Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LG GSA 4163b

Hozzászólások

(#1) takij


takij
tag

Szevasztok .
LG gsa 4163b -hez várok hozzászolásokat tapasztalatokat.
aki használ ilyet irjon.
köszi.

UI: nem azt kérdeztem hogy a pio v nec jobb e mint LG !!!


[Szerkesztve]

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivírus...

(#2) erdoke válasza takij (#1) üzenetére


erdoke
titán

Kb. olyan, amilyennek a témájában leírták. :((
Khm, kereső használata témanyitás előtt?

A legjobb aláírás a héten

(#3) Kepe


Kepe
aktív tag

Sziasztok!

Az LG 4163B-s író leírásánál ezt találtam:
Write

CD-R: 4x, 8x, 16x CLV, 24x, 32x, 40x ZCLV

CD-RW: 4x, 8x, 10x, 16x CLV, 24x ZCLV

DVD+R: 2.4x, 4x CLV, 8x, 16x ZCLV

DVD+RW: 4x CLV

DVD-R: 2x, 4x, 16x CLV <----!!!!

DVD-RAM: 2x (Ver.2.0), 3x ZCLV, 3~5x PCAV (Ver.2.2)

DVD-RW: 1x, 2x, 4x CLV

Ami érdekelne hogy DVD-R -t 8x-os sebességgel nem is tud írni?
Mivel ezt nem tüntették fel! Ez érdekelne! Heeeelp! MEg úgy tudtam hogy ez az RW-et gyorsabban írja mint 4x-es! Köszi! Kepe...

"Élj úgy, mint nem akárki és halj meg úgy, mint bárki!''

(#4) Kepe


Kepe
aktív tag

UP!!!! LÉCCIIII

"Élj úgy, mint nem akárki és halj meg úgy, mint bárki!''

(#5) erdoke válasza Kepe (#3) üzenetére


erdoke
titán

Nézd meg a témájában. ;)
16X CLV nem létezik, a lemez elején szétrobbanna a lemez íróstul. A 8X sebesség pedig szabvány, tehát minden 16X írónak tudnia kell.

A legjobb aláírás a héten

(#6) Kepe


Kepe
aktív tag

Hy!


De akkor mé nem írtál ki? Most tud 8x írni a DVD-R-re vagy csak 2 - 4 - 16 ???


Heeelp! THX! Kepe

"Élj úgy, mint nem akárki és halj meg úgy, mint bárki!''

(#7) erdoke válasza Kepe (#6) üzenetére


erdoke
titán

Writing Speed

DVD-R : 2x, 4x CLV, 8x ZCLV, 16x PCAV
DVD-RW : 1x, 2x, 4x, 6x CLV
DVD-RAM : 2x, 3x ZCLV, 3x – 5x PCAV (Ver. 2.1)
DVD+R : 2.4x, 4x CLV, 8x, 12x, 16x PCAV
DVD+R Double Layer : 2.4x, 4x CLV
DVD+RW : 2.4x, 4x CLV, 8x ZCLV
CD-R : 4x, 8x CLV, 16x, 24x, 32x, 40x ZCLV
CD-RW : 4x, 8x, 10x CLV, 16x CLV, 24x ZCLV

A legjobb aláírás a héten

(#8) Kepe


Kepe
aktív tag

Ezek mit is jelentenek?

CLV
ZCLV
PCAV

Köszi
Kepe...

"Élj úgy, mint nem akárki és halj meg úgy, mint bárki!''

(#9) erdoke válasza Kepe (#8) üzenetére


erdoke
titán

COnstant Linear Velocity
Zone COnstant Linear Velocity
Partial Constant Angular Velocity

Azt jelentik, az író milyen módon ír az adott sebességgel. A CLV állandó szögsebességet jelent, tehát itt a lemez forgási sebessége változik az írás alatt, míg az adatráta állandó.
A CAV írásnál a forgási sebesség állandó, és az adatráta változik folyamatosan.

A legjobb aláírás a héten

(#10) Márton


Márton
nagyúr

Mit szóltok ahhoz, hogy egy zsírúj 4163b nem tud olvasni több avi fájlt egy Ridisc dvd-r lemezről?
A 2x Toshiba írom simán, akadás nélkül viszi.
:(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#11) Garf.


Garf.
tag

Nekem is ilyen irom van de meg vagyok vele elégedve, még nem rontott lemezt pedig sokat iram már vele :C

(#12) PPeter


PPeter
addikt

Érdekes, hogy a 16x-os Verbatim DVD+R lemezt igen jól (mondhatni nagyon-nagyon jól) írja meg :C , de a 8x-os Verbatim DVD+R korongot meg nem komálja, nem is emeli fel a sebességet menet közben, hanem marad 6x-os végig, és a megírt lemez minősége is, khmm, hát elég fosinka lesz :( Micsoda végletek :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#13) erdoke válasza PPeter (#12) üzenetére


erdoke
titán

LG a FW király. :D
Az is durva, hogy a 16X Verbatimot képes 5:20 alatt megírni jól. Bár mostmár a BenQ is ott körül pörköl OPC nélkül. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#14) nyargonc


nyargonc
csendes tag

Hali.

Várható hogy fog tudni 6×-osan írni?
Mármint ezalatt azt értem hogy lesz e választható a 6×-os írás, vagy csak a 8×-os elején ir majd csak 6×-osan vagy ha nem tudja kiszolgálni a buffert a vinyó, mert akkor átáll 6×-osra.

Várható a közeljövőben az A104-es driver?

Egyéb tapasztalatok:
- A 8×-osan írható Ridata DVD-R-t 4×esen elég gányén írja. A lemez végén 480-at súrolja a PI hiba. 8×-osan írva viszont nagyon szép görbét mutat.
Teszt: 8×-osan írva - Bővebben: link
- A 8×-osan írható Verbatim DVD-R-t 4×-es nagyon szépen írja
Teszt: Bővebben: link

Az összes PI/PO teszt egy Pio-108-assal készült! Csakis összehasonlítás jelleggel, szabadon! :DDD

[Szerkesztve]

(#15) #57764352 válasza nyargonc (#14) üzenetére


#57764352
törölt tag

Aritát (rózsaszínű) 8x elég jól írja, vissza még nem olvastattam, de a Thomson asztali DVD-Player lejátsza, ez nekem elég bizonyíték!!!

(#16) #57764352


#57764352
törölt tag

most csináltam egy tesztet egy frissen megírt dvd-vel.
Arita (RITEK G05) 8x írva.
Nero CD-DVD Speed :Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#17) nyargonc


nyargonc
csendes tag

Pár teszt:

Ridata 8×DVD-R 4×-esen írva (Adat-DVD):
RPM teszt: Bővebben: link
PI/PO teszt: Bővebben: link

(#18) #57764352 válasza nyargonc (#17) üzenetére


#57764352
törölt tag

nem rossz!

Nekem úgy tűnik nincs különbség ennél a lemeznél a 4x és 8x közötti minőségben!

(#19) tusi74


tusi74
őstag

NIncs meg valakinek az automatikus firmware-firmware frissítő progija.
Ahonnan le lehetett tölteni, ott már nincs fent, én meg valszeg a ''nagytakarításnál'' letöröltem. Előre is köszi.
Valami odd..

(#20) xpattila válasza takij (#1) üzenetére


xpattila
csendes tag

szia nekem is olyan irom van LG gsa 4163b de nekem sajnos negativak a tapasztalataim, kb 1 éves és sorra rontja a lemezeket, a hiba abbol áll hogy megir ő mindet, csak épp nem olvassa viszza sem ő sem más olvaso, ezt még mindig nem értem hogy miért, ujra lett pakolva a windows is és a gép felismeri, szoval nem tudom mi lehet a probléma a jumpereléssel sincsen gond, beadtam a boltba és azt telefonálták hogy ott ir, de én azt nem láttam, mért nem előttem irnak meg 1 dvd.ét? nem?, na szoval igy röviden ennyi, majd irok a fejleményekről, kellemes napot. ui: kb 50 db dvd-ét irtam edig vele és vagy 30 cd-ét. :F

két dolog végtelen, az emberi butaság és a világegyetem, bár az utóbbiban nem vagyok biztos. ezt nemtom ki irta de jo

(#21) takij válasza xpattila (#20) üzenetére


takij
tag

Szia .
Amikor nyitottam a témát ,még vásárlás elött álltam .Azóta viszont használom is .
Nekem bejött több száz lemez utánn sincs vele gondom .A jó írás mellett, nagyon megbizhatóan olvas vissza nálam.
Van mellette egy pio 109 ,de szinte nem is használom (több lemezt is rontott).
Most lehet hogy többen megköveznek de 109 hez képest nekem sokkal jobban bejött ,(lehet csak az én gépemben ) :F nagyon finnyás a 109 a környezetre.
üdv takij

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivírus...

(#22) xpattila válasza takij (#21) üzenetére


xpattila
csendes tag

szia. szoval szerintem mindenki megjárja valamivel és akkor már nem jo az a márka, sokan igy gondolkoznak, de én nem , a monitorom is lg és az bevált 3 éves, kop kop kop, hogy lekopogjam, nekem is bejött az lg iro, csak nemtom most mért csinálja ezt, soha nem volt finnyás semilyen lemezre, szoval mindenevő volt, a katonaságnál azt momdták az ilyenrehogy IJ= igy jártam, na mindegy majd még probálkozok hátha irni fog, kellemes napot, szia. :DD :DD :DD

két dolog végtelen, az emberi butaság és a világegyetem, bár az utóbbiban nem vagyok biztos. ezt nemtom ki irta de jo

(#23) mynames


mynames
senior tag

Sziasztok!

Nekem is ez író van és eddig sirály! Ált. 8X - Aritákat irogatok vele és azok a visszaolvasásnál is ok-k.

A firmvare frissítést megéri megcsinálni? Lehet-e firmvare friss. után rosszab az író?
(bocs de ehhez a témához a tudásom zero)

(#24) JaniS válasza mynames (#23) üzenetére


JaniS
senior tag

Nekem 4160b van, nagyjából ugyanez. Firmware frissítést akkor csinálj, ha gondod van. Nekem nem írta rendesen a TDK DVDRW-ket, a firmware frissítés megoldotta. Általában érdemes, mert a kompatibilitást növeli az újabb médiumokkal. El tudod cseszni vele, ha rossz firmware-t írsz bele.

JaniS


[Szerkesztve]

(#25) mynames válasza JaniS (#24) üzenetére


mynames
senior tag

Nincs baj vele jól ír.
Egy suck van csak: ha felpakolom az sp2-t akkor lefeleződik az írási sebesség. A Nero 6.x ugyan úgy írja ki, hogy hátralévő idő x perc, de akkor még a felénél jár csak az írásban mikor az letelik :F
Úgyhogy most nincs fent sp2...

erre vmi ötlet?

(#26) JaniS válasza mynames (#25) üzenetére


JaniS
senior tag

Ebben nem tudok segíteni, nem használok SP2-t.

JaniS

(#27) gmr1


gmr1
csendes tag

hali!

érdemes szerintetek frissítgetni a fw-t ha egyébként semmi baja a pirítónak?
csak a tudat, hogy én megcsinálnám és talán jobb lesz, ezaz ami b*szogat..
van itt egy link : http://tdb.rpc1.org/#GSA4163B tele fw-el, nagy a kisértés :)
melyiket lehet rátolni az A-102-re?

(#28) neduddki válasza gmr1 (#27) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a G05-sokkle sznvedtek nehenyan ezert javallot a uj fw felrakasa... es nyugodtan tedd fel a A105-t

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29) Bubu79 válasza gmr1 (#27) üzenetére


Bubu79
addikt

Hali!

Csatlakozom Neduddkihoz, tedd fel nyugodtan az A105-öt - már a harmadik firmware van az írómban és eddig még sosem rontottam el :DDD
Az A105-öt néhány hónapja használom mindenféle probléma nélkül. Lemezkompatibilitás szempontjából mindenképpen érdemes frissen tartani ;)

Töltsd le az exe-t ( valszeg tömörítve van zipbe ), vedd ki a lemezt a meghajtóból ( ha van benne ), indítsd el az exe-t, indítsd újra a gépet amikor kéri, és használd egészséggel ;)
Ja, és ne felejts el imádkozni, hogy ne legyen áramszünet :DDD Na jó ez csak vicc volt - kevesebb, mint egy perc alatt végez, tehát nagyon pechesnek kell lenned, hogy ne sikerüljön. ;)

Szerk.: Ha fontos a garancia, akkor az LG honlapján keresd meg, mert akkor biztosan gyárit raksz rá - így hogyha valami nem sikerül esetleg, szó nélkül foglalkozniuk kell veled.

#30 Neduddki: Primedisc-et, Verbatim-et, Ridisc-et, még Princo-t is írtam vele gond nélkül. Ridata-t ( ugye ezt takarja a G05? ) sosem írtam.

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#30) neduddki válasza Bubu79 (#29) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nked voltak bajaid a G05-vel? mertnalm soha semmi... monguk egy ket napos /hetes:- )))/ kesessel mindig fenn volt az uj fw...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#31) Bubu79 válasza neduddki (#30) üzenetére


Bubu79
addikt

Jut eszembe, egyszer kipróbáltam egy 10-es csomag erejéig a Gigamastert is ( a többi a #29-ben ) - soha többet ezután, mert tipikusan az olcsón sz@rt kategória... 10-ből 6-ot eldobtam - egyszerűen azt mondta az író, hogy most már igazán rakhatnék be lemezt is, mert írhatnékja van... De hát milyen hülyén néz ki két lemez egymáson :F :DDD

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#32) gmr1


gmr1
csendes tag

köszi Nektek: neduddki & Bubu79 ! :R

már le is töltöttem az A105-ben két exe lapult :A150AUTO EXE és A105RPC1 EXE melyik mit tud? mindkettő 1,4Mega
bocs hogy ennyit kérdezgetek, de még nem csináltam ilyet :B
megyek megnézem az LG oldalt is,hogy ott mit adnak ingyen :)

(#33) Bubu79 válasza gmr1 (#32) üzenetére


Bubu79
addikt

Ha minden igaz, akkor az RPC1-es verzióból ki van ütve a régiókezelés - azaz régiófüggetlen lesz az eszköz.
Ha még garanciális az író, akkor az esetleges későbbi hibák lehetősége miatt én szvsz a simát raknám fel, mert így nem mondhatják azt az üzletben, hogy a mókolt firmware miatt ment tönkre az író. De remélhetőleg sosem lesz szükséget a garanciaérvényesítésre ;)


Szerk.: LG-nél is csak az A105 van fent - szvsz ez az utolsó amit az íróhoz kiadtak, mert azóta kijöttek újabb típusok :(

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#34) Bubu79 válasza Bubu79 (#33) üzenetére


Bubu79
addikt

Most néztem meg az általad linkelt oldalt.
Azt írják, hogy az auto jelzésű firmware tartalmazza a régiószámlálót ( tehát ugyanúgy 5X tudod megváltoztatni a drive régiókdját, mint eddig ), de minden egyes gép újraindításkor a számláló nulláról indul.

Szerintem legjobban az LG féle eredeti firmware-rel jársz, mert itt kevesebb a kockázat ( bár a Dangerous Brothers féle firmware is bizonyára tökéletesen működik ( ellenkező esetben bizonyára nem látogatnák annyian a honlapjukat )), mégis jobb talán nyugodt lelkiismerettel aludni ;)

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#35) gmr1 válasza Bubu79 (#33) üzenetére


gmr1
csendes tag

hi Bubu79!

pofátlanság lenne, ha kérném hogy linkelt be nekem az LG oldalt ahol rajt a fw, gondolom Neked megvan...

thanks :DD

(#36) Bubu79 válasza gmr1 (#35) üzenetére


Bubu79
addikt

Nem lenne...

Sajna közvetlen link nincs. Kattints ide [link], válaszd a Device Driver ikont és a következő lapon a Termékcsoport legördülő listában a DVD-ROM(Writer) sort kiválasztva az alul felbukkanó listában megtalálod a 4163B A105-ös firmware-ét ;)

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#37) gmr1 válasza Bubu79 (#36) üzenetére


gmr1
csendes tag

huha ez nekem nagyon nem megy, talán ez egy Isteni jel.... don taccs
''A fent megadott feltételeknek megfelelő adat nincs ! '' közli velem állandóan a szemét!

(#38) gmr1 válasza Bubu79 (#36) üzenetére


gmr1
csendes tag

igen!

azé nem ment elsőre mert én balta csak kattogtattam össze-vissza és megint nem fegyeltem! ejnye-bejnye!
de most már megvan!

thanks

(#39) Bubu79 válasza gmr1 (#37) üzenetére


Bubu79
addikt

Ide írtam valamit, de láttam, hogy már nem aktuális... :B

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40) gmr1 válasza Bubu79 (#39) üzenetére


gmr1
csendes tag

hi!

na ezzel meg is vónánk!
igy, hogy segítettél öléggé leegyszerűsítetted!

:R :R :R :R :R :R

thank You!

megyek alszom rá egyet
bye

(#41) Bubu79 válasza gmr1 (#40) üzenetére


Bubu79
addikt

Használd egészséggel ! ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#42) Bass


Bass
addikt

Haveromnak is ilyen írója van de egy csomó lemezt rontott vele mi lehet a gond? Elég sokféle lemezt apóbált már XP újrarak stb van hogy megír 2 - 3 lemezt hibátlanul az annyi kb majd a 8-14%-ig elmegy az írás majd kiköpi (persze rontottan) a lemezt és a nero azt írja hogy kommunikációs hiba ha??

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#43) Bubu79 válasza Bass (#42) üzenetére


Bubu79
addikt

Hali!

Meglehetősen sok probléma okozhat selejtes írást. Az író hibájától kezdve azon keresztül, hogy esetleg az író nem szereti a vele egy vezérlőn lévő másik optikai egységet, a lemez hibájáig sokminden lehet.
Első lépésben gyanús lehet az IDE kábel, a gépen fent lévő CD emulátor programok is ( Alcohol120%, CloneCD, DaemonTools, stb. )

Szerk.: Esetleg frissítsétek a Nero-t

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#44) bebe53


bebe53
csendes tag

Sziasztok!
Keletkezett egy kis bibim. LG GSA-4163B DVD íróm van, tökéletesen működik is, de..
Mától nem akar frissíteni ! Tehát ha beteszek egy CD-t, DVD-t akkor (ha az volt az első
a bekapcsolás óta), simán beolvassa, minden OK. De ha kiveszem, bármi mást beteszek, akkor még mindig az előzőt látja, bármivel is nézem, bármit is teszek. Már új firmware-t is tettem fel, semmi változás. De ha pl. ilyenkor Cd-t, DVD-t akarok írni, azt megcsinálja tökéletesen! Kinek van valami ötlete, mert elég macerás minden CD-nél egy restart :(( köszi , ha mondtok valami okosságot.
üdv: bébé

a kocsmában az evolúció elmélet oda-vissza érvényes ...

(#45) Bubu79 válasza bebe53 (#44) üzenetére


Bubu79
addikt

Nem biztos hogy író hiba. a #43-ban leírtak is bejátszhatnak szvsz ( CD emulátoros rész ).

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#46) vati válasza Bass (#42) üzenetére


vati
senior tag

Nem hinném, hogy XP szintű probléma. Nekem is ilyen az egyik íróm, >100 lemezt megírt 0 db rontással (3 fajta lemezből) úgy hogy közös IDE madzagon van egy másik íróval, és több emulátor program is fut mellette, a Néró is kopottas verzió. Szóval jó kis író a GSA4163B:)

javaslat:
1. IDE kábel csere, ugyanazon a kábelen levő másik eszköz lehúz.
2. emulátor programok lekapcs. (nehezen hinném hogy csak ez a baja, akkor is sw probléma nem az íróé)
3. író csere :( Ha sorra ront 8-14%on, ot valami hw szinten nem jó, vagy egyszerűen a lemezt ismeri fel rosszul. milyen anyagra írsz?


Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#47) bebe53 válasza vati (#46) üzenetére


bebe53
csendes tag

sziasztok ! lehet, higy nem pontosan írtam le a dolgot, de nem az írással van gondom, hanem azzal, hogy ami lemezt beteszek olvasásra először, csak azt látja később is, akármit is teszek vele !!! Írni kiválóan ír. Amúgy egyedül van az IDE kábel végén, második master beállítással. Friss firmware is fenn, mégsem ok. Minden CD- DVD előtt reseteljek ??
üdv: bébé

a kocsmában az evolúció elmélet oda-vissza érvényes ...

(#48) codec válasza bebe53 (#47) üzenetére


codec
senior tag

Alaplapi driver problémája, vagy hiánya is okozhat hasonló hibákat.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#49) Bass válasza vati (#46) üzenetére


Bass
addikt

Nem én írok(haverom) de asszem hogy ridata meg ilyesmi szokásos (sajnos mostanában) selejtes lemezekre

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#50) vati válasza Bass (#49) üzenetére


vati
senior tag

megírtam vele vagy 100 ridatát, igaz, még a kb. 10 hónappal ezelőtti szériából. 0 írási hiba.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LG GSA 4163b
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.