Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) SEK3


SEK3
tag

Sziasztok!

Rátaláltam egy nagyon frankó progira: Alias Maya 7 unlimited
Teljesen o tudásról indultam és már kezdő szintre jutottam (szerintem)
De avan itt 1-2 kérdés, amire szeretném, ha válaszolnátok:
1. Egy ilyen program legálisan mennyibe kerül? Van-e mód olcsóbban és legálisan hozzájutni pl, szokott lenni olyan, hogy több gépre és akkor csak ilyen''kisebb'' összeget kell rá befizetni.

2. Kinek van meg az a könyv, ami a topic címe is? Mit lehet abból tanulni? Azért érdekel, mert nem fizetnék ki 5-6eForintot olyanra, ami a neten is megtalálható tutorialokban.
Eddig a tartalomjegyzékét láttam, ami abból teljesen ''kínai'' az a hiearch vagy miafene...
Meg az UV meg ilyenek...

3. Milyen renderelőt érdemes használni hozzá? Felrektam a MentalRay-t, ami tartozék és az már a speciálisabb felületet is mutatta... De van itt olyan, hogy Car Shader, ami jól nézne ki, csak renderelésnél, egyes helyekenfekete kockák lesznek, talán rossz beállítás?

4. Ha készítek animációt, akkor abból csak úgy lesz film, ha minden képkockát egyesével renderelek, lementem, majd vágó progival összerakom?
...csak azért furcs, mert mondjuk veszünk egy nagyon egyszerű, alakzetszegény videót:
egy kép mondjuk 3perc- a kidolgozás--> 3*24*600= 720órát kéne rendereléssel tölteni?
ezt most úgy kalkuláltam, hogy 10perces klipp, ami 24frame/sec. és egy frame 3min render time.

na mind1.

5.Vannak, különböző pályázatok, pl. ez: [link]
ahol a nyeremény többek között egy maya7 és (nem is gondoltam, arra, hogy pályázok-mivel?) De akkor megoldódhatna a legális szoftver hiánya, de illágális szoftver használat... azzal nemhiszem, hogy lehet nevezni...ilyenkor mit célszerű cselekedni?

Na, hogy hol tartok:
[link]
[link]

Ja igen, egy fontos kérdés: van a méretezésnél ugye szám, de az most mibe van?
pl.: transform y tengelyen: 2.56 akkor az most 2.56m/dm/cm/mm/um/nm/pm ? vagy ez tetszőleges, ahogy akinek jobban tetszik.?

Számít az, ha egy alakzatot sokszögből, vagy görbékből rakok ki? vagy csináljam vegyesen, vagy úgy ahogy tetszik, meg könnyű?

: :Y Hát csak ennyi kérdésem van válaszokat előre is köszönöm :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.