Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5884) King Unique válasza Tbor (#5882) üzenetére


King Unique
titán

Az ok,mármint a külön titkosított partíció,meg maga a cucc is! :K Jól jön hozzá a tok,meg amúgy is ütésálló,ok-s ez az AC-601 nagyon! :C
Egyébként :R !
Ha esetleg nem nagyon használnád a progikat a hozzá adott serialt privátba átdobhatod,ha nem kell,csak úgy kipróbálni...

[ Szerkesztve ]

(#5890) King Unique válasza beci (#5889) üzenetére


King Unique
titán

Az nem gond,usb3 visszafelé is kompatibilis,nyugodtan beledughatod 3.0-ás külső hdd-t 2.0-ba :K ,sima 2.0-ásat már amúgy se nagyon érdemes venni. :N,újak új 3.0-ás csatival meg alig-alig drágábbak. Később meg ráérsz gépet bővíteni...

[ Szerkesztve ]

(#5894) King Unique válasza daniel2121 (#5891) üzenetére


King Unique
titán

Szimplába szerintem nincs :N ,inkább max vmi multimédiás merevlemez,ami külső hdd-ként is használható (drágább),azokhoz adnak távirányítót,amivel többek között ki-be kapcsolható is gondolom,v a lentebb említett másfajta megoldás... :F

[ Szerkesztve ]

(#5896) King Unique válasza daniel2121 (#5895) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy "mire/mihez kéne",mert a jobb külsők x perc üresjárat után amúgy is leállnak,ill."reagálnak" a fogadó/gazdaeszköz ki-be kapcsolására?

[ Szerkesztve ]

(#5898) King Unique válasza Fera_27 (#5897) üzenetére


King Unique
titán

Ha 3,5" külső kell,annak saját külső tápja van ugye,1 TB alatt nem nagyon kapsz már.
Így hirtelen elsőnek Samsung Story Station Plus-t mondanám,az jó :K ,bár 5400 rpm-es.Az 1 TB kijön 20k-ból,bár 3,5"-be inkább szerintem 1,5-2 TB-osat éri venni,csak az drágább ugye.
Verbatim Desktopba is van esata-s (az 7200 rpm-es),az is jó,belseje Samsung,Iponba 22k. :K Még van pár,de azok drágábbak,usb3 a felkapottabb mostanság.
Illetve 3,5"-ban azt mondják lehet inkább a 3,5" mobilrack + külön hdd megoldás éri meg jobban,mind2 topicban visszaolvasva találsz csomó ajánlást is. :K

[ Szerkesztve ]

(#5899) King Unique válasza King Unique (#5898) üzenetére


King Unique
titán

+ Iomega Prestige Prefessional,Lacie Rugged XL,Lacie Quadra stb...na ezek drágábbak... :U

[ Szerkesztve ]

(#5901) King Unique válasza Core2duo6600 (#5900) üzenetére


King Unique
titán

Ez világos,de én topicot ajánlottam nem konkrét "keretet",ott majd megmondják neki a frankót. Van azért néhány elég jó külső rack is. :K Komplett külsőnél talán kedvezőbb a dolog,onnan nézve,h ha minőségi terméket vesz az ember,a háza is jól meg ven csinálva,de egyik-másiknak eléggé megkérik össz.az árát,mobilrackes megoldással 3,5"-be lehet kedvezőbben kijön,de majd ő dönti el melyiket... :F

[ Szerkesztve ]

(#5904) King Unique válasza _BM_ (#5903) üzenetére


King Unique
titán

Miért nem A80-at vettél? :F

(#5907) King Unique válasza _BM_ (#5905) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem,akkor nem...ha nem számít a sebesség,amúgy A70 se nagyon olcsóbb és usb3 megy usb2-be is,de nem kötekedem tovább,mki maga dönti el,mi kell neki... :K

(#5908) King Unique válasza csmat (#5906) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Rám ne várj,mert ki tudja mikorra döntöm el! :N Nézegettem azóta több fajtát,tetszenek a Lacie cuccai is,nem rossz ez az új Porshe design se,csak drága... :( Buffalo Ministationt nézegettem még,azok is elég jók,jól felszereltek,ütésállóak és áruk is barátibb. :K
Lehet még ezt veszem a végén,korábban említettek (A80,Transcend stb.) sem vetettem még el,de most "feltérképezem még jobban a terepet",mert egy igazán jót szeretnék venni,lehet eltart még egy darabig... :F
Samsung C2 Portable-t akartam még,de pont most írja vki másik topicban,h az csak az ázsiai piac kiváltsága marad... :( :W

Ha tetszik az A80 vedd meg bátran :K ,jó az is,v az előbb említett Buffalo is elég fullos :K ,ne várogass rám,mire megálmodom melyiket... :F

[ Szerkesztve ]

(#5910) King Unique válasza csmat (#5909) üzenetére


King Unique
titán

OK,ha nem sürgős... :K

(#5919) King Unique válasza _BM_ (#5911) üzenetére


King Unique
titán

Ha az asszonynak lett véve az más,gondolom neki úgyse fontos annyira ez,meg jobban tetszett pirosba,mint kékbe,v mittomén... :DD Én csak azért mondtam,mert usb3-as A80 is használható sima usb2-be,3.0 kábel "A" vége megy simán a normál 2.0 usb portba is,később meg még jól jöhetett volna a gyorsabb csati,ill. gép hátulja miatt hosszabb usb3 kábellel is megoldható lett volna,csak emiatt mondtam...
Ha 4 GB/gb pl. iso képfileok,HD filmek stb.is akarsz darabolás nélkül tárolni rajta,akkor célszerő áttolni NTFS-re,töredezés meg más miatt is jó,mint sima (sz@r) FAT32,töredezés mondjuk szerintem ilyen külsőknél nem gond annyira,mivel ált.nagy fileok vannak tárolva rajta,nem mint egy oprendszer hdd,ahol a sok apró file miatt égetőbb kérdés ez.
Egyébként "hivatalosan" a 32 GB-nál nagyobb köteteket nem is szabadna FAT32-re formatálni :N ,a gyártók a más OS-ekkel való kompatibilitás miatt csinálják így,de van NTFS driver már Linux,Mac alá is... :U

[ Szerkesztve ]

(#5920) King Unique válasza Rico45 (#5916) üzenetére


King Unique
titán

Az ciki...
Lehet jobbik esetben csak nem kap elég tápot usb-n és azért nem indul 8másik csatiba,másik kábelllel esetleg),rosszabb esetben elszált vmi,adatmentés meg elég drága...
Vagy ahogy feljebb mondták,a hdd-t kioperálva pl. egy másik mobilrackben is kipróbálva (egyre olcsóbbak azok is) :K ,ha "szerencséd" van,lehet csak "keret" szar és hdd jó,akkor csak rack árát kell kifizetni,adatmentés ára meg horror... ;]
Adatmentés,hdd probléma topicban talán többet tudnak... :F

[ Szerkesztve ]

(#5921) King Unique válasza ro_bert17 (#5918) üzenetére


King Unique
titán

Hát biztos,h a csatlakozó (a hdd-n) a rossz,nem szokott csak úgy tönkremenni,nem a kábelre gondoltál? :F Mert azt gariba kicserélik,v G2 esetén más rövidebb sima usb2-es A-MicroB kábellel is megy,illetve ha garis magát az egész cuccot cserélik ilyenkor,de gondolom a rajta lévő fileok meg kéllenének,ill nem akarod odadni nekik,mert ilyenkor a hibás termék és a rajta lévő adatok tulajdonjoga "átszáll rájuk"... :F Gondolom el se indul,h addig átmenetileg vmi másra átpakold róla az adatokat.
Szétszedhető,de roncsolással szerintem (gari ugrik),hdd-hez utána hozzáférsz,aminek max veszel egy mobilracket és abba átrakva hozzáférsz az adatokhoz,ha biztososan tudod,h a hdd jó és a "keret"-usb csati a rossz.
Előbb linkelt adatmentés topicba,liksoft a szakértő (ott is kérdezz),de nem ingyen dolgozik ő se,adatmentős tarifákon inkább... :U

[ Szerkesztve ]

(#5924) King Unique válasza Fera_27 (#5923) üzenetére


King Unique
titán

Nem rossz a gyári megoldás,vannak egész jó cuccok :K .A mobilracknél is a linkelt topicban vannak jó ajánlások,egy minőségi mobilrack+jó hdd választással se szokott gond lenni. A gyári megoldásnál az a jó,h előre megoldott az esetleges rezgés,zajcsökkentés,driver problémák stb.(jó racknél se gond ez),+hozzáadott szoftverek,egyéb kiegészítők is jól jöhetnek...
Samsung S3 (Story) egy általánosan elismert,jó ár-érték arányú,jól bevált termék,jó szoftveres körítéssel,energiatakarékos (5400 rpm),melegedése se vészes (nekem is van egy régebbről:1,5 TB usb2 eddig hosszú nyúzás után max 42-43 fok volt) - szal ajánlott. :K
Az újabb Samu G2 szerintem nem nagy szám,az új M3 station már cool,de az usb3,szal S3 Plus esata lehet az egyik befutó. Vagy vannak még prémium katagóriás esata cuccok:Lacie,Seagate Goflex,Iomega-amit linkeltem is,de azok drágábbak :U és gondolom az ár se mindegy... Vagy mobilrack+hdd,ami talán ár szempontjában úgy.ahogy kedvezőbben jön ki,bár nem sokkal... :))

[ Szerkesztve ]

(#5926) King Unique válasza Fera_27 (#5925) üzenetére


King Unique
titán

Lejátszáshoz elég a sima usb 2.0 is (HD filmekhez is,rpm-től függetlenül),combosabb műveletekhez, pl.videovágás kell a többlet,de amúgy is eSATA-ról menne gondolom a dolog és a nagyobb adatáteresztés is számít,elég lehet az oda,bár tény fordulatszám sem utolsó szempont ilyen téren.
Viszont 5400 rpm energiatakarék,kisebb melegedés miatt amúgy is ajánlottabb külső adattárnál,sokan 3,5" mobilrackbe is 5400 rpm-es hdd-t javasolnak,de,ha annyira nyúzni akarod,bizonytalan vagy elég-e vegyél racket+7200-as hdd-t,azt kész,bár szerintem video szerkeztéshez esata-ra kötve 5400 rpm is elég lehet,nem olyan lassú az egyáltalán (elég kell legyen) :K
Vagy,akkor már külső SSD lenne arra perfekt,csak az még drága ugye... :( :D
Azért akadnak még jó esata-ok,csak "más-drágább" árszegmensben,meg most ugye usb3 van nagyon nyomulóban,divatosabb mostanság - ez is betesz esata-nak,azt ott a Thunderbolt is - bár az inkább SSD-hez... ;)

[ Szerkesztve ]

(#5928) King Unique válasza Fera_27 (#5927) üzenetére


King Unique
titán

A másolás sebessége az nem teljesen ua,picit lassabb pont 5400 rpm miatt,de vészes,7200 se olyan sokkal gyorsabb.Kb.110 MB/s szekvenciálist tud esata-n,annyit mint usb3-on kb.,egy 7200-as WD MyBook tud 120-130 MB/s-et...Teszteknél is látható pl. itt és itt
Nos ez elég,v lassú?

[ Szerkesztve ]

(#5933) King Unique válasza ro_bert17 (#5930) üzenetére


King Unique
titán

Nem egy bonyolult a belseje :N ,sima 2,5" sata2 csatis a hdd,sata-usb átalakító van benne,amiből ki-szét lehet huzigálni. Szétszedésnél,csak arra kell figyelni,h óvatosan,a belső elemeket nem megsértve szétkapni,külsejét lefejtve (csavarhelyet nem láttam rajta,lehet pici roncsolással megy csak :F ) szerintem a belső szétkapásánál már elboldogul az ember,kb. olyan mint a mobilracknél,bár G2-t még nem szedtem szét én se... :F Ha hdd meg jó,akkor átpakolod egy 2,5" mobilrackbe és örülsz,h megy :) ,ill. szitkozódsz a +munka,költség miatt és szidod samu G2-t... :D

(#5934) King Unique válasza HXY (#5931) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom biztosan Tevionnál mi a helyzet,de az 1 TB-osban más WD hdd van,mint az 1 TB My Passportban,ami 18mm vastag,Tevion a linked szerint 16mm.... :F
Új 9,5mm samu hdd a picit megújult 2,5" S2-ben már lesz,ahogy másik topicban is írták. :K

(#5935) King Unique válasza Orionk (#5932) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudom,pont nemrég (#5833-tól)panaszkodott vki,h az Elements-e tönkrement,de ettől még lehet jó,amit veszel... :F WD-nél is mintha picit "gyengült" volna a színvonal,Elements amúgy se a csúcstermékük,lehet megbízhatóság hosszú távon,gyorsabb usb3 csati-automatikus kikapcsolás stb. miatt jobban járnál egy MyBook-al,főleg,ha 8 évre kell. :K Csatinál is usb2 már most (kissé) elavult,pár év múlva meg... :D ,ill. "elterjedt" lesz usb3 is. Az a +4-5k nem a világ vége,annyit megér. :K De persze nem kötelező ezt venni :N ,lehet beválik Elements is,v nem... :F ,meg persze MB is benne lehet a pakliban hibalehetőség. 8 év az sok,akkora valszeg olyan olcsó lesz a sima hdd,külső is,h lazán veszel többet is,ill.SSD is megfizethetőbb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5937) King Unique válasza gyenge47 (#5936) üzenetére


King Unique
titán

Hali!

1,5 TB v nagyobb külső táp nélkül...? :F Milyen is kell 3.5" v 2,5"? 3,5"-be szinte mindegyikhez kell külső táp-adapter, 2,5"-be van Seagate Goflex Portable,Iomega Ego Portable, 1,5 TB-os,amik 1 db kábellel elmennek,de épp 2,5" méret miatt kicsit drágák... :U
Vagy milyenre gondoltál,3,5"-re? :F

[ Szerkesztve ]

(#5939) King Unique válasza gyenge47 (#5938) üzenetére


King Unique
titán

Hát márpedig 3,5"-eken mindegyiken van külső táp,akár gyári külső,akár mobilrack+hdd, :( ,2,5"-eknél nincs (max esetleg +még1 usb tápkábel),de ott 1,5 TB a max,az is elég borsos áron,gondolom ár se mindegy...Így,nos? :F
Egyébként mért annyira fontos,h hogy ne legyen külső táp,noti mellé,hordozhatóság miatt?

[ Szerkesztve ]

(#5942) King Unique válasza gyenge47 (#5940) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez van sajna...talán pár év múlva megjátszható lesz a dolog,tárhely,magas ár problémák nélkül,lehet talán akár már jövő ilyenkorra... :F

(#5943) King Unique válasza daniel2121 (#5941) üzenetére


King Unique
titán

Igen ezt utána én is hozzá akartam fűzni,így van. :K Akkora hdd már lehet nem lesz pálya,meg nevetségesen olcsó lesz és simán betáraz belőle többet is az ember.
Vhol azt olvastam,h kb 2020-ra,v előbb, 2,5"-be 14 TB-os,v nagyobbak lesznek,8-10k áron...SSD is kommersz lesz addigra bőven,sőt vmi "újabb" még jobb,még gyorsabb lesz biztos akkor már...

[ Szerkesztve ]

(#5945) King Unique válasza tlala (#5944) üzenetére


King Unique
titán

Igen,konkrétan vhogy így. :K Reméljük neki és másnak is esetleg hasznos lesz az info,képek. :R

(#5951) King Unique válasza Orionk (#5949) üzenetére


King Unique
titán

--1-- :igen megy,visszafelé is kompatibilis a 3.0,ahogy anno a 2.0 is ment 1.1/1.0-ba dugva is,úgy ez az új is,ezért érdemes inkább ilyet venni manapság. :K
--2--:3,5" is hordozható,cipelhető,csak nagyobb mérete,súlya,táp adaptere miatt macerásabb,kényelmetlenebb,de megoldható. 2,5" meg nyilván kisebb ( majdnem tenyérben elfér),könnyebb,nincs külön táp (max+1 usb tápkábel,ha szükséges...)-szal gyakori hordozáshoz praktikusabb. :K
3,5"-est meg 2,5"-hez viszonyítva pl.a nyagyobb tárhely,sebesség (nagyobb adatsűrűségű hdd tányérok) miatt gyártanak még mindig (PC-be elfér :) ),meg amúgy,mert 2,5"-be a max 1-1,5 TB jelenleg,kb.70-80,v max 100-110 MB/s adatátvitellel,míg 3,5"-be 3 TB van jelenleg (4-5 TB is lesz nemsoká vmikor),adatátvitel akár 120-130 MB/s,3 TB.os hdd-nél akár több mint 150 MB/s,pl. Lacie d2 :Y Külön táp előnye a stabilabb energiaellátás,működés,mert 2,5"-nél akadhatnak néha ilyen gondok (bizonyos eszközökre dugva előfordulhat,h nem kaphat eleget),míg 3,5" ez nem szokott probléma lenni,de jól összetákolt 2,5"-nél se azért.

[ Szerkesztve ]

(#5952) King Unique válasza politomi (#5950) üzenetére


King Unique
titán

Pontosan nem tudom,nekem,ismerőseimnek sincs G3,h megnézhessük pl. HDS-ben. :F Bár rá lehet keresni,hátha akad vmi infó róla...
Viszont szerintem inkább S3 (Story Station)-at,v a hamarosan megjelenő usb3-as M3 Station-t válaszd inkább,ami ráadásul hasonló is,mint a G3,abban biztos vmelyik legújabb szériás samu hdd van.
F4-et különben sokan dicsérik,ha meg nagyon az kell,vedd meg külön,azt pakold bele egy 3,5" mobilrackbe. :K

[ Szerkesztve ]

(#5955) King Unique válasza politomi (#5953) üzenetére


King Unique
titán

Jó Te tudod,de azért gyorsabb csatis S3,meg majd M3 se lesz sokkal drágább és ok,h adattár,de adatmozgatásnál,másolásnál jól jöhet az a +,de nem kötelező végülis...
A G3 különben nem rossz,de nem olyan nagy szám azért, én pl.M3-at venném majd.

(#5956) King Unique válasza Gabesz144 (#5954) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ha mind2 van,akkor inkább már az usb3! :K Bár talán apró fileok másolásánál esata gyorsabb picivel,de Story Plus esata-n már többeknek akadtak OS felismerési problémák vele,usb stabillabb ilyen szempontból és úgyis "felkapottabb",jobban támogatottabb lesz.
A Story Station 5400 rpm-es,emiatt pl.egy 7200-as usb3-as WD MyBooknál lasabb vmivel,de usb3-on és esata-n is kb. ua tudja,min. különbség van csak. Nemrég vkinek hasonló kérdésre pont itt írtam is erre.

(#5961) King Unique válasza Orionk (#5959) üzenetére


King Unique
titán

--1-- Ha nem akarod használni a Smartware (backup,hdd diagnosztika,hw.es titkosítás),akkor nem telepíted fel ennyi,a hdd-re már fel van töltve előre,de "aktiválni" telepítéssel tudod.
--2--Formázni nagyon nem kell,gyárilag NTFS,ami win-nél nyilván szerencsés. Particionálás már más kérdés,bár annyira nem szokták azt se,gép felismeri-lekezeli 1 db particióba (mint egy egy pendrive-ot),de megoldható elvileg,ha vki nagyon így akarja használni,mármint több partición.(max esetleg utána több partición akadhatnak a smartware-nél partició felismerési gondok...)
WD MyBook-al kapcsolatban vlevi tud konkrétan segíteni,neki vam,de ő sem particionálta több felé,ha jól tudom.

(#5964) King Unique válasza Gabesz144 (#5960) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudom.... :F ,lehet egy szösszenettel inkább a WD-t,ami gyorsabb igen és szoftveres körítése talán picivel jobb,megtoldva hardwares titkosítással,bár Samsungé se rossz,sőt.
Amúgy MyBook 7200 rpm ellenére különösebben nem melegszik és nem rezonál,ahogy korábban pl.vleviés más is írta. :K Ha nem sürgős,Samsungnál én lehet megvárnám az M3 Stationt,elvileg az is hamarosan jön és elég jónak ígérkezik.
Amúgy Seagate Golfelx Desktop,Iomega Ego,BUFFALO DriveStation se rossz (árba picit drágábbak) ,v a Lacie új 3,5" cuccai is jók,csak az meg pofátlanul drága,ez a d2 tetszik nekem nagyon,csak az ára az... :U,duplája kb. a többinek.

[ Szerkesztve ]

(#5967) King Unique válasza King Unique (#5964) üzenetére


King Unique
titán

Bár samukra 3év garit adnak,WD-re csak 2 évet... :F

(#5968) King Unique válasza Gabesz144 (#5966) üzenetére


King Unique
titán

Jó tényleg a MyBook,elit-megbízható márka,de samu is ott van,meg a 3 év garija,új M3 lesz jó nagyon. :K
Akkor melyik lesz? :F

(#5972) King Unique válasza Gabesz144 (#5969) üzenetére


King Unique
titán

Az M3 végülis a G3 kicsit továbbcsiszolt (ujjlenyomat-karcálló felület,új szoftver) usb3-as változata,ennyi,annyira azért nem nagy szám :N ,max az új fajta samsung hdd-k miatt lehet érdemes még...
Ez az "auto kikapcsolás" igazából x perc után (kb. fél óra üresjárat,de ez változtatható wd-nél) )a lemez-forgás leállását jelenti,ami után nagyon minimálra teszi a fogyasztást,de az elektronika még "megy".Full leállítani Samu S3-nál is a "tekerő"-vel lehet,WD is magától leáll (forgás),de full kikapcs,ha hátulján megnyomod a gombot,vagy inkább áramtalanítod. WD kikapcsol,ha gépet kikacsolod :K ,nem tudom ki mondta,h nem :F ,persze a full kikapcs az az amit az imént...

(#5976) King Unique válasza Gabesz144 (#5975) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg ki kéne,bár a full kikapcsolás (gomb kinyom,v usb kihúz,áramtalanít),Story Stationnél is pl.a LED még világít gépleállítás után is,a tekerővel lehet azt is full lelőni. Milyen MyBook van neki ez a "mostani" usb3-as,v vmi régebbi?

[ Szerkesztve ]

(#5978) King Unique válasza Orionk (#5973) üzenetére


King Unique
titán

Ipon jó hely,meg iway is ok-s. :K
Pixmania-t korábban sokan szidták,h szemét banda,kerülendő hely,most nem tudom mi van velük... :F Egyébként többi webshopban is házhozszállítanak futárral,pixnél talán full ingyen,v miért ilyen különlegesek e téren.

Ha Linuxon is akarod használni v átformázod olyan filerendszerre (ext3,ext4 talán...),de akkor később win alatt nem tudod használni (max,ha visszaformázod,de formatnál törlésre kerül minden!),v van Linux és Mac alá is NTFS 3G driver,amit feltéve felismeri és olvasható-írható lesz rajta a cuccos. :K Pl.itt,most hirtelen ezt találtam,ez vmi multiplatformos,de Seagate,Samsung a külsőihez ad NTFS drivert Mac alá,hasonló kell Linux-hoz is.
Illetve a FAT32-re formázott külsők jobbak ilyen szempontból,mert azt többi OS is ismeri-kezeli,viszont FAT elavult,4 GB-nál nagyobb fileokat nem támogatja,szóval... :U ,de ezzel a driverrel megoldható a dolog. :K

[ Szerkesztve ]

(#5979) King Unique válasza Gabesz144 (#5977) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudom,az Elite-hez is jár Smartware,az is tudja azt,amit az Essential...mit is értesz pontosan "gép kikapcs után nem áll le" alatt? Lemez forgás gondolom leáll nem? :F
Egyébként,igen, jó áron vannak most WD (usb3-as) cuccai. :K Gondolom azért se kérik meg nagyon az árát,h meg tudják őrizni # 1. helyüket az eladásoknál.

(#5981) King Unique válasza Gabesz144 (#5980) üzenetére


King Unique
titán

Na fene,az én samumon,meg a LED világít utána,v lehet állítanom kell rajta vmit... :F Melyik fajta Story? Bár annyira nem fontos,most ne töltsük ezzel feleslegesen a topicot...
vlevi-től kérdezz MB ügyben. :K

[ Szerkesztve ]

(#5983) King Unique válasza vlevi (#5982) üzenetére


King Unique
titán

Igen, úgy tudtam én is,h full leáll (más kérdezte,nem én),így láttam-hallottam ismerősömén/ismerősömtől,meg korábban mondtad is :K ,az usb2-es Elite úgy látszik meg nem... :F

(#5994) King Unique válasza Orionk (#5993) üzenetére


King Unique
titán

Na, nátom alakul a dolog. :)
Az előzőekhez: filmlejátszáshoz,HD is (24p) elég a sima usb2 20-30 MB/s adatátvitele is simán,felesleges ahhoz átmásolni gépre :N , adatmozgatásnál,video-filmszerkeztéshez kell a gyorsabb csati.Akitől kérdezted ő is írta korábban...
A maxell FAt32-re volt formázva,ott van a 4 GB/db fileméret korlát,azért volt vele gond,NTFS-nél (több fajtája is van) úgy tudom 16 EB (exabyte) az elméleti max,ill.a gyakorlatban mostanság használt foglalási egységgel 16 TB a korlát,bár 32 bites rendszerek pl. XP max 2.1 TB-os köteteket tudnak lekezelni,azon felülihez nem árt 64 bites OS,BIOS továbbfejlesztett változata az UEFI,v vmi újfajta alaplapnál is lehet a gyártó által mellékelt szoftverekkel trükközni,"felosztani" a 2,1 TB-nál nagyobbakat.
De 2 TB/db file,v annaál nagyobb azért még nem annyira aktuális,jó ideig "kihasználatlan" marad...,szal elég lesz még az NTFS jó ideig az átlag usernek... :K

[ Szerkesztve ]

(#5998) King Unique válasza Orionk (#5997) üzenetére


King Unique
titán

Ezt már kérdezte vki korábban,a válasz általában NEM muszály. :N
Az adatállományok jellegétől, az adattárolás módjától függő, hogy érdemes-e,de töredezés külsőknél nem gond annyira,mivel ált.nagy méretű fileok (kép,film,zene stb) vannak tárolva rajta,nem mint egy oprendszer hdd,ahol a sok apró file miatt jóval égetőbb kérdés ez,de ha mégis defragmentálod ártani nem árt neki. (bár azt hallottam a túlzott,sok defrag eléggé igénybeveszi a hdd-t) Egyébként ehhez elég úgyszint többnyire sima usb2 is. :K Bár,ha akarsz ráereszthetsz egy "elemzést",de ált.felesleges...
MyDefrag,Auslogics Disk Defrag,O&O Defrag,v a Win7 (XP-é sz@r) beépített defrag progiját szoktam használni én belső hdd-nél...

[ Szerkesztve ]

(#6002) King Unique válasza Orionk (#5999) üzenetére


King Unique
titán

Hú,oda van írva... :K meg ott a Google.... :U Pl. Itt és itt és itt,meg itt.+ itt
A TIB (tebibyte) a TB (terabyte) binárisan,1024-es alapon számolva.SI mértékegység szerint 1000-es alapon meg a már ismerős TB. Elvileg azt hiszem így van helyesen kiírva,mert pl.a 2 TB-os vinyónál (a gyártók decimálisan 1000-es alapon számolnak) 1,863 GB a "netto" oprendszer által is kijelzett tárhely,v vmi ilyesmi.... :)) Az EiB (exbibyte) - exabyte meg 2 nagyságrenddel nagyobb a teránál, 2^{64} szánolva a fogl. egységet 16 EiB a max méret.
A másik része "64 KiB (2^{44} bájt – 64 KiB).",az a formázásnál a foglalási egység.Pl. ha 4 KiB=4096 Byte=4k foglalási egység esetén 16 TB/db a fileméret korlát stb...Egyébként a 64 KiB klaszterméret már 256 TB-ot tesz lehetővé,v vhogy így,már belezavarodik az ember... :Y A foglalási egységek táblázatban...
Még vmit...? :F

[ Szerkesztve ]

(#6005) King Unique válasza herhi (#6003) üzenetére


King Unique
titán

Hát most mit mondjak.... :F Volt eddig bőven 2,5"-be ajánlás (WD,Samsung,Apacer AC430,AC601,AC230, Transcend 25D3/M3/H3P,Silicon Power A80 stb)...,olvass vissza! :K
Egyébként WD My Passportok jó ár-érték aránnyal bírnak,usb3-as szériát kapni már "csak" belőlük és mivel alig (semennyire) nem drágább sima usb2-esnél és abba is megy,így ebbe és másba sem érdemes régi usb- vel szórakozni. :N Jók és jó áron dobálják a Samsung S2,M2 modelleket is,ezekből és WD-ből is 500 GB pl. kb.15k,ami még "belefér" árkategória
De jó az Apacer is,nemrég vkinek ajánlottam és vett esata-s AC601-est nagyon jó áron itt,ha elég 320 Gb és nem mellesleg jó sok extrával felszerelt,ütésálló is,előre utalással 8k-ért vette a srác... :C Képek tárolásához bőven jó egy ilyen ás még olcsó is. :K
LG-nél csak a design szinte,ott aztán tényleg semmi extra :N ,amúgy felejtős sz@rok... :D

[ Szerkesztve ]

(#6006) King Unique válasza Gabesz144 (#6004) üzenetére


King Unique
titán

WD MyBook Essential usb3.0 van neki, talán 2 TB-ba azt hiszem. Ára is ok-s mostanság. :K

[ Szerkesztve ]

(#6009) King Unique válasza herhi (#6008) üzenetére


King Unique
titán

Nincs mit! :) Akkor melyik lesz (AC601 elég ok-s),sikerült közelebb kerülni a megoldáshoz? :F

(#6011) King Unique válasza herhi (#6010) üzenetére


King Unique
titán

Jó,elit,prémium kategóriás márka az Apacer,azt hiszem memóriákat,meg egysmást gyártanak még,jó márka. AC601 meg eléggé jól össze van tákolva. :K
Ha WD-t veszel,ne ragadj le az Elements Portable-nél :N ,inkább akkor már usb3-as,szoftverrel elátott My Passport. :K Árban se sok a diffi köztük (E kb.13k,MP meg 15k),pár ezer,annyit megér a Passport. :K AC601-be is van 500-as,csak picit drágább,usb3-as szintén fémházás,ütésálló AC430 már olcsóbb vmivel. :K
Méretet nézve meg,azt szokták mondani "tárhelyből sosem elég",megéri a+pár ezret a nagyobb ,de ha elég 320 GB (fényképeknek simán,filmek+videók+zene már lehet szűkös),akkor ok-s... :))

[ Szerkesztve ]

(#6016) King Unique válasza macman507 (#6015) üzenetére


King Unique
titán

Korábban volt már róla szó (pl.2,5" 1 TB-os,visszább van 3,5" 2 TB-ról is),végülis nem rosszak,meg lehet venni :K ,3,5"belseje WD Green,2,5" WD Scorpio Blu.(ez alapján megbízhatónak mondható :K ,bár ház elektonika része ki tudja mennyire :F )
Különösebb extra (usb3-on,3év gari,2,5"-nél "hordtasak"),szoftverek nem járnak hozzájuk,ill.nem feltétlenül (sokkal) olcsóbbak a nagy,jobban felszerelt,talán megbízhatóbb :F elit gyártók cuccainál...
Nem akarom lehúzni :N ,mert nem rosszak tényleg,de árakat nézve,bizonyos spec. áruház akciókat kivéve nem nagyon olcsóbbak a többinél,szal...

[ Szerkesztve ]

(#6018) King Unique válasza vlevi (#6017) üzenetére


King Unique
titán

Akkor jól emlékeztem... :K
Ne is mond, én is hasonlóképpen jártam az 1TB MP-al,pár hónap alatt kb.10k-t esett az ára... :O 3 TB MB most kb 38-40k.Mennyiért vetted korábban?

(#6020) King Unique válasza macman507 (#6019) üzenetére


King Unique
titán

Most külső kellett volna,v belső? :F Mert nyilván egy sima hdd jobb áron van.
Jó elvileg a 2 TB WD Green :K bár...vannak rá "panaszok".ill. nemrég derült fény erre a "fej parkoltatós" hibára is... :U ,de winchester topicba több infó vár ez ügyben...Lehet jobban jártál vona egy Samsunggal... :F
Futárszolgálathoz nem tudok mit hsz-ólni :N ,velem is már megesett párszor,h "késett" a csomag,meg a futár is sokx,mit mondjak :F , webshopot,futárszolgálatot minősíti ez,meg röviden csak,ez M.O.... :D :DD

[ Szerkesztve ]

(#6026) King Unique válasza macman507 (#6022) üzenetére


King Unique
titán

Igen arról a kattogós problémáról van szó :K ,de ettől még nincs nagy gáz a WD-vel. :N
Winyó topicba dicsérik a Samsungot (csak bizonyos szériek persze) eléggé...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.