Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #43960832


#43960832
törölt tag

Sziasztok!
Problémám a következő: Sajnos az én szobámban nincs földelve a hálózat (220) és most vettem észre, ahogy hozzáértem a laptopom ps2 csatlakozújához, hogy kissé ráz... :( Namost, hogy tudnám ezt megoldani? Van vmi 5letetek? (A kábel behúzáson kívül...) :U

(#2) Chili7 válasza #43960832 (#1) üzenetére


Chili7
őstag

A töltő dc-vel tölt, nem hiszem, hogy a 230VAC hálózat nem földelése miatt ráz.
Ki kéne próbáld aksiról, illetve földelt 230-as hálózatról.
Vagy ezen már túl vagy?

(#3) didyman válasza Chili7 (#2) üzenetére


didyman
őstag

A DC-nek ehhez semmi köze sincsen.
A legtöbb notesztöltőn manapság nincsen földpont és nem is szükséges, azonban a kapcsolóüzemű tápok felépítéséből adódó sajátosságok miatt előfordulhat, hogy ráz kissé a laptop fém burkolata.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4) Kriza válasza #43960832 (#1) üzenetére


Kriza
őstag

Nem kell földelned, az a kis rázás ne zavarjon :P

A lényeg az, hogy amikor hozzáérsz a csatlakozóhoz, akkor rajtad keresztül próbál meg kiegyenlítődni a potenciálkülönbség, mivel a laptop kimeneti oldala galvanikusan le van választva a hálózatról. Ettől nem lesz semmi bajod.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#5) didyman válasza Kriza (#4) üzenetére


didyman
őstag

Ha galvanikusan nincsen kapcsolatban, nem tud folyamatosan rázni, kiegyenlítődik a poteniál és aztán már nem ráz. De itt éppen nem erről van szó.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#6) Kriza válasza didyman (#5) üzenetére


Kriza
őstag

ööö... és a tápra (töltőre) gondoltam, hogy abban nincs galvanikus kapcsolat a primer és a szekunder oldal között. Így aztán nem árthat az a kis rázás.
Lehet, hogy nem voltam figyelmes, de én nem olvastam, hogy folyamatosan rázza. BOcsesz, ha valamit félreértettem. :)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#7) #43960832 válasza Kriza (#6) üzenetére


#43960832
törölt tag

Nahát. :) Ennél kimerítőbb válaszokat nem is kaphattam volna. Egyébként van a DC csatlakozónak is földelése, és a trafóból se véletlenül jön ki 3 ér...az más kérdés, hogy a laptopba csak 2 megy. :F Amúgy nem folyamatosan ráz, úgyhogy nincs nagyobb gond. Még. :D Köszi a segítséget! a51

(#8) #43960832 válasza #43960832 (#7) üzenetére


#43960832
törölt tag

És az miért van szerintetek, hogy ha kihúzom a laptopból a fülhallgatót, akkor érdekes ciripelésszerű hangot ad a hangszóró. (Nagyon halkan) De ha bedugom a fülhallgatót, akkor abban nem hallani ezt... :F :W Valami sztem nagyon nincs rendben...

(#9) Jarod1 válasza #43960832 (#8) üzenetére


Jarod1
addikt

mert amikor kihuzod akkor hozzaér a másik polarításhoz a jack... amikor bedugod akkor is, .. :))

(#10) Chili7 válasza didyman (#3) üzenetére


Chili7
őstag

Hogyhogy semmi köze nincsen? :F

(#11) #43960832 válasza Jarod1 (#9) üzenetére


#43960832
törölt tag

Nem-nem. Félreérted. Ha kihúzom, nem csak abban a pillanatban, hanem utána folyamatosan van ez a ciripelő hang. Ha beledugok egy fülhallgatót, vagy akár egy jack dugót, akkor megszűnik, és a fülhallgatóban nem hallani. :(

(#12) Kriza válasza #43960832 (#11) üzenetére


Kriza
őstag

Gondolom azzal, hogy bedugod a fülest, kikapcsol a hangszóró, ezért nem hallod tovább. (A jack dugó mechanikus kapcslóként ''lekapcsolja'' a hangszórót, a behelyezett csatlakozó hatására.)
A fülesben meg nem veszed észre a ciripelést.

Szerintem.

ja, hogy miért van...? sok számítógép audiokimenete ciripel akár pl. egérmozgás vagy a HDD működése miatt. A hangkártya analóg része tehet róla, pl. nem tökéletes a szűrés.

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#13) Sheld


Sheld
senior tag

Sziasztok!

Ide irányítottak engem! :)
Van egy Lenovo y510p laptopom, és a problémám az, hogy a hangkártya bemenete (mikrofon) zajos. Pont olyan, mintha meg lenne törve a vezeték. Ez igaz a külső mikrofonra, és a laptopba beépítettre is egyaránt. Ha a gépházhoz nyúlok enyhül a zaj, de nem tűnik el teljesen. A jack kimenet néha meg-meg csípett. Javasolták, hogy vegyem ki az aksit, de úgy is megvan a zaj. Ha csak aksiról használom, úgy is. Próbáltam, hogy az otthoni USB-s webcamot rádugom a notira és annak a mikrofonját használom (USB-n keresztül), az nem volt zajos. Próbáltam földelt konnektorban és földeletlenben is, ugyan úgy zúg az egész, semmi változás nincs.

Jelenleg két megoldást látok a problémára:
1.: Szervíz (Nagyon nem akarom, szükségem van a notira, nem tudnám nélkülözni egy hetet sem, viszont a mikrofonja is kéne, hogy tiszta legyen.)
2.: USB-s mikrofon, ami +költség lenne, viszont az árakat nézve elszomorító, hogy milyen drágák.
3.: Külső USB-s hangkártya, ami megintcsak nem olcsó mulatság.

4.: Itt jöttök ti :) HA bármi ötletetek van, mi lehet a bibi, és esetleg itthon is orvosolható, kérlek jelezzétek!
Segítségeteket előre is köszönöm!

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#14) Sheld


Sheld
senior tag

maga a zúgás

Bocsi, hogy külön adtam a linket, lejárt a szerkesztési idő.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#15) bbronn válasza #43960832 (#1) üzenetére


bbronn
csendes tag

Sziasztok! Látom, hogy régi a topic, de a problémám ezzel kapcsolatos. Észrevettem, hogy a Dell D830-as laptopom enyhén ráz, amikor az alkarommal hozzáérek a bal alsó sarka körüli részhez. Nem elektrosztatikus kisülésről volt szó, mert folyamatosan rázott, illetve bizsergetett. Próbáltam a másik töltővel, de azzal is. Van hozzá egy eredeti Dell 65W-os, meg egy kínai utángyártott 90W-os. Kollégámmal méregettünk multiméterrel, 100V illetve 170V van a laptop fém részein a konnektor földjéhez viszonyítva. Ugyanezek a feszültségek mérhetők a töltők laptop felőli dugóinak külsején is (60W-osnál kb. 100V, 90W-osnál kb. 170V) . Mindkét töltő 2 pin-es, azaz nem földelt(?). Azt szeretném kérdezni, hogy normális-e ez így vagy esetleg mindkét töltő meghibásodott?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.