Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 1web


1web
csendes tag

Hi!
Véleményt, javaslatot, ötletet szeretnék egy fogorvosi klinikának készülő logo-ról.
Kinek melyik tetszik, mit változatna, stb...
Teljesen új ötleteknek is örülnék.
Arra kérnélek titeket, hogy a számok alapján hivatkozzatok az egyes verziókra!
Előre is köszönöm a segítséget!

[kép]


[Szerkesztve]

(#2) Grafiqs válasza 1web (#1) üzenetére


Grafiqs
őstag

Mivel mint írtad fogorvosi rendelőről van szó ezért szerintem elsődleges szempont (kell) hogy legyen, az egszerűség letisztulság és a precizitás. Ennek fényében én azt mondom a második (2.) verzió a legjobb. Nem túl erős, szép letisztult egyszerű vonalakból áll.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#3) Agostino válasza 1web (#1) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Nekem a 4. jön be, abban jók a színek. Szerintem az az aranysárga vonal kell bele. Kiemeli a Kiwa Dentalt. :)

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4) _thomas_ válasza 1web (#1) üzenetére


_thomas_
tag

nekem (mint egyszerű programozónak) a 6. tetszik. pusztán azért mert szép,igényes, és valahogy ''megfogta a szemem''.

www.ironic-software.com

(#5) al_age válasza 1web (#1) üzenetére


al_age
senior tag

Még egy szavazat a 4-esre. Azzal a logóval ellátott intézménybe mennék be legszívesebben.:)
Egyszerű és igényes, nincs túlgiccselve, viszont nem is kell rá semmi több extra, így jó, ahogy van.

Esetleg: az ötös ''Kiwa Dental'' szavai a négyesen is jól néz ki. (Persze az ötös koronájával, mert ha jól látom az sem teljesen azonos a négyesen és az ötösön.)

[Szerkesztve]

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#6) Pacák válasza 1web (#1) üzenetére


Pacák
senior tag

Jó a 2, 9, 10, 12 is.

Egyébként milyen környezetben kell megjelennie?

Névjegy? Levélpapír? Web? Aranyoldalak? :DDD Cégér?

Nuclear launch detected

(#7) Brae válasza 1web (#1) üzenetére


Brae
őstag

Szvsz a 9-es illik leginkább egy fogorvosi rendelőhöz.

(#8) válasza 1web (#1) üzenetére



addikt

Az első ötből választok, mert a korona tetszik, abból lehet asszociálni a fogra.:)

Ránézésre a 2-es vagy a 3-as jön be attól függően, hogy ki akarod-e emelni az alsó sort. Én személy szerint kiemelném. És így a kiemelés színe passzol a koronához.

Ha pedig meg szeretnéd ideologizálni, akkor az 5-ös, mert a fehér felirat esetleg a szép fehér fogsor képzetét keltheti a leendő páciensekben.:) Viszont az alsó feliratot talán áttenném feketére, hogy legyen kontrasztosabb, bár nem teljesen feketére mert úgy esetleg elnyomhatja a felsőt. Szóval csak kicsit sötétebbre.

szerk: Ideologizálni helyett idealizálni...:)

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#9) Szalma


Szalma
őstag

(Egészségügyi intézmények zöld keresztjére hajazó zöldű 12-es tetszik. Nem csicsás, funkcionális. Viszont a nagyobb kezdőbetűk vonalvastagsága is nagyobb, ez roppant barkács kinézetet ad a logónak. Szerintem az aranyszín csak akkor, ha a megrendelőnek bejön.)

Szeretettel:
Szalma

(#10) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

+1 a 4.-re

(#11) Viktor0610 válasza 1web (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

6-os, 8-as, 9-es.

Xiaomi 13T

(#12) #51736960 válasza 1web (#1) üzenetére


#51736960
törölt tag

egy szavazat a 11-es versenyzôre

(#13) PhilBrick válasza Szalma (#9) üzenetére


PhilBrick
őstag

Véleményem teljesen azonos.
12.

(#14) DaSilva


DaSilva
senior tag

a zöldek úgy néznek ki, mint egy fogkrémtubus felirata.
a 2. a nyerő halványabb koronával.

huss, fohászom száll feléd

(#15) Szalma válasza DaSilva (#14) üzenetére


Szalma
őstag

(Ez egy fogászat logójánál akár előnyös asszociációkat is indíthat, nem..? :B )

Szeretettel:
Szalma

(#16) Necrolyte


Necrolyte
tag

A 10-es a nyerő.
Bár esetleg a korona szimbolizálhatna a sikeresen végrehajtott fogkoronákat (egyáltalán így hívják?), de a személyes kedvenc a 10-es.

To die, to sleep...

(#17) Notes


Notes
senior tag

4-es.

Romanes eunt domus!

(#18) erdey_a


erdey_a
őstag

3, 4, 12

(nem tetszési sorrend, csak ez a három tetszik)

[Szerkesztve]

Vérboci

(#19) 1web válasza 1web (#1) üzenetére


1web
csendes tag

Egy kiegésítés. A 0. sorszámú logo.
[kép]

(#20) ollie válasza 1web (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor jó lesz, ha az e betűt normálisan beteszed a D utánra, mert így első ránézésre antalnak lehet olvasni.

***

(#21) pweisz válasza 1web (#19) üzenetére


pweisz
senior tag

Ez szerintem túl bonyolult. Nekem a 3., 4. jön be.

(#22) Agostino válasza 1web (#19) üzenetére


Agostino
addikt

Hát ez még nem volt az igazi, az ujabbak sokkal jobbak. Végülis ez is lehet egy életképes ötlet, de az ''e'' betű helyét mindenképpen át kell gondolni. Jobb alsó sarokban lévő jelecske pedig egy törött fog látszatát kelti, ami szerintem nem túl szerencsés. :)

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#23) Alex91


Alex91
félisten

Szerintem a 4.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24) 1web válasza Pacák (#6) üzenetére


1web
csendes tag

Weben és nyomtatásban is meg kell jelennie.

[Szerkesztve]

(#25) ollie válasza 1web (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én azért mindeképpen ebből az újból indulnék ki. A régik túl kommerszek, Wordben bárki csinál hasonló logot. Na meg a fontok sem éppen túl szerencsések. De azt is figyelembe kell venni, hogy elsőre jól olvasható és kivehető legyen a cégnév. És azt sem árt figyelembe venni, hogy ha pl felteszik a falra, milyen távolságból lehet majd jól olvasni.

***

(#26) ladybug


ladybug
őstag

A 2-ra és a 9-re szavazok.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#27) bLaCkDoGoNe válasza 1web (#24) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem a 6 és a 12 tetszik. A 6. ''trendibb'', a színei is kellemesebbek, ugyanakkor nem tudom egy fogászathoz társítani. A 12-es zöld színe jobban segít asszociálni (bár ez az asszociáció nem kellemes :D), a lekerekített sarkok pedig illenek a felirathoz használt kicsit gömbölyded betűkhöz.

A 0. szerintem ebben a formában zsákutca.

Az első 5 logó nekem túl ''olcsónak'' hat a koronával meg az arany színnel.

Emblémában nem gondolkodtál?

Szerk: Elírtam a sorszámot. :B

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#28) Korcsii


Korcsii
őstag

A 2. vagy a 4.

(#29) emitter


emitter
őstag

2-3-4 közül választanék

szerintem sem kell túlbonyolítani, a legjobb, ha szép letisztult formákkal dolgozol
ezek elegánsan, igényesen hatnak

(#30) warmaster


warmaster
aktív tag

4,9.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#31) RIV válasza 1web (#1) üzenetére


RIV
tag

A 3-as megragadta a figyelmem. Igaz kicsit erős a narancs. De igazán letisztult a 4-es ez viszi egy hajszállal a pálmát. De ha világosítasz a 3-as narancs háttér színén, akkor az lesz a befutó!

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik.

(#32) User64476


User64476
őstag

A korona a D betűn benne Zámbó Jimmy-s asszociációkat indított el, mondanom sem kell, ezek negatív asszociációk. Szerintem a 12. a nyerő!

[Szerkesztve]

(#33) Laslow


Laslow
senior tag

Szerintem a 4-es a legjobb. Az utána levők szóba sem jöhetnek, mindenképp az első 4 közül választanék, és azok közül is egyértelműen a 4-est.
A zöld undorító-csúnya. Az aranyszínű háttér túlzás. A körvonalas betű áttetsző, hatásvadász. Az elsőn a korona túl hangsúlytalan. A 4-esben az aranyszínű vonal éppen megfelelő arányban visz a logoba letisztultságot és elegánsságot. Tuti 4.

UI: Először azt hittem a Logo prg. (script?) nyelvről van itt szó, de nem... :)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#34) tailor


tailor
őstag

Szerintem a 4, de nézd meg, milyen lene, ha az arany csík helyett egy vékonyabb, diszkrét fekete csíkot teszel a két szöveg közé, és picit nagyobb sortávolságot használsz. Az az arany korona elég lesz neki.
Üdv!

(#35) ans válasza 1web (#1) üzenetére


ans
aktív tag

Az 1.-5. koronás annyira nem tetszik, mert a K nagyobb, mint a D.
A 6.-8.-ból a 6. tetszik.
A 9.-12. sugározza szerintem a legtöbb professzionalizmust, úgyhogy én a 9.-re szavazok.

(#36) Szalma válasza Laslow (#33) üzenetére


Szalma
őstag

(Csinos az arany, de ilyen szolgáltatást ''aranyosan'' reklámozva kicsit lehúzás szaga van már a logónak is... Korona pláne. Túl távoli a fog asszociáció és túl sok a gazdagság/pénz.)

Szeretettel:
Szalma

(#37) ByB


ByB
addikt

Érdemes lett volna logotípia tervezésnél figyelembe venni egy-két alapszabályt. Mivel olvastam, hogy nyomtatásba is kerül, ezért a a sötét alapon apró vagy vékony fehér betűk kiesnek, vagy csak fehér outline-nal együtt használhatóak! Illetve névjegynél a Kiwa Dental még jól olvasható lesz, de az alatta lévő szöveg már nem. A fekete-fehét pecsétre is lehet, hogy érdems lenne gondolni. Nem szerencsés a logotípiában a színátmenet sem, főleg az ilyen alacsony kontrasztú és még sorolhatnám... de nem teszem!

üdv
Binsz

ui.: A szellemi termék hatalmas kincs, ezért a helyedben nem fórumokora raknám fel a sajátomat, illetve kérnék másoktól ötleteket! De ez az én véleményem, az én gondolkodásom, bohém fiatal formatervezőként...;)

(#38) LKW


LKW
tag

Hajrá 4-es.:C

Minden hepe után jön egy hupa

(#39) effero válasza ByB (#37) üzenetére


effero
tag

még szerencse, hogy szakértelem és hozzáértés nélkül is lehet jó és szép dolgokat készíteni.
máskülönben az óriásplakát is nyomtatott megjelenés, és ott már nem igaz amit írtál...

(#40) Starsky72


Starsky72
addikt

3 és 6

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#41) Gergello


Gergello
addikt

negyedik szerintem

(#42) csigi


csigi
addikt

Úgy hirtelen 7 & 8.

nofene

(#43) Shadowfax


Shadowfax
addikt

Kettes - esetleg a 4-es, ha vékonyabb a narancssárga vonal. :U

(#44) ByB válasza effero (#39) üzenetére


ByB
addikt

Természtesen lehet, ezt nem is kétlem,,, De ez hogy függ össze, ezzel a topickal? Az óriásplakát jó példa, főleg egy fogorvosi rendelőnél! :C Valószínűleg erre van szükségük! (Veled ellentétben, nekem csak azok a megjelenési formák jutottak eszembe (névjegykártya, levélpapír, pecsét, cégtábla...) aminek reálsi esélye van jelenesetben, de tény, hogyha relámkampány lesz a dologból, akkor újraértékelem a gondolataim! Lehet, hogy ez a különbség a szakértelem is kukacoskodás között...) :R

ui.: A szakértelem és a hozzáértés nem közvetlen segítője az alkotásnak, sokkal inkább az elbizakodásnak! :( Viszont tiszteljünk meg mindent, amit csinálunk annyival, hogy tanuljunk belőle egy keveset...

(#45) 1web


1web
csendes tag

up.

(#46) Protezis


Protezis
őstag

Ingyenreklám? :U
12-es.

(#47) Shodan


Shodan
addikt

12es. Egyszerű és jó a színválasztás.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#48) Papa-Georgo válasza 1web (#1) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Nekem 4-es tetszik, erre már bemennék :D

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#49) katavagyok


katavagyok
tag

3.
4.

katavagyok...offolóskata...

(#50) @rglaaf


@rglaaf
veterán

4. vagy 5. nekem ez a kettő tetszik

PSN:BiZzare_0 ️

(#51) 1web


1web
csendes tag

up.

[Szerkesztve]

(#52) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

8

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#53) Kephamos


Kephamos
addikt

Szerintem a legobb 3 sorrendje: 6;12;1

(#54) Arnold2


Arnold2
őstag

Én 3 csoportra bontanám: 1-5;6-8;9-12.
A csoportokból a nekem tetszők: 4 - 7 - 12.
További jó munkát!

(#55) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Egy UP a topicnak!

Foglalkozik valaki itt a PH!-n logo tervezéssel és készítéssel?! Tudnátok segíteni, hogy kit keressek és merre?

Köszönöm!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#56) _Gudella


_Gudella
senior tag

nekem a 12es tetszik a legjobban, és a 6os a legkevésbé

(#57) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Ok, de próbáljunk meg az én problémámra koncentrálni, ne egy 8 hónappal ezelőttire... ;)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#58) #51736960 válasza Gh0sT (#55) üzenetére


#51736960
törölt tag

mennyire komoly logót szeretnél? egy jóbarátomnak van egy grafikával foglalkozó cége, sok logót terveznek, de ez pénzbe kerül. megadjam a számukat? (a 3.kerületben van a stúdió)

(#59) emitter válasza Gh0sT (#55) üzenetére


emitter
őstag

talán azokat kérdezd meg, akik ph-avatarok készítésével foglalkoznak.. vagy photoshop-topik
up neked! :)

(#60) Gh0sT válasza #51736960 (#58) üzenetére


Gh0sT
addikt

Elég komoly logot szeretnék. Egy szellemi terméket szeretnék levédetni és ahhoz kellene. Természetesen nem ingyen kérem, szóval hajlandóak vagyunk áldozni érte. A számot megkaphatom privátban?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.