Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Kevés a teljesítmény... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) hungeek válasza hungeek (#100) üzenetére


hungeek
senior tag

persze lehet hogy csak máshogy viszonyulok az ilyen emberekhez mint a többség és monitorfejű vagyok.... :))

(#102) bdav válasza hungeek (#101) üzenetére


bdav
őstag

PL. Neked mennyi fogalmad van arról hogy mi van egy TV belsejében pl? felteszem nem több mint pl. egy átlag amcsi pc-júzernek (na jó annál azért több :)) ). És mi alapján veszel TV-t? Lapos képcsöve van-e? 100hz-es-e? ilyesmik nem? Most egy átlag pc-júzert abszolute nem érdekli hogy mi van a gépen belül, amíg jol müxik. (OK. a pc bonyolultabb mint a TV, de a lényeg ugyanaz) És ugyanúgy bedől a marketingnek, amire nagyobb szám van írva. (ahogy pl. a 100hz képfrissítés, asszem 85 hz-től kezdve monitornál már nem látok különbséget :) )

Amugy a gyorsabb proci hatásai az internet kapcsolatra az IE töltési idejében (~3mp-ről 2mp-re csökken :) ) nyilvánulnak meg :DD :DD :DD

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#103) hungeek válasza bdav (#102) üzenetére


hungeek
senior tag

nem nézek tv-t! így kezdődik....

(#104) hungeek


hungeek
senior tag

de a kenyérpirítónkat 5ször szétkaptam.... meg a telcsimet is :)))
hűtőgépet is láttam már szétszerelve többször is, sőt boilert is......
viszont a kocsikhoz abszolút nem konyítok..... igaz nem is érdekel, jogsim sincsen, és nem is lehet mert 16 vagyok :))

(#105) bdav válasza hungeek (#103) üzenetére


bdav
őstag

Mosógépet csak használsz :) az is lehet a példa tárgya :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#106) bdav válasza hungeek (#104) üzenetére


bdav
őstag

A lényeget azért remélem csak érted :)) Minek veszel pl. nagyonn motorú autót, amikor a kisebbet se használod ki feltétlenül, mert ugyis csak 130cal lehet menni (jo ez áthágható, de tegyük fel hogy törvénytisztelő állampolgárok vagyunk :D)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#107) Cathfaern válasza bdav (#106) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az igaz, hogy max. 130-al lehet menni, de az nem mindegy, hogy ezt 2 órá alatt éred ele 0 fokos lejtőn, vagy 5 sec alatt 70 fokos lejtőn :)

A #102-es hozzászóláshoz:
Azért azt ne felejsd el, hogy a TV az TV. Tehát minden TV-n meg tudsz nézni minden adót, minden TV-n lényegében ugyanazokat az alapfunkciókat éred el, és a TV használatához nem kell (szinte) semmi tudás. A TV használatához nem kell telepíteni szoftvereket, nem fordulhat elő összeférhetetlenség szoftver, vagy hardver szinten, stb.
Ellenben, ha azt mondod, hogy számítógép...itt már nem olyan egyszerű a dolog.

(#108) rdi válasza hungeek (#104) üzenetére


rdi
veterán

Off: nálunka mosógépet az asszony szereli :))
On
Bizony rossz irányba halada PC ipar, amikor felrúgja a kezdeti konvenciókat, vagyis azt, hogy a gépnek a progik futtatását kell végeznie. A hangot, a képet miegymást pedig specializált részegységek.
De. Ma már a központi processzor filmet kódol és tömörít, részt vesz a 3D képekben stb. mivel a hardvergyártók érdeke a gyorsütemű fejlesztés és összeesküdtek a programozókkal, akiknek meg az az érdekük, hogy újabb és újabb fejlesztésekket kelljen megvenni.
No ezért. Vagy persze lehetne a processzor is többfeladatos, hogy ilyen szépen magyarul fejezzem ki magam, de akkor az már nem PC. Hanem mi?

Fej! Tor! Potroh!

(#109) bdav válasza Cathfaern (#107) üzenetére


bdav
őstag

Egy átlag(alatti)juzer pont ugy tekint a számítógépre mint te a tévére: megveszi a bótban, hazaviszi összedugja amit össze kell dugni és működik (nem csinál vele semmi extrát, nem telepit rá progit, ahogy te se bütykölöd a tv-d felteszem). Amikor meg véletlenül magától elromlik (ha tényleg nem csinál vele semmit, és rendeltetésszerűen használja, akkor nagyon sokára) kihív egy szakembert, aki vagy megscinálja, vagy aszondja hogy ezt meg ezt ki kell cserélni és OK. Az átlagjuzert nem fogja érdekelni a hardver vagy a szoftver összeférhetetlensége, és az se bántja majd, hogy nincs linuxa. A bolti Pc-k nagy része pedig hasonló alap cuccokkal van felszerelve ugyhogy megveszel két különböző pc-t, akkor azok átlagjuzer szemmel nézve ugyanazt fogják tudni (kisebb eltérésekkel, ilyen a tévénél is van)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#110) Cathfaern válasza bdav (#109) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért azt nem hinném, hogy túl sok olyan embert tudsz nekem mutatni, aki otthonra(munkahely az más) vesz gépet, és egy kanyi programot nem telepít rá... Ha mást nem egy-két shareware játékot biztos, hogy fog. És már itt is kijöhetnek gondok, pedig ez még messze belefér az átlaghasználatba. Arról nem is beszélve, hogy egy TV-t nem könnyű bütykölni, azt csak hardveresen oldható meg. Egy PC viszont nem: tegyük fel az átlaguser-nek van internete. Böngészik a weben, és meglátja, hogy van új videókártya driver. Bár fingja nincs, hogy ez mi lehet, de letölti, és felrakja, mert azt írták, hogy 10%-os teljesítmény növekedés lesz. Csak szegény átlaguser azt nem tudja, hogy neki Nvidia kártyája van, a driver meg Ati-s :) :)

TV-n ilyet nem tudsz megcsinálni.

(#111) bdav válasza Cathfaern (#110) üzenetére


bdav
őstag

Mondjuk pl. egy titkárnő nem hiszem hogy drviert fog telepíteni a gépére :)) )

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#112) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Van egy terulet amit nem emlitettetek (marmint erintolegesen igen), es igen nagy teljesitmenyu gepet igenyel, ez pedig a palya keszites. Perszepersze az 3D tervezes, de azert a palya leforditasa az mas teszta. Most csinalok fel eve egy HL:CS mappot (de_1987), es ezt az 1300as durcit is megizzasztja, sajnos tobbfele vagva kell a palyat szerkesztenem hogy ne kapjak idegosszeroppanast... pl.: arrebb teszek egy elemet es fel masodperc szunet amig kirajzolja a kepet. Ez nem hangzik soknak, de 5 perc alatt mar aaaaaaahh...

Nameg, a full map leforditasa sztem legalabb egy teljes nap lenne... es persze utana rogton felfedeznek egy hibat es ujra elorol...

Szal erre nem lehet eleg nagy gep. Pl Carmack batyo es kicsiny csapata 16 procis gepen forditgatta a Q3 palyait 1999ben. Namost, megha azok legalabb 486DX4esek voltak :) , mar az is bruteforce...

(#113) LukE válasza Cathfaern (#110) üzenetére


LukE
veterán

Háát, azért a legtöbb helyen vinfos van, és nincs jogod telepíteni semmit, ha esetleg mégis sikerül, akkor meg jön sok sysadm és lehentelnek.

Persze néhol lehet, vagy akinek otthoni gépe van, és nem tartja rendben senki. Láttam már olyan gépeket, ahol tényleg másodpercekig kellett várni 1 könyvtárváltásra, csak azért, mert tele volt minden sza*ral.

''TV-n ilyet nem tudsz megcsinálni.''
kalapács?;]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#114) Cathfaern válasza LukE (#113) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem úgy tűnik, leírtam, hogy otthonra vett gépről van szó! Még oda is írtam zárójelbe, hogy a munkahelyi gép esete más. Vagy ez csak nálam jelenik meg? :)

(#115) bdav válasza Cathfaern (#114) üzenetére


bdav
őstag

Lehet hogy például a szülei nem adnak neki telepítéshez jogot (mondjuk XP-t használnak) :)) :)) :DD

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#116) Cathfaern válasza bdav (#115) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Akkor viszont majd a szülei rontják el :) ;]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Kevés a teljesítmény... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.