Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tati80


Tati80
csendes tag

Sziasztok

Különös problémát fedeztem fel ma reggel a gép elindítás után, a játékok akadnak illetve akármilyen filmet, videot inditok el szintén ismétlödő akadás figyelhető meg.
Először a videokártyára gyanakodtam de a windows feladatkezelőt elindítva kiderült hogy a system nevü programkód folyamatosan 2-3secenként 38-40%-ra felnyomja a cpu terhelést. A szaggatások mindig akkor történek amikor ez a müvelet megterheli a procit.

Sysinternals-rol leszedtem a Process Explorer v10.2 programot majd ezzel megvizsgáltam system-et és erre folyamatra akadtam: ntkrnlpa.exe!ExQueueWorkItem+0xb2 Ismétlödik folyamatosan egymás alatt 10szer is szerepel a sorban. Ha a letiltom akkor megjelenik még egy ilyen sor és az terheli tovább a procit.

Olvastam olyat hogy hardver okozhat ilyen problémát pl usb port vagy integrált hálokártya illetve raid vezérlő. Ezeket kikapcsolva a probléma nem szünik meg. Viszont safe modban indítva a windowst megszünik a baj.

Gondoltunk spyware-re vagy vírusra, de se az ad-aware se a nod32 nem talált semmit sem.

Esetleg ha valaki tud valami konkrét megoldást vagy van ötlete annak nagyon örülnék.

Elöre is köszi.

Ja és a gép: athlon64 3200 proci, Asus A8N-E (Nforce4ultra)alaplap, Gigabyte Geforce 7600GT silent pipeline II videokari. 1G DDR400Mhz memoria

[Szerkesztve]

(#2) Peet210 válasza Tati80 (#1) üzenetére


Peet210
őstag

Windows újratelepítéssel próbálkoztál már?

Today's record, is tomorrow's motivation

(#3) The DJ válasza Tati80 (#1) üzenetére


The DJ
addikt

Valószínű valami driver akad be vagy nem kompatibilis a rendszerrel...

Nyisd meg a feladatkezelőt, állítsd be, hogy mutassa a Teljesítmény fülön a kernelidőket és figyeld a piros vonalakat.
Ha nagyon sok van, akkor driver hiba lesz!

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#4) Tati80 válasza Peet210 (#2) üzenetére


Tati80
csendes tag

Azt még nem csináltunk egyenlöre, külföldi forumokon lehet olvasni hasonló problémáról de ott se nagyon találtam megoldást, illetve ott irják hogy ujratelepítés nem oldotta meg a problémát.

(#5) Tati80 válasza The DJ (#3) üzenetére


Tati80
csendes tag

Na ezt majd megnézem, bár mondjuk furcsa hogy lassan honapok óta nem lett a gépre rakva semmi mármint a rendszerhez nem lett nyulva illetve nem lett uj hardver telepítve. Tegnap még minden ment semmi baj ma meg már szaggat minden.

(#6) The DJ válasza Tati80 (#5) üzenetére


The DJ
addikt

Kezdetnek egy csökkentett módban futtatott Spyware S&D valamint AdAware progik futtatását ajánlanám + vírusírtást deep scan módban!

Sose lehet tudni... :U

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#7) Tati80 válasza The DJ (#6) üzenetére


Tati80
csendes tag

Már megtörtént semmit nem talált, se virus se trojan se spyware.

Érdkes viszont hogy a Microsoft szerint a Ntkrnlpa.exe ami ismétlődik ezért felelős:
Executive and kernel with support for Physical Address Extension (PAE), which allows addressing of more than 4 gigabytes (GB) of physical memory.

Lehet hogy valami a memoriával nem lenne rendben?

(#8) The DJ válasza Tati80 (#7) üzenetére


The DJ
addikt

Próbáld ki, hogy csak egy modult hagysz a gépben (ha több van) vagy másik slotba pakolod át a ramot...

Meg egy memtest sem árthat.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#9) Tati80 válasza The DJ (#8) üzenetére


Tati80
csendes tag

Na hát amilyen furcsa és megmagyarázhatatlan volt az egész és amilyen hirtelen jött ugy abba is hagyta a gép mai nap folyamán. Ennyi volt ujra minden minden rendben, mint eddig honapok óta. Ki érti ezt...

(#10) The DJ válasza Tati80 (#9) üzenetére


The DJ
addikt

Akkor így a legjobb, legalább nem kell nyomozgatni, már csak abban reménykedj, hogy ne térjen vissza :D

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.