábel volt a dobozban, de belső digitális kábel nem.... A boltban persze nem tudják...
kössz!

CaRlItO

(#32) C


C
csendes tag

Tapasztalataim, valakinek még jól jöhetnek:

Már hetek óta szívok a hangkártya vásárlással. 90 %-ban dvd, és divx használatra kellene, (optikai kimenettel!!!!!) de nics erre a célra egy épkézláb

kártya. Az optikai kimenetsek között vannak a 10 ezer alattiak- gagyik!. A terratec sixpack-nek gyönyörű hangja volt, (20 ezerért nem drága) de áron alul

eladtam mivel a divx-nek nem volt hangja! Az sb kártyákon pedig nincs optikai kimenet csak a platinumon ami marhára nem ér 50 ezret, mivel ugyanazt tudja

mint a sima audigy 25-ért csak parasztvakítás céljából fel van csicsázva (rack stb), Az a pár plusz kiment nem ér meg véleményem szerint plusz 25 ezer

forintot..... Nem beszélve arról hogy nem tetszik, és nem csak nekem, hogy a gép elején vannak a csatlakozók. Ennyi pénzért lehetne külön dobozon asztalon.
Apropó az extigy-ről van tapasztalata valakinek? Én az usb miatt ódzkodok tőle, de legalább ez nem olyan drága....

üdv

CaRlItO

(#33) khalox válasza dON't hAcK! (#1) üzenetére


khalox
őstag

Yamaha YMF719 ISA rulez! Van rajt egy vonalkimenet, oszt' jól van.
Semmi csicsa, csak szép tisztán szól.

(#34) Crion válasza C (#32) üzenetére


Crion
aktív tag

Nekem is optikai kimenetes kártyám van, a régi aurel, az most kb 10k és nem gagyi:)
Sokkal jobb mint a live:)

Amugy kell szolnia divx alatt is, csak be kell állitani rendesen. Ahhoz pedig, hogy DVD-t nézz digitálba nem kell semmi, csak a kártya, erpsito, és az optikai kábel, belül nem kell össze kötni. Ami még fontos, hogy a driver támogassa az ac3 dekodolást. De az ujabb kártyák driverei már támogatják. Egyszóval mennie kell:)

(#35) Crion válasza dON't hAcK! (#29) üzenetére


Crion
aktív tag

SB Audigy 1-2 attól függ mire használnád. Az aduigy2 kifejezetten nagoyn jó kártya már, az 1 még nem annyira. A terratec is nagyon jó. Döntsön az mennyi pénzt szánsz rá :) Na meg az, hogy most akkor magadnak akarod?:)

(#36) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

ESS 1686 : warcraft 1-hez, dune 2-höz kiváló :)

(#37) C


C
csendes tag

>>Nekem is optikai kimenetes kártyám van, a régi aurel, az most kb 10k és nem gagyi
Sokkal jobb mint a live

Elhiszem, és lehet még kapni? Böngésztem mostanában árlistákat aurealt, nem nagyon lehet kapni. (Vevő lennék rá)

Én úgy tudom nem beállítási hiba miatt nem szól a divx, hanem szerzői - jogi problémák miatt a cég olyan drivert csinált amely nem képes lejátszani. A windows driverrel (amit magától telepített le amikor felismerte) szólt csak gagyin...
Az AC3-at meg nem támogatja ez benne van a specif.-ben is. A poén, hogy így ajánlják házimozizásra, -végül is a dvd királyul szólt...

Mi az az erpsito?
Amúgy thx a segítséget.
c.

CaRlItO

(#38) Edem


Edem
senior tag

Ismeri valaki a Philips Dynamic Edge-et? Érdemes ilyet venni?

Stereo hangfalhoz, zenehallgatásra illetve játékokhoz venném.

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#39) supercow válasza C (#37) üzenetére


supercow
őstag

esetleg nézd meg a Leadtek Winfast 6X Sound-ot, 10k körül van és van hozzá SPDIF és optikai kimenet egy külön modulon, nekem ez van és kellemes, bár nem vagyok audiofil meg vagyok vele elégedve nagyon. A kimeneteket nem próbáltam mert nincs mibe dugni de a lehetőség legalább megvan.
CMI chip (C-Media 8738) van rajta.
Az optikai modul opcionális, nekem a dobozos változatban benne volt.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Melyik hangkártya jó? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.