Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Katasztrofális hiba (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Frakk


Frakk
tag

Helló!
Tud valaki segíteni? Ha megpróbálok telepíteni bizonyos softwareket, akkor a következő üzenet jelenik meg: Telepítés nem lehetséges (vagy vmi ilyesmi, nemtom pontosan), ok: Katasztrofális hiba. :F

(#2) bebean válasza Frakk (#1) üzenetére


bebean
aktív tag

oprendszer? bizonyos szoftver mi?

...

(#3) Frakk válasza bebean (#2) üzenetére


Frakk
tag

Win XP, mindjart belinkelek egy képet, csak még bénázom.

(#4) HSNet válasza Frakk (#1) üzenetére


HSNet
aktív tag

Persze ha bizonyos szoftereknél csinálja ezt akkor állítani kell a micsodán, és át kell írni a hogyishívjákot. Remélem sokat segítettem...

(Esetleg ha specifiálnád a problémát, pl.: milyen oprendszerre akarsz telepíteni, milyen felhasználóval vagy bejelentkezve, mit akarsz telepíteni, és pontosan mi a hibaüzenet, akkor lehet, hogy hasznos tanácsot is kapsz. Addig meg javaslom az aláírásomban szereplő megoldást;] )

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#5) bebean válasza Frakk (#3) üzenetére


bebean
aktív tag

rendszergazda jogaid vannak?

...

(#6) Frakk válasza HSNet (#4) üzenetére


Frakk
tag

Montdam, mindjart linkelek egy képet:

Bővebben: link

Asszem talán az installShield wizzard-os telepítések nemmennek, mint ahogy az a képen is látszik.

(#7) Frakk válasza bebean (#5) üzenetére


Frakk
tag

Vannak.

(#8) Frakk válasza HSNet (#4) üzenetére


Frakk
tag

Ja és az op rendszer winXp az sp2-es kiegészítőjével, meg amúgy minden windowsupdate föl van téve.

(#9) HSNet válasza Frakk (#8) üzenetére


HSNet
aktív tag

Gyors kérdések:
-A 'C' meghajtón van még üres helyed? (ha az xp nem a c-re van telepítve, akkor azon a meghajtón, ahol az xp van, azon, ahol az ntldr file-od, illetve, ha át van irányítva a temp-ed, akkor még ott)
-Ha kilépsz, és administrator (magyar xp-nél rendszergazda) felhasználóval telepíted, akkor is ezt a hibát kapod?
-Vírusirtó kikapcs után a helyzet?

Ha nem gyógyul meg, akkor próbáld meg a Beállítások->Vezérlőpult->Területi és Nyelvi Beállítások-ban a Szabványok és formátumokat Angol (Egyesült Államok)-ra, a Földrajzi helyet Egyesült Államokra kapcsolni, van olyan progi, ami csak így megy fel.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#10) Frakk válasza HSNet (#9) üzenetére


Frakk
tag

A c-n 3Gb üres hely van, és szerintem a temp is a c-n van, de tulajdonképpen az összes meghajtón van bőven hely. Ja, és nemhiszem hogy a softwarekkel lenne a baj, mert más gépen nincs velük gond. Mindjárt kipróbálom azért amit írtál.

[Szerkesztve]

(#11) Frakk válasza HSNet (#9) üzenetére


Frakk
tag

Asszem én mindig rendszergazdaként vagyok bejelentkezve.

(#12) Frakk válasza HSNet (#9) üzenetére


Frakk
tag

Kipróbáltam a nyelvi átálítgatós dolgot, de nem jött be. :(

(#13) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Egy reinstall segíteni fog tutira.:)

(#14) HSNet válasza Frakk (#11) üzenetére


HSNet
aktív tag

Ha nem nyúltál az XP alap beállításaihoz, akkor nem rendszergazdával vagy bent. Egyszerű próba: Start menü-> futtat: cmd, az így megjelenő konzolba írd be: SET, küld el enterrel, lesz egy ilyen sor: HOMEPATH=\Documents and Settings\<valami>. A <valami> az a felhasználód neve, akivel be vagy jelentkezve. Ha nem a rendszergazda, akkor egy Sajátgép-> Jobb klick -> kezelés -> Helyi felhsználók és Csoportok -> Felhasználók -> Rendszergazda -> Duppla katt -> A felhasználó le van tiltva pipát vedd ki. Ezek után át tudsz jelentkezni rá.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#15) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Mi van, ha sérült a telepítő?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#16) Frakk válasza HSNet (#14) üzenetére


Frakk
tag

A ''felhasználó le van tiltva'' nem volt kipipálva, bejelentkezéskor mégsem lehet a rendszergazdát választani.

(#17) Frakk válasza Drótszamár (#15) üzenetére


Frakk
tag

Mondom, hogy más gépén müxik, és már két program is kiírta ugyanazt a hibát.

(#18) Frakk válasza SzlobiG (#13) üzenetére


Frakk
tag

Ja, az szerintem is segítene, de nem rég telepítettem a windowst és most nem sok kedvem van mindent újrakezdeni. Persze lehet hogy az lesz a vége :(

(#19) HSNet válasza Frakk (#18) üzenetére


HSNet
aktív tag

Nyomj neki egy memtest-et, ártani nem árthat, és így is jelentkezhet ha mem gond van. Le tudod tölteni a floppy-sat innen: Bővebben: link, a CD-set meg innen: Bővebben: link. Holnapra kicsit utánakeresek még, hátha meg lehet a Win reinstallt spórólni.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#20) Diskcopy válasza Frakk (#18) üzenetére


Diskcopy
tag

Több dolgot próbálj ki: Töröld a Temp mappát, kapcsold ki antivírust, hátha, http://consumer.installshield.com/kb.asp?id=Q108322 olvasd el ezt, töltsd le a legújabb enginet esetleg még ezt is megnézheted: Bővebben: link
Próbálhatsz egy új Windows Scripting hostot is letölteni. Egyelőre ennyi az ötlet. Üdv

(#21) Frakk


Frakk
tag

Hát sajnos nem sikerült.:O Asszem hozzálátok a telepítéshez. :o

(#22) rdi válasza Frakk (#21) üzenetére


rdi
veterán

sfc / scannow ?

próbáltad már? kell a telepítő lemez

Fej! Tor! Potroh!

(#23) #64791808 válasza HSNet (#14) üzenetére


#64791808
törölt tag

A rendszergazda fiók sosincs letiltva, csak nem azzal jelentkezel be. Linuxnál sem root-tal használod a géped.

A welcome-screen-es (üdvözlőképernyő) bejelentkezés nem teszi lehetővé a rendszergazdis logont. Ki kell kapcsolni a vezérlőpult/felhasználói fiókoknál a welcome screen-t és a gyors felhasználóváltást, ezután lehet rendszergazdiként bejelentkezni.

No nem mintha ennek lenne szerepe, ugyani az xp telepítéskor létrehoz egy felhasználót, aki az alapértelmezett felnasználó, és kötelezően rendszergazda. Mennie kellene.

Két dologra gyanakszom: az egyik, hogy valami belepiszkált a windows registrybe vagy egyéb beállítási helyekre. Az életbe soha nem derül ki, mi a gáz, ezért gyorsabb megoldás egy reinstall
A másik: vírus. Sokmindennek találkoztam, de hogy a windows magától ennyit írjon ki, hogy katasztrofális hiba, ilyennel még, nem, őszintén szólva gyanús. Egy másik gépbe beledugva a vinyót, futtatni kéne egy víruskeresőt. Szerintem.

(#24) Frakk válasza #64791808 (#23) üzenetére


Frakk
tag

Köszi mindenkinek a segítséget, de végülis csak a reinstall jelentett megoldást.

(#25) HSNet válasza #64791808 (#23) üzenetére


HSNet
aktív tag

A rendszergazda fiók sosincs letiltva, csak nem azzal jelentkezel be. Linuxnál sem root-tal használod a géped.
Nem tom, úgy emlékeztem, defaultból letiltja, de lehet, hogy én tiltottam le valamikor. Régen volt már XP install, nálam valahogy sohasem szokott semmilyen rendszer javíthatatlanul szétesni (ha nincs hw hibám).

A welcome-screen-es (üdvözlőképernyő) bejelentkezés nem teszi lehetővé a rendszergazdis logont.
Detto nem emlékszem, ezeket a featurákat, a remek XP-s felülettel eggyüt rögtön ki szoktam dobni.

No nem mintha ennek lenne szerepe, ugyani az xp telepítéskor létrehoz egy felhasználót, aki az alapértelmezett felnasználó, és kötelezően rendszergazda. Mennie kellene.
Találkoztam már olyan remekül megírt prgrammal, amelyik csak és kizárólag akkor települt, ha az 'Administrator' nevü felhasználóval voltál bejelentkezve (akinek egyébbként elég volt Power User jogot adni, plusz egy Registry ágra a HKLM/Software alatt full controllt). Mindegy milyen lokalizált verzión...

A reinstall előtt még meg lehetne nézni, hogy az Event logban esetleg nincs-e valami olyan bejegyzés, ami akkor tájban keletkezett, amikor telepíteni kezdtél. Az Application log az izgalmasabb, bár ha a win-ben van valami gond, akkor az lehet, hogy csak a System logban jelentkezik.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#26) Zordkaszás válasza #64791808 (#23) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

A welcome-screen-es (üdvözlőképernyő) bejelentkezés nem teszi lehetővé a rendszergazdis logont.

Tévedés. Alt-Ctrl-Del kétszer és máris ott van a ''normál'' lgon ablak.

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#27) #64791808 válasza HSNet (#25) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nem, picit kavarodtál szerintem, ugyanis egy fiókot automatice letilt az xp - és milyen jól teszi! Ez pedig a Vendég/Guest. Azt letiltja, rendszergazdit automatikusan sosem, ennek tartományadminisztrációs okai vannak.

Rendszergazdis login welcome screennel nem megy, mint írtam. A pontosság kedvéért hozzáteszem, hogy csökkentett módban megy, illetve egy registry beállítással megy normálban is.

Csak adminnal megy: neked van igazad! Van ilyen program, én is találkoztam vele, ezek a gáááányul megírt szoftverek. PL több ilyen könyvelőprogrammal talákoztam. Azért írtam, amit írtam, mert amelyik program kultur módon van megírva és egy szabvány telepítőj van (install shield, vagy más), annál ez gyakorlatban kizárható. Továbbá ilyen hibaüzenetet, hogy ''Katasztrofális hiba'' akkor sem ír ki, mert akkor access denied jellegű dolgok születnek. Persze bármi megeshet...

Event log, hogy én erre nem gondoltam először... Azt kellett volna a kollégával bemásoltatni, amit a hibaüzenetkor kiír, szerintem meg tudtuk volna fejteni.

Ezzel kapcsolatban javaslom mindenkinek, akinek ilyen jellegű gondjai vannak, hogy ha a probléma megjelenik, akkor a Group Policy-nél (gpedit.msc) állítgassa be, hogy a rendszer MINDENT logoljon az event logba. Akkor semmi sem marad ki, meglesz a hibaüzenet, onnan meg itt prohardveren összedugjuk a fejünket és megoldjuk. Ötletadó: HSNet

Üdv

(#28) #64791808 válasza Zordkaszás (#26) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ez igaz, viszont ctrl-alt-del kétszer, és onnantól kezdve nem welcome screenről beszélünk, és nem vonatkozik rá, amit mondtam.

Üdv

(#29) Andris05


Andris05
tag

Ez meg milyen hiba? :C

(#30) HSNet válasza #64791808 (#27) üzenetére


HSNet
aktív tag

egy fiókot automatice letilt
Guest tiltását tudom, amiben nem voltam biztos, az az, hogy ha domain nélkül telepítesz egy XP Prof-t, akkor kititltja-e az admin-t vagy sem.

Rendszergazdis login welcome screennel nem megy
Biztos neked van igazad, én welcome screent nem nagyon szoktam látni (értsd: amint belépek kikapcs, 1-2 hasonló kedvességgel együtt, mint pl a SimpleFileShare és Luna).

a Group Policy-nél (gpedit.msc) állítgassa be, hogy a rendszer MINDENT logoljon az event logba
Jó ötlet, támogatom:DDD

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#31) HellsTechPC


HellsTechPC
csendes tag

Probald meg ujra rakni a geped

[ Szerkesztve ]

(#32) Intruder2k5 válasza HellsTechPC (#31) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Cseppet se törődj vele, hogy 11 éve halott topikba írtál, de mindegy, a téma úgyis értelmetlen, tehát zárom. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Katasztrofális hiba (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.