Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Katasztrofális hiba (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25) HSNet válasza #64791808 (#23) üzenetére


HSNet
aktív tag

A rendszergazda fiók sosincs letiltva, csak nem azzal jelentkezel be. Linuxnál sem root-tal használod a géped.
Nem tom, úgy emlékeztem, defaultból letiltja, de lehet, hogy én tiltottam le valamikor. Régen volt már XP install, nálam valahogy sohasem szokott semmilyen rendszer javíthatatlanul szétesni (ha nincs hw hibám).

A welcome-screen-es (üdvözlőképernyő) bejelentkezés nem teszi lehetővé a rendszergazdis logont.
Detto nem emlékszem, ezeket a featurákat, a remek XP-s felülettel eggyüt rögtön ki szoktam dobni.

No nem mintha ennek lenne szerepe, ugyani az xp telepítéskor létrehoz egy felhasználót, aki az alapértelmezett felnasználó, és kötelezően rendszergazda. Mennie kellene.
Találkoztam már olyan remekül megírt prgrammal, amelyik csak és kizárólag akkor települt, ha az 'Administrator' nevü felhasználóval voltál bejelentkezve (akinek egyébbként elég volt Power User jogot adni, plusz egy Registry ágra a HKLM/Software alatt full controllt). Mindegy milyen lokalizált verzión...

A reinstall előtt még meg lehetne nézni, hogy az Event logban esetleg nincs-e valami olyan bejegyzés, ami akkor tájban keletkezett, amikor telepíteni kezdtél. Az Application log az izgalmasabb, bár ha a win-ben van valami gond, akkor az lehet, hogy csak a System logban jelentkezik.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Katasztrofális hiba (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.