Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) raquan


raquan
csendes tag

Hali!

Lenne egy kis problemam egy LG DVD meghajto-CD-iro Comboval.
Eddig a gepemben dolgozott ez a combo, de most lecsereltem egy LG 4163B-re.
Ugy gondoltam hogy a hugom gepeben nagyszeru lesz ez, mert igy majd tud DVD-rol filmeket is nezni. Neki eddig egy Lg 48x32x48-as cd-rw-jw volt. Ez utobbit kicserelve a win bejott, majd nehanyt pillanat multan felvillant a talcan egy felirat ami a meghajto teljes nevet irta ki (LG G..45..-sajna nem emlekszem az egeszre), majd elment e kep es kezdte a bootolast elolrol, bejott a win stb-stb. Ujra es ujra kezdte elolrol. Kikapcsoltam majd kicsereltem a tapot egy nagyobbra gondolvan, biztosan tobb energiara van szuksege a DVD olvasoval kombinalt CD ironak, mint egy szimpla CD-ironak. Ez igy is volt. Kicsereltem a tapot (mar 400W) es probaltam ujra, de csak ugyan az mint korabban. Ha visszateszem a szimpla CD-irot akkor megszunik a gond, ha barmilyen formaban beteszem a DVD-CD combot akkor ujraindit par masodperc utan. Probaltam oket egyutt, kulon, Masterken Slavekent, kulon kabelen, egy kabelen de semmi. Ha a DVD/CD combo a rendszerben van ujraindit.
Tudna valaki erre nekem valami megoldast? :F
A kerdeses Gep egy Gigabyte 7n400l (nf2u) lapon elhelyzett Athlon XP 1800+ (palomino), 256 MB rammal (noname 400 MHz), es egy oskovulet Nvidia Riva TNT2 64M (32MB) VGA-val, Van a rendszerben egy mobil rack sin is de jelenleg nincs benne semmi. Az op rendszer : Win XP (sp1-magyar).

Please help me!!!

Feckin' Sinbad :)

(#2) Somejko válasza raquan (#1) üzenetére


Somejko
aktív tag

40 vagy 80-eres kábelen van a combó?Még ha ezt nem nézted meg,akkor lehet megoldás lehet a 80-eres kábel,vagy csak próbaképpen vedd ki a te gépedben használt kábelt,és nézd meg hugod gépén,nem -e az a ludas...Ha töredezett,teljesen összezavarhatja a gépet:(

[Szerkesztve]

Chuck Norris NEM él rosszabbul mint 4 éve!

(#3) Fauszt válasza raquan (#1) üzenetére


Fauszt
senior tag

csökkentett módban mi a helyzet? (lemez ne legyen a meghajtóban)
Az alaplapodon milyen chipset van?

(#4) danajasz


danajasz
csendes tag

Hello
Segítséget szeretnék kérni driver kéne az lg drd 8160b dvd olvasómhoz már sok helyről próbáltam letölteni de nem tudtam.
a címem: danajasz@yahoo.co.uk
előre is kösz.

(#5) WillChi válasza danajasz (#4) üzenetére


WillChi
senior tag

Mihez kell driver? A Windows elméletileg alapból fel kell, hogy ismerje.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#6) danajasz


danajasz
csendes tag

Én is erre gondoltam de csak cd-t olvas ezért kéne driver hozzá.

(#7) csizol


csizol
csendes tag

Sziasztok !

GSA-4163B íróhoz keresek olyan .sys filet (config.sys-be), amivel DOS alól is el lehet érni az eszközt. Az eddgi talált CD-ROM támogatással rendelkező boot floppykon sajnos ilyen nincs, mert ezekkel az MSCDEX nem talál érvényes eszközt.

:O

(#8) WillChi válasza csizol (#7) üzenetére


WillChi
senior tag

A Windows bootlemezen van, szerintem ezt a típust is kezeli.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#9) csizol válasza WillChi (#8) üzenetére


csizol
csendes tag

Sajna nem műxik, a boot fplooy CD-s szekciójában az alábbiak vannak, de ezek egyike sem kezeli.

[CD]
device=himem.sys /testmem:off
device=oakcdrom.sys /D:mscd001
device=btdosm.sys
device=flashpt.sys
device=btcdrom.sys /D:mscd001
device=aspi2dos.sys
device=aspi8dos.sys
device=aspi4dos.sys
device=aspi8u2.sys
device=aspicd.sys /D:mscd001

(#10) WillChi válasza csizol (#9) üzenetére


WillChi
senior tag

Bootoltál a Win lemezről vagy ''beleturkáltál''? Ha ez utóbbi, akkor csak simán rakd be, és válaszd a CD támogatást. Ha itt minden OK, akkor valamit nem jól csináltál. Ezt csak abból gondolom, hogy a DVD íróm is elindul vele.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#11) csizol válasza WillChi (#10) üzenetére


csizol
csendes tag

A W98 boot floppyról töltöttem. Asus P4P800 Dlx alpom van, lehet, hogy a BIOS ide beállításoknál van probléma (enhanced, compatible ...) ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.