Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) roli543


roli543
őstag

Hajrá! Legalább egy valaki maradjon meg, ha a telefonok 99%a oriasi. :R

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#2) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Megint (sajna egyik kompakt Zenfone se lett "tuti") el fogják szúrni. A probléma ott kezdődik, hogy nem kell bele csúcs SoC. Minek?
Viszont a design-on nem szabad spórolni (aki nem érti, miről beszélek, az nézzen rá a 9-re vagy 10-re, és tegyen mellé egy S23-at vagy S24-et).
Ugyanígy a szolgáltatásokon se. Ne legyen butítva a bt. és a wifi modul, legyen vezetékmentes töltés, jack (+ esetleg infra).
Kamerából én azt se bánnám, ha csak 1db lenne a hátlapon (de az tisztességes).
Ja, és support! Itt sokat kellene fejlődni, hogy beérjék a konkurenciát (Google, Samsung).
Szóval a szándékot üdvözlöm, csak jó lenne, ha - most az egyszer - komolyan gondolnák.

(#3) sfefe


sfefe
őstag

Ez jó lenne de a 68 mondjuk lehetne 71-2...
Meghalt a támogatás az a 2 év ... áááá

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#4) Samott válasza <Adamsky> (#2) üzenetére


Samott
addikt

Ezt a kompakt dolgot en nem ertem, en most pont az S24-et tettem melle es a ket telefon majdnem ugyanakkora. A sony z5 compact volt az utolso compact telefonom. Az tenyleg kisebb volt.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#5) <Adamsky> válasza Samott (#4) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az, hogy mi a kompakt egy picit most tegyük zárójelbe. A Asus - ha jól emlékszem - egyébként az általam is preferált 150 x 70 mm-es befoglaló méretekre gondolt, mikor azt mondta, hogy kellene egy nem péklapát méretű mobil.
Méretileg nekem nincs gondom a ZF-ekkel. Inkább a design, ill. annak teljes hiánya, valamint az az érzés, mintha pont le se ...-nak.
Nézd meg kérlek egymás mellett a ZF10-et és az S23-at.
Értem én, hogy van, akit nem zavar ez az igénytelenség (szerintem az), de akkor ne csodálkozzanak, ha nem úgy jönnek az eladások.

(#6) doooo


doooo
veterán

Ideje erre is rárakni egy normális zoomkamerát (egy nem-periszkópos 3x is elég, az könnyen elfér).

(#7) Graphics válasza <Adamsky> (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szép dolog a káva nélküliség erőltetése, de vajon mi az a fizikai határ, amikor már majd kézbe tartva is tudsz véletlen érintéseket generálni.

Mert én attól frászt kapok, és erre nem lehet azt mondani, hogy mert rosszul fogom... NEkem alul is kell támaszték a fogáshoz.. Oda teszem az ujjam...

Alul is elkezdték lefaragni, régen tök kényelmesen ott tudtam támasztani, most már az sem.. Értem téged meg a design és a küllem érdekel.

Engem meg a funkcionalitás... Használni szeretném a készüléket, nem pedig kínlódni vele.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) <Adamsky> válasza Graphics (#7) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Szép dolog a káva nélküliség erőltetése ... "
Én nem a káva nagyságáról beszéltem, hanem arra próbáltam rávilágítani, hogy mennyire aszimmetrikus a ZF. Talán a link-elt képen nem látszott, ezért itt az eredeti. Nézd meg, alul-felül! A sarkok - ilyen szintű - lekerekítését is érdemes lenne elfelejteni. Ezzel kapcsoltban inkább csak link-elném azt, amit anno a ZF10-nél írtam.

"Engem meg a funkcionalitás... "
Megnyugtatlak, engem is. Ha rajtam múlna, akkor a ZF11 olyan lenne, mint a ROG Phone 7, csak kicsiben (rühellem a notch-ot). Esetleg Xperia 5 IV ...

[ Szerkesztve ]

(#9) Graphics válasza <Adamsky> (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Funkcionalitás erdekel...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) elfelejtette válasza Graphics (#7) üzenetére


elfelejtette
veterán

Meg tudlak érteni, nekem a kedvencem ilyen téren az 5,5"-os kijelzős LG Q6 volt, a kijelző alját és tetejét is el lehetett érni. És hiába van ugyanekkora házban 6"-os kijelző mondjuk a Pixel 5-ben, ha nem jelent semmi előnyt, mert pont az alul-felül extra kijelző területet nem érem el fogásváltás nélkül...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#11) bmt50 válasza <Adamsky> (#2) üzenetére


bmt50
senior tag

Helyes-helyes! Jöjjön csak kis Zenfone!
És valóban: a csúcsSoc helyett egy nem melegedő középkat. Soc is elég volna. Mert ezek így csúcskompakt kályhák nyáron.
S9-em van, és a mostani S szériák több szempontból visszalépést szenvednek: nincs írisz szkenner, QHD felbontású kijelző, pulzus és véroxigén mérő. :(((

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#12) Lac67 válasza <Adamsky> (#2) üzenetére


Lac67
csendes tag

ASUS a Sony-n kívül az egyetlen, aki tesz a felsőkategóriás telefonjába 3,5 mm jack csatlakozót

(#13) blade zte


blade zte
őstag

Csakis akkor látom értelmét ha kifejezetten kikötik a jobb szoftveres támogatást és a cserélhető akksit. Ha csak motyognak az orruk alatt hogy 1-2 évig kap frissítéseket aztán az a vége hogy a készülék támogatásának a végén letiltják a custom rom támogatást, akkor semmi értelmét nem látom.

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#14) Wilks válasza blade zte (#13) üzenetére


Wilks
tag

Igen,ennyi pénzért azért illene 4-5 év támogatás......
Különben lehet,h cserélhető aksis lesz.
Pár hete olvastam ezzel kapcsolatban valamit,h az EU "cserélhető" aksis telefonokat akar 2027-től.
Habár,igy kicsi az esélye,h ne fix legyen a battery a 11-ben........

[ Szerkesztve ]

(#15) doooo válasza bmt50 (#11) üzenetére


doooo
veterán

Az a baj, hogy a felsoroltak közül egyik sincs ezen sem.
És akkor máris jobb az S23 vagy az S24. Amik ugyanekkorák.

(#16) Graphics válasza doooo (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Még az is meglehet.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) bmt50 válasza doooo (#15) üzenetére


bmt50
senior tag

Most mondják ezt a kijelző felbontást is, hogy minek olyan nagy, mikor így is minden szép, meg minden éles.
Ilyenkor eszembe jut, hogy VR szemüvegben is megnézte az illető az alacsonyabb felbontással a képet??
Az S23/S24 ár/érték arányban nem éri meg. Ha jó lenne a Zenfone támogatási ideje, simán átnyargalnék. A másik probléma, hogy nincs a Yettelnél, mert úgy kamatmentes részletre kihoznám. De Alza-ról nem veszek részletre úgy, hogy a 2 főverzió ígéretével még a Redmi Note tepsik is utolérik ☹️

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#18) doooo válasza bmt50 (#17) üzenetére


doooo
veterán

Pl. épp a támogatás hosszúsága, ami miatt jobban megéri egy S23 (az S24 7 évéről nem is beszélve; ami már gyakorlatilag túlzás). Meg a tény, hogy szimplán jobb (tehát több pénzért többet is kapsz).
Nem is sokkal drágább már egy Zenfonnál, ha egyáltalán drágább (mindenhol vannak kedvezmények rá), és mindenhol elérhető még.
És cserébe kiforrottabb a szoftver is, és még ismerős is annak, aki régebbi Samsungot használ, mint pl. te is.

(#19) <Adamsky> válasza bmt50 (#17) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ilyenkor eszembe jut, hogy VR szemüvegben is megnézte az illető ... "
Hogy jön ide a VR szemüveg? Úgy érted, hogy mi van, ha ezt - ill. a kisebb felbontású telefont - beteszel egy ilyen kartonból kivágott "VR szemüvegbe"?
Nos egy ilyen kis / kompakt telefon nem oda való. Ahogy ezekre nem való 3-4-x lencse sem, mert nincs neki hely. A korábban említett SoC-al is ez a probléma. Nincs hely (felület) lehűteni ezeket a mai "kályhákat".
A mindenkori "kompakt" telefon akkor lesz sikeres, ha annak gyártója ezt felismeri, és letesz az asztalra, egy igényes, a mindennapokban jól használható (üzemidő, melegedés → throttling) telefont. És, igen, a támogatás legyen min. 4 év!

Egyébként a támogatás témaköre is megér egy misét.
Mi a tökömért jön ki minden évben új Android (jó ideje nulla hozzáadott értékkel)? Mióta megy az ígérgetés, hogy új alapokra helyezik a rendszert, ezáltal pl. sokkal könnyebbé téve a biztonsági (szerintem ez a legfontosabb, és nem az, hogy a leges-legújabb főverzió legyen fenn) frissítések telepítését. Miért nem opció, hogy ha ugyan kijön egy új főverzió, akkor én dönthessek amellett, hogy nem teszem fel, hanem az előzőt használom úgy, hogy arra addig kapom a frissítéseket, míg az támogatott. És itt jön a lényeg! Adott főverzió legyen támogatott a Google által min. 4-5 évig.
Próbáljuk megmenteni a Földet, miközben ontjuk magunkból az e-szemetet ... :(((

(#20) bmt50 válasza doooo (#18) üzenetére


bmt50
senior tag

Hát azért az S24 bejelentése óta tudjuk, hogy a Samsung hosszú támogatási idejének is jön az árnyoldala. Most még csak ott tartunk, hogy majd talán júniusban elérhetők lesznek magyarul is az AI funkciók. Másrészt kiderült, hogy pl az S22 már nem kapja meg, illetve kb. 1 év után bizonyos fícsörök ingyenes használata megszűnik, fizetősek lesznek.
Ezt már az Apple is tervezgeti évek óta. Gyakorlatilag olyan lesz a telefon, mint egy telekomos TV box..Ha fizeted a szolgáltatásokat, idővel kaphatsz hozzá újabb boxot(pénz ellenében).
Nem biztos, hogy ilyen formában akar az ember a Samsung ökoszisztémában maradni, és innen nézve már átértékelődik a ár/érték arány is.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#21) bmt50 válasza <Adamsky> (#19) üzenetére


bmt50
senior tag

Teljesen egyetértek Veled mind a Soc, kamerák, mind a frissités témában. Új alapokra kellene ezt helyezni. PC-n is választhatsz, milyen Linux disztrót teszed fel. Ki kell adni a drivereket mondjuk a kamerákhoz, ujjlenyomat olvasóhoz, stb. és így fel lehet tenni az újabb verziót, de lehet maradni a korábbin is.
A VR szemüveg ügye más: Ha jól emlékszem, akkor az első VR-ok az S7-tel jöttek. Műanyagok voltak, nem papír. Ha az S7/S8 kijelzője elég volt a VR-ra, akkor az S9-é miért nem???

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#22) doooo válasza bmt50 (#20) üzenetére


doooo
veterán

Ez nem árnyoldal. Most is alapból 4+1 év van (vagyis eddig ennyi volt), mindenféle AI dolgok nélkül. Meg is kapják a mobilok. A 3 éves S21 Ultrám is minden hónapban kapja a frissítéseket most is, sokszor előbb, mint más gyártóknál a legújabb modellek.
Az AI dolgok nagy részének az a lényege, hogy felhőalapú, magyarán nem a mobil szerves része. Nem is lehetne frissíteni ilyen módon, és ezzel egyetemben fizetőssé is lehet tenni (bár ez még nem történt meg).
A régebbi mobilok ellenben a többi AI funkciót sem tudják kezelni, hisz nincs hardveres alapjuk hozzá. Viszont ezen a pár dolgon kívül minden mást megkaphatnak, hisz a frissítések sokkal többről szólnak. Az én mobilom már most több Android főverziót kapott, mint bármelyik Asus valaha kaphatna, és még kapni fog egyet az idén is.
Semmi nem értékelődik át. Az egyetlen kifogás ha szimplán nem akar valaki Samsungot venni. Ami teljesen jogos dolog. De ha opció továbbra is, akkor sajnos egy Asus sem tud labdába rúgni. Más opció meg nincs kompakt, Androidos telefonok terén.

[ Szerkesztve ]

(#23) bmt50 válasza doooo (#22) üzenetére


bmt50
senior tag

Értem én mit mondasz, csak ezzel az a baj, hogy eddig azért a támogatási idő alatt minden telefon minden fícsört megkapott az új főverziókkal, amiknek nem volt hardware-es akadálya. Az S szériát mindig a kamerával próbálták legfőképp eladni, és csak ezután jött a Dex, a képfrissítés, stb.
Ahogy kamera fotók minőségébe is már az AI nyúl bele, úgy anyagilag szivathatókká válnak a tulajok.
Én sem biztos, hogy Asus-t vennék, de 5 év OneUI után már jó lenne egy kicsit más, ami kicsi, nem melegszik, támogatott, és kamerában jó.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#24) Graphics válasza doooo (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

TEhát az AI azt mondod felhőalapú, de mégsem tudja a készülék.

Ezt értem, de ez ellentmondás így.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) micimacko válasza bmt50 (#23) üzenetére


micimacko
aktív tag

Ezért lett volna jó, ha az Apple nem nyírja ki a Mini sorozatot. 11 év után 2 éve váltottam 13 minire, és ugyan van 3-5 olyan idegesítő dolog az IOS-ben, ami mindig sokkal szarabb lesz, mint Androidon, de a méret, és 1 kézzel való használatban semmi meg sem közelíti.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#26) Luck Dragon

Ez jó hír Marques Brownlee számára , imádja.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#27) <Adamsky> válasza Luck Dragon (#26) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Csóri srác" épp egy 2024-es 911 Turbo S-el vigasztalja magát (a sok villanyautó után, amibe "kényszerült"). A Plaid-es Tesla-ját el is adja a francba (szóval, akinek égeti a kezét a pénz, most megveheti Marques autóját ;] ). Én azt hiszem megvárom a 911-est :D

(#28) Luck Dragon válasza <Adamsky> (#27) üzenetére

:DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#29) DanielLong


DanielLong
senior tag

Nos, mint S10e és Zenfone 9 tulaj, gondoltam megosztom a véleményem, hátha valakinek segít majd a vásárlás előtt. Először is üdvözlendő, hogy az Asus nyomja ezt az irányt, mert nagy választék nincs. Viszont szoftveres minőségben szerintem a Samu behozhatatlan előnyben van.

Zenfone 9 pro:
- 2 napos akkuidő, készenléti merülés harmada a Samunak
- Gimbalos kamerával komoly videókat lehet összerakni
- Baromi jó helyen lévő és gyors ujjlenyomat-olvasó (oldalt)

Kontra:
- Rosszabb fogás, nehezebb és szögletesebb
- Kilógó kamerasziget miatt billeg a telefon és elég vastagnak tűnik
- Apró szoftveres anomáliák: pl fényerő csúszka sokszor beragad valahol, miközben már rég visszavette a fényerőt a telefon, vagy a kimenő hívás kapcsolásakor rezgés opció csak akkor működik, ha egyébként az összes rezgő visszajelzés engedélyezve van
- Sima Type C 3.0 csatlakozó, képet nem tud kitenni
- Egyik betűméret beállítással sem olyan jól olvashatók a szövegek, mint a Samun (túl sűrű vagy túl apró)

S10e pro:
- Laposabb, könnyebb, picit szélesebb, de rövidebb, így kényelmesebb, sokkal könnyebb egy kézben tartani, nem kell mindig alul megtámasztani
- Samu gyári szoftveres megoldások praktikusak, pl dual SIM-hez jóval okosabb gyári tárcsázó, gyorselérés menü több opciót tartalmaz, beállítások érthetőbben vannak kategorizálva, média kimenet könnyebb állíthatósága, bixby gomb, gyári gesztus vezérlő app
- Szintén szoftver, hogy valahogy a betűméret és ikonméret kellemesebb, olvashatóbb
- DeX!
- Napsütésben jobban látható kijelző, pedig papíron kisebb fényerővel bír

Kontra:
- Katasztrofálisan merül két SIM-mel, roaminggal. Akku csere sem segített.
- Ujjlenyomat-olvasó (nekem) kényelmetlen helyen és sokkal pontatlanabb
- 3 évvel idősebb, így nyilván lassabb

Számomra nem zavaró, hogy a Zenfone asszimetrikusabb lenne vagy csúnyább kávákkal rendelkezne. A hátlapi kamerasziget már inkább bajos, mert autós rögzítőben sem pratikus. Ezektől eltekintve mindkettő készülék nagyon jó szerintem, de a jövőben várhatóan egy S23 lesz az utód, bár picit félek a kijelző alatti ujjlenyomat-olvasótól.

(#30) bmt50 válasza DanielLong (#29) üzenetére


bmt50
senior tag

:R :R :R

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#31) Lac67 válasza DanielLong (#29) üzenetére


Lac67
csendes tag

Szia!
Mint ZenFone 9 tulajtól kérdezném. Az ASUS kikapcsolt állapotban is ébreszt. Azt tudom, hogy a Samsung és a Sony nem, viszont a kínai telók (Xiaomi és Huawei) nem alusszák át kikapcsolt állapotban az ébresztés idejét

(#32) DanielLong válasza Lac67 (#31) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ha azt kérdezed, hogy tud-e ilyet a Zenfone 9, akkor sajnos a válaszom az, hogy sosem próbáltam. Viszont miért kapcsolnád ki? Repülőgép üzemmód?

(#33) Lac67 válasza DanielLong (#32) üzenetére


Lac67
csendes tag

Nem próbálnád ki, hogy az ASUS-t beállítod, hogy 10 perc múlva ébresszen, aztán kikapcsolod. Ha 1/4 óra múlva se szólal meg, akkor marad neki a repülőgép üzemmódos ébresztés, bár van még egy apró méretű mobil jelöltem a cserére, de azon meg 3,5 mm-es jack csatlakozó nincs...(a 3-ik jelöltemen van jack, de túl keskeny a kijelzője, s csak repülőgépmódban tud ébreszteni ...
Egyébként megszoktam már, hogy mindig kikapcsolom éjszaka a mobilt, s reggel ébreszt. Más a kikapcsolt TV mellett se alszik, Én a bekapcsolt mobil mellett nem szeretek aludni. Mikor a japán márkájú volt, akkor külön a nagyon régi Symbianos telefon ébresztett kikapcsolt állapotból.

(#34) DanielLong válasza Lac67 (#33) üzenetére


DanielLong
senior tag

Kipróbáltam, 5 perccel a beállított ébresztő után sem volt még semmi történés.

(#35) Wilks válasza Lac67 (#33) üzenetére


Wilks
tag

Van "idozitett energiatakarekossag" is(plusz repulo uzemmod),igy talan nyersz 1%-ot az aksin,hamar alvas kozben 1-2%-ot merul......

(#36) Lac67 válasza DanielLong (#34) üzenetére


Lac67
csendes tag

Köszi az infót!

(#37) Lac67 válasza Lac67 (#36) üzenetére


Lac67
csendes tag

Hello! Végül is megvettem a telefont, nagyon jó! Egyébként kikapcsolt állapotban is bekapcsol és ébreszt, ha az óra/ébresztés opciónál a Beállításokban a "Mindig aktív riasztás"-t kipipálod. A VoLTE szépen megy a Vodafone hálózatán, egyegyedül a VoWiFi nem akar menni. Az ASUS support-tal beszélte chat-en, írták, hogy tudja (Alkalmazás ikonja van is) és a *#*#364263344#*#* a WiFi/Hívás Menüben be lehet kapcsolni. Egyszer megjelent ez a Menüpont, de azt írták, hogy újra kell indítani, de sajnos utána eltűnt, s nem tudom elővarázsolni...

(#38) DanielLong válasza Lac67 (#37) üzenetére


DanielLong
senior tag

Örülök, hogy lett megoldás! Közben jött ki új Android foverzio a telefonra és ez hozott pár új beállítást a betűtípusokhoz, így még inkább személyre lehet szabni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.