Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) laed


laed
junior tag

Az 5,25"-ös meghajtók helye meg lemaradt.

(#2) Csandi válasza laed (#1) üzenetére


Csandi
őstag

Szerencsére vagy 15 éve nem volt rá szükségem, ahogy sok más embernek sem. Pláne nem egy ITX ház esetében.

[ Szerkesztve ]

(#3) AxBattler


AxBattler
félisten

301 mm magas, 208 mm széles és 471 mm mély... 6,2 kilogrammos... ITX... :O

Mondjuk a cikk legalább pontosan fogalmaz, nem ITX házról ír, hanem "Mini-ITX-es deszkákat fogadó ház"-ról. :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

Már azt hittem, hogy a QB One-omnak lesz valami utódja, de nem. Amellett, hogy nagyobb, ráadásul csak 1x3,5" hely van. (A mostaniban kettő 10TB-s HDD van. Nem szeretném csökkenteni a darabszámukat.) De mit csinál az ember 5x2,5"-os háttértárolóval? (És akkor még ott van az alaplapon legalább egy m.2 foglalat is.)
Nekem még hiányzik a fekvő opció is.

(#5) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Ennek aztán sok értelme van! Aki itx lapot vesz, gépet épít, pont a méret számít neki, tehát ez pont alkalmatlan. A gyártó mire gondolt? Kíváncsi lennék hány darabot adnak majd el belőle.

(#6) PTM válasza AxBattler (#3) üzenetére


PTM
junior tag

Ez az ITX-es deszka mellett ló nagy VGA-kat és elég masszív hűtőket is fogad. Ránézve szerelni sem vészes, szóval én nem látom, hogy olyan rettenetes ház lenne. Még mindig sokkal kisebb, mintha mATX lappal kéne ugyanez.

Pedig Lian Li A4-H2O-ban van az egyik gépem (meg is szenvedtem vele, mire összeépítettem), a másik pedig egy Zotac Magnus One.

[ Szerkesztve ]

(#7) DonToni válasza laed (#1) üzenetére


DonToni
aktív tag

"5,25"-ös meghajtók" .... egy ITX konfigba?! :DDD Normál házakba se nagyon látni már, hanem hogy ITX -ben... :N

-Anti-

(#8) Komplikato válasza PTM (#6) üzenetére


Komplikato
veterán

Láttam már valahol tesztben olyan szendvics házat, ami papíron ITX-es, de bele lehet építeni DTX/mATX lapot is, csak akkor a többi bővítősín bukó, cserébe ugye mATX lapok olcsóbbak. Csak hát az is drága volt, hiába van benne kevés anyag. Átvehetnék mások is.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#9) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Azért gáz a Lian Linek hogy egy Sharkoon leiskolázza.

#7DonToni: És ez elég sajnálatos.

[ Szerkesztve ]

(#10) DonToni válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


DonToni
aktív tag

Mit szeretnél tenni egy 5,25-ös helyre? :)
Én régebben venti vezérlőket tettem, de amióta egy alaplapról lehet vezérleni kb. bármennyit, azóta (számomra) felesleges.
ODD? idejét nem tudom mikor használtam már... (ha mégis kéne, van külső, usb-s)
Kijelző? akkor már legalább 2db hely kéne, hogy értelmes méretű legyen.. az meg ITX házakban végkép értelmetlen.

-Anti-

(#11) Dr. Akula válasza DonToni (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

(#12) AxBattler válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


AxBattler
félisten

Fractal Design Core 500, CM Elite 130 még ott vannak, ha kell a teljes 5.25".

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13) Dragon3000 válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


Dragon3000
veterán

Itx ház esetében, ahol tényleg a kis méretre mennek rá, ott ennek mi értelme lenne? Persze ha atx méretre gondoltál, lehet még találni, olyant, ami fogadja, de a többségnek nincs rá szüksége és a piac inkább a többséget szolgálja ki.

[ Szerkesztve ]

(#14) AxBattler válasza AxBattler (#12) üzenetére


AxBattler
félisten

Most nézem, már egyiket sem lehet kapni... f@xa. :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15) Sagaris


Sagaris
csendes tag

Hááát nem tudom... Ezekkel a paraméterekkel inkább egy elb@..ott mini itx
Nekem egy Jonsbo C6-om van az mATX de az 20*26*29 bár az is igaz lénygesen nagyobb kötöttségek vannak, mint ebben

(#16) laed válasza DonToni (#10) üzenetére


laed
junior tag

Persze, a többség nem ment ki semmit, aztán megy a sírás; ha elszáll a háttértár.
Van USB-s optikai meghajtóm, de mégis inkább vettem 1 belsőt, mert a külsőhöz két szabad USB port kell, és kényelmetlen folyton ki/be dugdosni az eszközt. (Kevés a port a gépemen, ill. sok a használt belőle; pedig van osztóm is.....)

(#17) PTM válasza laed (#16) üzenetére


PTM
junior tag

Vagy berakja az új háttértárat aztán a OneDrive (vagy más) visszaszinkronizál neki mindent.

(#18) laed válasza PTM (#17) üzenetére


laed
junior tag

Lehet azt is, de a bizalmas adatokat én jobb szeretem saját kézben tartani.

(#19) PTM válasza laed (#18) üzenetére


PTM
junior tag

Úgy szerintem egyszerűbb hálózaton átvinni mondjuk egy NAS-ra, amiből szintén ki lehet venni a meghajtót, miután minden kliensről elkészült a backup.

Vagy ha csak egy gépről kell lehúzni a fontos dolgokat, akkor egy USB-s meghajtó is megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#20) laed válasza PTM (#19) üzenetére


laed
junior tag

Sávszélesség gondok még lehetnek vele.

Visszatérve a fősodorhoz: lehet 5,25 és 3,5 nélküli házakat gyártani -- tán piaca is lesz; de én biztos nem adok értük pénzt; mert ezekre a helyekre remek kiegészítőket lehet vásárolni; és én nem mondok le róluk.

(#21) Krugszvele válasza laed (#20) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Milyen jóféle kiegészítők vannak oda? Nincs erről valami lista? (magyarul hogy szűrjek egy pc boltban? :)))

(#22) laed válasza Krugszvele (#21) üzenetére


laed
junior tag

Előlapi panel a neve; erre érdemes rákeresni!

(#23) Dr. Akula válasza Dragon3000 (#13) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Rossz a sorrend, ahogy a gyártüók közelítenek egy házhoz. Nem először kéne legyártani, és aztán kitalálni hogy mi fér bele, hanem először meghatározni hogy mi az amit bele kell rakni, és ahhoz mi a legkisebb térfogat.

(#24) Dragon3000 válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


Dragon3000
veterán

A gyártók nézik azért ezt, ezért is marad ki a legtöbb új ház esetében az 5,25, mert 100-ból max 5 embernek van rá szüksége, ugyanez igaz az egyre kevesebb 3,5 col meghajtó helyre, 100-ból 99 embernek elég 1 meghajtó is az ssd mellé.

(#25) Dr. Akula válasza Dragon3000 (#24) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A legtöbb mITX házba még egy tisztességes 4090 se fér bele, nem néznek azok semmit se, azért meg nem veszek gyengébb hardvert, mert az még épp belefér.

(#26) Synthwave válasza laed (#16) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

D A S / N A S
A
S
/
N
A
S

+ egy Type-C-s dokkoló.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) Dragon3000 válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


Dragon3000
veterán

De figyelembe veszik, elvégre a 4090, ami maga akkora mint egy itx ház 100-ból 1-2 ember szeretné belerakni egy kicsi itx házba.

[ Szerkesztve ]

(#28) Dr. Akula válasza Dragon3000 (#27) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mivel IGP only konfigot sokkal többen használnak mint dGPU-sat, akkor a többi bővítési lehetőséget is nyugodtan dobhatják a kukába, hiszen elenyésző számú ember akar olyat használni. Főleg ha nem bővítheti rendesen, csak félig-meddig.

(#29) Dragon3000 válasza Dr. Akula (#28) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem aki épít gépet, azok közt több használ dvga-t. Illetve ezzel az elgondolásoddal az a gond, hogy a vga piac szinte minden szereplője erősebb, mint a leggyorsabb apu, így sokaknak nem alternatíva. Itx házba csúcs teljesítményt meg max az elvetemültek próbálják összehozni, mert hűtés és hang szempontjából nagyon kompromisszumos, az ár lényegtelen, aki milliós gépet akar. De ha ez a vágyad akkor lehet 4090 fe és épített folyadékhűtés, a radiátort meg el lehet helyezni házon kívül, úgy hogy ne lehessen látni, így szinte minden házba beleférne.

[ Szerkesztve ]

(#30) Dr. Akula válasza Dragon3000 (#29) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És ha már dVGA-t használ, akkor nem akar megállni félúton valami közepesnél.

Irodába viszont tök felesleges a sok levegő a házba, csak a helyet foglalja.

(#31) Dragon3000 válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


Dragon3000
veterán

Megint előjött a hülyeséged, hogy ha több kell az apu-nál, akkor csak a 4090 létezik, pedig 1080p rt on esetében teljesen felesleges, oda minden esetben elég egy 4080 is, ha valaki nem csak a csúcsban él, akkor egy 4060ti is bőven elég.

(#32) Dr. Akula válasza Dragon3000 (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Neked van csak hülyeséged, semmi nem indokolja hogy valakinek pont csak egy 3060-ra legyen szüksége, és semmi többre. A 4090-nek se követelménye az EATX ház, meglepő(?) módon aki olyat vesz, az se szeretne feltétlen helyet pazarolni. Most újat mutattam neked, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#33) Dragon3000 válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


Dragon3000
veterán

Minden vga-nak követelménye, hogy beférjen a házba, a 4090 meg akkora, hogy szerintem nincs is akkora itx ház, amibe beférne. De az a te hülyeséged, ha valaki a minimumnál többet szeretne, akkor csak a legerősebb megoldás létezik, közte meg semmi. Aki itx-ben gondolkodik, tudni fogja, hogy a 4090 nem fér bele, így vagy a vga lesz más vagy nem itx-ben gondolkodik tovább, esetleg épített folyadékhűtéssel megoldható, de akkor házon kívül kell lennie a radiátornak.

(#34) Dr. Akula válasza Dragon3000 (#33) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

:W :W :W

(#35) Krugszvele válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

ha 4090-es monstrumot építek, akkor biztos nem itx házba zsúfolnám bele... itx ház pedig legyen minél kisebb, hiszen az alaplapon és a tápon kívül gyakorlatilag semmi sem lesz benne. Amikor egy ház 30x30x40 cm-es és csak itx lapot fogad, az egy merénylet.

(#36) Dr. Akula válasza Krugszvele (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Pedig az NR200P és Revolt 3 félék pont erre vannak. Csak azóta megint nőttek a vga-k, valamint az új 12VHPWR kábelnek is kell helyet hagyni kanyarodni, hogy ne égjen le.

(#37) Krugszvele válasza Dr. Akula (#36) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Ezt szeretem a szabadpiacban. Valaki talál egy piaci rést, épít rá egy klassz terméket és jól jár vele mindenki! Hajrá! Nagyon szép házak!

(#38) Seep válasza PTM (#6) üzenetére


Seep
senior tag

ID Tech IM1 Pocket, kisebb mint ez. Szinten 4 slotos. Es nekem is mATX van benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.