Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Heimerdinger


Heimerdinger
kezdő

"Musk szerint aki nem kedveli őt, az inkább a termékek minősége alapján ítélje meg őket és a cégeit."

Jajj, mennyire értelmes és igaz a Mester szava. Nem biztos, hogy az a legjobb megoldás ha durcásan minden alkalommal őt szídjátok, pont lényegtelen. :)
Aki képes a termékeit, szolgáltatásait pl.: Tesla járművek, SpaceX rakéták, Starlink internet, FSD önvezetés, biztosítás, SUC töltőhálózat, X platform stb. önmagában értékelni és használni az boldog ember. Nem kell minden alkalommal hisztizve fröcsögni Elon Musk dolgaira. Elég csak megköszönni neki és használni azt a sok csodát amit létrehozott.

Mennyire jól látszik, hogy nem nagyon a hirdetők pénzére hajt. Örülök neki, hogy fontosabb az X platform és az elvei mint pár milliárd dollár.
Ritka az ilyen ember.

Másik: Jó látni, hogy Harangi a cikk végén megemlítette Elon Musk Izraeli utazását is. Hatalmas köszönet érte. Talán mégsem olyan elfogult mint én gondoltam. Köszi a cikket!

[ Szerkesztve ]

(#2) YAS-dude válasza Heimerdinger (#1) üzenetére


YAS-dude
őstag

Az lenne mégjobb, ha ő is inkább csak azokkal foglalkozna, a termékeivel.
De konkrét politikai és közéleti hatalma van anélkül, hogy erre bárki megválasztotta volna, csak azért, mert sok pénze van és ez nem biztos, hogy helyes.

(#3) pilóta válasza YAS-dude (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az a baj, hogy a megválasztottakkal se vagyonk sokkal előrébb. ;]
Az idióta többség idiótákat választ. Az volt a jó a királyságban, hogy ott legalább néha normális király született, a demokráciában viszot tuti a debil győztes...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) miqlas


miqlas
őstag

... azért így, 50+ csak kezd kibújni a szög a zsákból. Látszik, hogy az alapozást, azaz a gyermekkorát egy a „kisebbségeket” támogató, tisztelõ rendszerben töltötte. Mindenhol az fogadta, hogy a színesbõrû embertársai ugyanannyit érnek, mint a fehér szomszédok! Igen, az Apartheid ilyen „befogadó” rendszer volt! ;] :R

42

(#5) Fritz Teufel válasza pilóta (#3) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Mi alapján lesz valaki idióta, majd te megmondod? Semmi presszió, csak érdeklődöm.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#6) LLKobe


LLKobe
veterán

Előbb-utóbb minden zseni megőrül :DDD

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#7) nozs23


nozs23
addikt

Azért remélem, hogy kapunk egy kameraszöget Linda Yaccarino reakciójáról. :D Csak emlékeztetőül, ő a CEO, akinek az előző pozíciója: chairman of global advertising & partnerships for NBCUniversal. Akit csak ez a kijelentés érdekelne, itt a klipp: [link]

(#8) pilóta válasza Fritz Teufel (#5) üzenetére


pilóta
nagyúr

Erre azért vannak viszonylag egyértelmű jelek. Pl. legyen tánc...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9) Rive válasza LLKobe (#6) üzenetére


Rive
veterán

Előbb-utóbb minden zseni megőrül :DDD

A zsenikben nem vagyok biztos, de a csúcsmenedzserek esetében tök fölösleges a jövő idő: tekintélyes részük alapból pszichó :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10) FattyDove válasza Heimerdinger (#1) üzenetére


FattyDove
őstag

Kemenyen indul a reggel...

(#11) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Az X sem támogatja a gyűlöletbeszédet.
Még véletlenül sem, biztos azért szaporodtak el a neonáci csatornák, akik boldogan szórhatják a Ruszki dezinformációt amióta ő irányítja a Twittert. Ez az ember egy öntelt, nárcisztikus pöcsfej, aki gyönyörűen lerombolta a felépített renoméját az utóbbi 1-2 évben.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#12) Navaren válasza Heimerdinger (#1) üzenetére


Navaren
aktív tag

Ezzel a gondolatmenettel a gond, hogy ha ez a Drága Ember is azzal foglalkozna, ami a 'dolga', ami megy Neki és amiket és ahogyan a cégei alkotnak/alkottak, akkor valszeg az őt övező figyelem (és persze kultusz) is többnyire a portfóliójára fókuszálna.

De nem így van, önjelölt Jövő-Felelősünk egyre inkább mindenben, mindenhol állást foglal, tudatosan belenyúl a politikai és társadalmi darázsfészkekbe is, és - hogy hogy nem !? - ez nem mindig sikerül jól, és ilyenkor jönnek ezek a f*ck you then, meg I'm rich, b*tch! - jellegű reakciók, a sebei nyalogatása közben.

Szerintem komolyanvehetetlen, de hát ahányan vagyunk, annyiféle módon gondolkodunk.
De nyilván van, akinek bejön ez a hozzáállás, a 'ha nem tetszik, amit csinálok, akkor menj Any*dba' - stílus.
Most majd napokig erről fog szólni a twitter, ahogy 'durcásan szídják a Mestert', a hívei pedig csőre töltött billentyűzettel becsülete védelmére sietnek.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#13) Busterftw


Busterftw
veterán

"a tweetről is kiderült"
A mirol?

"ha az X csődbe megy, akkor az a hirdető bojkott eredménye lesz. Ezt mindenki tudja majd."
Ja minden egybites tudja majd. A tobbieknek tiszta sor, hogy azert, mert atvette a Twittert.

(#14) stellaz válasza Heimerdinger (#1) üzenetére


stellaz
addikt

Több, mint a feléig olvasva is még azt hittem, hogy csak szarkasztikus vagy.

(#15) bteebi válasza pilóta (#3) üzenetére


bteebi
veterán

"a demokráciában viszot tuti a debil győztes..."

Azért ez így ebben a formában kuttúrhelyeken nem igaz. Oké, Magyarország nem az, hüpp-hüpp.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#16) Fritz Teufel válasza bteebi (#15) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A lakosok teszik az országot :D

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#17) Raymond válasza Heimerdinger (#1) üzenetére


Raymond
félisten

A geniusz eloben:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18) stellaz válasza Raymond (#17) üzenetére


stellaz
addikt

Nem kedvelem muskot egy cseppet sem, de az most emberi volt, ahogy a f@szba küldött mindenkit.

[ Szerkesztve ]

(#19) nubreed


nubreed
veterán

Ha már Elon Musk és meg akarja bárki is érteni jobban: [The Man Who Followed Elon Musk Everywhere: Here Are 7 Elon Musk Secrets! Walter Isaacson]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#20) ddekany


ddekany
veterán

Én meg nem nagyon hiszem, hogy ez az egész arról szól, mint amit hivatalosan mondanak. Azaz, hogy jelentősen ront egy márka megítélésén, ha néha szélsőséges tartalom mellett jelenik meg hirdetés. Miért? Egyrészt, a szélsőséges tartalmat túlnyomó többségben az látja, aki egyet ért vele (buborék effekt). Másrészt, az ember agyában már kb. reklám szűrő van, mert minden teli van szurkálva véletlenszerű reklámokkal, és ebből adódóan nehogy már ne legyen világos, már tudat alatti szinten is, hogy a reklámozó cégnek semmi köze a hozzászóláshoz. Ez ilyen álszent mű balhé, ami valami tök másról szól. Plusz mióta ez a másik háború is beindult, megy az egymásra licitálás, hogy ki mennyire nem antiszemita, vagy épp az ellenkezője, attól függően hol melyik érdekcsoportnak érdemes nyalni.

[ Szerkesztve ]

(#21) nozs23 válasza ddekany (#20) üzenetére


nozs23
addikt

Tévedsz. A cégek NAGYON is kényesek arra, hogy milyen tartalmak mellett jelennek meg a reklámjaik. Ez nem Elon személye ellen szól. Korábban más platformokat is blokkoltak periodikusan emiatt (YT, FB, stb.).

(#22) Voloka válasza pilóta (#3) üzenetére


Voloka
tag

Az idióta kifejezés görög eredetű (ἰδιώτης, idiótész), az ἴδιος, idiosz saját maga, magán szóból.
Eredetileg magánembert jelentett, azaz olyan polgárt, aki nem vesz részt a demokratikus városállam politikai életében.
Ilyenek ma például a "nem töltöm ki a konzultációs ívet...stb.
( A többség sértegetése, soha nem hozott eredményt! )

(#23) clon válasza nozs23 (#21) üzenetére


clon
aktív tag

Akkor ez ironikus :D mert a cégek arra "nem" kényesek, hogy kiszervezik a munkát 3. világba (saját országukban szélnekeresztve sok 1000 munkavállalót) vagy a gyerekmunka esetére esetleg a kólagyártó aki csókolózó lányokkal hirdet :D
Ezekre nem kényesek DE arra igen hol, kik mellett jelenik meg a hirdetésük :W

[ Szerkesztve ]

(#24) terepkigyo válasza Voloka (#22) üzenetére


terepkigyo
csendes tag

Szerinted a konzultációs ív és annak kitöltése tényleg azt jelenti, hogy részt veszel aktívan a demokratikus politikai életben Magyarországon, és van bármi jelentősége rád mint állampolgárra nézve?
A többség sértegetése pedig nagyon sokszor hozott eredményt. Sajnos.

"A hangerő, életforma!"

(#25) Fritz Teufel válasza terepkigyo (#24) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ilyen ez a többség :D

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#26) CptAdamica válasza Voloka (#22) üzenetére


CptAdamica
veterán

És ha ezt a konzultációt kitöltöm, akkor már tényleg nem lesznek buzi óvódások, vagy migráncsok? Pontosan ezt ígérte az eddigi összes konzultáció is az irányított kérdéseivel és még a népszavazások is... :D Hányszor lehet ezt megetetni még veletek?

Megyen!

(#27) Navaren válasza Voloka (#22) üzenetére


Navaren
aktív tag

Márminthogytessék?
Ez most komoly? Így? Itt?

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#28) Dare2Live válasza clon (#23) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Legkésöbb a gilette, bud... fiaskók után minden 90+ IQs marketingesnek az agyába vésődött hogy erre az egészre nagyon oda kell figyelni.
A dologból következik, hogy disneynek ez nem jött össze. Meg is van az eredménye "nagy siker" a félvér hófehérke, meg a legújabb csajos marrvell.

btw Musk még megvétele elött is 2-3havonta bemondott/tweetel vmi olyasmit hogy fennakad az ember szeme, hogyb wtf. Teljesen egyértelmű volt, hogy elöbb utobb rá fog futni a bucira.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#29) hagymasbab09 válasza YAS-dude (#2) üzenetére


hagymasbab09
friss újonc

Az a baj, hogy túl sok személynek van politikai hatalma, ahhoz képest, hogy senki nem választotta meg. Legalább is a nép biztosan nem. Az EU parlament is tele van ilyenekkel, meg az USA-t se az az elnök vezeti, aki a saját kertjéből nem talál ki, meg kezet fog a levegővel.

(#30) ddekany válasza nozs23 (#21) üzenetére


ddekany
veterán

Egyben minden szociál platformra vetettem fel, hogy vajon miért ilyen nagyon kényesek erre (és írtam #20-ban, hogy miért furcsa ez)?

Persze mivel Musk már kihúzta a gyufát azzal, hogy beszólt woke dolgokra stb., alighanem még inkább túlreagálnak minden ami vele összeköthető. Mert ugye példát kell statuálni.

[ Szerkesztve ]

(#31) Shadowbull


Shadowbull
addikt

Musk egy nárcisztikus istenkomplexusos majom, mindig is az volt.
Láthatóan kezd egyre jobban szétesni.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#32) Shadowbull válasza Voloka (#22) üzenetére


Shadowbull
addikt

Konzultációs ív?
LOL.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#33) Shadowbull válasza clon (#23) üzenetére


Shadowbull
addikt

Bizony, kényesek rá, mert nekik az mérhető anyagi veszteséget tud okozni.

Persze Musk ezt nem fogja fel ésszel, és azt hiszi hogy az ő szent személyét támadják, tipikus nárcisztikus reakció.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#34) kis.zsolt


kis.zsolt
tag

Kár érte, én az elején nagyon csíptem. Nagyon megosztó lett és nehezen tudom követni a logikáját a kifakadásaiban. Ettől még respekt a sok jó dologért, amit eddig alkotott, és remélem felfogad egy tanácsadót, aki a megnyilvánulásait kifésüli, mielőtt azok a netre kerülnek. A nárcisztikus személyiségzavar nagyon eluralta szegényt.
Elon az USA Norbija.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#35) Ezekiell válasza Rive (#9) üzenetére


Ezekiell
veterán

na jó, de ez már régen nem pszichopataság, hanem valami egészen kóros elmeállapot

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#36) Ezekiell válasza Shadowbull (#33) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pontosabban arra kényesek, ha ez kiderül és publicitást kap

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#37) nubreed válasza kis.zsolt (#34) üzenetére


nubreed
veterán

Elon az USA Norbija.

Ezt azért így nem jelenteném ki. Igen, egyre többször elgurul a gyógyszer Elonnál és vannak nagyon gáz dolgai (pl. a szélsőjobbos kirohanásai, hogy csak egyet említsek) de Ő illetve a cégei azért csak létrehoztak valami olyasmiket amik előre mutatóak és nem kamu szagúak, ezzel ellentétben a Norbi gyerek eleve egy kamura építette a teljes üzleti vállalkozását.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38) cami][us válasza Fritz Teufel (#5) üzenetére


cami][us
senior tag

Kezdésnek nem használ olyan szavakat, amelyeknek nem tudja a jelentését (blackmail).

(#39) Rive válasza Ezekiell (#35) üzenetére


Rive
veterán

Az egyetlen szokatlan amit látok, hogy más cégnél nem engedték volna 'szabadon' nyilatkozni.
Dehát ugye az imázs része, hogy celeb is, és ugye a saját cégeinél ő az atyaisten, szóval ki rakott volna rá szájkosarat?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#40) Ezekiell válasza Rive (#39) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát azért az ilyen szintű gyógyszerelgurulás más cégeknél se mindennapos... :)

És ja, Musknak lételeme a celebség.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#41) Rive válasza Ezekiell (#40) üzenetére


Rive
veterán

Zárt ajtók mögött? Hajajj :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#42) Ezekiell válasza Rive (#41) üzenetére


Ezekiell
veterán

Jaaa hát egyszer-egyszeri leolvadás az más :D Láttam én már olyat, hogy ihajj, CEO bácsit egyik partnerünknél majdnem a mentő vitte sárgaházba, akkora leolvadása volt :D Ha meg alkohol is van véletlen a képben, akkor meg pláne :D

De ilyen folyamatos, konstans leépülést/megborulást nem enged egyetlen komolyabb cég se: ez risk, ráadásul hatalmas, azt meg nem szeretik.

Musknál annyiban más a helyzet, hogy ő maga a Tesla/SpaceX/stb, ha kirakják, az még nagyobb risk.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#43) Shadowbull válasza Ezekiell (#42) üzenetére


Shadowbull
addikt

Kérdés hogy a Musk által okozott károk arányban vannak-e azzal a többlettel amit a személye hoz.
Ez szerintem manapság erősen kérdéses. A rakétázáshoz nem értek meg nem is érdekel, se a Teslánál Musk már több kárt okoz mint amennyi hasznot hajt.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#44) Rive válasza Ezekiell (#42) üzenetére


Rive
veterán

ő maga a Tesla/SpaceX/stb, ha kirakják...

Ki rakja ki? DID-je még nincs :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#45) Heimerdinger válasza Navaren (#12) üzenetére


Heimerdinger
kezdő

"de hát ahányan vagyunk, annyiféle módon gondolkodunk.
De nyilván van, akinek bejön ez a hozzáállás,"
Na ezzel az írásoddal teljesen egyetértek. Csak akkor nem értem, ha ilyen érthető számotokra is, hogy más emberek vagyunk és másképp gondolkodunk akkor miért kell elnyomni, kiröhögni, sértegetni stb. minden embert aki kicsit is kedveli Muskot vagy a Teslát?

Mi ez az agresszió és üldöztetés? Ha nem érzed ezt igaznak saját magadra vonatkoztatva az rendben is van de azt ne írd már, hogy nem látsz ilyet ezen az oldalon, az Elonos vagy Teslás cikkekben és a kommentek 93-95%-ban ennyit tartalmaznak: Buta Elon, nem ért hozzá, csak szerencséje volt, apja pénze, kormány támogatja, Kína támogatja stb.

Én lehet, hogy elfogult vagyok felé és a Tesla felé, de legyen már annyi tartás bennetek, hogy lássátok az erős gyűlöletet felé a média irányából.

(#46) miqlas válasza Heimerdinger (#45) üzenetére


miqlas
őstag

... ugye azt tudod, hogy erősen megdolgozott azért, hogy a mainstream media úgy tálalja a élete utolsó 5-6 évét, ahogyan azt ma tapasztaljuk! ;]
Ahogyan itt már többen is megállapították van benne valamiféle isten-komplexus.

Minimum megosztó személyiség. :R

[ Szerkesztve ]

42

(#47) Ezekiell válasza Rive (#44) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem lehetetlen kirakni, de nem is könnyű. Csak 13% a shareje a Teslaban, 42% equity a SpaceX-ben, X-ben is ott vannak az arabok mögötte - szóval nem ő a mindenható úr. De az is biztos, hogy nem lenne könnyű kirakni, ahhoz sztem ennél sokkal több kell. Az hogy a földbe állítja a Twittert, azt leszarja a Tesla shareholderek nagy része, csak a Teslat ne állítsa.

Ebből aszempontból jó is a Twitter üzlet, mert addig se a Teslat teszi tönkre :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#48) Ezekiell válasza Shadowbull (#43) üzenetére


Ezekiell
veterán

Leginkább az ismeretlentől félnek a nagy cégek - és az, hogy mi lenne a Teslával Musk nélkül, az egy baromi nagy ismeretlen, így egész addig el fogják ezt kerülni, ameddig csak lehetséges.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#49) Heimerdinger válasza miqlas (#46) üzenetére


Heimerdinger
kezdő

"Minimum megosztó személyiség."

Erről beszélek. Hol a megosztottság másik fele? Miért jó egy "szektába" menekülnötök? Vagy a megosztottság az tényleg ez az arány szerintetek, hogy van 1% aki kedveli és értékeli az életében elért teljesítményeket és a többi 99% utálja?

Annyira megosztottak vagyunk, hogy amiket én olvasok tőletek az kb. Elonnak az utóbbi 1-2 évben az X postjainak 1%-a. Érdekes értékrend így vélemény alkotni valakiről. Mondjuk szokott mást is Xen postolni, komolyabb filozófia témákban vagy mélyebb műszaki ismereteket érintve. Értem, hogy jó dolog ez a: "Fújj Elon" de néha érdemesebb kicsit több munkát belerakni és megnézni mit is csinált ez az ember eddig életében és miket mond amikor éppen nem "bekattan", mert szokott néha olyan is lenni valahogy ez soha nem téma.

(#50) Shadowbull válasza Heimerdinger (#45) üzenetére


Shadowbull
addikt

Miért? Mert a teslafanok egy része kifejezetten kártékony társaság.
Ezt előbb utóbb mindenki megtapasztalja a saját bőrén. Még a normálisabb teslafanok is....

[link]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.