Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sipi-


Sipi-
tag

Sziasztok!

Foglalkozik valaki megfigyelő kamerarendszer kiépítésével? Árakkal szeretnék kicsit tisztában lenni :)
A társasház, ahol lakok megszavazta 5 kamerából álló megfigyelő kamerarendszer kiépítését. Ennek a költsége 818ezer Ft + áfa kiépíréssel együtt. Ez tartalmazza az 5 kamerát, kábelezést, helyszíni megfigyelési lehetőség kialakítását (mellettünk lévő irodaházhoz bekötve) ill. a rögzítést. 2 kamera a garázsban volna, 1 kamera a bejáratnál, 2 kamera pedig a két lépcsőház közötti, udvaron átvezető részen volna és az udvarra nézne két irányba.
Én ezt az összeget sokallom. Tud valaki esetleg konkrétabb árakkal szolgálni. Vagy legalább annyival, hogy ez sok, kevés, elfogadható?
A társasáház két épületből áll. A két épület között az átjárás az udvaron történik részben (az egyik épületből ki kell jönni és a másikba bemenni, de ezen átjáró rész felett is lakások vannak már. Összesen kb. 85 lakásos a társasáház, és 4 emeletes mindkét épület.

Nagyon köszönöm a segítséget előre is.

Üdvözlettel,
Sipi-

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#2) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Khm, azért szvsz 12-15 ezer forint per fő nem sok a biztonságotokért.

(#3) Sipi- válasza (Kolombusz) (#2) üzenetére


Sipi-
tag

Így nem tűnik soknak, de 1 millió forint 5 kameráért viszont már igen, szerintem. netkamera.hu -n éppen akcióznak 4 kamerás szettet felszerelve 200 nettóért. Ehhez viszonyítva is soknak tűnik nekem ez az ár.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#4) tbs válasza Sipi- (#3) üzenetére


tbs
addikt

199000.-... Munkadíj nélkül, ~20m kábellel... (<- Utóbbi tisztán rosszindulat. ;) ) Szvsz nem sok az 1MFt erre a témára. Gondolom megnézték/felmérték, hogy hová kell telepíteni. Ha már ajánlatot adtak.

(#5) bobsys válasza Sipi- (#1) üzenetére


bobsys
addikt

nem sok az, nemrég kértem 2 kamerásra árat és 200k körül volt nettóban
ha te csinálnád ip kamerákkal akkor sem jönne ki olcsóbban (5 ip kamera+utp kábelek+izmos gép bazosok tárhelyel)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#6) tkazmer válasza bobsys (#5) üzenetére


tkazmer
addikt

Azért nem tudom...utp kábel kb 100forint/m, ip kamerára sem kell olyan sokat költeni[link], egy izmos gép meg kijön 200-250-ből...
Tehát ott tartunk, hogy mondjuk legyen 100m utp=10.000forint, izmos gép 250e forint, kamerák meg 5x30=150e forint, azaz összesen mondjuk 420e, mert kell rendkívüli kiadásra is pénz. Máris feleannyi. Jah, és ahogy nézem, nem is kell utp, mert vezetéknélküli, akkor az a 20e legyen a router ára, és legyünk nagyvonalúak, adjunk hozzá még 2 antennát[link][link], ami mondjuk ~mégegy 10-es. Tehát 430ból, igaz beszerelés nélkül megvan a majd 1millás rendszer.

mod: antennánál nagyon jó linket tettem be, csak épp az ár nem volt ott:)

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#7) dokar válasza tkazmer (#6) üzenetére


dokar
addikt

jól látod a helyzetet, az #1 hsz-ben lévő ár rettenetesen magas.
de tovább vinném a gondolatot: izmos gép helyett miért nem inkább egy kijelző?

extra - SEXRay

(#8) tkazmer válasza dokar (#7) üzenetére


tkazmer
addikt

Mert az nem tud rögzíteni. Persze, ha a társasháznak megfelel, hogy nem rögzítenek, akkor az is jó, de akkor azért olyan sokmindenre nem használható egy ilyen rendszer.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#9) tbs válasza tkazmer (#6) üzenetére


tbs
addikt

Ha nekem is ennyiért dolgozol, alkalmaználak... ;)

Az általad linkelt kamera felbontása (is) alkalmatlan a feladatra. Arról nem is beszélve, hogy ritka zöldség rádiós cuccot alkalmazni ilyesmire. A PC-t kvázi biztosan kell elhelyezni, szünetmentessel, tűzálló dobozban, mentési lehetőséggel. 100m utp kábelt pedig nem nagy só felélni egy 30nm-es nappaliban sem.
A helyszínt sem ismered, látatlanba bevállalod felelennyiért..?

Jól érzem, hogy te még sohasem csináltál ilyet..? (Mármint hobbin kívül...)

[Szerkesztve]

(#10) Integra válasza Sipi- (#1) üzenetére


Integra
titán

miez?
hagyományos analóg gagyi cctc vagy ip alapú cctv rendszer?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11) dokar válasza tbs (#9) üzenetére


dokar
addikt

azért vedd figyelembe, hogy egy sz@ros társasházról van szó nem pedig egy tudományos kísérletekkel foglalkozó építményről :D

sztem itt fölösleges ipari árakban és minőségben gondolkozni. :U

extra - SEXRay

(#12) Rive


Rive
veterán

Jáááááj, gyerekek. Mér' nem mindjárt csumpi webkamerából akarjátok megcsinálni :O

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13) mikoljan válasza dokar (#11) üzenetére


mikoljan
tag

Csak nehogy az legyen, hogy egy esetleges esemény után a biztosító nem fizet, mert helytelenül, nem megfelelő technikával lett kiépítve a rendszer.

#14: Valóban nagy mázli lehetett.

[Szerkesztve]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#14) tbs válasza dokar (#11) üzenetére


tbs
addikt

Nnna, ezt nem értem. Minek egy megfigyelőrendszer, ha nem jó..? Mi sokszor a felmérések során ajánljuk fel, hogy matrica + üres kameradoboz + fiktív kábel. Teljesen hatásos az is... Mivel ma Mo.-n videofelvétel alapján a legritkább esetben indítanak eljárást, fogadják el bizonyítéknak, ezért az ilyen rendszereknek marad a ''megfélemlítő'' hatása... ;)

#13: Praktizálásom alatt 1 azaz 1 olyan esetről tudok, hogy a biztosító az eszközünk alapján rögzített kép alapján előbb fizetett... (Látszott, hogy kivette a slusszkulcsot a tulaj. Piszok mázli.)

[Szerkesztve]

(#15) Sipi- válasza tbs (#14) üzenetére


Sipi-
tag

Én magát az egész ''kamerázzunk, mert az jó'' dolgot nem értem, hogy minek. Én ellene szavaztam, de a többi lakó megszavazta. Szerintük még akkor is ér valamit, ha csak rögzít, mert megfélemlítő hatása van. Jah, persze, majd megijed a ''kisebbség'' a kamerától. Ezer forintos festékszóró spray, sapka és kész is, ennyi a hatástalanítás.
A megfélemlítést azért sem értem, mert volt szó arról is, hogy a kisebbség tudja, hogy az utca sarkon lévő térfigyelő kamera sem működik. Akkor mennyi idő lesz nekik megtudni, hogy a házban lévő kamerát sem nézi senki?
Maximum egy hetet tippelek, vagy még annyit sem.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#16) mikoljan válasza Sipi- (#15) üzenetére


mikoljan
tag

Azért nem állhat meg feltétlenül a megfigyelőrendszer tudás ott, hogy spay és hello.
Szabotázsként érzékelheti az ilyen jellegő cselekvést, amely során egy átjelzővel sms-t kaphatsz róla vagy távfelügyeletre is mehet egy némariasztás.
(de lehet, hogy itt már elszaladt velem a ló)

- - - We Enter Into The Future - - -

(#17) tbs válasza Sipi- (#15) üzenetére


tbs
addikt

Pont ezért szoktunk placebót javasolni az ilyen költségérzékeny helyekre. Egy korrekt védelemhez ugyanis legalább egy főállású gondnok is szükséges. Aki nem nyuszi. ;)

Viszont ha már megszavazták, akkor cumi. Az ajánlat teljesen korrekt, nem tűnik kirívóan lehúzósnak. A liftjeiteken (ha van) többet kaszál a karbantartó egy évben, mint ennek a teljes bruttó ára... :(

(#18) Sipi- válasza mikoljan (#16) üzenetére


Sipi-
tag

De nincs hozzá távfelügyelet! Ha a mellettünk lévő irodaház elvállalja, akkor oda lenne bekötve, ha nem, akkor _semmi_, csak rögzítés.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19) Integra válasza Sipi- (#15) üzenetére


Integra
titán

''megfélemlítésre'' a legolcsóbb a fekete füstgömb kameraoszlop.
meg a bazi nagy tábla amire ki van írva, hogy kamerával megfigyelt terület.

és ha már mindenképp kamerát akar az ember, akkor azt meg elrejti máshova és rögzít. a hagyományos rendszereknél ha nincsen rögzítés, szart sem ér az egész, és ott kell ülnie mindig valakinek ugrásra készen.

ezért hagyjuk mi is a picsába még mo-n az egész távfelügyeleti szoftver rendszert még vagy másfél évig, mert a piac egyszerűen nem tart ott ahol tartania kéne hozzá, még rakás nép ezeket a kábeles analóg szarokat szerelgeti mert az a jó...

úgyhogy én is azt mondom, hogy kezdetnek üres kameradobozok meg nagy táblák, hogy kamera, meg vigyázz a kutya harap vagy valami... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20) mikoljan válasza Sipi- (#18) üzenetére


mikoljan
tag

Értem én, ezért is írtam oda, hogy elszaladt a ló velem, mert így már meghaladnánk a büdzsét.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#21) tkazmer válasza tbs (#9) üzenetére


tkazmer
addikt

PC-t kvázi biztosan kell elhelyezni, szünetmentessel, tűzálló dobozban, mentési lehetőséggelAzért ez nem egy atomerőmű:)
De jó, akkor az a kamera nem jó, de van más is[link]Ennek már csak megfelel a felbontása is..
A lényeg, hogy persze, egy professzionális szintű kamerarendszer simán belekerül annyiba, de itt nem egy nemzetbiztonsági hivatalt kell védeni, sőt, még csak nem is egy nemzeti bankot..

Egyébként jobban érzed, mint gondolnád:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#22) old gray


old gray
addikt

Hello!

Nekem is ilyen problémán kell gondolkoznom, meg kell oldanom kis községünk önkormányzatának figyelését mert delikvens habitusú egyének szeretnek törni-zúzni. :(((

Én a következő oldalon nézelődtem, igaz nem nagyon értek az egészhez, de:

Digitális video rögzítök:

[link]

Illetve hozzá való kamerák:

[link]

Olcsó és minőségi cuccok szerintem.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#23) Sipi-


Sipi-
tag

Nah, nagysokára megkaptam az árajánlatokat.
3 darab volt. Az első kettő korrekt, táblázatban felsorolva az eszközök, rövid magyarázattal.
1. AVTech 8 kamerás rögzítő (LAN, 200 GB HDD), 19'' monitor, 650-es UPS + doboz, 8 darab kamera (színes, D&N, 12V DC, kompakt), 700m koax kábel, 220e munkadíj. Összesen 999,6e + áfa.
MABISZ előírásoknak megfelel, 1 év garancia.

2. DVR rögzítő (250GB, 8 kamerás, LAN), 17'' monitor, 800VA-es UPS, akku (3A APS + 7,2AH akku), 7 kültéri (színes, éjjellátó, hűtés/fűtés kamera), 1 beltéri (színes, éjjellátó dome kamera), 610m UTP kábel, csatlakozók, hosszabbítók, stb., 170e Ft munkadíj. Összesen: 855,6e + áfa.
Internetes távfelügyelet esetén -68ezer (monitor). Úgy 792,6e + áfa.
Ehhez tartozik egy vázlatos rajz az épületről, a kamerák elhelyezkedéséről és a kamerák által területről (hogy mekkora szögben lát a kamera).
Távfelügyelet hozzá 23e + áfa/hó. 1 év gar (évi 38e + áfa pluszért két év garancia).

3. Ez egy szöveges ajánlat. Ebben le van írva, hogy 5 kamera lenne, a rögzítés a szomszédos irodaházban történne, az irodaház eszközével. Saját rögzítő eszközre is köthetők a kamerák, de ez nincs benne az árban. Ez az ajánlat 818e + áfáról szól. Ebben a kamerák, kábelezés és munkadíj van. És még 4 hónapos garanciális díj és egy éves karbantartási díj.Van egy ilyen mondat is az ajánlatban: ''A munka elkezdésével az anyag költség árát elkérem.''

Tippeljétek, hogy melyiket mondta csak a közös képviselő a lakógyűlésen? Naná, hogy csak az utolsót... Írtam az utolsónak emailt 2 napja, választ nem kaptam. A közös képviselő is írt neki állítólag már egy hónapja emailt, válasz nuku.
Az első két ajánlatot teljesen korrektnek és jó árúnak tartom. Az utolsó viszont még viccnek is rossz. Kérni fogom rendkívüli közgyűlés összehívását, mert ez k. nagy lehúzás.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#24) Sipi- válasza Sipi- (#23) üzenetére


Sipi-
tag

Azt még hozzá kell tenni, hogy az első két ajánlatnál volt rendes cégnél, elérhetőségek, az utolsónál meg csak egy név, egy email cím (@t-online.hu) meg egy telefonszám. Nagyon sógor-koma-jóbarát szaga van az egésznek.
Időközben kaptam egy részletezést is a harmadik ajánlatról (az csak megjegyzem, hogy egy olyan word doksiban, amiben még bekapcsolva maradt a korrektúra :D ). A lényege:
5 kamerából álló rendszer. A kamerák kompakt színes kamerák kültérre és béltérre is, 12 infraledes, széles látószögű (közel 80 fok), infraledek segítségével max. 5-10 méterig képes fekete-fehér képet alkotni éjszaka is. (1/3”-os színes inframegvilágítós kamera, 420 TVL, 0.25lux/F2.0, 12 beépített infraled, beépített lencse 4mm (80°), jel-zaj viszony: 48dB, AGC, AES zárseb:1/60-1/10000s, vízálló, 12V DC, 120mA (infraledek kikapcsolva), 280mA (infraledek bekapcsolva), 64.6(D)x105(L)mm, 550g).
Ezek darabja 87e és 90e között van (2 darab 87e, 3 darab 90e). Egyéb anyagokra 138e, munkadíjra 235e van számolva (mindre plusz áfa).
A rögzítés a szomszédos irodaházban levő rögzítővel (GeoVision) volna megoldva. NTSC módban 240, PAL módban 200 képkockát jelenít meg, és 4 hangcsatorna rögzítésére is képes (opcionális lehetõség). HDD-re rögzít a szoftver. Kép változáskor az előtte és az utána lévő 10 másodperc is rögzítésre kerül. A szabotázsvédelem az irodhaáz felé egy hangjelzés volna, ha valamelyik kamera megsérül.
Tehát ebben a 818e+áfás árban benne van 5 kamera, kábelezés és a munkadíj. Plusz utána még az irodaháznak fizethetünk havonta X ezer forintot, mert kedvességből nem fog az őr még plusz 5 kamerát figyelni. Ha a társasház akarja rögzíteni, akkor az még plusz pénz. :Y :Y

Szóval a ku*** a***** a kö*** közösképviselőnknek meg a csókos haverjának. Be********* @!#@!#!$@!@!!!

Javaslatot kérek, hogy hogyan tudom elérni azt, hogy ne ez az ajánlat legyen megvalósítva? Mert ez egy vicc!

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#25) _seth_


_seth_
veterán

Ha senki sem fogja nézni akkor kidobott pénz még ha rögzít is szerintem... a magyar rendőrség még akkor sem képes lecsukni valakit, hogy tudja, hogy nincs alibije, tudja, hogy a helyszinen volt, fenyegetőzött, felismerték... szal no comment ide minek kamera? (konkrétan a lépcsőházunkat gyújtotta fel egy ismert ismeretlen elkövető...). Biztosító korrekt volt mert 1 hónap alatt rendbe is hozták a bérházat minden kérdezés nélkül bár a karácsony nem, hogy fehér lett volna hanem egy teljesen fekete lépcsőházban telt... (korom ugye jó dolog...).

Ennyi pénzből lehetne venni pl 3-4 harcikutyát :D Attól jobban félnek az indiánok... mellé esetéeg a művelődési házakban árusított ''Kamukamera'' lehetne minden sarkon... ha azt lefújják sprayvel legalább csak 1000 HUF lecserélni...

Nekünk pl a kukáknak csináltak szép kis házat, hogy a környékbeli boltosok ne oda hordják a szemetet... 1 hét és már nekik is lett kulcsuk hozzá mert ugye van olyan barom aki itt lakik és odaadja a kulcsot, hogy másolja le persze ő is fizet a szemétszállításért a boltos meg nem... de a lépcsőházak kulcsával is ez a helyzet... boldog-boldogtalannak is van kulcsa én meg csak nézek, hogy vazze ennyien nem lakhatnak ebben a lépcsőházban...

Nálunk éppen futó projekt az erkélyek felújítása erkélyenként 200-400e közti áron... 5 erkély kb 2 hónap meló a 2 magasan iskolázott munkásnak (hallanátok őket beszélni... mint amikor a diliházban beszélgetnek azon a szinten vannak..) nem is ez a lényeg hanem, hogy annak is fizetnie kell az erkélyek felújításának díját akinek erkélye sincs! Nekünk is bár erkélyünk is van igaz a miénket nem kell felújítani...

Leendő projekt óriási gsm antennákat akar a közösképviselő telepíteni a bérházak tetejére... jó is lesz az az óriási sugárzás az kell csak de, hogy milyen jól fizetnek... persze neki a zsebébe....

Jaj egy kicsit eltértem a témától vagyis már nagyon is :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26) Sipi- válasza _seth_ (#25) üzenetére


Sipi-
tag

Az ajánlatok között van távfelügyeleti rendszerbe kötöttről is, az még olcsóbb is kicsivel és 7 vagy 8 kamerát tartalmaz. Ott a havi díj 23e+áfa volna. Ennyiért az irodaház nem fog még +5 kamerát nézegetni, az biztos (minimum 50-60e/hó összegre tippelek).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#27) net84 válasza Sipi- (#24) üzenetére


net84
őstag

A GeoVision rendszert ismerem. Egy egész jó cucc. Akár ipari kamerarendszert is ki lehet belőle építeni. Nálunk a cégnél egy ilyen figyeli a szervízt, eladóteret (2x) és az eladótér és szervíz közti raktárhelyiséget. A rögzítés egy szerveren történik, ami csak és kizárólag ezt a feladatot látja el. Sok féle-képpen beállítható a ''szoftver''. A legáltalánosabb, hogy csak akkor vesz, ha mozgást észlel. Nálunk nonstop megy, mozgástól függetlenül - nem kevés tárhelyet foglalva ezzel.
Extra tulajdonságai, hogy akár sms-t, telefont, mail-t is meg tud ereszteni riasztáskor, sőt távfelügyelni is lehet, vagy akár a belső hálózatról elérni, és nézegetni az aktuális képet...

Ezt az árat a leírtakért én soknak találom. Ennyiböl géppel/rögzítőrendszerrel, szünetmentessel és egyéb sallangokkal együtt ki lehet hozni.

Javaslat: a többi is hasonló árban van, abban bent van a rögzítő rendszer, amit ti tudtok felügyelni. Ha késöbb kell, tudjátok változtatni, bővíteni. Ha a szomszédos irodaházban lehuzzák a rolót, akkor van 5 kamerátok, kábeletek, és szevasz, vehett hozzá még gépet, hogy csináljon is valamit...

Ha érdekel, akkor össze tudom szedni az árakat, hogy mibe is kerül kb. kamera, rendszer, kábel, stb... dobj egy pribátot, vagy mail-t, akkor biztosan nem feledem el.

Read only...

(#28) sbazsi


sbazsi
veterán

EuroVideo EVC-CS-IRB442A kamera
EuroVideo EVP-04/025AIT típusú képdigitalizáló
ezekről bármi vélemény?

(#29) Boxer001 válasza sbazsi (#28) üzenetére


Boxer001
veterán

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség.
Apukám szeretne egy kis kamerarendszert, egyelőre 1-2 kamerával, szeretné szobából számítógépről, vagy tv-ről megfigyelni a kint külön helyen lévő papagájait. Lehetőleg azért színes kamerát szeretne. Tudna valaki konkrét szettet ajánlani esetleg? Gondolom erre inkább kábeles megoldás lehetséges, kb 30 m kellene.
szerk.: ja és természetesen valami olcsó megoldás érdekelne :U

[ Szerkesztve ]

(#30) God Vazzeg válasza Boxer001 (#29) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Praktiker.. Szokott nekik lenni, video jelet küld, szal egy videoval, tv-vel nézhető :)

(#31) Boxer001 válasza God Vazzeg (#30) üzenetére


Boxer001
veterán

Árban? :)

(#32) tkazmer válasza Boxer001 (#31) üzenetére


tkazmer
addikt

nem tudom pontosan, hogy melyikre gondolt, de a praktikeres kamerák ha jól emlékszem, olyan 10-15e-től indulnak, szerintem egy színes mondjuk 20-30.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#33) God Vazzeg válasza tkazmer (#32) üzenetére


God Vazzeg
veterán

20-30 körül szerintem már kis monitorral együtt is kap :U

(#34) Boxer001


Boxer001
veterán

Köszi szépen a segítségetek!
Meg fogjuk sasolni a Praktikerben. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.