Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LG GSA 4163b

Hozzászólások

(#51) Bass válasza vati (#50) üzenetére


Bass
addikt

Egy másik havernál is jelentkezett hasonló szitu csak az 4040b (ilyen van még nekem is) kiköpi a boltban vett philips lemezeket ami szintén ritek alapanyag xp prof 6.6.0.16 nero (ez van nekem is) és ő neki nem ADM-je van hanem 2,66-os celeron tehát teljesen más rendszer nem lehet hogy az xp miatt szarakodik? nem lehet hogy valami kiegészítő driver kell? (elvileg a neroban nincsenek benne?)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#52) Bubu79 válasza Bass (#51) üzenetére


Bubu79
addikt

A Philips nyersanyag nekem már a CD írómhoz sem jött be :(
A Nero saját ASPI-t használ, ezen keresztül éri el az írókat. Az író firmware-e gondoskodik arról, hogy a lemezekkel való kompatibilitás megfelelő legyen. Itt [link] találhatsz firmware-t az íródhoz - már biztosan nem a legfrissebb, de hát az író sem az ( egyébként az elkészült legutóbbi gyári is fent van, de lehet módosítottat is találni )

A GSA4081B-mhez az LG gyári oldalán nem is volt A106-os firmware, itt simán találtam.
Az író pedig köszöni szépen még mindíg jól van :)

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#53) Comm válasza bebe53 (#47) üzenetére


Comm
senior tag

Nekem is hasonló problémám van az ASUS-szal, szval ez szoftveres gond

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#54) codec


codec
senior tag

Sziasztok!
A106-os firmware-rel kapcsolatban vannak tapasztalatok?
Érdemes frissíteni egy régebbi firmware-t erre a típusra?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#55) Mirones


Mirones
tag

Helló!
Az lenne a bajom, hogy nem akarja felismerni az íróm a rózsaszín aritát lemeznek 6ból 4et nem ismer fel. :O (eddig nem csinált ilyet)
Hibásan is írt már lemezt, de ugy vettem észre hogy csak az aritával ilyen.
Haver dvdírolyában (samsung) működnek rendesen.
Ilyenkor mivan? Szokjak hozzá a drágább árkategóriához?

(#56) Mirones


Mirones
tag

Senki nem foglalkozik ilyen dvdíróval?

(#57) VVoid válasza Mirones (#56) üzenetére


VVoid
aktív tag

Egyszerű. A rózsaszín Arita igencsak szar lemez.

(#58) RootRulez


RootRulez
félisten

Nekem 3 éve megy egy ilyen a gépembe, és nics vele problémám kopp kopp kopp "csak" annyi, hogy a gombra hajlamos néha nem kitolni a tálcát :)

═════════════════════════════════════════

(#59) ronson


ronson
őstag

Igaz már nem téma, de az enyém 3 év és bőven több mint 1000 pörkölés után is még mindig hibátlanul ír és a flexkorongot is beolvassa.

A 3 éve vele írt rózsaszín Arita lemezeim is egytől egyig hibátlanok.

(#60) zvaragabor


zvaragabor
senior tag

Üdv, melyik a frissebb firmware? A106, vagy AN16? Melyiket tegyem fel?

[ Szerkesztve ]

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#61) abraham007


abraham007
csendes tag

Sziasztok,

4163b van nekem is, és TDK +R DL lemezzel próbálkozom.Fw A106, Nero 8, speed 2,4x indul el de write error hibával megáll és kidobja a lemezt... mit lehet tenni?

Ha nem muszáj nem ruházok be új íróba.

előre is köszi,

abraham

GA-P35-DS3L\C2D_E6420@3.2Ghz\4GB_DDR2\Gigabyte GTX 760 \ChieftecNAGYésÜVEG(thx:csigi)\XFX550WPRO\

(#62) IRON STORM válasza abraham007 (#61) üzenetére


IRON STORM
őstag

Próbálj meg Verbatim DL lemezt szerezni, abból is a max 2.4x-en írhatót. ( MKM001)
Az általad próbált lemezt jó eséllyel nem fogja megírni az íród, ne is próbálkozz vele.

Csak a TDi!

(#63) abraham007 válasza IRON STORM (#62) üzenetére


abraham007
csendes tag

Köszi.És vajon a gyári DL lemezeket olvassa? :F

GA-P35-DS3L\C2D_E6420@3.2Ghz\4GB_DDR2\Gigabyte GTX 760 \ChieftecNAGYésÜVEG(thx:csigi)\XFX550WPRO\

(#64) IRON STORM válasza abraham007 (#63) üzenetére


IRON STORM
őstag

Olvasnia kell neki elvileg..

Csak a TDi!

(#65) djwolf


djwolf
csendes tag

Én most örülök, egy picit.

2005-ben vásároltam ezt a tipust és teljesen jó 2010-ben is! Igaz a mai dvd lemezeket már csak 4x sebességgel írja meg. DE HIBÁTLANUL!

A103-as gyári original fw van rajta.

Írási tapasztalatok:

CD-R -ből Az elmúlt 5 év alatt, kb (Ha az összes táska audió cd-imet beleszámolom) És adat cd-k sorozata. Plussz amiket még a hawerjaimnak írtam vele....

Nem vicc de vagy 4000 db CD-R t írtam már ki vele.

DVD-R-ből Az elmúlt 5 év alatt (Összes kimentett dvd adatot beleszámítva) dúrván 7700 db dvd filmet írtam vele.

Csoda, hogy nem esett atom elemeire már az író.

DE HIBÁTLAN MINŐSÉGBEN MŰKÖDIK! 2010- BEN IS (kopp kopp)

Csak azt nem tudom, hogy hogyan írjak már az LG-nek, hogy adjanak már ki új fw-t hozzá.

Mert nem ártana, Jó lenne újra gyorsabban írni az új dvd lemezeket.

Húzzuk már fel a topikot! Írjatok!

mindenki aludjon fekve és szeretkezzen sokat!

(#66) malisonX válasza djwolf (#65) üzenetére


malisonX
aktív tag

Én is akkortájt vettem a 4163B-t mint te, nekem sem nagyon rontott lemezt, bár én csak pár 100db-ot írtam összesen. Mostanában volt valami gáz a tálcájával, sokszor nem nyílt ki elsőre. Szétszedtem, befújtam WD40-el amit kellett, most olyan, mint új korában. :) Létezik hozzá újabb firmware, ezzel azért lehet normálisabb sebességgel is írkálni. Ha mégsem válna be, akkor lehet downgradelni is. Innen tölthető a fw Szerintem teljesen feleslegesen írnál az LG-nek bármit is, nem fognak már egy elavult típussal foglalkozni, nem érné meg nekik.

(#67) Fla$hly válasza malisonX (#66) üzenetére


Fla$hly
aktív tag

és ezt az FW-t hogy kell felrakni? csak fogom install és kész?

Aláírás

(#68) malisonX válasza Fla$hly (#67) üzenetére


malisonX
aktív tag

Ne legyen lemez a meghajtóban és lehetőleg azon az IDE kábelen, amin a meghajtó van, ne legyen más eszköz. Miután felment a fw, kell egy restart. Ennyi az egész.

(#69) Fla$hly válasza malisonX (#68) üzenetére


Fla$hly
aktív tag

köszi, felraktam, újraindítottam, hamarosan tesztelem egy duplarétegű lemezzel, mert eddig azokkal gondja volt

Aláírás

(#70) malisonX válasza Fla$hly (#69) üzenetére


malisonX
aktív tag

Duplarétegűből asszem csak +-ost tud írni, abból is csak kevés típust és lassan. Ez a program képes arra, hogy kiolvassa a fw-ből, hogy milyen médiakódú lemezeket milyen sebességgel ír az író. Elvileg újabb médiakódú lemezeket is hozzá tudsz adni a listához, de ennyire már nem mentem bele a dologba.

(#71) Fla$hly válasza malisonX (#70) üzenetére


Fla$hly
aktív tag

+os Verbatimot vettem, a lehető leglassabban akarom írni hogy biztos jó legyen, remélem megeszi majd

----------------------------------------------------------------------------
Unique Disc Identifier : [DVD+R-DL:MKM-003-000]
----------------------------------------------------------------------------
Disc & Book Type : [DVD+R DL] - [DVD+R DL]
Manufacturer Name : [Mitsubishi Kagaku Media]
Manufacturer ID : [MKM]
Media Type ID : [003]
Product Revision : [Not Specified]
Blank Disc Capacity : [Not Supported By Method 2]
Recording Speeds : [2.4x , 3.3x-8x]
[Method 2 Might Not Always Detect All Speeds]
----------------------------------------------------------------------------
[ DVD Identifier V5.2.0 - http://DVD.Identifier.CDfreaks.com ]
----------------------------------------------------------------------------

ezt írja rá, szted? 2.4x-esen nem lehet gond nem?

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#72) Fla$hly válasza Fla$hly (#71) üzenetére


Fla$hly
aktív tag

kiírtam egy xbox backupot, minden gond nélkül elindítja, jó ez a firmware, köszi :)

Aláírás

(#73) malisonX válasza Fla$hly (#72) üzenetére


malisonX
aktív tag

Ennek örülök, én is Verbatimmal próbálkoztam anno, de azokat hibásan írta meg. :(

(#74) Fla$hly válasza malisonX (#73) üzenetére


Fla$hly
aktív tag

nekem ImgBurn-el hibátlanul írja őket eddig

Aláírás

(#75) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Segitsetek, nem látom a DVD irómat windows alatt, ma történt akkor, amikor egy gamepadot csatlakoztattam a pc-hez, USB-n keresztül. Azóta eltünt a DVD-m, és e nélküle szar az egész gép, nincs ötletetek, hogyan tudnám ujra látni a optikusomat?

A windowsom RAID0-ba van, SSD-n. Kérek mindenkit segitsen!!! :(((

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#76) Geller72 válasza JONAS77 (#75) üzenetére


Geller72
veterán

Távolítsd el fizikailag (ha még nem tetted meg) a gémpadot. Aztán távolítsd el a Device Managgerből az RW-t, majd reboot. Ha ez nem segít, megyünk tovább.

(#77) JONAS77 válasza Geller72 (#76) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Oké, megpróbálom, majd jelzek ha sikerült, egyenlőre még nem csináltam semmit. Csak a gamepadot huztam ki, de nem segitett. Este felé érek rá, majd megirom milyen sikerrel jártam. Fizikailag huzzam ki az RW--t is, az alaplapról? Á, értem a device managerből, egyszerüen letiltom, vagy kitörlöm?

Köszi addig is!

[ Szerkesztve ]

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#78) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Egyszerüen, csak egy SYSTEM RESTORE, és gond megoldva!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#79) melcsi125


melcsi125
újonc

Sziasztok!!Én most kaptam egy ilyen dvd írót de nem ismeri fel a gép.Ezt írja ki :Sec Master Drive :Atapi incompatible press f1 .utána elindul a windows de nem ismeri fel a dvd írót.Mit lehet ilyenkor csinálni ?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LG GSA 4163b
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.