Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xelo


Xelo
addikt

Sziasztok. Tudom hogy ez egy könyvnek a cime, de a nagy Maya topic címének is megfelel. Én most kezdtem a tanulást. Hamarosan megveszem ezt a könyvet is. Ki használ Maya-t? Ide lehet majd tippeket, trükköket, tanácsokat irni. Meg bersze helpet kérni!:D
Go-Go-Go!:)

Egyenlőre én még csak azt tanulmányozom hogy hogyan lehet animációt késziteni. Nem olyan nehéz. Megcsinálod a képet amit akarsz. Aztán lenn van egy csík a Time Slider. Itt az eggyen van a kis jel. Megnyomod az S betüt. Ez azt jelenti hogy ahol most áll az a dolog amit mozgatni akarsz az igy fog állni a kezdésnél. Kiválasztassz lenn egy másik számot. Itt átmozdítod a tetsző helyre amit szeretnél, aztán megint csak S betü. Aztán ha előbbre állitod a jelet akkor tudod lassitani a frame-et. Nekem nagyon gyors, hiába veszem egyre... Majd megoldom. Én még mondom ezzel kísérletezgetem. Ezt angol HELP-ből tanultam eddig de mivel nem vagyok egy nagy prof nyelvből ezért most lesz az igazi tanulás!:)

(#2) Xelo


Xelo
addikt

UPca!

Még mindig nem sikerült a könyvet beszerezni.... De most talán tok egy helyet ahol van. Majd holnap benézek oda....

(#3) nofene


nofene
aktív tag

Hűha nagyon régen használtam Mayat jól el is felejtettem, de tényleg nagyon jó progi a legjobb animjaimat mind abban készítettem, NURBS felületek kezlelése szerint elsőrangú, de modellezni mégiscsak Max-ban tudtam jobban.

De ha már létrehoztál egy ilyen topikot annyira megmozgatta a fantáziám, hogy lehet újra készítek ezt-azt ha lesz időm bár most a photoshoppal barátkozom nagyon!

(#4) DonSüti


DonSüti
csendes tag

Hy!Én körülbelü 1-2 hete vettem meg a könyvet!Abszúl kezdő szinten vagyok a mayával!MÉg nem jutottam sokáig mert van más dolgom is de eddig nagyon jó!

Ha látod a NO FEAR-t akkor már nem kell félned....CS:S

(#5) Arhquis


Arhquis
aktív tag

Én már végigküldtem a könyvet. Nagyon tuti.
És aránylag jol használom a progit kezdő szinten.
Főleg autodidakta modon tanultam ki...

(#6) Nyúltáp


Nyúltáp
senior tag

Hali
Én ugyan 3dsmax-ozom, de mindenkinek, aki komolyabban akar hasonló programokkal foglalkozni, ajánlom hogy szerezzen be legalább egy vaskos könyvet, ami elmagyarázza az alapokat (3dsmax biblia, maya a 3d világa sötöbö), rengeteg kínszenvedés megspórolható.
Persze az már más kérdés, ha specifikusabb területek iránt érdeklődik az ember plö: render, bevilágítás, mert nincs az az isten, hogy magyar nyelvű irodalmat (nyomtatott) találjon hozzá. Szóval ilyen esetekben ajánlottabb az online tájékozódás.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#7) Arhquis


Arhquis
aktív tag

Csak jo lenne, ha ez a topic felpörögne, mert pl itt elég sok jo dolgot meg tudnánk beszélni.
Amugy akit télleg érdekel a téma, annak:

www.design21.com

(#8) ByB válasza Arhquis (#7) üzenetére


ByB
addikt

Akit meg még ennél is jobban érdekekel a Maya annak Bővebben: link Olyan emberek jelentkezését várnám, akik Max után próbálkoznak ezzel! Érvek - ellenérvek leginkább!? (animáció egyenlőre nem érdekes, csak a modellezés, textúrázás és bevilágítás)

(#9) Nyúltáp válasza Arhquis (#7) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

www.design21.hu
Amúgy ByB, szerintem nem feltétlenül szerencsés összehasonlítani a kettőt, mindkettőnek megvan a maga erőssége és gyengéje. Talán annyi, hogy max-ot könnyebb tanulni(sokkal több a magyar nyelvű irodalom), ill. talán elhelyezkedni is egyszerűbb vele(itthon a programspecifikus helyeken [plö játékipar] inkább ezt a progit preferálják)
Persze ez egyéni vélemény.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#10) Tomcatocat


Tomcatocat
csendes tag

Hol találok a maya 6 PLE-hoz magyar tanításokat.előrer köszöntem!

[Szerkesztve]

Call of duty klán (-=V.A.N=-) vezetője vagyok.Szolnok és térségéről keresek embereket.Az első öt jelentkezőt ha beveszük közepes, vagy magas rangról indul.A mi klánunkban a rangok döntenek!

(#11) Nyúltáp válasza Tomcatocat (#10) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

www.learningmaya.com
tutorial gyűjtemény, sok-sok okosággal.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#12) Xelo


Xelo
addikt

up! sziasztok! most lesz meg a könyvem a mayáról, vagyis hozzáláthatok tanulni.. ugyis mingyárt vége a sulinak, és jön a nyári szünet.. bár megyünk amerikába és görögbe is, szóval nem olyan sok időm leszi tthon gyakorolni, de igy is sztem sokra fogok haladni:R

(#13) Xelo


Xelo
addikt

ápp mert lehet ha beletanulok ezzel csinálok majd egy kis 3ds animáció filmet!:D

(#14) Xelo


Xelo
addikt

uP! ma lesz meg a könyv:)

(#15) Xelo


Xelo
addikt

én a köv géppel fogok Mayázni, tanulni...: AMD 2400+, 512MB DDR 266, GeF FX 5900SE.. szóval szerintem tanulni jó lesz, meg még kisebb munkákra is.. nem akarok ilyen megacsiivili dolgokat.. csinálnék, csinálnánk egy kis filmet, de az se lenne csilivili, hanem inkább izgalas..

(#16) Xelo


Xelo
addikt

tanulom tanulom ezerrel.. hát vannak nehéz dolgok benne, sőt.. sok mindent nem mindegy milyen sorrendben csinálsz, stb. de már elég sok minden megy.. persze ahhoz képest hogy miket tud a program szinte semmit.. meg sok dolgot furcsán magyaráz, vagy nem is teszi ezt meg, a könyv..

(#17) The DJ


The DJ
addikt

Hali!

Engem érdekelne ez a modellezős dolog.
Már régebben is meg akartam próbálni, de nem jutottam el addig.
Milyen programot ajánlotok egy abszolút kezdőnek, ami könnyen kzelhető, de kellő szaktudású?
És esetleg tudnátok-e hozzá mondani egy olyan lehetőleg magyar oldalt, ahol találhatok valamilyen tutorialt is?

Előre is köszi!

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#18) Xelo válasza The DJ (#17) üzenetére


Xelo
addikt

hát én is kezdő vagyok.. általában a két talán legynagyobb név a 3DStudio Max és az Alias Maya.. azt mondják hogy a 3DStudio Maxot könnyeb kezelni, megtanulni... egyébként előre szólok nagyon nehéz megtanulni.. ma szereztem meg az Alias maya könyvet és csinálgatom meg minden, de nagyon nehéz... Most van az első projectem, vagyis első klippem csinálnám... deh.. vagy 4×rontottam el... most már meguntam az ujraujrapróbálkozást, holnap reggel frissen nekiülök és megcsinálom.. huhh... elfáradtam nagyon.. reggel óta ezt csinálom..

(#19) taltos


taltos
senior tag

Bővebben: link

Ez ugyan a 3d studio max topicja, de Mentphinist már egy jó ideje átnyargalt Maya-ra, és korrekt dolgokat művel vele. A topic utolsó pár oldalán találtok tőle műveket is.

(#20) The DJ válasza Xelo (#18) üzenetére


The DJ
addikt

Nem tudok a kettő közül dönteni...
Melyikhez van a neten sok jó lépésről-lépésre tutorial és hol?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#21) Xelo válasza The DJ (#20) üzenetére


Xelo
addikt

a mayához talán, de azok dvdk, és nehezebb leszedni őket, stb..

(#22) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Ennek a maya-nak az 1Gb ram kicsit jobban fekszik, mert próbálgattam 512 vel is házt ott még az install is lassú volt:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#23) Xelo válasza Vangelis (#22) üzenetére


Xelo
addikt

ez naggyából igaz, de az install nem amiatt lassú.. én csináltam már vizet benne meg ilyesmiket és kicsit se volt lassu..

(#24) The DJ válasza Xelo (#21) üzenetére


The DJ
addikt

Ha te is kezdő vagy, akkor honnan kezdted?
Miből kezdtél el okosodni?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#25) taltos válasza The DJ (#24) üzenetére


taltos
senior tag

#1 ? :)

(#26) The DJ válasza taltos (#25) üzenetére


The DJ
addikt

Maya előtt meg kéne tanulnom olvasni :DDD

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#27) Xelo válasza The DJ (#24) üzenetére


Xelo
addikt

hát ha olvasni nem tudsz, akkor azzal kezdd.. a maya progit sztem nehezebb megszerezni.. nekem sikerült ismerősünktől.. és igy kezdtem..

(#28) taltos válasza Xelo (#27) üzenetére


taltos
senior tag

Lol! :)

Adnék egy jó kis warezlinket, ha kell valakinek Maya!!!
Bővebben: link

(#29) Vangelis válasza taltos (#28) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Innen van nkeem is de sajnos sok funkció hiányzik belőle, de tanulásra tökéletes.

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#30) taltos válasza Vangelis (#29) üzenetére


taltos
senior tag

Elméletileg egyetlen egy funkció sem hiányozhet belőle, csupán külön fájlformátuma van, és nem rakhatóak be külön pluginek, valamint vizjelet helyez el a képeken.

(apropo! mibol gondolod, hogy hianyoznak dolgok? Nem lehet, hogy mas-mas verziot hasonlitottal ossze. Atrendezes az lehetett)

(#31) e-biza válasza taltos (#30) üzenetére


e-biza
őstag

''Almost every feature found in the full commercial version of Maya Complete™ 6''

:) tehát csak majdnem minden benne van ami az alap mayában benne van.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#32) rii


rii
nagyúr

Sziasztok!

Maya-ban hogy lehet textúrát ráhúzni egyelemre?

Előre is köszönöm a választ!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33) Nyúltáp válasza rii (#32) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

#11
szerintem itt találsz megoldást a problémádra.

amúgy gondolom anyagszerkesztőben az egyik material diffuse slotjára kell ráhúzni a textúrád.

[Szerkesztve]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#34) rii válasza Nyúltáp (#33) üzenetére


rii
nagyúr

Köszönöm!

Az tényleg nagyon jó LINK!!!!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35) Chandler


Chandler
senior tag

hi

megneztem a maya programot havernal es en is akarok modellezni meg ilyeneket de azt se tudom hol kezdjem el... raneztem a maya ra es basszus annyi dolog van ott hogy semmit sem ertettem belole...
szerintetek hol kezdjem el? ja meg nem mozgo modelleket, vagyis egyszeru kepeket mivel lehet jobban a 3dsmax al vagy a maya val? melyikkel kezdjem szerintetek?

előre is köszi :)

(#36) #72042496 válasza Chandler (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 3ds max-al némelyest egyszerűbb elindulni azt mondják. Nem ismerem a Maya-t, max-al kezdtem, s nagyon megtetszett, így maradok is annál! :)
Van egy jó kis max-os topic itt a Ph!-n, várunk szeretettel: [link] :)
(Az első felében szó van a max vs. Maya kérdésről is.)

(#37) SEK3


SEK3
tag

Sziasztok!

Rátaláltam egy nagyon frankó progira: Alias Maya 7 unlimited
Teljesen o tudásról indultam és már kezdő szintre jutottam (szerintem)
De avan itt 1-2 kérdés, amire szeretném, ha válaszolnátok:
1. Egy ilyen program legálisan mennyibe kerül? Van-e mód olcsóbban és legálisan hozzájutni pl, szokott lenni olyan, hogy több gépre és akkor csak ilyen''kisebb'' összeget kell rá befizetni.

2. Kinek van meg az a könyv, ami a topic címe is? Mit lehet abból tanulni? Azért érdekel, mert nem fizetnék ki 5-6eForintot olyanra, ami a neten is megtalálható tutorialokban.
Eddig a tartalomjegyzékét láttam, ami abból teljesen ''kínai'' az a hiearch vagy miafene...
Meg az UV meg ilyenek...

3. Milyen renderelőt érdemes használni hozzá? Felrektam a MentalRay-t, ami tartozék és az már a speciálisabb felületet is mutatta... De van itt olyan, hogy Car Shader, ami jól nézne ki, csak renderelésnél, egyes helyekenfekete kockák lesznek, talán rossz beállítás?

4. Ha készítek animációt, akkor abból csak úgy lesz film, ha minden képkockát egyesével renderelek, lementem, majd vágó progival összerakom?
...csak azért furcs, mert mondjuk veszünk egy nagyon egyszerű, alakzetszegény videót:
egy kép mondjuk 3perc- a kidolgozás--> 3*24*600= 720órát kéne rendereléssel tölteni?
ezt most úgy kalkuláltam, hogy 10perces klipp, ami 24frame/sec. és egy frame 3min render time.

na mind1.

5.Vannak, különböző pályázatok, pl. ez: [link]
ahol a nyeremény többek között egy maya7 és (nem is gondoltam, arra, hogy pályázok-mivel?) De akkor megoldódhatna a legális szoftver hiánya, de illágális szoftver használat... azzal nemhiszem, hogy lehet nevezni...ilyenkor mit célszerű cselekedni?

Na, hogy hol tartok:
[link]
[link]

Ja igen, egy fontos kérdés: van a méretezésnél ugye szám, de az most mibe van?
pl.: transform y tengelyen: 2.56 akkor az most 2.56m/dm/cm/mm/um/nm/pm ? vagy ez tetszőleges, ahogy akinek jobban tetszik.?

Számít az, ha egy alakzatot sokszögből, vagy görbékből rakok ki? vagy csináljam vegyesen, vagy úgy ahogy tetszik, meg könnyű?

: :Y Hát csak ennyi kérdésem van válaszokat előre is köszönöm :R

(#38) SEK3 válasza SEK3 (#37) üzenetére


SEK3
tag

...Okosodtam


így megoldom magam is...


igen, olyan sokáig renderelne, csak a filmeket másképp csinálják
az arány tökmindegy, mert utólag lehet állítani


És igen ez a topik nagyon halott, mert mindenki 3Dsmax-ozik


szóval... UPPP!

(#39) #72042496 válasza SEK3 (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem is, mert Menthirist Maya-zik. :)
Ő a 3ds max topicban szokott feltűnni, mert ott van némi élet. (Bár mostanában arrafelé is látszik, hogy nyár van.)
Nyugodtan írhatsz oda, az általános dolgokban segítünk, a Maya specifikus infóktól pedig mi is csak okosodhatunk - elfér ez a 3ds max témájában. ;)

(#40) buci


buci
tag

Sziasztok!

Nemrég kezdtem Mayázni és a netes tutoriálokkal el is vagyok.
A gondom az, hogy ha mental ray-jel akarok renderelni akkor, egyszerűen lefagy a progi.
5.0-ást használok és nagyon remélem, hogy nem a progim hibás.
Mi lehet a baj?

Előre is köszi.

(#41) SEK3 válasza buci (#40) üzenetére


SEK3
tag

Őőőő szerintem te is gyere a 3Ds Max topikba..

Ja az a lefagy az tutkó, hogy lefagy, vagy csak elkezd renderelni és nincs türelmed kivárni, míg befejezi, és azthiszed, hogy lefagyott...

(#42) andriscs


andriscs
aktív tag

Hi!

Felraktam Maya 8-0-t és minden jól működik benne, kivéve egy dolgot. Amikor először indítottam, akkor megjelent egy ablak, ami a Learning Movies videókat tartalmazta, ezt be lehetett állítani, hogy ne hozza fel következő indításnál. Be is csekkoltam, és próbáltam használni, de egy villódzó csak maradt a képernyő közepén, ami kiteljesedik egy fantom ablakká, ha a menüt használom. Olyan, mintha ott maradt volna a Learning Movies ablak nagy része valahogy a munkafelület fölé/alá ékelődve. Az érdekessége, hogy amikor Maya-t minimalizálom, és más programoit használok, majd vissazváltok Maya-ra, akkor a villódzó csík átlátszik, tehát látom a mögötte lévő ablak tartalmát. Rövden összefoglalva: a Maya középen ''lyukas'', így ne mtudom használni. Mi okozhatja? Reinstall nem segít, valami jó beállítás kellen,e hogy felejtse el a felesleges ablakokat (Learning movies, Output window stb.) Remélem, hogy valaki tud segíteni.
Itt egy kép a ''lyukról'': [link]

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#43) beni3d


beni3d
aktív tag

nekem is ez lenne a kérdésem(hogy lehet eg elemre textúrát húzni?) ,csak én nem tudok angolul...

segítene valaki?
(ne egy szótárlinket adjon meg...)

[Szerkesztve]

(#44) beni3d


beni3d
aktív tag

az eg elemre az egy elemre akar lenni ,csak nem megy a mod gomb

(#45) beni3d


beni3d
aktív tag

a lap jellemzése:ahol még a moderátor se jár...

(a végén még kikapok :) )

(#46) Dexter68 válasza beni3d (#45) üzenetére


Dexter68
addikt

olvass itt, mielőtt tényleg kikapsz: [link]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#47) beni3d


beni3d
aktív tag

###HELP###

valaki mondja meg mi van ezzel a textúrával,felőlem privátot is küldhet!
meg nekem nem tudja kezelni egyszerűen a 2 tárgy egyszerre való mozgatását!(videónál)

###HELP###

segítsen valaki

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#48) beni3d


beni3d
aktív tag

nem tudok már up polni pedig ez sürgős lenne!

(#49) beni3d


beni3d
aktív tag

hogy lehet eg elemre textúrát húzni?ezt már kérdeztétek ,csak én nem tudok angolul...

segítene valaki?
(ne egy szótárlinket adjon meg...)

(#50) beni3d


beni3d
aktív tag

tudom senki nem nézi a lapot de azé megkérdem.van olyam program amivel az elkészült fájlt lehet forgatni, me kéne!


[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.