Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Seagate-tol akkor vennek HDD-t ha 5 helyett mondjuk 10 ev garanciat adna, mas gyartonal nem nagyon neznem de naluk pont benne van hogy 6-7 ev utan durran el.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#2) Chiller válasza GeryFlash (#1) üzenetére


Chiller
őstag

Nekem meg csak a WD-k és Samsungok szartak be anno. Azóta csak Seagatet veszek.

Most már lassan 25 éve, hogy egy seagate se szállt nálam el, pedig most is van 3db az asztaliban. (persze utánaolvasok, és a csakis legjobb/legmegbízhatóbb sorozatokból vásárolok - sosem ár szerint döntök)

Na akkor ez így 1-1. :DD

szerk: Nem reklámozni akarok, nem fizet nekem senki. Csak arra akarok ezzel utalni, hogy ilyen több millió MBTF-es cuccoknál ilyen kis darabszámnál ez nem más mint "lottó".

[ Szerkesztve ]

(#3) .mf


.mf
veterán

Nettó 650 USD? Elég magas felár ez a 20 TB-os (jelenleg kiskerben 125k bruttó) és 18 TB-os (106k) lemezekhez képest.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) Dißnäëß válasza Chiller (#2) üzenetére


Dißnäëß
veterán

+1 de amúgy ez tök hitvita, durrant annyi WD-m az elmúlt 25 évben, omg. 2 Green, 5 Black. Meguntam. 8-9 éve Seagate stabilan, nem csalódtam + agyon konfigolhatók nagyon könnyen. (Eddig NAS fajták, most 4 Exos).

[ Szerkesztve ]

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#5) fatal` válasza Dißnäëß (#4) üzenetére


fatal`
titán

Szerencséd van, én vettem 3 14 terás seaagatet, 2 még egy évet se bírt ki, a harmadik egyelőre megy.

Én egy darabig Seagateből nem kérek.

(#6) KROK640 válasza GeryFlash (#1) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem a legutóbbi Seagate-em egy 3.2GB-os Medalist volt.
Lassan ismét bizalmat szavazok nekik :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7) KROK640 válasza .mf (#3) üzenetére


KROK640
veterán

Általában a csúcs méretűek ARÁNYAIBAN mindig drágábbak mint az utánuk következőek.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#8) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A CMR-es újdonság két sík mentén egyensúlyozza 7200 rpm-es sebességgel forgó tányérjait Egyik gondolom a pörgésé... Másik? Vagy hogy kéne érteni? Vagy pont nem a pörgésé, és így a kimaradó 2? :F

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10) .mf válasza KROK640 (#7) üzenetére


.mf
veterán

Nyilván, de ez ARÁNYTALANUL drágább.
Nettó 650 USD + vám + áfa + kisker árrés -> 325k felett lesz a kisker ára.
A 20 TB-os 125k, aminél 20%-kal nagyobb a kapacitása, az ára viszont 160%-kal.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) KROK640 válasza .mf (#10) üzenetére


KROK640
veterán

Pontosan megértem amit mondasz, és ebbenaz a szomorú, hogy nekünk, akik amúgyis világszinten jól keresünk (jah nem... ) a 650 usd-re rájön a vám + áfa + kisker árrés.
Szerintem nem sok lesz belőle itthon az elkövetkezendő években :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12) cantus


cantus
tag

Vajon a zajossag faktor itt milyen?

(#13) PTM


PTM
tag

"A 2 TB-os kapacitástól alternatívát nyújtó, héliumos termékcsalád legfrissebb sarja"

Az IronWolf Pro csak 10 TB-tól héliumos. (10-esből van még levegős is.)

(#14) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

"merőleges adatrögzítési eljárással dolgozik"
Most nem azért, de ezt miért kell kiemelni? Szerintem úgy 15 éve az összes merevlemez ilyen.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#15) PTM válasza Geri Bátyó (#14) üzenetére


PTM
tag

Az SMR-es merevlemezek miatt. A WD Red-ek kapcsán pár éve ügy lett belőle, hogy ezt nem tüntették fel, a teljesítményük viszont adott esetekben szembeötlően megzuhant.

[ Szerkesztve ]

(#16) Geri Bátyó válasza PTM (#15) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az SMR is merőleges, csak az át van lapolva.
Hú, de szépen fogalmaztam! :DDD Szóval az SMR is merőleges, csak átlapolásos.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#17) PTM válasza Geri Bátyó (#16) üzenetére


PTM
tag

Pedig úgy használják, hogy van a merőleges/hagyományos és az átlapolásos. Ha nem is precíz, ezt értik alatta.

[ Szerkesztve ]

(#18) Dißnäëß válasza .mf (#10) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ki kell menni vonattal Passau-ba tavasszal, gyönyörű kis város, eszméletlen jó fekvés, bevágni a táskába 3-4 odarendelt HDD-t és örülve hazahozni. ;]

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#19) Dißnäëß válasza fatal` (#5) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Amúgy szerintem ahogy nálam a WD-kkel, ez is lehet szállítás, gondatlan kezelés, bármi ilyesmi is. Én ráadásul használtan vettem a szerver HDD-ket, amik vagy tekertek észnélkül éjjel-nappal, vagy álltak és csak forogtak, tök lutri. Aztán itt vannak mind a négyen nálam, gyártói gar még mindre él szériaszám alapján 2025 feb-márcig és vidáman forognak. Ha az árak így alakulnak tovább, sztem tartom őket, még van 12T helyem..

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#20) KROK640 válasza Dißnäëß (#18) üzenetére


KROK640
veterán

Tényleg szép város, most legutóbbi decemberben voltam ott :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21) Dißnäëß válasza KROK640 (#20) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Pont lemaradtunk az orgonáról, Európa egyik legnagyobbja. Eszméletlen hangja van. Májusban voltunk... azóta különmentünk, de én visszamegyek. :K

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#22) Raysen623


Raysen623
addikt

Nekem volt mindkettőből és egyikkel sincs problémám. Mondjuk WD-ből csak lilát veszek egy ideje :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#23) KROK640 válasza Dißnäëß (#21) üzenetére


KROK640
veterán

Az orgonát én sem láttam, csak a városban járkálni tök jó volt :) kár, hogy esett az eső.
Különmentetek, gondolom barátnőddel.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#24) Dißnäëß válasza KROK640 (#23) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Igen, vele. Felmentünk szembe az erődbe is, csodálatos panoráma, szomszéd messzi domb tetején modern tanya, az oldalában a lejtőn legelészett vagy 10-15 birka, hihetetlen tájkép volt, az az igazi festői, lent a város, a háztetők, hidak, a két folyó, bárányfelhők a kék égen, fantasztikus.

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#25) KROK640 válasza Dißnäëß (#24) üzenetére


KROK640
veterán

Én is láttam, hogy szép, de nekem szakadó eső és szürke ég jutott mellé :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#26) Montanaxy


Montanaxy
aktív tag

Nálam 3 év után elszállt egy seagate, wd nek semmi baja.

(#27) Yodafon


Yodafon
senior tag

2TB-rol 24 TB az tenyleg eleg jo alternativa :C

I'm gangsta!

(#28) nemy válasza .mf (#3) üzenetére


nemy
csendes tag

Légyszi dobj már egy linket a 20-ashoz 130 ezer jó magyar forint alatt, mert vennék (Ironwolf pro, mint a cikkben). Lehet béna vagyok, de 200 alatt nem nagyon találok (ahol alatta hirdetnek, mindig elfogyott).

(#29) .mf válasza nemy (#28) üzenetére


.mf
veterán

Exos - a matrica alatt ugyanaz a meghajtó.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#30) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Márcsak filléresíteni kellene a kisebbeket.. Hamár évek óta jönnek a nagyobbnál-nagyobb lemezek..

Számom az adatlapomon.

(#31) KROK640 válasza Sanchez638 (#30) üzenetére


KROK640
veterán

így van. Szerintem igazi szégyen, hogy 2024 februárjában drágább (23 ezer ft) egy 2TB-os HDD mint 2012 nyarán volt (12-15 ezer ft). Közben eltelt 12 év!!!

Azzal már is jöjjek, hogy az informatikában valami, aminek a sebessége és a mérete meg úgy a tudása ugyanaz az 2-3 évesen már a felét éri, aztán még kevesebbet. Itt meg arról beszélünk, hogy 12 évvel később kétszer annyiba kerül ugyanaz, és nem valami ritka csúcshardver, hanem egy alsóközépkategóriás tucattermék.

Lehet dobálózni a gyenge ft-al, de ez szerintem azt mutatja, hogy 12 év alatt semmit(!) sem csökkent a HDD-k ára! 12 éve azt hittem abból, ahogy akkor mentek a dolgok, hogy ilyenkorra 20TB-os lemezeket veszünk majd 20 ezerért. Csak ugye jött az árvíz, és rájöttek a gyártók, hogy milyen jó dolgok ezek a katasztrófák, áron felül ki lehet söpörni a raktárat, és árat sem kell csökkenteni, mert ennyiért is megveszik.
A 4TB-os HDD-met 25 ezer ft-ért vettem 2021 március 1-én, most ugyanaz a HDD, ugyanott 39390ft! Lehet a gyenge ft-ra fogni, de eltelt 3 év, fele annyiba kéne kerülnie, nem majdnem kétszer annyiba.

Sajnos az új lemezek árban csak egyszerűen a régiek felé jönnek :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#32) Sanchez638 válasza KROK640 (#31) üzenetére


Sanchez638
addikt

Én csak azért találom dühítőnek, mert a piac is tele van sok ezernapos használt lemezekkel. Mivel az új drága, így a régebbit is el lehet adni.

De én szerencsésnek tartom mára a dolgot. Nincs úgy igazán élvezhető tartalom se, ami miatt sok terás lemezeket kelljen venni.

Számom az adatlapomon.

(#33) KROK640 válasza Sanchez638 (#32) üzenetére


KROK640
veterán

így van, sajnos ez ilyen :( és akik változtathatnának rajta (a gyártó) pedig nem áll érdekükben. Most, hogy az SSD-k drágulnak, én még némi HDD drágulástól is tartok.

"Nincs úgy igazán élvezhető tartalom se, ami miatt sok terrás lemezeket kelljen venni" - nekem akkor is kell a sok terrás lemez kihasználtság miatt, viszont valóban, az ember megspórolja a netflix és stb. előfizetés árát :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#34) .mf válasza KROK640 (#31) üzenetére


.mf
veterán

Ne is mondd, én is mindig ezen háborgok. Szintén az özönvíz előtt vettem magamnak és ismerősnek 2 TB-os lemezeket 13-14k-ért - azóta se volt olyan alacsony az áruk; és erről nem az utóbbi 2-3 év inflációja tehet, előtte sokkal alacsonyabb infláció és erősebb forint ellenére sem ment vissza az áruk. Miközben RAM, SSD, SD-kártya, minden más tároló fajlagos ára csökkent, akár jelentősen, az akkorihoz képest.

Amikor jön is valami új, ami jobb ár-érték arányú, akkor sem csökkennek a régebbiek / kisebbek árai arányosan, csak jobban összetorlódnak a dolgok. Ld. most 16 TB CMR 101k, de 10 TB CMR egyetlen régi típus van csak 78k-ért, a többi mind 95k-tól kezdődik...

Sanchezzel ellentétben nekem viszont kell a tárhely a fotók és videók miatt, a 4K nyersanyagok zabálják a helyet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#35) KROK640 válasza .mf (#34) üzenetére


KROK640
veterán

Na, végre valaki más is emlékszik erre! és végre valaki más is látja ezt. Mindig mindenki a gyenge ft-al és társaival jön, pedig nem. Arról nem is beszélve, hogy eltelt 12 év!
Szintén az özönvíz előtt vettem 2TB-os HDD-ket, már csak egy van meg, de az még igen, mellette 4TB, és átérzem a helyzeted, szintén térigényes userként valósággal nyomorgok 6TB-on, már játék is alig van a gépemen, mert kell a helyük :D Sőt, mostanság már a rendszer SSD meghajtón is van 100+ GB cucc "ideiglenesen". Szóval nagyon vennem kéne már nagyobb HDD(ke)t, de a jelenlegi árak mellett nem igazán gondolom.

Mivel mindennek csökkent a fajlagos ára jelentősen, csak a HDDnek nem (sőt, mondhatni még nőtt is) így az emberek még kevésbé fognak HDD-t venni. 1TB-os méretben ma már nem is kérdés, hogy HDD vagy SDD (10%-al drágább az SSD SATA3 esetén). Ahogy fejlődnek az SSD-k, 1-2 év múlva ez akár 4TB-os méretben is triviális lehet az SSD javára. (bár most épp az SSDk árai is emelkednek :( )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36) fatal` válasza KROK640 (#35) üzenetére


fatal`
titán

csak a HDDnek nem

2 terás HDD nem volt az özönvíz előtt 13-14k-ért, terásak mentek akörül, 2 tera drágább volt, legalábbis én így emlékszem.

Ettől függetlenül az ár rengeteget csökkent, ha nagyobb méretben nézelődsz és akkori árfolyammal számolsz. A 20 terás Toshiba éppen 350 euro német áfa-val az amazonon (az özönvíz idejében 20% volt nálunk az áfa), ez 250 forintos árfolyammal bruttó 87500 forint lenne, ami terabájtonként 4375 HUF, de 300-as árfolyammal is 5250 HUF/TB. És akkor nem számoltam semennyi inflációt.

Előbb-utóbb az SSD olcsóbb lesz, utoljára az évtized végét saccolták.

(#37) .mf válasza fatal` (#36) üzenetére


.mf
veterán

Pedig de. Nem fogok nekiállni a számlát keresni, de tuti 14k volt a 2 TB Seagate Barracuda 5900, akcióban, pont pár héttel az özönvíz előtt. Annyira jó ár volt, hogy amikor meséltem kollégámnak, kért, hogy hozzak neki is kettőt.

Pont erre írtam, hogy csak a nagyok olcsók fajlagosan, de a 8-10 TB-os darabok beragadtak aránytalanul magas áron. 6-ról lépnék feljebb leginkább 10-re, de szinte egy árban fut a 16-ossal...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#38) KROK640 válasza fatal` (#36) üzenetére


KROK640
veterán

Nem jól emlékszel. Még emlékszem arra a (az amúgy szerdai) napra mikor 2db 2TB-osat vettem egyből 25 ezerért Debrecenben. Egy keszthelyi haver egy nappal előtte hasonló áron szintén kettőt vett. Úgyhogy négy darabot az országban ennyiért biztos eladtak 2012 késő tavaszán/kora nyarán. (+ az .MF féle példány)

"Ettől függetlenül az ár rengeteget csökkent" - tény, az özönvíz utáni árakhoz képest igen. Ha abból indulok ki, hogy az informatikai dolgoknak (pláne, hogy nem is egy ritka vagy különleges hardver) kb 5 évente (sőt, még gyakrabban) megfeleződik az ára, akkor a következő történt volna :
Tételezzük fel, hogy 1éven belül normalizálódik az ára (ami nyilván mai napig nem történt meg) :
2013 15000ft (kerekítsük kicsit fel a könnyebb számolás végett)
2018 7500ft
2023 3750ft
Tegyük rá a gyenge forintot meg mindent és induljunk ki abból, hogy ma is 5000ft lenne egy 2TB-os HDD (amitől nagyon messze áll 20 ezertől indulnak).
Akkor ennek arányában egy 3TB-os 7500ft nak kéne lennie (és akkor itt még nem realizálom a nagyobb olcsóbb TB/ft arányát - amúgy most 33 ezertől indul) és a sor következő féleképpen alakulna (zárójelben a mai induló árak) :
4TB 10 ezer ft (35 ezer)
6TB 15 ezer (60 ezer)
8TB 20 ezer (67 ezer)
12TB 30 ezer (104 ezer)
16TB 40 ezer (109 ezer)
20TB 50 ezer (133 ezer)

Mint látható ahogy nő a méret jelentősen nyílik az olló. Ma 50 ezerből 4TB vehető miközben kb 20TB-nál kellene tartani.

Ennek ellenére most, hogy utánanéztem megállapítottam, hogy a 8TB-os ára esett, és mostmár abszolút megéri a 6TB-hoz képest kifizetni a felárat (persze mindenhol a legolcsóbb modellt vettem, figyelmen kívül hagyva a fordulatszámot, garanciát stb.) illetve a 12TB-ról 16TB-ra ugrás szintén nem vészes.
Bár valójában ha számolok a nagyobb méret, kisebb ft/GB aránnyal és mondjuk a mai arányokat nézem, akkor a 20TB-osnál 30 ezer körüli értékről beszélhetnénk. Így persze, nem drága, ha 30 ezer 133 ezer nem drága, akkor valóban nem az.
Remélem, mostmár érthető, hogy minek analógiáján mondjuk azt, hogy de bizony ma rohadt drágák a HDD-k.

Ha megnézed az özönvíz után sosem normalizálódtak, a HDD árak, 2-3 évig dupla áron mentek, aztán nagyon lassú csökkenés kezdődött, az új HDD-k pedig jellemzően árban a régiek felé jöttek. Ezt súlyosbította 2021 tavaszán a chia őrület, amikor mindössze 2 hét alatt a 25 ezer ft-ért vett 4TB-os HDD-m meghaladta az 50 ezer ft-os árat is. Megjegyzem arról sem nagyon süllyedtek vissza az árak az alsóbb modelleknél mára, 38 ezer ft most egy ugyanolyan 4TB-os HDD.

Végezetül meglehet csinálni az érvet, hogy de hát minden drágul, ugyanakkor az informatikában nem ez a megszokás 10+ éves technolgiáknál.
Az elsőbb 2TB-os driveok már 2009 januárjában kaphatóak voltak.
Ugyanekkor jött ki processzorok közül a C2D E7500 133$ és a C2Q Q8200S 245$-ért. Ha megnézzük, hogy az előbbi manapság 3$ alatt megy a használt piacon (újonnan évek óta nincs, 750ft-ért is találtam már), az utóbbi 8$-ért, akkor megvan, hogy a tényleges csökkenés valójában 44× és 30× volt,. Még az utóbbival számolva is a 20TB-osnak (jó most gonosz leszek) 6650ft-ra kellene kijönnie :D (jó, ez azért nem reális több okból sem, de a fentebb tárgyalt 30-50 ezret igenis annak érezném).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#39) KROK640 válasza .mf (#37) üzenetére


KROK640
veterán

Én 5400-as WD Greeneket vettem 12 ezerért, ha belegondolok arányaiban passzol is a tiedhez.
Most néztem meg az árakat, a 6TB-os ma worst buy, 10% felárért van 8TB-os, ami persze még mindig aránytalanul drága, bár sajnos a 4TB-osok már hozzádrágultak :( (visszaosztva a 35 ezres 4TB-hoz képest 67 ezer már annyira nem is vészesen rossz), legjobb vételnek pedig a 16-20TB ígérkezik, persze csak szigorúan ha a legolcsóbb modellekkel számolunk. A gyorsabb és jobb modellek simán beletudnak csúszni az eggyel felettük lévő árkategóriába, még rosszabb ft/TB arányt hozva.
4+2TB-ről lépnék, én 8TB-al szemezgettem, de ha már szerelek, másolok, variálok, lehet, hogy 12TB-ot kellene venni, ami majdnem egy árban fut a 16-ossal.
Tisztára ugyanaz dilemma, mint amikor lecseréltem a 3GB-os HDD-mert, elindultam, hogy veszek egy 8.4-est, és hazaállítottam egy 20GB-ossal (persze a tervhez képest jelentős plusz pénzt elköltve), mert az arányok kb ugyanígy néztek ki. :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#40) fatal` válasza .mf (#37) üzenetére


fatal`
titán

Jah 5900-as/5400-as az lehet, azokat nem figyeltem.

De mindegy, mert fajlagosan ennél is olcsóbb most, ahogy írtam is. Több, mint 50 százalékot gyengült a forint.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.