Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ketretegu dvd+r: egy erdekes hir... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Kika


Kika
csendes tag

DVDCenter 2003 december:

''Elmeletileg a firmware frissitese is lehetove teszi a ketretegu lemezek megirasat, de valoszinuleg a gyartok inkabb az uj meghajtok fejleszteset fogjak eloterbe helyezzni. Varhatoan a jelenleg kaphato lejatszok es olvasok 70%-a kezeli majd a ketretegu DVD+R lemezeket, melyek 1,2-3-szor lesznek dragabbak az egyretegu valtozatoknal.''

Ha a hir igaz, es a gyartok nem adnak ki firmware upgradeket, akkor majd megteszi valamelyik hacker csapat :DD

Ti mit hallottatok errol?

(#2) vicces válasza Kika (#1) üzenetére


vicces
addikt

ugy legyen.
ámen

:)

(#3) szepi79 válasza Kika (#1) üzenetére


szepi79
őstag

''''Elmeletileg a firmware frissitese is lehetove teszi a ketretegu lemezek megirasat,''

Ez valószínű volt, ha már egyszer olvasni tudja, akkor szvsz nem lehet olyan nehéz írni is...

''gyartok inkabb az uj meghajtok fejleszteset fogjak eloterbe helyezzni.''

Ez meg várható. Hülyék is lennének, ha nem így csinálnák, hiszen akkor ki venne meg kétrétegű írót, ha negyedannyiért kaphat simát, amit később ''felápgrédel'', és ugyanazt tudja...

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#4) nygma válasza szepi79 (#3) üzenetére


nygma
addikt

''Ez valószínű volt, ha már egyszer olvasni tudja, akkor szvsz nem lehet olyan nehéz írni is''

menj, tanulj még kicsit. DE, kurva bonyolult. nem véletlenül szarakodtak vele eddig

(#5) kamikaze boci válasza nygma (#4) üzenetére


kamikaze boci
őstag

A technológia már rég megvan.

egyéb állatfajták

(#6) nygma válasza kamikaze boci (#5) üzenetére


nygma
addikt

igen. csak amikor az egyréteges írással variáltak, akkor nem véletlenül nem foglalkoztak ám a kétrétegűvel.

(#7) Kika


Kika
csendes tag

:)

(#8) vicces válasza Kika (#7) üzenetére


vicces
addikt

csináltál egy UP-ot? :)

:)

(#9) Legolas


Legolas
senior tag

Ez csak a filmipar nyomására nem került korábban forgalomba. Nem most fejlesztették ki!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#10) ch.peter válasza nygma (#4) üzenetére


ch.peter
aktív tag

Annyira nem lehet bonyolult. :) Legalábbis Pioneeréknak sikerült megoldani.
a 4betűs konkurenciára ;] már kikerült hírként

(#11) L3zl13 válasza ch.peter (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ezt nem értettem. Milyen hírről beszélsz?

Aki hülye, haljon meg!

(#12) ch.peter válasza L3zl13 (#11) üzenetére


ch.peter
aktív tag

Egy olyan hír, ami szerint egy ''sima'' Pio íróhoz csináltak egy új firmware-t, aminek következtében nem csak olvasni, hanem írni is tudja a 2 rétegű 8,5 Gigás DVD-ket.

(#13) balkó válasza ch.peter (#12) üzenetére


balkó
aktív tag

Melyik sima PIO-hoz?

(#14) L3zl13 válasza ch.peter (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Amely lemezek még nem is léteznek?
De írni már tudja őket? Nem rossz.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) ch.peter válasza L3zl13 (#14) üzenetére


ch.peter
aktív tag

+nézted már a hírt?
A lemezek léteznek, itt a fórumon is írt már róluk valaki.
Egyébként a Pio DVR-A06 hoz csinálták az új firmware-t.

(#16) Flashcash válasza ch.peter (#12) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha nem linkeled be az eredeti hírt akkor nehéz kitalálnia másnak hogy miről van szó.

[L]http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=24139[/L]
Mindenképpen érdekes hogy a PioA06-al meg tudták oldani, a Pioneer firmware támogatása egyébként is elég jó mostanában. :)
A Pio A06 jelenleg is a legjobb ár/teljesítményű író a piacon.

(#17) erdoke válasza Flashcash (#16) üzenetére


erdoke
titán

Akkor lehet, hogy A07-et veszek...:P

A legjobb aláírás a héten

(#18) Kika


Kika
csendes tag

Köszi a linket

(#19) Mazlee


Mazlee
aktív tag

inkább 107-et :) vagy még jóáron 106-ot.

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#20) L3zl13 válasza ch.peter (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

És te megnézted már?

A múltkor volt egy hír, hogy a philips bejelentette a kétrétegű +R/+RW formátumot.

Ez a HWSW-s hír pedig a -R/-RW-ről szól. Mutatnak is egy Mitsumi-t (ha jól látom) amivel elég rosszak a tapasztalataim (Mitsumi Ultra Speedes CD-RW-t nem tudta írni a Plextorom...)
Hamarosan jönnek a lemezek, de a két szabványt támogató csoportosulások még nem egyeztek meg a kétrétegű szabványban.
Tehát itt még elég nagy kavarás várható a kezdeti időkben.
Az hogy az A06 tudja írni valamelyik gyártó lemezét, még nem jelenti azt, hogy ez a lemez egyezik a többi gyártó kétrétegű lemezével, vagy hogy ez fog elterjedni a jövőben... :(

Aki hülye, haljon meg!

(#21) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Nekem Asus íróm van, (+-) aminek ugye pio a belseje. Bízom hogy lesz hozzá, és a többihez is firmware frissítés. Ha meg nem adnak ki a gyártók, szerintem a neten lesznek hackelt bios-ok.

(#22) Mazlee


Mazlee
aktív tag

régen volt arról szó hogy a csak + vagy - os iróhoz firmware hogy tudjon multiírni aztán abból sem lett semmi.

de azért reménykedjünk :)

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#23) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Jó, hogy felhoztad :)

Ennyire bonyolult tehát a dolog, hogy egy sima firmware frissítéssel meg lehet(ne) oldani :P

egyéb állatfajták

(#24) ch.peter válasza Flashcash (#16) üzenetére


ch.peter
aktív tag

Szia, csak azért nem linkeltem, mert nem teljesen voltam tisztában vele, hogy lehet-e vagy nem. :)
Régebben mintha lett volna olyasmi, hogy nem rajongtak érte az emberek.
De mindegy.
Látom Neked nem volt nehéz kitalálni ki a 4betűs konkurencia :)

(#25) ch.peter válasza L3zl13 (#20) üzenetére


ch.peter
aktív tag

Ne értsd félre, nem ellened szóltam.
Az első beírásom nygma hozzászólására volt reakció,
hogy azért annyira nem bonyolult 2rétegű DVD-t írni.
A hangsúly azon volt (legalábbis oda szántam), hogy egy már létező író firmware frissítésével +oldaható a dolog (ha csak korlátozottan is), és nem kell hozzá hűdenyag fejlesztés.

A lemez egyébként Mitsubishi :) de ezt kb 3 percig néztük ketten teljesen kivilágosított monitornál :) aztán a 3gyémánt a felirat előtt segített :)


(#26) purci


purci
tag

Szerintem a minőségi dvd pörkölőket gyártók kidobják a már meglévő modelljeikhez a kétrétegű írást támogató firmwaret, gondolok itt a Plextorra, Pioneer-ra (ezáltal tehát Teac, Asus)...

Sok jó ember kis helyen is sok jó ember.

(#27) VigyorEX válasza purci (#26) üzenetére


VigyorEX
tag

Pioneer A06-m van, remélem nem kell emiatt lecserélnem, elég lesz talán egy firmware frissítés is :U !
Ámen...

(#28) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Akkor most már lehet másolni a gyári lemezeket mindenféle varázslat nélkül?wow.:D

(#29) L3zl13 válasza ch.peter (#25) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A Mitsubishi stimmel. Az én negatív tapasztalatom is arra vonatkozik, csak rosszul emlékeztem. Csak a jellegzetes kinézetét figyeltem, meg hogy Mi..... :))
Aztán lehet, hogy csak nekem nem volt szerencsém a márkával, és valójában tök jó lemezeket gyártanak... :))

Aki hülye, haljon meg!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ketretegu dvd+r: egy erdekes hir... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.