Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) balazs24


balazs24
csendes tag

Sziasztok!

Miközben egy DVD image fájl-t próbáltam kicsomagolni, tele lett a meghajtó. A kicsomagolás megszakadt. Viszont a meghajtó így is tele van állítólag, mert a Saját gépben csak egy-két Mb szabad helyet mutat, ha viszont kijelölök mindent (rejtett fájlokkal együtt), akkor még több Gb szabad helynek kellene lennie. Scandisk, norton systemworks (windoctor) nem tette helyre. Mi a teendő?

Köszi szépen a segítséget.

(#2) VladimirR válasza balazs24 (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

norton protected lomtar?

(#3) Safranek válasza balazs24 (#1) üzenetére


Safranek
aktív tag

Lomtár? Norton protected recycle bin?

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#4) balazs24 válasza Safranek (#3) üzenetére


balazs24
csendes tag

Leszedtem mindent közben, ami Norton, mert amúgy is volt vele baj elég. Magától nem törölte ki az uninstall-nál?
Akkor megint fel kéne tennem a systemworks-öt? A fent említett windoctor már csak lemezről futott, telepítve nem volt már a norton, amikor futtattam.

(#5) Safranek válasza balazs24 (#4) üzenetére


Safranek
aktív tag

Alszom rá 1et :U

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#6) BandiT válasza balazs24 (#4) üzenetére


BandiT
senior tag

command prompt: chkdsk /f ???
lemeztöredezettségmentesítés??

(#7) VladimirR válasza balazs24 (#4) üzenetére


VladimirR
nagyúr

uritsd a lomtarat, ha nem segit, akkor keresd meg es torold kezzel (meghajto gyokereben van recycler neven) - elofordulhat, hogy nem talalod, ez esetben engedelyezned kell a rejtett file-ok megjeleniteset: vezerlopult, mappa tulajdonsagai, nezet ful - rejtett file-ok es konyvtarak megjelenitese

BandiT: defragnak mikoze az egeszhez? az nem csinal helyet :F

(#8) balazs24 válasza VladimirR (#7) üzenetére


balazs24
csendes tag

Köszi! Ez bejött. Csak miért nem láttam én ezt a lomtárban? A hagyományos módon többször kiürítettem, és állította, hogy üres. Na mindegy. Jó éjt, köszi!

(#9) VladimirR válasza balazs24 (#8) üzenetére


VladimirR
nagyúr

valoszinuleg azert, mert rejtett es ha jol sejtem, akkor rendszer attributum is be volt allitva neki, igy a rendszer nem ''mert'' hozzanyulni
nincs mit

(#10) Tottu válasza VladimirR (#9) üzenetére


Tottu
senior tag

Nekem is ez a problémám, de nekem nem oldotta meg a fölös rejtett file-ok kitörlése. 5GB-os a partíció abból 3,6GB foglalt és 1,4GB szabad, pedig csak 2,1GB-t a foglalt lemezterület. Csak a Sajátgép írja ki normálisan a lemez foglaltságot, az Intéző és a Win Com.-nél pedig hiányzik az a 1,5GB-t. Ötlet?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#11) sh4d0w válasza Tottu (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

System Restore?

https://www.coreinfinity.tech

(#12) Tottu válasza sh4d0w (#11) üzenetére


Tottu
senior tag

Ezt már láttam egy topikban, de nem tudom hogy ez mit jelent? :B

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#13) mbit


mbit
tag

scandisk, szabadterületjelző javítása!

RGB voltam

(#14) mbit válasza Tottu (#12) üzenetére


mbit
tag

rendszer helyreállítása, hát igen xpben hasznos, 9x-nek felesleges, hehe

RGB voltam

(#15) Tottu válasza mbit (#14) üzenetére


Tottu
senior tag

Nah megcsináltam a rendzser helyreállítást, futtattam a Scandisk-t is, de csak 150MB szabadult fel. A Scandisk-t a Start->Futtatás-nál csináltam, erre gondoltál?Egyébként még kb 1,2GB hiányzik.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#16) L3zl13 válasza Tottu (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem helyre kell állítani, hanem az foglalja a helyet! A ''System Volume Information'' könyvtár. Csak a Systemnek van olvasási joga. De ha magadnak is adsz rá jogot, akkor meg tudod nézni a pontos méretét.

Aki hülye, haljon meg!

(#17) BullSoft


BullSoft
tag

Ha meg kikapcsolod, akkor nem foglal helyet :D:D

Állatkertben: -Apu! Nézd mennyi Linux!

(#18) Tottu


Tottu
senior tag

Ez se oldotta meg :(

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#19) moonman válasza Tottu (#18) üzenetére


moonman
titán

sajátgép-tulajdonságok-rendszer helyreállítás kikapcs majd bekapcs, ezzel törlődnek a visszaállítási pontok, amik esetenként igen nagy területet foglalhatnak el. vagy vedd vissza a csúszkán a restore-nak kiosztott lemezterületet.

ahol még kóbor fájlokat találhatsz:
\documents and settings\user\local settings\temp
\documents and settings\user\local settings\temporary internet files
\windows\temp

valamint a \windows könyvtárban az összes $uninstall...
kivéve $hf_mig$ ez maradjon!

(#20) Tottu válasza moonman (#19) üzenetére


Tottu
senior tag

Evvel megint sikerült 200MB-t felszabadítani :) Már csak 1 GB-t kóboról vmerre.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#21) moonman válasza Tottu (#20) üzenetére


moonman
titán

hibernálás engedélyezve van? illetve swap-fájl méretét is számold bele.

(#22) Tottu válasza moonman (#21) üzenetére


Tottu
senior tag

Ya, az 512MB-t. Még kb 5-600MB kell :)

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#23) Csipi válasza moonman (#19) üzenetére


Csipi
aktív tag

Szia Moonman!

Igaz, ez egy régi topic, de két napot keresgéltem itt a fórumon, amíg egy hasonló helyzetet találtam az én gépemmel (hogy ne indítsak újat). Mindent kipróbáltam már, mindent letöröltem amit lehetett, söt a használatlan progikat is, erre fel még kevesebb helyem maradt :O
Kérdésem a következö: tényleg merjek letörölni a windows könyvtárban minden $uninstall-t ??
Persze, meghagyva ezt: $hf_mig$
Egy egész hosszú kolbász van belölük kékkel írva, furcsa is volt eddig, hogy más színnel vannak feltüntetve.
A swap fájlokhoz nem értek, úgyhogy azokhoz nem matatok. Csak olyat tessék nekem ajánlani, amivel 100%-ban nem csesszintem el a netezö gépemet. Elöre is nagyon szépen köszönöm.

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#24) Csipi


Csipi
aktív tag

Up!

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#25) lúzer válasza Csipi (#23) üzenetére


lúzer
veterán

én pl. mertem, más lehet hogy nem javasolná
azért kék színű mert tömörített

érdemes az ideiglenes internet fájlokat megnézni, illetve a %temp% mappát, ott sok szemét tud lenni

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#26) Csipi válasza lúzer (#25) üzenetére


Csipi
aktív tag

Köszi szépen a segítséget. Mikor feltettem itt a kérdést, már minden temp és ideiglenes dolog törölve volt :) Épp csak a kék fájlok maradtak amikhez azért nem merek hozzányúlni, mivel uninstall a nevük és hátha valamilyen programhoz tartoznak, ami a gépre van feltöltve?! Akkor bizony jól bekevernék a proginak, amit nem szeretnék.

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#27) lúzer válasza Csipi (#26) üzenetére


lúzer
veterán

amik ott vannak, azok a win frissítések, nem egyéb felhasználói programok

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#28) bivalyos


bivalyos
tag

Sziasztok, indokolatlanúl nagyon kevés a lemezterület a SYS partíción,rejtett fájlokkal együtt is total commanderből 30gb az összes mappa mérete de a windows kezelő 111gb mutat foglaltnak miért lehet ez? megoldás?

Üdvözlettel: bivaly

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.