Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SlayR


SlayR
senior tag

Hello Még új vagyok itt a fórumon, de kéne egy kis Help.

Vettem egy Celeron D 2,8 Ghz-s procit de az alaplalpom nem igazán akarja működtetni pedig elvileg kéne neki. Az alaplapom Chaintech 9EJL4 és mindenki aztmondta szuperálnija kell én sajna nem így látom :(

Előre is köszi a segítséget mindenkinek!

(#2) gerlaip válasza SlayR (#1) üzenetére


gerlaip
addikt

Milyen chipszet?
Nyilván kell Bios frissítés.
Google

lámavakond

(#3) koenig válasza SlayR (#1) üzenetére


koenig
aktív tag

üdv! :)

Nem akarlak elkeseríteni, de a olvastam a ''lapodról'' és celeron D-t nem támogat
Sajnos még új bios sincs hozzá.
De remélem jön vki akinek van ilyan lapja és megcáfol :DD

(#4) SlayR


SlayR
senior tag


ÁÁÁ Öngyílok leszekkk :(:(

Vki mentsen meg!!! Köszi az eddigi írásokat! :)

(#5) Router


Router
őstag

én is ebben a problémában szenvedtem amíg vettem egy ABIT IS7-E lapot és lőn megy a proci!Vagy kaármilyen alaplap jó nekei csak min 848-as chipset vagy annál nagyobb kell néki!!!

www.reballing.hu/forum

(#6) SlayR


SlayR
senior tag


Jó én elhiszem, de ez az alaplap most lett véve és akárhogy nézem egy BIOS frissítéssel mennie kéne! Csak lenne már Bios frissítés hozzá!! Türelem kéne, de az nincs :()

(#7) Ger| válasza SlayR (#4) üzenetére


Ger|
aktív tag

bemész boltba az alaplapoddal, és kérsz egy olyat használtba, ami támogatja helyette, max fizetsz egy ezrest.

PCI-s IDE kártyát vennék amire rá lehet kötni vinyót vagy cd meghajtót!

(#8) SlayR


SlayR
senior tag


Köszi mindenkinek a segítségeket!

A problémám megoldódott a bolt ahol vettem vállalta, hogy kicseréli a procit egy olyan fajtára ami müxik a lapommal! :)

(#9) bazza


bazza
tag

Üdv!
Most van egy 2 éves gépem, amit annó egyben, tehát nem darabonként vettünk. Most szeretnék procit és apot venni bele, de nemtudom h lesznek-e kompatibilitási problémáim. pl hogy a táp jó lesz-e az új laphoz(ASUS k8n, régi: asus p4s333), vagy pl az hogy a ddr333 ram fog-e menni AMD 64 2800+ procival, esetleg a ház nem lesz megfelelő stbstb...Ennek hol lehet utánanézni?

(#10) ALI_G válasza bazza (#9) üzenetére


ALI_G
veterán

google-ben keress ki minden alakatrészt és nézd meg mindnek a specifikációját hogy mi mit kezel/tud/támogat, és utánna dönts hogy mit veszel.

(#11) bazza


bazza
tag

pl most látom h az ASUS k8n ATA/150-es csatlakozóval rendelkezik...de az én vinyóm ATA/100-as akkor most nemtom berakni majd az új lapba a vinyót?

(#12) Narancs válasza bazza (#11) üzenetére


Narancs
őstag

betudod, csak majd ATA100 -on fog működni.
Ha a proci FSB -je 333, akkor faján fog menni, ha 400 az FSB az már kicsit húzósabb, mert asszinkronban meg nem az igazi...

Beauty is pain

(#13) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

A gondom a következő lenne. A konfigom (megadtam a leírásban) megváltozott vga-m inno3d 6600gt 128mb agp-s lett és gondok vannak. (66fok a gpu amúgy...) video lejátszás előtt villog a kép, meg néha csak úgy magától is. Játékok meg lekapcsolnak, Pl Americas Army. utána alig lehet újraéleszteni a gépet, újraindítás csökkentett módban... Most épp vizsgálják a kártyát, hogy nem hibás-e, de semmi visszajelzés a nagykertől, úhogy valszeg ott nem produkál semmit, a bolt ahol vettem azt mondja, h valszeg hardverkompatibilitási gond lesz... Tudtok valamit mondani, segíteni, mi üthet mit...?
köszi előre is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.