Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5700) King Unique válasza rocket (#5698) üzenetére


King Unique
titán

Igen a G2 csak usb2,tehát inkább S2. Mivel 2,5" nem kell neki külön táp,megy 1 db usb3 kébelről usb2.0/3.0-ba is. :K
Én is nézegetem magamnak már egy ideje,de kb.most júniustól,talán közepétől kapható lesz az új M2,C2 kollekció is,az talán még jobb lesz. :K

[ Szerkesztve ]

(#5701) King Unique válasza Lac99 (#5697) üzenetére


King Unique
titán

Hát jó mind2 megoldás,árban is kb.egyforma,de ha dokkolónál nem akarod benne hagyni a hdd-t,macerás a tárolás,akkor inkább vegyél helyette 3,5" mobilracket (topicja),hasonló áron van az is és abban megáll,ill. kivehető,variálható annál is.Éllettartamra vonatkozóan,inkább a folyamatos üzemidő-terhelés mennyisége,sok ki-be kapcsolás lehet hatással,dokkolóba megfelelő ki-be dugdosás nem befolyásolja annyira szerintem (írtad nem sokszor mozgatnád),leállítás üresjáratban ott is müxik gondolom,v szoftveresen megoldható.
Esetleg,ha elsőnél maradnál,WD MB van picit olcsóbban is.

[ Szerkesztve ]

(#5702) King Unique válasza sMogyi86 (#5699) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom sata 2 hdd megy bele,pata-t is tud,win támogatás feltüntetett,driverek is gondolom arra vannak a CD-n. Linuxos (ext3-4) filerendszert nem tudom kezelne-e,nics támogatás feltüntetve,ha hdd-t arra formázod,csak felismeri... :F
Másik topicba is érdeklődj! :K

(#5711) King Unique válasza Lac99 (#5705) üzenetére


King Unique
titán

Ja,értem, Pick-pack full ingyenes,az jó,én is már rendeltem így máshonnan,ott 490 HUF volt,de jobb-olcsóbb,mint a futár,akkor mész átvenni,amikor ráérsz... :K

(#5717) King Unique válasza mandras81 (#5714) üzenetére


King Unique
titán

Látom beelőztek...,csatlakozom az előttem szólóhoz. :K
Ez inkább másik topicna (3,5" rack) való kérdésmott találsz ennél sokkal jobb 3,5" rack ajánlásokat és inkább esata,usb 3.0 felé érdemes inkább orientálódni. :K

(#5730) King Unique válasza Bati0501 (#5721) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy itt mondják NTFS-re kell simán gyorsformatálni,akkor rámehetnek a 4 GB/db-nál nagyobb file-ok,mert gyárilag FAT32 a samu külső hdd. Azért,mert akkor felismeri Linux,MAC is,de van amúgy is,meg samu oldalán is NTFS driver Mac alá,de hasonló driver van Linuxhoz is,Win alatt külsőnél meg nem érdemes FAT32-vel szórakozni. :K
Vagy van win alatt parancssorba az átkonvertálás FAT-ról NTFS-re (ez akkor jön jól,ha már sokat másoltál rá,mert a formatálás töröl róla mindent),ami nem törli az adatokat róla,de "nem a legjobban alakítja át" a filerendszert,jobb a formázás,célszerőbb szűzen áttolni NTFS-re.
Jéták tárolásra,meg másra is alkalmas,de,h onnét futtasd,az már problémás lehet melegedés szempontjából,mert passzív hűtéses maga a külső hdd (nincs venti,max elé teszel vmit,de akkor is necces...),amúgy az új usb 3.0-ás S2 7200 rpm miatt is alkalmas lenne rá,de melegedés miatt,inkább... :N,v Te tudod... :F

Akkor melyik is lett,S2 usb 3.0(sima 2.0-val már nem érdemes annyira megvenni),v a legújabb M2,C2 stb. széria? :F

[ Szerkesztve ]

(#5734) King Unique válasza Bati0501 (#5733) üzenetére


King Unique
titán

Ez a G2 portable lesz,ami sima usb2-es,szerintem inkább S2-t vegyél usb 3.0-val,ill.640-est,ami alig drágább 500-asnál (1-2k) és picit gyorsabb is (v akár a legújabb M2,C2). :K Ha meg elég usb2,akkor... :F ( :D )
Media Markt felejtős, parasztvakító hely,van annyi webshop,számtechüzlet stb. főleg BP-n,mint a tenger... :K
MM-ben múltkor néztem egy nagyot :Y ,mikor az 500 GB-os SP A80 32k-ért volt kitéve,meg egyéb okok miatt... :N

(#5737) King Unique válasza sMogyi86 (#5735) üzenetére


King Unique
titán

Egyetértek az előttem elhangzotakkal :K ,de az is igaz,h ebbe a Transcend házba,mondjuk van hűtűventi beépítve...

[ Szerkesztve ]

(#5739) King Unique válasza Lac99 (#5738) üzenetére


King Unique
titán

WD MyBook Essential :F ,arra gyárilag 2 év van,Elementsre is,naná,h megéri :K ,főleg ha csak egy +ezres,ezen aztán ne spórolj. :N
Melyik az 2 hely,ha nem titok?

(#5749) King Unique válasza Bati0501 (#5745) üzenetére


King Unique
titán

Bocs,ma egész nap vizsgáztam,nem értem rá...
Samsung S2-be a sima usb2.0-ás 5400 rpm-es,a 3.0-ás 7200-as,mindegyik méretben. :K
Hűtési probléma,akkor lenne esetleg vele,ha oprendszert, combosabb játékot futtatnál huzamosabb ideig rajta,akkor melegedne valszeg túl...
Ahogy tlala is említette 5400-as hűsebb,kevésbé rezonál,adattárnak ált.azt ajánlják,de samu S2 egész jó :K ,7200 rpm-hez képest nem melegszik stb. különösebben. :N Különbség pl. sebességben van a 2 fordszámú közt,usb2-n nem sok(alig),de 3.0-án gyorsabb egy 7200-as,S2 100 MB/s feletti tempót tud,szal inkább 3.0-ás 7200-sat vedd,ne a sima 5400-as 2.0-ást. :K ,v Te tudod... :F

[ Szerkesztve ]

(#5750) King Unique válasza Dozbik (#5747) üzenetére


King Unique
titán

1.Hát házilag szerintem ne állj neki megjavítani... :N
2.Ilyent forgalmazó üzletet,webshopot itt belföldön,nem nagyon tudok,max itt hardveraprón vkitől esetleg,v WD oldaláról,v más külföldi oldalról,egyébként nem olyan drága.(pár ezer)
3.Érdemes megpróbálni a garit :K ,igaz lehet megkérdik majd,h mitől lett ilyen (tényleg mitől :F ),mert nem magától... :D Max ilyenkor rosszabb esetben kérnek érte vmennyit,de azt ugyanúgy kifezetnéd,ha megveszed külön.(v lehet egész pakkot cserélik,nem tudom bizt,ha cserélik)

WD adaptere pontosan melyik kábelvégnél tört meg,amelyik "egybe van a dobozzal",ennek másik fele is ilyen,"egybe",nem? :F Mert,ha külön lenne,akkor veszel/szerzel vmi hasonlót,de,akkor ez nem megoldható valszeg...

[ Szerkesztve ]

(#5751) King Unique


King Unique
titán

Egy kis érdekesség,akinek van WD My Passportja (akár samu S2 is belemegy):
Ütésálló tok,akár több,mint 2m-es esést is kibír.
Nem rossz kic cucc,jól jön MP mellé (kábelt akár kívülről is belelehet dugni a benne lévő vinyóba,bár így melegedés... :F ),mert azért nem olyan strapabíró,bár inkább magát a külső hdd-t csinálták volna meg végre ütésállóra,mint egyik-másik gyártó... :U

[ Szerkesztve ]

(#5763) King Unique válasza Bati0501 (#5760) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyen webshopokba,meg máshol is sokx össze-vissza irogatják az adatokat,nincsenek tisztában vele. :N :D
Amit mondtam,a 2.0-ás 5400 rpm,az új 3.0-ás,pont a gyorsabb csati miatt lett 7200 rpm,ez fix,h még nagyobb sebességét tudjon (ami nyilván csak 3.0-án használható ki opt.),valszeg ezzel is akarta eladhatóbbá tenni a samu a cuccot (azoknak,akiknek fontos,h minél gyorsabb legyen). :K
Usb3 sebességelőnye adatmozgatásnál-másolásnál jól jön eléggé,de ugye csak tárolni,lejátszani rajta/róla a cuccokat elég 2.0 is,de valszeg azért fogsz másolni is ide-oda.ill 3.0-ásat érdemes manapság venn,.ami,ha nincs gépen ilyen csati, megy 2.0-ba is,annak a sebességén. Adattárnak 5400 rpm ajánlottabb (kevésbé melegszik,rezonál stb.),de egy gyárilag jól összetákolt külső,aminél 7200 rpm ellenére ezekre is figyelnek,h ne legyen gáz,azok is jók és sebesség se utolsó dolog...
Itt (# 444-től) véleményezte korábban vki,itt meg egy teszt,meggyőző szerintem...

Ha S2-t veszel,akkor usb3.0 7200 rpm-est :K ,ha meg annyira nem számít a +tempó,nem kell usb3,v más miatt,akkor a másikat...

[ Szerkesztve ]

(#5764) King Unique válasza Core2duo6600 (#5761) üzenetére


King Unique
titán

Igen ez így van, Teracopyt én is használom,picivel gyorsabb! :K
De usb2.0-tól ne várjón ő (Horesz) se csodát,ha 100 MB/s-et akar,akkor v esata,v usb 3.0... :K

[ Szerkesztve ]

(#5766) King Unique válasza Bati0501 (#5765) üzenetére


King Unique
titán

OK :)

(#5776) King Unique válasza Mezcal (#5767) üzenetére


King Unique
titán

Nem rossz ez,jónak számít usb3-on :K ,azért lasabb egy picit ez a másik teszthez viszonyítva,mert a belseje WD Green,ami 5400 rpm-es.
Amit belsőként SATA 2 (3)-re kötve tudna,min.(majdnem elhanyagolható) veszteséggel kihozza belőle külsőként az usb3.

WD nem WDC,de mindegy végülis... :U :)

[ Szerkesztve ]

(#5777) King Unique válasza sti10p (#5771) üzenetére


King Unique
titán

Ha ezek szerint 2,5" kell,akkor ADATA-ból is, amúgy is manapság inkább usb 3.0-ásat érdemes venni,pl.CH11-et,abba is van fehér,ára is OK,750 GB-ost láttam 17k környékén,500-as 15k-ból simán kijön. :K
Samu S2-be is inkább usb3-as 7200 rpm-eset,pl. ezt,igaz ezüst,nem fehér,de a 640-es is csak alig ezressel kerül többe.
WD My Passport jó,szinte már alapból csak a 3.0-ásakat árulják belőle,extra azért van megbízhatóságon kívül szerintem:jó progi hw-es titkosítással (hdd jelszavas zárolás),csinos design. Ha WD-t veszel,ajánlott hozzá vmi tok is,mert nem ütésálló,kényes a felülete (feketébe),fehér talán kevésbé.
+extra wd-hez a most megjelent ütés-csepp-porálló tok,csak hát + 30 dolcsi, illetve kaphatóak voltak extra design-al,mintázattal is az 500-as Passportok (WD Store),itt Mo-n nem tudom kaphatóak,rendekhetőek-e még? :F

Ha meg strabíró kell jó áron,Silicon Power A80 (esetleg S10,D10 bár ezek nem ütésállóak),Transcend 25D3,25M3,25H3P se rosszak.

[ Szerkesztve ]

(#5779) King Unique válasza sMogyi86 (#5775) üzenetére


King Unique
titán

Amit korábban linkeltél Transcend ház kicsit régebbi,de van benn hűtőventi legalább,mert gondolom intenzíven lenne használva,a mostani kompakt külsőkben meg mostanság nincs. :N Veszel egy olcsóbb NAS házat hdd nélkül,az se rossz,hdd bele meg nem olyan drága,v egy ilyet pl.,v ez drága. :F
Ilyen célra szerintem mképp vmi NAS lenne a legjobb,mittomén WD MB Live,2 TB 33-39k,ez? :F
Ha meg sokkal occsóbb kell,vegyél vmi sima tároló dobozt,pl WD Elements,bár ilyen célra,azért jobb a fentebb említett vmelyik.

Korábban meg többen is válaszoltak már konkrétan már ez ügyben...

[ Szerkesztve ]

(#5781) King Unique válasza nortberg (#5780) üzenetére


King Unique
titán

Külső adattár hdd-nél,mivel ált.nagy file-ok vannak rajta (O!play-filmeg,videók,akár HD-ben) nem szokás/érdemes annyira töredezettségmentesíteni,nagy fileoknál,amúgy se szokott annyira töredezni . :N , inkább rendszer hdd-nél fontos (OS,progik apró fileok).
Bár ha ráérsz,progival egy elemzés után megnézheted mennyire töredezett,aztán,ha van rá időd/kedved nekiállhatsz... :D,vmennyire igénybeveszi,terheli a defrag a hdd-t,ha nem muszány,ne nyüstöld feleslegesen. :N

[ Szerkesztve ]

(#5788) King Unique válasza Tbor (#5786) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy lentebb is említik jó a WD My Passport is,de eléggé ott van az Apacer is szerintem,tán még lehet jobb is. :K Az AC601 eSATA-s,elegáns (ezüstbe is van),jól felszerelt,még ütésálló is,jó cucc eléggé. :C Ha meg usb3-as Apacer kell az AC430,AC230 is nagyon jók.
Samu 2,5" külsői is ajánlottak,pont most van róluk friss cikk.
Apropó biztonság:-1.pl.magán a vinyón legyen vmi progi,ami az illetéktelen hozzáférés ellen védi a tartalmat - ebben jó a WD,jelszavas zárolás,hw-es titkosítás. Szerintem van vmi hasonló progi Apacerhez is.
-2.: maga a külső hdd legyen strapabíró,ütésálló,mert véletlenül leejtve hibás szektorok alakulhatnak ki rajta,ami nem jó... :N Az Apacer jó,mert az ütésálló. :K .WD,samu nem,de WD-hez van több fajta gyári tok,pl. a nemrég megjelent ütésálló burkolat-tok.
Vagy a NAS megoldás,de az meg dága,esetleg raid,de az inkább 3,5"-ben...
Fotókhoz nyilván elég 320 GB,de a nagyobbak is csak pár ezerrel drágábbak,szal... :F

[ Szerkesztve ]

(#5794) King Unique válasza wolfman (#5791) üzenetére


King Unique
titán

Külső 1,8" kompaktba 120,160 alatt nem kapsz ma már,de 2,5"-nek is elég 1 db usb kábel,jobb az ár-érték arány. Egyébként max egyetértek tlala-val. :K
1,8" is lassú megtölteni usb2.0-n,igaz hamarabb megvan 80-120 GB,mint 320,de lassú bizony az is... :D
Kompaktba pl.Toshiba Store Steel 1,8" jónak számít :K ,Samsung S1 mini se rossz,sőt,de ahogy fentebb is említették ennyiért már 320,v 500 GB 2,5"-est veszel usb3.0-val,ahol mind a nagyobb tárhelynek,mind a gyorsabb csatinak hasznát veheted később.
Vagy veszel vmi "kicsi" hdd-t+mobilrack,de akkor másik topicba érdeklődj,bár 1,8" racknek,nincs is külön,csak 2,5",3,5"-nek

[ Szerkesztve ]

(#5796) King Unique válasza tlala (#5792) üzenetére


King Unique
titán

Végülis másnak linkeltem,de ha neked is jó volt vmire,akkor az meg még frankóbb. :K
Tényleg nagyon jó a Transcend,progija kicsit lehetne "extrább",de ok-s így is,jó vételt csináltál. :C Én is szemezek velük...25H3P akartam elsőre,de kicsit fura,1 micro B nyílása van,nincs külön tápnak csatlakozó,azt hittem 1 usb3 kábelről megy,de bezavart,h 1 db usb3 Y kábelt adnak hozzá,nem a sima 1 db A-MicroB usb3+usb táp felállás van,mint a korábbiaknál. Usb3-ba is duplán kell dugni ezek szerint,csak nem,másik vége meg ott lifeg majd szabadon,v mi...fura :F Akkor már maradtak volna annál,mint ami 25D3/M3-on van... :N

[ Szerkesztve ]

(#5798) King Unique válasza Tbor (#5797) üzenetére


King Unique
titán

Szívesen! :)
Akkor melyik lesz,Apacer marad? :F

(#5801) King Unique válasza _BM_ (#5800) üzenetére


King Unique
titán

Én is csak az A80-on láttam ilyet,többin v usb2/usb3 MicroB van,ált külső mobilracknél is.
De mi ez a "nincs szükségem USB3-ra.",mért mihez kell, médialejátszóhoz? :F
A80-ba sima 2.0 A-A kábel is bedugható,azzal is megy azt hiszem,de amit adnak hozzá A-A 3.0 kábel,az is dugható bármilyen sima 2.0 csatis cuccba,menni fog vele. :K

Ha meg annyira nem kell usb3,vegyél sima usb2-es A70-et :K ,bár az +sebesség jól jöhet később,meg mondom a 3.0-ás is megy full 2.0-ba...

[ Szerkesztve ]

(#5803) King Unique válasza _BM_ (#5802) üzenetére


King Unique
titán

A80-nál elvileg igen (v,h érted pontosan :F ) pont a sima "A" csatlakozó miatt,többinél pont a más usb3 microB miatt nem,bár vki múltkor sima okostelóhoz adott usb2 A-microB-t (szűkebb,mint a normál) is beledogott 3.0-ás külső hdd-be és ment.

[ Szerkesztve ]

(#5805) King Unique válasza _BM_ (#5804) üzenetére


King Unique
titán

Igen,pontosan. :K

(#5807) King Unique válasza _BM_ (#5804) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy persze nem teljesen ua az usb2 és az usb3 "A" csati,belülről,érintkezők se :N ,csak úgy van okosan megcsinálva,h "belemenjen",kompatibilis legyen. :K

(#5810) King Unique válasza Core2duo6600 (#5808) üzenetére


King Unique
titán

Igaz,valóban nem szentírás :R ,én hasonló hosszúra értettem (rövidebb,minőségibb),mert 2,5"-eknél hosszabítókkal akadhatnak gondok,tény,v csak a sajátját "szereti.". Amiket eddig én próbáltam 1x-2x A-A usb2(vagyis haver A80-ja ment vele),ill. más hasonló méretű usb3 A-MicroB, azzal ment a 2,5" usb3-as hdd,de akadhatnak kivételek.Vagy,amit korábban kipróbált vki,okosteló sima usb2 kábele,usb3 MicroB-be "félig beleerőszakolva",nálam azzal is ment,de csak 1x kipróbáltam,ennyi... :D
Különben is,nem értettem soha,mit problémáznak egyesek kábelekkel,miért akarják erővel másikkal használni,amikor gyárilag jár hozzá az új fajta,amit cipelni,azért nem nagy nyűg,legalább is nekem... :N

[ Szerkesztve ]

(#5821) King Unique válasza vlevi (#5815) üzenetére


King Unique
titán

Adapterre gondolt valszeg,ami ált. 3,5"-eknél van,+1 usb tápkábel talán még belefér neki... :F

[ Szerkesztve ]

(#5823) King Unique válasza sti10p (#5820) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem design-os, jól néz ki,csillog-villog a WD,bár kinek mi tetszik ugye... :F Azt már mondtam másnak korábban,h feketébe nagyon kényes (ujjlenyomat,karc,por),inkább más színbe vegyél,bár ebből az új tokból ki sem kell venni jóformán.
Jó hangzik nagyon ez az új ütésálló tok,itteni megjelenés... :F szerintem talán 1 hónapon belül (rossz esetben 2),de addig vehetsz hozzá 1-2k-ért más fajta WD tokot ilyet,v ilyet,meg az új 30 dolcsi,szal 5-6k... :Y Ezek se rosszak,nekem hard van szürkébe,az jobban véd,mint a sima softok.
Én is terveszem ezt a Rugged Case-t :K ,csak várni kell sajna még.. :(,fekete lesz abból szerintem,az az átlátszó,v más nem tudom kapható lesz-e (idehaza... :D )... :F

[ Szerkesztve ]

(#5824) King Unique válasza Lac99 (#5822) üzenetére


King Unique
titán

Persze,mert a gépben van hűtőventi,külső WD,meg a többi is passzív hűtéses...max ilyenkor nyáron vmi szobai ventit elé-mögé stb. teszel,ahol van hely,az hűt rajta pár-néhány fokot :K ,de 4 órás hajtás után belefér ez, 50-re azért ne menjen fel,az már gáz... :N

[ Szerkesztve ]

(#5825) King Unique válasza Talisman (#5813) üzenetére


King Unique
titán

A 2,5" eSATA-shoz nem kell külön adapter "doboz",csak +1 usb tápkábel,szal 1 eSATA+1 usb kábelről megy,ez így jó? Vagy először is nézd meg milyen eSATA csati van notidon,mert van abból az új fajta eSATAp,amihez már nem kell tápkábel,de a 2 más,egyik nem megy bele a másikba (no compatible :N )
Mind2-re vannak külső hdd-k,de talán több az esatap. Pl.Verbatim,Seagate Goflex (van 1,1,5 TB is)-ehhez külön esatap cserélhető csati van-összbe kicsit drága... :U stb.
Sima esata-ba pl.a fentebb említett Apacer A601,itt nagyon jó :K ,v Maxell Tank h,ha még kapható (v máshonnan)se rossz.

[ Szerkesztve ]

(#5827) King Unique válasza Lac99 (#5826) üzenetére


King Unique
titán

Igen,ezért "jó" a belsőknek. :K Bár 45-46 kicsit soknak tűnik... :Y ,de ez betudható részben a nyári melegebb időnek,lakásban/szobában is gondolom is magasabb a hőfok.

[ Szerkesztve ]

(#5829) King Unique válasza Talisman (#5828) üzenetére


King Unique
titán

Szívesen! :K
Akkor Seagate Goflex (eseteleg Goflex Pro),nem rossz választás,lehet cserélgetni csatiját, később,ha kell,usb3,FW800 is,alapból usb2-vel adják,v picit drágábban usb3-al.Seagate meg amúgy is jobb,jobban felszerelt,mint a Verba. :K Notidon eSATAp van,az meg külön frankó,ugye. :K Milyen noti,ha szabad kérdeznem?
Ha meglesz,majd nyilatkoznál róla milyen (írás-olvasás tempo,program,melegedés stb.),mert én is lehet tervezek egyet,vmikor még ez év folyamán! :R

[ Szerkesztve ]

(#5831) King Unique válasza kyle16 (#5830) üzenetére


King Unique
titán

Igen megkapja,de ált.minden 2,5"-nek elég 1 db kábel (WD-n nincs is külön tápcsati) és mennek TV-re kötve,ezt már kérdezték-válaszoltunk is rá már jónéhányszor. :K
Filerendszere gyárilag NTFS,de gondolom LED TV felismeri,támogatja.

+még annyi: nekem is ilyen van feketébe,meg vagyok vele elégedve,de így utólag lehet inkább ezüstbe,v kékbe vettem volna,mert feketébe k**vára kényes (ujjlenyomat,karc,por)... :W ,bár azért elmegy,v veszel hozzá a feljebb említett tokok vmelyikéből,akkor kévésbé lesz kitéve ezeknek...én is vettem. :K

(#5834) King Unique válasza RyanGiggs (#5833) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez K.O lesz.. :U ,a SMART mit mutat,az tedd be :F . De ez alapján a, ha "gyenge-bad sector" keletkezik,az nem jó,abból előbb-utóbb "hibás szektor" lesz :N ,valszeg döglődik a vinyó. Amíg tudod mentsd le róla sürgősen vmire az adatokat,v,ha "privát cucc" is van rajta, azt töröld le,mert talán gariba,ha visszaviszed kicserélik. :K (van rá 2 év nem?) Elvileg,ha rendeltetésszerűen használtad,nem szabadna ilyen hamar tönkremennie,lehet gyárilag hibás volt,maga a hdd.
Elements,amúgy is fapodos,bár MyBook-nál sincs kizárva a hiba,de... :F :D
Egyébként nem tudom vmi progival helyre lehet-e hozni,de adatmentés eléggé drága,ha SMART tele van felkiáltójellel,meg "1465 gyenge szektor" :Y ,amiből egyhamar "hibás szektor" lesz - lehet olcsóbban megúszod,ha veszel vmi minőséggibb külsőt,v belső hdd és arra mentet le/át a cuccokat,mert ez a külső vinyó valszeg tönkre fog menni,ill.bocs kicserélik gariba egy jóra.Az lesz a legfrankóbb. :K
Bővebb infót hdd probléma,v adatmentés topicba találsz. :K

[ Szerkesztve ]

(#5838) King Unique válasza RyanGiggs (#5835) üzenetére


King Unique
titán

Ops,akkor jól jósoltam! :(
Talán a progival még visszahozható,megmenthető vmi... :F Ezért is ajánlatos mindig figyelni HDS-t és,ha ilyen van azonnal reagálni. :K ,de most már késő,ugye...
WD,amúgy elég jó,megbízható,elit márka hdd-ben (ha nem az egyik legjobb),de hibás cuccok uúgy a többinél (Seagate,Samsung,Hitachi stb.) is előfordulnak.Elements meg amúgy se a "csúcsmodell" WD-nél, fapados,lehet jobban jártál volna MyBook-al.Illetve vettek páran innen Elements,de nem panaszkodtak hasonlóra,mondom lehet Te fogtál ki vmi selejteset,mert sajna még WD-nél is benne van a pakliban.
Szerintem vidd vissza gariba,ott az ilyeneket már nem javítják meg :N ,hanem egyből cserélik,ha indokolt - ebben az esetben gondolom az. Javíttatás (adatmentés stb.) pedig ált. elég drága,abból a pénzből már újat vesz az ember,akár többet is... :D
Majd írd meg a fejlemémyeket,mit sikerült.hogyan stb. :K

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#5842) King Unique válasza RyanGiggs (#5839) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem még,ha ez a progi vmennyire helyre is hozza,ami hdd-be így elkezd romlani az később csak rosszabodhat,nem érdemes bízni benne,h csak nem lesz rosszabb. :N
Vidd vissza gariba,kicserélik,mert,h magától így el**szódik,normál-rendelt.szerű használat mellet,amit elvileg nem szabadna produkálnia,főleg ilyen hamar,az szerintem elég indok a cserére,azt kész. :K Max ilyenkor bevizsgálják,abból látszik,bár HDS ennél rosszabb,v hasomló helyzetű lemezre is kiírja "ezen a ponton még nem lehetséges a garanciális csere",de most várja meg az ember míg nulla % lesz a kondíció,v mi? :F Javítgatni nem fogják,hanem csere vadi újra.Lehet vmi gyári hibás sz@rt fogtál ki.
Ha külföldön vagy érdemes megpróbálni az ottani márkalépviseletet,bár nem tudom,h ha a vásárlási helytől eltérően máshol h megy ez,az RMA garanciális bizbaz stb.,de gondolom csak csinálnak vmit,kicserélik... :F WD siteon bővebb infók pl.itt.
Őszig meg ne várj szerintem :N ,próbáld meg a fenti elérhetőségek vmelyikén,persze attól függően melyik országban tartózkodsz,v vmi WD Store márkaképviseletnél,v az csak online... :F

A fent említett két másik topicban is érdeklődj liksoft ilyenbe a hivatásos szakember. :K

[ Szerkesztve ]

(#5846) King Unique válasza kezdő (#5844) üzenetére


King Unique
titán

Hát tényleg jó áron van az S2 és jó is :K ,ami talán pici bibi,h kicsit rezonál (7200 rpm),ill.kicsit kényes a felülete (ujjlenyomatgyűjtő stb.),amit a tesztben is említenek,de szerintem kicsit túllihegik,mert annyire nem... :N
Jó a 640-es elég gyors,főleg usb3-on,és igen 1db usb3 kábellel megy sima 2.0-ba dugva is,mint amúgy a többi ilyen. :K Bár én is nézegettem,de lehet megvárom a C2-t.
Ha sokáig nem tudod kihasználni az usb3-at,akkor ha kellene,sürgős a nagyobb sebesség,eSATA-sokba is akad egynéhány külső,itt már említettem.

(#5847) King Unique válasza RyanGiggs (#5845) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem hagyd a fenébe azt a progit,látom csak rosszab lett (43065 bad sector :Y )
Garipapír stb itthon maradt, akkor meg kell várni az őszt sajna :( ,v mit mondtál,amíg hazajössz.Vagy nincs vmi ismerős,aki közben "errefelé" jár és le tudná bonyolítani?
Ha meg addig sürgősen kell egy külső és nem sajnálod rá a plussz pénzt,akkor veszel egyet (egyre olcsóbbak már),ha Elements-t is kecserélik,akkor lesz max 2, biztonsági másolatoknak jó lesz az egyik,ki tudja a kicserélt meddig bírja és baj esetén megvannak másikon a cuccok.... :F - persze nem muszály,csak,ha sürgős,meg van rá keret.

Mi jót csinálsz görögbe,nyaralás,munka?Munkalehetőségek magyaroknak milyenek? :F

[ Szerkesztve ]

(#5848) King Unique válasza King Unique (#5846) üzenetére


King Unique
titán

+még nagyon jók a strapabíró Transcend 25D3/M3/H3P modellek,ár van hol nagyon jó,máshol drágább,ki kell fogni... :K Vagy továbbá még WD My Passport (jó az ára),Silicon Power A80 se rosszak.... :K

(#5864) King Unique válasza RyanGiggs (#5849) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez van sajna :( ,kösz az egyéb infókat is! :R
Szerintem Seagate-be inkább az új Goflex Desktopot vedd,nem sokkal drágább,cserélhető interface adaptere van (usb2/usb3/eSATA/FW800),míg az Exxpansion csak usb2-es. :K
Vagy egy WD MyBook,ha még megbízol WD-ben,azok jók :K ,ez az Elements mondtam már korábban is,nem egy nagy szám. :N Vagy mág Samsung story station szériák,a hamarosan megjelenő M3 Station is jó.

[ Szerkesztve ]

(#5865) King Unique válasza RyanGiggs (#5850) üzenetére


King Unique
titán

Végülis ebben is van több fajta,nekem kiemelkedő teljesítménye,ütésállósága miatt tetszett,elvileg nem egy rossz márka,az én ismerősömnek is van 25D3,semmi baja vele,nagyon meg van elégedve. :K Selejtek meg Transcend háza táján is előfordulhatnak. :(

(#5869) King Unique válasza Core2duo6600 (#5868) üzenetére


King Unique
titán

Változó... :F ,2,5"-nél pl.a 25D3-ban Samsung,az újabb 25M3-ban már Toshiba.

[ Szerkesztve ]

(#5871) King Unique válasza arpi145 (#5870) üzenetére


King Unique
titán

Nagy asztali 3,5",v kisebb hordozható 2,5" kell? Kompakt külső,v mobilrack+hdd megoldás (az 3,5"-be éri meg inkább)?
Elsőbe szerintem 1 TB.de inkább 1,5 TB alatt nem érdemes venni,2,5"-be 500 GB alatt,mindkét megoldás belefér 20k-ba,2,5"-ből akár 640-750 GB is kijön annyiból.
Érdemes figyelni a csatlakozóra,h ilyen külső kompletteknél,amit utólag nem bővíthetőek,v esata,v usb 3.0 legyen,amik mind2 használható régi usb2-be is.Bár sima filmtároláshoz,lejátszáshoz elég usb2 is,de rámásoláshoz,v egyéb adatmozgatáshoz már lassú,meg amúgy is inkább 3.0...Meg,ha fontos, akkor szoftveres körítés, 2,5"-nél strapabíró kivitel,ütésállóság stb. is érdemes figyelni.
Konkrétan most nem ajánlok,OLVASS vissza,van egy csomó ajánlás,link. :K

[ Szerkesztve ]

(#5873) King Unique válasza arpi145 (#5872) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb mondtam,h mind esata (esata+usb 2.0),mind usb3.0 esetében nem gond a sima usb2.0 csati visszafelé kompatibilis vele az új 3.0,belemegy ,használható.Te döntöd el kell-e a nagyobb sebesség,ha most nem is,majd kédőbb ki tudod használni (új gép,bővítés stb.),de én speciel biztos nem vennék magamnak manapság sima usb2-eset. :N 4-5 GB rámásolás az nyilván nem olyan időigényes,de usb3-on pl.harmadannyi,v akár negyedannyi idő alatt végez vele,van akinek ez is számít,ill. nagyobb adatmennyiség esetén különösen...
"2,5 -ös lenne a méret, nem nagyon hordoznám sehova, itt pihenne az asztalomon" - akkor nem 3,5" lenne praktikusabb :F , olcsóbb is,amiért nagyobb kapacitást kapsz,mint 2,5" ben?
Samsungok jó (újabb gyprsabb csatisakat érdemes) :K ,LG felejtős... :)) , WD,Seagate,Transcend,ADATA stb. is jók külsőbe.

[ Szerkesztve ]

(#5875) King Unique válasza arpi145 (#5874) üzenetére


King Unique
titán

Más talán nincs így hirtelen :N ,max annyi,h teljesítményük (max adatátvitel) függ vmennyire a gépkonfigtól,nyilván egy régebbi gép picit gyengébben muzsikál e téren.
Ha másra is rá akaröd kötni,filerendszere ált. FAT32,inkább újabbakon már NTFS,ami nem gond nyilván PC számára,új TV-k stb. is ismerik,max régi DVD lejátszók nem,azok csak FAT32-t kezelik.(de oda-vissza lehet formázgatni is...ha muszály)

[ Szerkesztve ]

(#5879) King Unique válasza RyanGiggs (#5876) üzenetére


King Unique
titán

Hát Seagate 7200.12-nek van itt a PH-n külön topicja,vegyesek a vélemények főleg megbízhatóság szempontjából...Akinek szerencséje volt az nagyon elégedett vele,de sokan szifták is,mint a bokrot.Attól is függ éppen milyet fog ki az ember,hol gyártották stb.Érdeklődj winchester topicba,mi ajánlott jelenleg.
SATA3 hdd-n nem sokat gyorsít,minimálisat,ami elhanyagolható,talán elérési idők lesznek picit jobbak,v van ahol az se. Egyértelműen SSD-hez lett kitalálva inkább. :K Visszafelé is kompatibilis sata3-as hdd-t,sata2-re is tudod kötni,de nem tud nagyon többet...

(#5880) King Unique válasza Core2duo6600 (#5878) üzenetére


King Unique
titán

Ez volt az neki,de kártyával gondolom picit olcsóbb volt,v mitomén...

[ Szerkesztve ]

(#5881) King Unique válasza Tbor (#5877) üzenetére


King Unique
titán

Jó kis cucc mi,ütésálló is,nem rossz Toshi hdd se :K Engem egyrészt a hozzá adott szoftvercsomag érdekelne,elég bőséges,ahogy láttam honlapjukon,adattitkosítás stb.(az,h is megy pntosan)? Sebesség írás-olvasás terén,mondjuk 320 GB-tól ne várjunk tül nagy csodát,de gondolom hozza,usb2 2-2,5x-ét.
Engem is érdekelne egy ilyen,de ezüstbe és 640-esbe,amit nem találok itt sehol "kis elmaradott hazánkban". :(
Egyébként bőven megérte,jó vétel volt. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.