Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Konfig. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ImPoOsToR


ImPoOsToR
csendes tag

Nos, abban a nagy ****ban vagyok, hogy nincs túl sok pénzem, de egy időtálló gép kéne! Max. 100rem van és a régi gépemből is kiktudok venni cuccosokat! A régi gépem konfigja, ABIT-KT7, Gf2 t400 (nem titanium! hanem egy mx nek a tv kimenetes változata) AMD Duron 750Mhz 64Lchace (<- na ez a legnagyobb gáz!!) SB! Live! , 256 SDram, Real magic Hollywood Plus, egy chellos hálókártya, egy DVD olvasó, egy cdíró, egy cd olvasó, egy 20Gbs Maxtor vinyó, egy floppy meghajtóval! Bocsi, hogy tényleg az egész konfigot leírtam, de ez van! :)) Szerintetek, melyik alkatrész újításával érdemes kezdenem? Bocsi, hogy ezt megkérdem, de magamtól nem tudom eldönteni, mert mindig olyan nagyravágyó vagyok, hogy húú most vegyük meg a Barton 3000+ t csak nem jut eszembe, hogy az fele olyan gyors se lesz ezzel a konfiggal! És ha már itt tartunk mit érdemes venni? Mert már kurvára unom hogy szaggat a Gta vc a Blood Rayne, megy megannyi gém! Mondjuk a nagyravágyóságom az is tükrözi, hogy nagyon félek ha veszek egy 2500+ ot akkor lehet hogy fél év és a Doom 3 keresztbe lenyeli vacsorára! Tehát.: ad1., mi az ésszerű vétel? (mert amit én mondtam az nem az!) ad2., mivel kezdjem ? Proci? De akkor alaplap is kell? De akkor már ddr ram is? na mind1 nagyon megköszönném ha fejemet ésszerűségre kupálnátok! :F

Szeretnék egy új gépet mert ez szar, de álmaim eléréséhez még várni kell!

(#2) Kígyó válasza ImPoOsToR (#1) üzenetére


Kígyó
senior tag

Na, igen amit biztos le kell cserélni, az lap, a proci, a ram! Talán még a táp!
A Doom 3 hoz viszont valószínű később még egy proci és vidcard csere kell, bár nem tudom milyen grafikai igényeid vannak. Várjál, mindjárt írom én mit vennék!

(#4) Kígyó válasza Kígyó (#2) üzenetére


Kígyó
senior tag

Abit nf7, barton 2500+ v. AxxxB 2100+, radeon 9500(ref.nyák)/9500pro, 512 ddr400! Persze ízlések és pofonok, szerintem ezek yo vételek most.

(#5) Kígyó válasza Kígyó (#4) üzenetére


Kígyó
senior tag

Ez nem biztos, hogy 100-ból kijön, de nem tudom, úgy gondoltad-e, hogy a régi alkatrészek ára is benne van a 100-ban, vagy úgy, hogy nincs! Egy olcsóbb combo az 1700+ + ti4200 összeállítás! Ez se gyenge!

(#6) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Szia!

Ha viszonylag időálló gépet akarsz, akkor szerintem ezeket vedd:

Abit NF7-S 26.740 Ft vagy ASUS A7N8X 23.490 Ft

AMD Athlon XP 2500+ Barton 23.240 Ft (ez játékokhoz bőven elég, a videókártya számít leginkább, ha meg valamikor kevés is lenne, akkor tuning, 3000+-on simán elmegy)

DDR 256Mb PC3200 400MHz márkás 10.800 Ft ebböl kettő kell a duál channel miatt

Ati Radeon 9500Pro 50.000 Ft csak nem biztos, hogy találsz még valahol, ha nem akkor 9500kártyaát lehet alakitani 9700-re vagy ha ezt nem akarod akkor 9600Pro, ez kicsit lassabb mint a 9500Pro.

Ez így kb 120e, a vincsit meg majd cseréled később ha lesz pénzed.
Remélem tudtam segiteni.Bye :)

(#7) marcee válasza ImPoOsToR (#1) üzenetére


marcee
addikt

Ha fél éven belül megjelenik a Doom3, akkor nem nyelheti le keresztbe a 2500+os procit, mert akkor 3.2-3.4 lesz a leggyorsabb elérhető 100e+ pénzért. Ha ilyen magas lenne a gépigénye nem hoznák ki.

Szvsz:
-Asus A7N8X
-TbredB 2000+
(én tegnap vettem ismerősnek gépet és ott, ahol múlt héten TbredB-t adtak alapból, 1800+@2400+ alapfeszen, most TbredA-t 2000+@2200+)
-Én vga-t most nem cserélnék a helyedben, mert már dx9-est kell venni, de az ehhez a költségvetéshez drága. Proci és lap cserével jó lesz még a mostani kártyád kis kompromisszumokkal egy ideig (nekem is ilyen van)
-Táp, ha jól láttam azt nem írtad, hogy milyen, de figyelembe véve a konfig korát valszeg gyenge
-Vennék szívem szerint a helyedben 512MB DDR 333MHz-es márkás ramot, vagy 400-asat, de most nincs a legjobb ára, ha most nincs elég cash, akkor el lehet még lenni 256-tal is.

\m/

(#8) Legolas


Legolas
senior tag

A 100 rugó kicsit kevés teljes körű bővítéshez. Nekem remélhetőleg kb 2 óra múlva jönnek meg a cuccaim amit rendeltem ASUS A7N8X athlon xp 2400+ + spire hűtő + 2*256 DDR 400 ram és ez bruttó 75-80 rugó. Én a helyedben 9500 pro alatti kártyát nem vennék, az meg 55 ropi. Szóval a 100 az kevés. Szánj rá most 80 at , meg majd november körül 50-et és akkor egész jó kis géped lesz. Ja és én a 2400+ al lehet, hogy naív vagyok, de csöppet sem félek a Doom 3 - tól.

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#9) ImPoOsToR


ImPoOsToR
csendes tag

Nos, akkor most nem áll szándékomban még egyenlőre VGA cardot venni! Egyébként a táp 300W - os! Elég? Nah, akkor nézzük is mi kell nekem:

Processzor AMD Athlon XP 2500+ Barton 23.240 Ft
Alaplap Asus A7N8X /SocketA, nForce2, 3 év gar./ 26.990 Ft
2 DB - Memória DDR 256Mb PC3200 400MHz márkás 10.865 Ft

Végösszeg = 71.960 .. Nos lehet hogy ennyit tudok rászánni! De ez igy jo kompatibilitás? Mert az is számít! egyébként ha ezeket megkapom, berakom azt kész? Mert sajnos nem vagyok jártas a Core feszültség elosztásába, hogy mit hova kell nyomni! VAgy azt elosztja magának a biosz? nyugtassatok meg, hogy csak be kell rakni, és jó lesz! :0

Szeretnék egy új gépet mert ez szar, de álmaim eléréséhez még várni kell!

(#10) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Szerintem amit ki kéne cserélned, az az alaplap, CPU, RAM, VGA. Egy Abit NF7 kb. 16+tréfa körül van, az AthlonXP-k kb. 11-12+tréfa, 512 MB RAM 14 körül (persze nettó), GeForce4 Ti4200 24e (64 MB), 128 MB (27). Ez kb. 82 rugó bruttóban asszem.

(#11) CyS


CyS
csendes tag

Hajlandóak vagytok megvitatni egy nem AMDs konfigot is?... :P

Új gép a régiből cssak a CD írót meg az aprólékot venném át. Kiváncsi vagyok a véleményetekre. Íme: ASUS P4P800, P4 2.8GHz 800MHz CPU, 2x512MB PC3200 RAM, 120GB Maxtor 7200rpm 8Mb HDD, ATI Radeon 950Pro (ha még találok), Chieftec Dragon DX-01 DB4-U ház.
Ide lőjjetek!... :U

(#12) peace&love válasza CyS (#11) üzenetére


peace&love
aktív tag

100 ezerből???

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#13) Atom válasza Kalandor (#3) üzenetére


Atom
aktív tag

Nemértem ezt mért kell mindig a fejéhez vágni mindenkinek. Ha nemtetszik nem írsz ide és elvan intézve. Ő konkrét segítséget akar kapni, és nem körbenézni...
Mellesleg alaplap proci és ram csere lenne az 1. amivel egy táp csere is jár és lehet a ház sem lesz jó.

Konfig: Már nincs

(#14) _Volkovy_ válasza CyS (#11) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hmm jól hangzik.Háznak akkor már nem Chieftec Dragont?

(#15) Den válasza CyS (#11) üzenetére


Den
veterán

ne maxtor vinyót

www.simson4t.hu

(#16) AND1 válasza CyS (#11) üzenetére


AND1
őstag

Aztaaaa! ......jó gép lesz ám! :))

Egy régi PH-s.

(#17) AND1 válasza Den (#15) üzenetére


AND1
őstag

Ezt akartam én is megjegyezni...de azt birom hogy ha vki mondja hogy ne maxtor akkor egyből flame lesz belőle :( Én Seagate-re gondoltam javaslatnak. Te?

Egy régi PH-s.

(#18) Atom válasza AND1 (#17) üzenetére


Atom
aktív tag

Seagate jó. Nekemis az van, és franko :)
Maxtor-om még sose volt. Quantum volt a régi.

Konfig: Már nincs

(#19) Den válasza AND1 (#17) üzenetére


Den
veterán

én is, csak a félm elkerülése végett nem írtam. vagy ibm. :)

www.simson4t.hu

(#20) AND1 válasza Atom (#18) üzenetére


AND1
őstag

Haverom vett Seagate-t és olyan halk és gyors...elsőre megszerettem :)) Szóval Seagate rulzZ

Egy régi PH-s.

(#21) Club


Club
őstag

Hát én is most veszek gépet:
ime:
Abit KD7 17.929
Maxtor DiamondMax Plus 9 6Y080L0 80giga/7200 18.250
AMD Athlon XP 2000+ 15.275
LG GCE-8520B 52x írás / 24x újraírás / 52x olvasás 11.249
256 MB DDR / PC2700 / 333 MHz 7.250
Ház 12000
Sapphire 9000 Atlantis Pro / 128 MB 23.255
Kismeghajtó:1500
Hűtő:4000
Összesen:104000

(#22) AND1 válasza Club (#21) üzenetére


AND1
őstag

Egy középkategóriás gép. Rendesen össze van rakva...szvsz jó lesz ez. Grat.
(csak figyelj hogy nehogy 2000+os palomino-t sózzanak rád)

Egy régi PH-s.

(#23) Cathfaern válasza Club (#21) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem jobban járnál ha a 9000Pro helyett 9100-at vennél. Ezek olcsóbb, gyorsabb és jobban is húzható.

(#24) ftc válasza Club (#21) üzenetére


ftc
nagyúr

DVD olvasó nincs?9000Prot elcserélni 9100?

(#25) ftc válasza Cathfaern (#23) üzenetére


ftc
nagyúr

Ha húzható.Connect 3D 64MB 250/200 Most 275/230.Tovább hűtés nélkül nem megy!!

(#26) Club


Club
őstag

a 9100-esről elég sok rosszat haplottam!_(

(#27) AND1 válasza ftc (#24) üzenetére


AND1
őstag

Gondolom irta volna ha lenne szüksége DVD olvasóra...

Egy régi PH-s.

(#28) bdav válasza Cathfaern (#23) üzenetére


bdav
őstag

vagy gef4 ti4200-at az egy piciot drágább, de azért erősebb

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#29) ftc válasza Club (#26) üzenetére


ftc
nagyúr

PL?

(#30) petakpa1


petakpa1
őstag

Én a helyedben csak procit, vidkártyát cserélnék, és esetleg vennék még egy vinyót+ sok ramot:
1. vedd meg a legnyagyobb 266-os fsb vel menő Athlon XP-t, idehaza ez gyakorlatilag a 2400+ -ot jelenti a Depoban 20,5eFt
2. végy egy jó vidkártyát pl Geforce4 Ti4200 kb 28,5eFt uott (vagy végy egy hasonló Atit)
3. keress valami jó ár/érték vinyót.
4. +sok ram

Azért javaslom ezt, mert azt írtad, hogy IDŐTÁLLÓ gép kéne!

Nos szvsz a SocketA platform a végét járja, ez nagyon jól látszik azon is, hogy az athlonok tényleges órajele nem nagyon megy 2300Mhz fölé.

Szóval megvehetsz most egy nForce2 lapot, ddr-el, jó vidkártyával és lesz egy jó géped MOST, de a maiaknál gyorsabb procit már nem fogsz hozzá kapni:((.

Ha mindenképp tartós megoldásban gondolkodsz akkor várd ki a az Athon64-et, vagy vegyél P4-et most (bár ahogy az Intel cserélgeti a foglalatokat, lehet, hogy az sem jobb megoldás:(() arról nem is beszélve hogy ezek jóval drágábbak 100k-nál

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#31) ftc válasza AND1 (#27) üzenetére


ftc
nagyúr

De minek nyírjuk az író fejét?

(#32) AND1 válasza Club (#26) üzenetére


AND1
őstag

Nincs vele semmi gáz. Veszel egy Saphire-t és megy magától :)
Egyébként mire fogod használni a gépet? Ha játszol is akkor egyértelmü hogy inkább 9100, ha inkább melózol ls nem a game a legfontosabb akkor nincs mit szolnunk a vga miatt. Mondjuk az is tény hogy 9100 olcsóbb...

Egy régi PH-s.

(#33) AND1 válasza ftc (#31) üzenetére


AND1
őstag

Az már nem a mi dolgunk :) Egyébként attól függ mennyi a pénzt tud még rááldozni mert egy ''normálisabb'' dvd player 10 körül mozog...

Egy régi PH-s.

(#34) CyS válasza _Volkovy_ (#14) üzenetére


CyS
csendes tag

Azt hiszem, nem figyeltél eléggé... Chieftec Dragont írtam én is. :)

Hadd kérdezek egy zűrösebbet: ti hol vennétek mindezt Budapesten? :U
A korrektség és az ár fontos, összerakni nem kell (a 9500Pro-t eddig a PAM-nál találtam csak, úgyhogy sok választás nincs...) Kösz

(#35) Den válasza CyS (#34) üzenetére


Den
veterán

én az e-connectben veszek mindent vagy 2 éve már. korrektek, egyszer volt ventivel garanciális problémám, de lazán cserélték, pedig nem én vittem vissza hanem egy családtagom akinek elfelejtettem a számlát odaadni.

www.simson4t.hu

(#36) AND1 válasza CyS (#34) üzenetére


AND1
őstag

Én meg a PC-Direct-et ajánlom. Imádok oda járni :)
[L]http://www.pcdirect.hu[/L]

Egy régi PH-s.

(#37) bdav


bdav
őstag

ezt a konfigot nem mint ajánlást írom be, csak érdekel a véleményetek róla (énis hasonló helyzetben vagyok mint a topiknyitó, csak vidikártyát mindenképp kell cserélnem):

-Epox 8RDA3+ (Abitot nem akarok venni)
-AMD AthlonXP 2000+ (ha jól tudom ez Tbred-B magos. Az?)
-2*256Mb brand DDR SDRAM 333 MHz-s
-Spire FalconRock 2 hűtő (na ez 1 kérdés még: ezzel hogy bírja a tuningot a fent említett proc?)
-Club3D Radeon 9600 (nempro) 128Mb (ezzel mi van? teszteredményt nem igazán találtam hozzá, egy bő tízezer forinttal olcsóbb mint a 9600pro, a 9500 sorozatról nem is beszélve)
-Codegen 300W táp (tapasztalatok? mennyire jók a Codegen tápok?)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#38) AND1 válasza bdav (#37) üzenetére


AND1
őstag

Hogy a 2000+ palomino vagy bred-a/b azt neked kell tudni mikor megveszed. Mert mindegyikből létezik palomino. Szal majd figyelj oda. Ph-n van cikk is róla.
Vga:Ha nem vagy hardcore gamer akkor elég de ha igen akkor nem. Érdemes Mindig a PRO venni!
Codegen: van aki azt mondja hogy xar van aki meg évek óta használja...teljesen szubjetiv

Egy régi PH-s.

(#39) ImPoOsToR


ImPoOsToR
csendes tag

Én is ezen gondolkodtam, de annyi féle változatot mondtatok, hogy elbizonytalanodzam... most lehet hogy átváltok P4 re mert az tényleg időtálló (lásd: mai 750Mhz s P1 ek simán verik a Duronokat a sokkal több kes miatt ezért is akadozik a gépemen sok game, a haveromén meg nem.. :O Szóval p4.. de akkor időtálló alaplap is kell! és arra persze várni kell! Mert a Ht + stb. technológiák lehet hogy fejlődnek.. és annyi tesztet olvastam alaplapról! Pl. pont egy ilyen cikket olvastam hogy mérföldkő az alaplapokban! Állítólag régebben volt ilyen de most várni kell, mert a technologiák tökéletesítése, még nem megfelelő! Egy szó mint száz.. sosem lehet a legjobb gépet megvenni! Szóval ilyen bizonytalanságban élem életem! Mert nekem nincs sok pénzem csak gyűjtögetek, és ha most vezsek egy olyat ami két hónap múéva szar, akkor inkább köszi, de nem! Inkább megvárom míg kiforr minden technologia és akkor de megin nem fogok belebukni egy szar gépbe!

Szeretnék egy új gépet mert ez szar, de álmaim eléréséhez még várni kell!

(#40) Den válasza ImPoOsToR (#39) üzenetére


Den
veterán

jujj itt flém lesz

www.simson4t.hu

(#41) _Volkovy_ válasza ImPoOsToR (#39) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Figyelj haver :)

-a gépeden nem a cache miatt akadoznak a dolgok hanem a 700mhz és az mx együttállása miatt

-olyat úgyse tudsz venni ami egyszer kiforrott és kész.mindig fejlesztenek.mindig.nem fognak leállni,hogy te megvehesd a gépet és az csúcs maradjon örökké.

-vegyél egy 2000+ körüli amd-t,akár egy kicsit régebbi alaplappal,meg mondjuk egy használt gf3/gf4-el,és jó lesz..

(#42) _Volkovy_ válasza ImPoOsToR (#39) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

És mégvalami:750Mhz-es P1?Jujj..

(#43) Gero


Gero
tag

Szerintem első körben alaplap, ram, proci, ennyi simán belefér 100-ba...

cramstuff.com

(#44) AND1 válasza ImPoOsToR (#39) üzenetére


AND1
őstag

Off :

Hú de szerencséd van hogy Volkovy barátom elöbb reagált az irásodra mert ha én láttam volna elöbb akkor kaptál volna a fejedre hideget-meleget :))
Ilyen faxságot régen olvastam... just think about it!!!
Peace

On :

Egy régi PH-s.

(#45) róland válasza Club (#21) üzenetére


róland
veterán

Én a 6Y080L0 helyett a 6Y080P0-t választanám. Ha jól tudom bruttó 23.000,- Ft körül már kapható. Videókártyából pedig egy 9100-as Radeont.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#46) sequator


sequator
senior tag

én tavaly nyáron vettem alaplap+proci+hűtés+ram+vidkarit 128ezerért(fával mindennel)
(soltek sl75drv5, 1800 XP, Spire Fridgerock, 256 DDR333, inno3d gef4 ti4200 128MB)
azóta valszeg sokkal olcsóbban meg lehet ezt úszni bár a doom3 nem fog simán menni rajta valszeg, de 100e ből nem tudsz olyan gépet venni amin a Doom3 simán megy:(

Sautia

sequator

(#47) ImPoOsToR


ImPoOsToR
csendes tag

Hát igen!!! Most gondolkodom a i875 (Canterwood) es alaplapokon, de lehet hogy túl drágák lesznek!!! Tehát marad a P/PE változat (Springdale). Asszem a PE - n (ha nem mondok hülyeséget, mert lehet hogy most összekevertem!!!) csak annyi a változtatás hogy ki van kapcsolva (de állítólag visszalehet kapcsolni, mint ahogy Ati Radeon 9500 - ból lehet csinállni egy kis szoftveres megoldásssal 9700 - at, vagy Pro t assszem.. ezért is ez a legjobb kártya a piacon, aki teheti most vegye mert egy - két hónap múlva nem gyártanak többet! És nekem megvan a leírás hogy lehet módosítani!!) a PAT egység, de HT,SATA,8x AGP, Dual Channel DDR+ minden szar marad benne, és állítólag sokkal olcsóbbak lesznek!!! Amiről most én beszéltem az a : Soltek SL-86SPE és állítólag ezek lesznek az említett ''mérföldkövek'' mert minden új technologiát tudnak kezelni... stb.. stb.. stb.. Tehát ezt szemeltem ki mint időtálló alaplap!!!!! Aki nem hisz ennek a kis zengett odámnak az nézze csak meg a : http://www.kellytech.hu/hun/mainboard/soltek/sl86spe.htm és bizonyosodjon meg róla, hogy ez egy nagyyyyyyon jó deszka!!!! És szerintem nem sok ár bruttó 31.200 forintérrt! Ez a sok technológia meg szolgáltatás!!! Egyelőre csak egy netes bolt árlistáján találtam meg ezt a deszkát, tehát lehet hogy van ennél olcsóbb is de akit ennyiért érdekel az menjem a : http://www.neuro2000.com/arlista.cfm?sl1=Alaplap+-+Intel&Submit=Mehet%21 címre!! Legalsó lapka!!! Na, többet nem írok mert elkopik a kezem! Kinek mi a véleménye róla, esetleg milyen procit tenne bele, vagy ilyesmik! Szerintem semmikép nem elhanyagolható lapka!!! :t

Szeretnék egy új gépet mert ez szar, de álmaim eléréséhez még várni kell!

(#48) ImPoOsToR


ImPoOsToR
csendes tag

Ohh, bocsesz azt hiszem elírtam valamit!!! : Tehát az i875 az a Canterwood chipkészletes lapkák (amik ha bejönnek M.Ora állítólag rohadt drágák lesznek).
És van az általam ajnározott kistestvére az i865 P/PE!!! És én a PE - t ajnározom agyon!! Csakhogy tiszta legyen! Meg azért hogy kijavítsam amit elírtam!!! :))

Szeretnék egy új gépet mert ez szar, de álmaim eléréséhez még várni kell!

(#49) ImPoOsToR


ImPoOsToR
csendes tag

Nah, mivan? Kihaltunk.. francbaaaa :O

Szeretnék egy új gépet mert ez szar, de álmaim eléréséhez még várni kell!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Konfig. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.