Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mcafee uninstall után meghalt az xp! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) csudri


csudri
őstag

Szóval, feltettem a gépre a Mcafee Personal Firewall Plus-t (azt hiszem ez a neve), de nem tetszett és unistall. Eztuán kiakadt az IE, minden totál belassult, na mondom reboot. Xp indul szépen, megjelenik az asztal elkezdi betölteni a tálcára a cuccaimat. Egyszer csak megjelent a Mcafee Per. FW+ ikonja (az, amit már uninstalláltam!!) kiírta, hogy regisztráljam a cuccot. Miután ez megjelent ez az üzenet kialudt a monitor és reboot-olta a gépet. Ezután már meg sem jelent az üzenet, miután megjelent az asztal azonnali reboot következett!

Elindítottam csökkentett módban az xp-t, rendszervisszaállítás lefut, de kiírja, hogy a rendszer visszaállítása nem lehetséges, mert nem történt változás.

Mi lehet a probléma? (nincs itthon xp-cd-m, tehát valahogy anélkül kellene megoldani!)

természetesem xp-pro-ról van szó! 2002májusában lett felrakva (azért nem volt eddig reinstall, mert nem volt gond) és ohne sp1!

(#2) Szuri


Szuri
tag

Szia!

Nem részletezted hogy mennyire halt meg a win-ed, első lépésben indítsd csökkentett módban (startkor F8) és nézd át a logokat az Eseménynaplóban...

(#3) csudri válasza Szuri (#2) üzenetére


csudri
őstag

annyira halt meg, hogy bootolás után, megjelenik az asztal a parancsikonokkal és kb 10mp-múlva már reboot-ol is!

Nem hiszem, hogy az eseménynaplóban találhatnék bármit is, mert szerintem már ''rongyá gyilkoltam'' a többszöri rendszervisszaállítás kísérletekkel. De mondjuk, hogy nem és akkor mit keressek?

(#4) csudri


csudri
őstag

UP!

(#5) tocsa válasza csudri (#4) üzenetére


tocsa
senior tag

Először is: Don't panic!

Indítsd el csökkentett módban az XP-t, loggolj be. Ezek után:
- vagy registry-ből gyomláld ki ha ott van. Ehhez egy segédeszköz: Futtatás-hoz írd be, hogy msconfig, és ott nézd végig a tabfüleket, hogy látod-e még valahol
- vagy service-ként búvik meg, ekkor management részbe kukkants be, és ott nézelődj, ha megtaláltad, akkor tiltsd a service elindulását

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#6) csudri válasza tocsa (#5) üzenetére


csudri
őstag

csökkentett módban is reboot-ol! Esélyem nem volt msconfigot futtatni, hidd el megpróbáltam!

De már megoldottam. Nem csökkenetett módban indítottam, hanem parancssorosan. Ott megkerestem az a qrva mcafee könyvtárat és onnan küldtem rá az uninstall-t a tűzfalra. Ezzel elértem azt, hogy ne rebootoljon. Már csak a képernyőt kellett helyre hozni, ugyanis valami .dll nem volt frankó, ezért csak 800*600 ban 4 bit-es színmélíséggel indult az xp. De egy detonator reinstall megoldotta a problemet.

Azért kösz mindenkinek a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mcafee uninstall után meghalt az xp! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.