Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Van arról infó, hogy mennyien vettek vették igénybe, vagy még inkább: mekkora összeg maradt a támogatásból?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2) Weaver válasza ledgeri (#1) üzenetére


Weaver
senior tag

szerintem nem volt konkrét összeg meghatározva, aki kért ilyen támogatást, és megfelelt a kritériumoknak, az kapott támogatást. de úgy tudom nem sokan éltek vele, vagy pontosabban fogalmazva a vártnál jóval kevesebben. olyan telefont lehetett leadni, ami nem net képes, és a leadás napjától visszaszámítva egy évben belül használva is volt. ha ehhez hozzávesszük, hogy egy előfizetéshez elég nagy kedvezménnyel kihozhatóak a telók, akkor szépen leszűkül a kör.

(#3) ledgeri válasza Weaver (#2) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Volt. 5mrd.
...és az "olyan telefont lehetett leadni, ami nem net képes, és a leadás napjától visszaszámítva egy évben belül használva is volt" sem a konkrét kiírás: 3G-s majd 2G-st lehetett leadni, 4G-s vagy 5G-ért, ami biztosan tud VoLTE-t.
"leadás napjától visszaszámítva egy évben belül használva is volt" ez sem így igaz, de ezzel már 3/3, felesleges javítanom...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#4) BiP válasza ledgeri (#3) üzenetére


BiP
nagyúr

Javítsd, mert engem pl. érdekel, főleg ez a használós rész.
szerk: megtaláltam: "amelyet 2021. július 1. és 2022. április 30. között legalább egyszer sikeres hanghívást indított, adatforgalmat bonyolított vagy SMS-t küldött."
Szóval valóban nem utóbbi 1 évben, de egy adott időszakban, ami majdnem 1 év.

[ Szerkesztve ]

(#5) Metalfan


Metalfan
senior tag

A borítóképen levő bármelyik (lehetőleg az összes) telefont elvinném pár hétre kiélni a retró hajlamaimat... Nem használnám egyiket sem elsődleges telefonként a mostani okosteló helyett, de a régi mobilok szerintem sokkal-sokkal változatosabbak, alkalomadtán merészebbek voltak. Jóval több kreativitás látszódott dizájn, hardver és szoftver terén is. És ennek így sok év után számomra van egy különleges bája, mert ahányszor csak meglátok akár képen, akár élőben valami régi telefont, rám tör egy (általában enyhe) nosztalgiázhatnék. :B

(#6) ledgeri válasza BiP (#4) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Egy átlagos, álló analóg orára sem mondjuk, hogy kb pontos, mikor egy nap kétszer az csak....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7) arnyekxxx válasza BiP (#4) üzenetére


arnyekxxx
veterán

csak nagyon nem mindegy az az adott időszak, nem volt elég előszedni a fiókból és a csere előtti napon hívni egyet vele, hanem (eredetileg) még az előtt kellett használni, hogy a csereprogram híre megjelent. Aztán ezt kitolták a második körös kezdés előtti időig.

(#8) BiP válasza arnyekxxx (#7) üzenetére


BiP
nagyúr

Gondolom pont ezért definiálták, hogy mikor kellett használni, hogy ne akarjanak utólag kiskapuzni az emberek.
De ez a nyűgöm nekem is. Vennék én új telót, van is a fiókban régi, de ugye így kiesik.

Viszont anyám most már lassan tényleg szeretne okostelót, beadja a derekát, (még gombos nokia 225-e van), ami meg is felel a kiírásnak. Lehet, hogy a véghajrában elintézem neki.
Kérdés, hogy ez előfizuhoz kötött-e vagy simán bevihetem, megvehetem neki, vagy rángassam el őt is, ? stb.

(#9) arnyekxxx válasza BiP (#8) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem kötött előfizetéshez, egy ember egy telefont cserélhet, ha ez lesz nektek az első akkor beviheted te is. Én egy olyan telefont cseréltem be anno amit a hugom Németországban vett magának sok éve aztán odaadta a gyereknek játszani én meg beleraktam egy simet hogy a nyári táborban legyen nála valami, így lett véletlenül jogosult a cserére.

[ Szerkesztve ]

(#10) BiP válasza arnyekxxx (#9) üzenetére


BiP
nagyúr

Köszi. Mert akkor nem rángatnám el, meg nem szórakoznék meghatalmazással. Tőlem futhat az én nevemen, magamnak úgysem fogom tudni érvényesíteni.
(bááááár, apám telója egy ideje a fiókban pihen, de ha 1,5éve kellett használni, lehet, hogy pont beleesik még)

(#11) JohnyX


JohnyX
kezdő

A telefonszámokat írjátok ki a mostani Sim-ről a T*kom-nál nem másolták át a régiről az újra. Se a régi Sim-et nem vágták körbe, hogy belemenjen az új telefonba.

A telefoncserénél nem kavartak az üzletben, de a T*kom-nal "meg kellett győzni" az ügyintézőt, hogy miért nem tud ott lenni a telefonszám tulajdonosa a Sim cserénél.

[ Szerkesztve ]

(#12) zorzy4


zorzy4
őstag

Vége lesz az imei szám vadászok korának végre. Fellrak az ember valami potom áru nyomógombos telefont eladni, és már özönlenek a "imei számot kérhetek, mikor volt használva" stb kérdések!

Amúgy meg akkora kamu intézkedés volt ez. Ki az aki netezet a telefonjával, és még csak 3g képes okostelefont használt?! Mindenki arra használta a programot, hogy egyszerűen új telefont vegyen, vagy 1000 ft-okat érő telefonokat áruljanak 10-20 000 ftért, mert alkalmas a csreprogramra.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#13) Salamander válasza Metalfan (#5) üzenetére


Salamander
junior tag

Pont ugyanez jutott eszembe a borítóképről. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini + SE3 + SE1 + 7 + 4S | #StopPutin

(#14) 123xyz válasza zorzy4 (#12) üzenetére


123xyz
tag

Nem egészen értem ezt a hozzáállást. Mármint eladóként elhiszem, hogy zavaró lehet, ha sokan kérdeznek IMEI számmal kapcsolatban... de ha szeretné ezt valaki elkerülni, mindössze annyi a dolga, hogy beleírja a hirdetésbe, hogy nem alkalmas a telefon a csereprogramra. Ha meg nem szerepel egy hirdetésben, hogy a feltételeknek nem felel meg, akkor valahol természetes, hogy az érdeklődők rá fognak kérdezni :)

Abban egyébként egyetértek, hogy sokan olyanok is használták / használják a programot, akiknek eddig is okostelefonjuk volt, azért hogy némileg spóroljanak egy új készülék árán. De ez nem feltétlenül a nép hibája, inkább a csereprogram feltételei rosszak.

(#15) zorzy4 válasza 123xyz (#14) üzenetére


zorzy4
őstag

Persze, de általában, a tanulatlan rétegek kérdezték.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#16) ledgeri válasza arnyekxxx (#7) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az előtt kellett használni, hogy a csereprogram híre megjelent
Itt is volt átfedés azért: Kb November 30-án jött ki az egész hivatalosan, és jún/lúl-tól december valameddig kellett használva legyen adott telefon... Mindegy, tudom, mert így játszottam meg az én beváltásomat. :C (Mentségemre szóljön, hogy már kb 1 évvel azelőtt elhatároztam, hogy igen, akkor első androidos telóm amit veszek, majd Droid12-vel érkezik, azok meg persze nem voltak igazán elérhetőek abban az évben ikor a pixel azzal jön ki, szóval ugrottam a hírre)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#17) Ciccuka


Ciccuka
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.