Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Lop.com - takarodj a gépemről! HELP! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Edgeri


Edgeri
senior tag

Sziasztok!

Meglátogattam egy oldalt ami suttyomban módosításokat végzett a böngészőmben. Átírta a hibalapokat (404, stb), nem hajlandó arra az oldalra menni, amit én adok neki, mindig másra megy (lop.com). Leírtottam minden cookie-t, repair-t nyomtam az MSIE6-ra de továbbra is ''más'' írányítja a böngészőmet. Vírusírtó nem ismeri fel, hiába 2 napos a keresőmotorja.

Hogyan tudnám ezt a redvás Lop.com-ot eltávolítani a picsába? Már szinte csoda, hogy ezt az oldalt be tudtam hívni.

Segítsetek!

Üdv, Edgeri

(#2) McJames válasza Edgeri (#1) üzenetére


McJames
senior tag

Tekintsd meg a Vezérlőpult-->Programok telepítése segédakármi ablakát, és hogy ott melyik program az, amit nem te telepítettél.
Figyelmeztetés! Ha nem vagy biztos, benne, akkor inkább ne ''unistallálj''/törölj semmit sem!!!!
Hogy a registryben mit ír át még nem tudom, én is most keresem. Több olyan cuccot találtam, amiről nem tudom ''kicsoda'', de nem írom ide, mert lehet, hogy teljesen ártalmatlan, vagy nekem volt szükségeem rá, csak már elfelejtettem mi az... :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#3) McJames


McJames
senior tag

Az oldalukról letölthető egy unistaller program, ami - ha jól láttam - a beépülő ''accessories'' toolbart (vajon az általuk feltett programokat/programrészeket is??) eltávolítja.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#4) Edgeri


Edgeri
senior tag

Szia!

Köszi, ott már néztem, de szinte sejtettem, hogy nem találok semmit. Mivel nem telepíteni kellett, hanem hip-hop magától felmászott, ezért nem is lehet egyszerű az eltávolítása.

Otthon kiszűrte volna a tűzfal, de ez céges gép, közös tűzfal átengedte.

Registryben megpróbálom megnézni.

Ha találtál valamit még szólj lszi.

Köszi

Üdv, Edgeri

(#5) netchan válasza Edgeri (#4) üzenetére


netchan
tag

''Mivel nem telepíteni kellett, hanem hip-hop magától felmászott, ezért nem is lehet egyszerű az eltávolítása.''
Azert maszott fel, mert Te engedelyezted neki. Sosem szabad bekapcsolva hagyni a ''Download signed ActiveX controls'' opciot (A tobbi ActiveX-est meg kevesbe) az IE-ben!

(#6) Goodman


Goodman
tag

Az ad-aware legujabb verzioja leszedi.
[L]http://www.lavasoft.de[/L]

(#7) Edgeri


Edgeri
senior tag

Köszi a hozzászólásokat.
Épp most van egy cikk az Indexen a ''BACK'' gomb bug-járól, ami támadható. Ez a szar lop.com-os okosság is a gépemen úgy ''támad'' néha, hogy a back-gombra nem hajlandó más oldalra menni, csak a lop.com-ra. Persze a mikroszoft nem ismeri el mint hibát, hát persze....

Üdv, Edgeri

(#8) Edgeri


Edgeri
senior tag

Nagyon jó ez az ad-aware mindenkinek ajánlom, köszi a tippet!

Üdv, Edgeri

(#9) Superman


Superman
nagyúr

Edgeri: velem is megesett az a csúfság, hogy ez a szemét Lo.com telepített valamiféle plugint, annak ellenére, hogy a legújabb ZoneAlarmot használom, meg egy olyan Norton Antivirust, amelyik hálózati szkennelésre is képes. Kipróbáltam az Ad-ware terméket és valóban kipucolta a registry -ből a lo által beszemetelt cuccokat, de egy DLL fájlt nem tudott eltávolítani. Neked is így van?

(#10) Superman


Superman
nagyúr

A helyzet az, hogy habár látszólag az Ad - ware kiirtotta nálam a Lop.com -ot, de minden gépindításkor megjelenik a Lop.com keresője a Desktopomon. Ez meg mi a franctól lehet?

(#11) Piccolo


Piccolo
csendes tag

Mi van a lop.com-n?

(#12) Superman


Superman
nagyúr

Halványí fogalmam sincs mi van a lop.com - on, de most már meg fogom nézni, ugyanis hiába irtottam ki az utolsó szálig a lop.com - ra vonatkozó infókat a gpemről, még mindig megjelenik időről - időre a Desktopomon a lop.com keresője. nagyon idegesítő,mert már mindent kipucoltam, a biztonsági beállítások is a topon és mégis. Hogy a fenébe kell ezt kiirtani?

(#13) Edgeri


Edgeri
senior tag

Superman: Vedd le a következő beállítást, ami el fogja tüntetni a desktopról a lop.com-ot.
Display propertiesWebShow web content on my active desktop -> itt vedd ki a pipát a checkbox-ból.

Szerintem így menni fog.
A lop.com valami direkt marketinges, személyiségi jogokat sértő portal lehet. Rád erőszakolja magát, hogy mindig ott kössél ki, és ott nézelődj.

Esetleg próbáld ki, hogy a registryben rákeresel a lop-nevű szóra. Nálam talált sok kulcsértéket, azokat töröltem.

Írj, hogy sikerült-e.
Tényleg átengedte a Zonealarm?

Üdv, Edgeri

(#14) Sidaries


Sidaries
őstag

Nekem is megvolt ez a szar. Én nekiálltam keresni a vinyón, mert basszamag lennie kell valahol. Hát volt. Ha jól emlékszem a program files/common-ban. Ha nem akkor keressetek rá a lop*.*-ra. Talán. Én onnan uninstaláltam F8-cal, aztán nekieresztettem a Registrynek a System Mechanicot, a Norton WinDoctort és az Ad-Awaret. Így hármasban kipucolták.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#15) Superman válasza Edgeri (#13) üzenetére


Superman
nagyúr

Sajnos a ZoneAlarm átengedte. ha kiütöm a pipát a megjelenítés/web - ből, akkor meg egy darab háttérképet se rakhatok fel, márpedig én, mint programozó, elég sokat bámulom a képernyőt és nekem nem mindegy hogy néz ki. Persze nem vagyok az a skinezős fajta.:))
Szóval, ha kinyomom a pipát, nem jön elő, ha otthagyom, igen. És mindig akkor, amikor elindítok egy olyan progit, ami az internethez is csatlakozhat. És a legszarabb az egészben az, hogy annyira belassítja a gépet, hogy nem igaz!!
Most nem akarok egy komplett újrainstallt csinálni, mert jól berendezkedtem, erre jön egy a ....Na utolsó mentsvárként ott a jó Norton Utilities 2002. Majd meglátjuk, ahogyan a vak mondta...

(#16) Superman


Superman
nagyúr

Hát megláttam! Mert hiába minden, hiába pucolom ki agépet Norton Utilities - al és hiába optimalizlom, satöbbi, a lop.com keresője bejön a desktopra! és egészen váratlan pillanatokban, úgy hogy még egy eseményhez sem tudom kötni. Például törölni akartam egy 300 megát tartalmazó mappát, de nem tudtam, mert a lop.com keresője mindig bejött a törlési művelet közben és majdnem 100% - os procileterheltséget okozva majdnem lefagyasztotta gépet, miközben 1,3Ghz -en szaladgál a prockó. Komolyan mondom és soha nem csináltam ilyet, de ha ez egy ilyen szemét szeméyliségi jogokat sértő portál, akkor felnyomom egy Californiában működő, pont ilyen warez és személyiségi jogokat sértő portálokra vadászó oldalnak. Ha jól emlékszem a címükre, valami nukepirats.com, vagy valami hasonló. Egy érdekesség: be akartam hozni a lop.com - ot, hogy írjak nekik egy remek levelet, de nem jön be. Kiszolgáló nem található... Ezt adjátok össze...

(#17) netchan válasza Superman (#16) üzenetére


netchan
tag

Szia!

Itt egyhelyen fel van sorolva, hogy az ilyen automatikusan elindulo kis gennyek hova tudjak betenni magukat.
Javaslom, hogy csokkentett modban inditsd a gepet, es ugy vegezd el a pucolast. Good Luck!

n

http://service4.symantec.com/SUPPORT/nav.nsf/docid/1999052415383906

(#18) netchan válasza netchan (#17) üzenetére


netchan
tag

Ja, es ajanlom mindenkinek a figyelmebe a #5 uzit.

n

(#19) Superman válasza netchan (#17) üzenetére


Superman
nagyúr

Valószínűleg igazad lehetett volna, köszönöm a tanácsot. Az oldalt megnézem, de már nem lesz rá jelenleg szükségem. Miután leírtam, amit leírtam a következő történt. Tűrhetetlenné vált a lassulás, ezért elhatároztam még egy Norton Utilities kezelést, de előbb még a Vezérlőpulton a hátteret (az aktív desktopot) ki akartam lőni, bár az nem sokat segített volna. Miután a hátteret megváltoztattam (vagyis nem volt aktív desktop) jött a meglepi, mert jött megint a lop.com zúgatta a merevlemezt és ELTŰNT AZ ÖSSZES IKON a desktopról! Azt hittem ott helyben megőrülök. Na akkor nekiálltam kimenteni a munkámat (programozási cuccok, Word dokumentumok), de ez olyan vak vezet világtalant módon történt, mert csak a szöveg egyes részeit láttam és egy ablak egy óráig nyílt meg, akkora volt a leterheltsége a processzornak. Nos, a lényeg az, hogy újratelepítetem mindent, de ezúttal Windows2000 Prof. helyett XP - t raktam fel és a Norton Internet Security -t a Zone Alarm helyett, mert ebben már benne va az Antivirus is. Remélem többé ne találkozom a lop.com - al, mert mindenütt feljelentem, ahol lehet.:))

(#20) netchan válasza Superman (#19) üzenetére


netchan
tag

Az a röhely, hogy ha az ember védekezni szeretne az ilyen szemétségek ellen, a memória felét elviszik a tűzfalak, vírusírtók, titkosítók, stb. Nem beszélve arról az időről, ami azzal megy el, hogy az ember behangolja a rendszert úgy, hogy biztonságos is legyen, de ne is akadályozzon a mindennapi munkában. :(
NIS elég jó, régebben használtam, de a mostani verziók már nagyon nem tetszenek. Túl nagy és túl csicsás.

n

(#21) netchan válasza Superman (#19) üzenetére


netchan
tag

Főleg programozó szemmel ;)

n

(#22) twollah


twollah
nagyúr

Nekem is felmászott a gépemre ez a lop.com.
Vmi hülye programot szedtem el, és felrakta magát.
Tanulság: nem érdemes minden vackot ész nélkül leszedni.
Az ad izé cuccos leszedte.
Hála az égnek. :)

(#23) Lord Mixxx


Lord Mixxx
tag

Lop.com - a ie konyvtarban is hagy plugint, felrak dll-t is. Registryben minden lop-os cuccot torolve is a hibas oldalra valo navigalas utan az jon be hibauzenet helyet. Ad-aware,win doctor lefutattasa hozott egy kis valtozast de nem tobbet. Kb. eddig jutottam amikor rendszeresen fagyogatni kezdett a gepem. Mazlimra fat32-on futott win2k pro-m igy felbUtultam diskrol es dosbol toroltem a konyvtarait, ujra raktam, kiirtam cd-re a cuccokat aztan fdiskel lefixaltam a problemat.... Rohadt aljas dolognak tartom, hogy egyesek ilyeneket csinalnak.

Halozatos nav- norton antivirus corporate edition 7.6-al lehet halozaton scannelni. Nagyon jo (usernek silence install nem is tudjak, hogy felraktad a gepukre, automatikusan live update symante.com-rol amit aztan a user gepe magatol leszed es a user ki sem tudja kapcsolni, szoval komoly programrol van szo, vele lehet meg felrakni a AV-servert nt,netware serverekre, AV for gateway-t es az AV for exchange-t is.)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Lop.com - takarodj a gépemről! HELP! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.