Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nimrod


Nimrod
addikt

Estér bekapcsolva szoktam hagyni a gépem amig alszom, így volt ez most is. Reggelre csak annyit vettem észre, hogy nem megy a gép. :Y
Be sem akart kapcsolni, viszont a PS/2-es egér világított, tehát volt áram, ergo nem a táp hallhatott meg. Utána lekapcsoltam az elosztót - APC SurgeArrest - majd vissza és utána már be tudtam kapcsolni. Ami fontos lehet: ramot tettem bele, de márkás Samsungot és nem is volt még gond vele, illetve BIOS-ban anno belőttem, hogyha 70 fokra menne a CPU hőmérséklete, akkor kapcsoljon ki. Ötlet? :F

(#2) Vangelis válasza Nimrod (#1) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Tehát teljesen leállt a gép? a monitoron semmi nam volt? ....
Hülye kérdés tudom:D

de szerintem ha a rammal lett volna gond, akkor csak simán lefagyott volna max, és kapcsol ki.
Vagy lehet hogy 70 fok fölé ment??? és kikpacs? . De ha eddig nem ment felé akkor most miért tette volna.

Nekem is volt ugy régebben hogy lefagyott az éjszaka folyamán de nekem reggelik ott virított a monitoron a beállt win, mármint amikor visszakapcsoltam reggel a monitort.

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#3) WillChi válasza Nimrod (#1) üzenetére


WillChi
senior tag

Arra már korábban volt példa, hogy egy fagyi után nem lehetett kikapcsolni a gépet a Power gombbal. Ez valszeg az alaplapnál valami logikai probléma után áll elő. Lehet, hogy valami hasonló fordult elő veled is, csak máshogy működött egy kicsit a dolog.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#4) Vangelis válasza WillChi (#3) üzenetére


Vangelis
nagyúr

De itt totál ki is kapcsolt a gép, vagy esetelg restart -olni akart vagy nem is tudom....

Áramszünet kilőve:F

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#5) WillChi válasza Vangelis (#4) üzenetére


WillChi
senior tag

Ez igaz. Azt, hogy miért állt le a gép nagy valószínúséggel nem fogjuk tudni kideríteni. Esetleg akkor tudjuk megmondani, ha többször is előfordul a dolog, és éppen ott lesz mellette a gazdája, és látja, hogy pontosan mi történik (bár, mégy így sem biztos). Én a kapcsológomb 'nem működött' effektusára próbáltam kitalálni vmi értelmeset. :)

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#6) WillChi válasza Vangelis (#4) üzenetére


WillChi
senior tag

Áramszünet esetleg lehetne, ez akkor fordulhat elő, ha elmegy az áram, és nagyon hamar vissza is jön (megkergül kicsit a logika).

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#7) Sianis


Sianis
addikt

Nekem is volt régen ilyen gondom. bizony annyi baja volt, hogy a CPU hűtő elmozdult, és bizonyos időközönként kilőtte a gépem. Ezek után csak áramtalanítás után tudtam csak bekapcsolni, de akkor is olyan volt, mint egy időzített bomba, nem tudtam mikor lövi le magát. Szóval szerintem nézd meg, hogy nincs-e valami ott. Hátha segít...

(#8) Nimrod


Nimrod
addikt

Megvan a gond. :U

Pár órával később ismét magától megállt, ekkor már ott voltam mellette (Linux megy rajta, nem fagy). Ismét áramtalanít, újraindít. Körbenéztem a házban. Az ok az volt, amitől tartottam - pillanat áramszünet, egymás után többször is. :B
Mivel lehet ez ellen védekezni? A szünetmentes kicsit drága, de lehet, hogy meg kellene fontolnom. :F

(#9) WillChi válasza Nimrod (#8) üzenetére


WillChi
senior tag

- Akkor elkaptam (#6). :)
- Sajna ez ellen szerintem nem találtak ki mást a szünetmentesen kívül. :( Más kérdés, ha ilyenkor valami véglegesen elszáll a gépből, az áramszolgáltatót terheli a felelősség?

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#10) Nimrod válasza WillChi (#9) üzenetére


Nimrod
addikt

Elvileg igen, gyakorlatilag bizonyítsd be. :(((

(#11) parandroid válasza WillChi (#9) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ügyesen elhatárolódnak az ilyentől. Sajnos nálunk is elég gyakori, én is gondolkoztam a szünetmentesen, de aztán végülis notebook-ot vettem... :U
Egyébként szállt már el gépem túlfesztől, nem szép élmény. Bár szerencsére ''csak'' a HDD-t és a CD-írót vitte (akkoriban még nem volt sehol DVD-író) - előbbit cserélték garban, az utóbbi már jó kétéves volt, az ment kukába. ja, és természetesen a táp füstölt el, azzal nem volt mit csinálni, szintén kuka... Utána átnéztük a lakásbiztosítást, és újrakötöttük, hogy ilyenre is fizessen.

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#12) WillChi válasza Nimrod (#10) üzenetére


WillChi
senior tag

A nyavalya törje ki őket. :DDD

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#13) Nimrod válasza parandroid (#11) üzenetére


Nimrod
addikt

Ez ellen már bevédtem magam jó kis APC SurgeArrest-el. Csak szünetmentes nincs benne. :U

(#14) Vangelis válasza WillChi (#9) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én elolvastam:D, azt hittem van szüntementese, azért mondtam hogy aramszünet kizárható_:F

De már látom hogy nincs.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#15) WillChi válasza Vangelis (#14) üzenetére


WillChi
senior tag

Első olvasásra én is úgy hittem. :)

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#16) Nimrod válasza WillChi (#15) üzenetére


Nimrod
addikt

Azért írtam oda a termék nevét. ;)

(#17) Damage válasza Nimrod (#10) üzenetére


Damage
senior tag

''ha ilyenkor valami véglegesen elszáll a gépből, az áramszolgáltatót terheli a felelősség?''

''Elvileg igen, gyakorlatilag bizonyítsd be.''

Sajnos nem így van. Semmilyen felelőségük nincs! Max akkor perelheted őket, ha visszakapcsolják az áramot és túlfeszültséget adnak, de akkor tuti minden ''kipukkad'', ami be van dugva. Ebben az esetben kötelesek mindenkit kártalanítani. Mivel van egy olyan berendezés, ami arra való, hogy ne menjen sehova túlfesz, ezért ettől nem fog semmi (elvileg) meghibásodni. Ezek ellenére sem tesz jót a PC-knek az áramszünet (esetleg meghibásodhat tőle), de ez már nem az ő felelőségük. Ezeket onnan tudom, hogy nemrég meglepően sok áramszünet volt a környékünkön, többször is felhívtam az ELMŰ-t, hogy élhetek-e kártérítési jogaimmal, ha esetleg megpusztul emiatt a PC-m. Mindenhol azt mondták, hogy sima áramszünet esetén nem, csak akkor, ha a környéken mindenkinek mindene elszáll. A másik: mindig arra hivatkoznak, hogy önhibájukon kívül, külső behatás miatt következett be az áramszünet (ekkor sem ők a felelősek). Szemétség, de ez van...

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#18) Nimrod válasza Damage (#17) üzenetére


Nimrod
addikt

Vélhetően e miatt 240V a hálózati feszültség, mert nem garantált. 230 és 250 között ugrál vélhetően. Még a 220-as időkben megmértem egy fali konnektorban és több volt benne. Szóval valameddig igazam van, ELMÜ szépen bevédte magát, hogy nehogy fizetni kelljen. :U

Egyébként volt már olyan, hogy túlfesz miatt szétment két tv is a lakásban, illetve majdnem a gépem is (vélhetően a táp megfogta, ki tudja). Le is izzadtam keményen, de utána megkönnyebbülésként nyomtam egy Wolf3D-t (nem ma volt...). Szerencsére volt biztosítás a házra, szépen ki is fizette a tv-k javítását a biztosító. :o

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.